• Gdzie są listy poparcia do KRS?

  W: Polityka
  Na posiedzeniu rady na posiedzeniu Rady wniesiono o okazanie listu poparcia pod kandydaturami sędziowskimi. Rada odpowiedziała, że listami poparcia nie dysponuje.

  "Krajowa Rada Sądownictwa, w związku z wyborem 15 sędziów na członków Rady, otrzymała jedynie uchwałę Sejmu RP z 6 marca 2018 r. stwierdzającą ten wybór" - czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisał się przewodniczący KRS Leszek Mazur.

  Czemu listy, które do tej pory były jawne nie są ujawnione? Jak możemy zweryfikować poprawność wyboru do KRS nie widząc list?


 • Podatek od bycia ministrantem na Podkarpaciu?

  W: Religia
  W jednej z podkarpackich miejscowości ksiądz wymyślił "genialny" sposób na "dorobienie" sobie. Ministranci odwiedzający wraz z nim domy po kolędzie nie mogli zatrzymać części pieniędzy, które dostawali, ponieważ ksiądz uznał, że powinny trafić na wspólne cele w parafii. Co o tym myślicie?
 • Królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na wyjście z UE

  W: Polityka
  Brytyjska królowa Elżbieta II w czwartek wyraziła zgodę na wejście w życie ustawy regulującej warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wielka Brytania ma w uporządkowany sposób wystąpić z Unii Europejskiej 31 stycznia. Następnie rozpocznie się 11-miesięczny okres przejściowy, w którym powinny odbyć się negocjacje w sprawie przyszłych relacji handlowych między Zjednoczonym Królestwem a UE.  Co o tym sądzicie? Popieracie wyjście Wielkiej Brytanii z UE?
 • Tajemniczy komunikat kurii po zatrzymaniu księdza podejrzanego o gwałt

  W: Polityka
  Komunikat, ze stron Diecezji Gliwickiej w niezmienionej formie. Z niego możemy się dowiedzieć całe nic.

  " OŚWIADCZENIE
  dnia 22 stycznia 2020 roku
  Pragniemy wyrazić nasz głęboki smutek i żal w związku z wydarzeniami, które dotyczą kapłana naszej diecezji. Delegat Biskupa Gliwickiego, zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, zgłosił sprawę, odpowiednim organom państwowym.

  Ze strony diecezji została wszczęta procedura wyjaśniająca, a także udzielono niezbędnej pomoc. Liczymy na to, że przy współpracy z organami państwowymi uda się wyjaśnić wszystkie okoliczności tej sprawy, a także deklarujemy z naszej strony całkowitą gotowość do współpracy.

  ks.Sebastian Wiśniewski, kanclerz Kurii"

  Gazeta nieoficjalnie dowiedziała się, że ksiądz Andrzej N. wykorzystywał młodą kobietę, która w przeszłości doświadczyła traumatycznych wydarzeń. Szukała oparcia w kościele, tam właśnie zbliżył się do niej ksiądz Andrzej N., żeby następnie wykorzystywać ją seksualnie.

 • Następca Jarosława Kaczyńskiego?

  W: Polityka
  Instytut Badań Pollster przeprowadził ankietę dla "Super Expressu" w której zapytał Polaków kogo widzieliby na miejscu Kaczyńskiego gdyby ten postanowił zrezygnować.

  36% ankietowanych stwierdziło, że na tym stanowisku widziałoby Mateusza Morawieckiego,
  27% wskazało na Dudę,
  18% na Beatę Szydło.

  A wy na kogo byście głosowali gdybyście musieli? Czy już z przysłowiowego "dwojga złego" zostawilibyście Kaczyńskiego?
 • Krzysztof Bosak kandydatem Konfederancji na prezydenta RP?

  W: Polityka
  Z jego rozmowy na antenie RMF FM wynika, że to właśnie on będzie kandydował na prezydenta, nie jak wielu się mogło spodziewać Janusz Korwin-Mikke. Według Bosaka Korwin nie będzie startował ponieważ

  "Wszyscy w prawyborach zobowiązaliśmy się do tego, że oczywiście poprzemy tego kandydata, który wygra. Podpisywaliśmy w tej sprawie zobowiązania i mamy dżentelmeńską umowę. To jest też deklaracja wszystkich nas".

  Co sądzicie o tym kandydacie?
 • Jak wyglądała przeszłość Rydzyka?

  W: Polityka
  Piotr Głuchowski z Jackiem Hołubem napisali biografię chyba najbardziej znanego księdza w Polsce pt. "Imperator". Dowiadujemy się w niej, że redemptorysta w szkole nie radził sobie najlepiej, ale zawsze był osobą bardzo wierzącą. Działał jako kapelan Klubu Inteligencji Katolickiej. Współpracował z Solidarnością, a także przeniósł pomysł niemieckiego Radia Maria Internazional do Polski. A co wy sądzicie o Rydzyku i jego niejasnych sprawach finansowych oraz życiu ponad stan wbrew ślubom zakonnym?
 • "Polakom należy się suwerenne państwo" ciekawe słowa Jarosława Kaczyńskiego

  W: Polityka
  Po Mszy Świętej w siódmą rocznicę śmierci mamy prezes Jarosław Kaczyński przemówił do zgromadzonych:

  "Nam, Polakom, należy się własne państwo, państwo niepodległe, suwerenne, demokratyczne, które jest organizacją wspólnoty Polaków. Dziś w tym znów pięknym, ale niełatwym czasie musimy o tym pamiętać. To jest coś, co łączy okres życia tego pokolenia, którego w większość już odeszło, z tym dzisiejszym czasem. Z tym wszystkim, co dziś czynimy po to, by Polska była lepsza. By Polska była suwerenna i niepodległa, by ten nowy zamach na naszą suwerenność i niepodległość został odparty"

  Co sądzicie o takich słowach z ust osoby, która wydaje się robić w naszym państwie coś wręcz odwrotnego?
 • Jaka jest najlepsza spacerówka na zimę?

  W: Porady
  To będzie mój pierwszy wózek spacerowy na zimę, może byłby w stanie polecić jakiś naprawdę dobry model, ponieważ nie wiemy na co się z mężem zdecydować
 • Jak rozpuścić miód?

  W: Porady
  Znalazłam ostatnio w szafce miód o którym już dawno zapomniałam, więc teraz to nie płynny miód, a scukrzony, jak go rozpuścić? Wystarczy tylko go podgrzać np. w garczku czy coś jeszcze? Mam duży słoik, więc nie chciałabym go zepsuć, jak rozpuścić taki skrystalizowany miód?