• w artykule Burza w Trójce. Tomasz Kowalczewski oskarża Marka Niedźwieckiego o oszustwo

  W: Muzyka

  Ja to bym zakazał odtwarzania w Polsce tych wszystkich utworów jakie tacy współpracownicy jak Niedźwiecki przez te wszystkie lata Polakom puszczali. One były przez niego ubrudzone i namieszały Polakom w głowie. Powinno sie puszczać jedynie disco polo, pieśni ludowe prawdziwie polskie, szum wiatru, no i hymn narodowy, wersja wykonania Lech Kaczyński - ziemi polskiej do Wolski.

 • w artykule Burza w Trójce. Tomasz Kowalczewski oskarża Marka Niedźwieckiego o oszustwo

  W: Muzyka

  Kto ma rację w tym sporze? Powiem tak: Terrain ahead, pull up! Co to znaczy? Znaczy to: Był zamach na prezydenta, zorganizowany przez Tuska, Putina i ich tłumaczkę języka rosyjskiego oraz ruskiego z wieży i dwie przechodzące babuszki, które rozpylały mgłę. Wiem, po polsku wyszło tego więcej, ale ten obcy język, w którym nam tu nie będą mówili, jest jakiś taki ograniczony. A jak to przetłumaczyła zakłamana oPOzycja? Że jakaś ziemia przed tobą, ciągnij w górę, bo prz...eciągniesz strunę. Zakłamane POlaki nieprawdziwe. To samo teraz w tej nieprawdziwej Trójce. Matka, gdzie moje piguły na schizę?

 • w artykule Tarcza antykryzysowa modyfikuje system pomocy społecznej

  W: Biznes

  Nie zastanawiałem się akurat nad funduszem alimentacyjnym, ale jest on zapewne częścią programów pomocy społecznej i zapewne jest opisany w ustawie o pomocy społecznej. Może się mylę. W ostatnich latach jednak, pomoc społeczna dotyczyła mnie bardzo, nie dlatego że się tam pchałem, tylko, czego wcześniej sam nie rozumiałem, a podejrzewam, że wiele osób nie rozumie, pomoc społeczna zaczęła się wpychać do mnie. ... bo pomoc społeczna nie tylko daje, ale też bierze. Taki trzeci filar:1/US, 2/ZUS, 3/pomoc społeczna. Bierze, kiedy masz rodzica w DPS-ie, oczywiście jak się da. Jak się nie da, to za rodzica płaci podatnik. Jeden rodzic płaci za swój pobyt 3. tys. co miesiąc, a drugi fika za darmo, a te 3 tys. na fikanie płacimy wszyscy. Poznałem więc troszkę, zupełnie niechcący, jak działa pomoc społeczna. Doszedłem do wniosku, że bezzwrotna pomoc społeczna powinna się jedynie należeć osobom baaaardzo chorym, przykutym do łóżka, wózka inwalidzkiego, takim, które ze względu na zdrowie nie są w stanie podjąć pracy. Pomoc ta powinna być jednakowa dla wszystkich lub powinny być grupy zaszeregowania w zależności od stopnia niepełnosprawności. W pozostałych przypadkach, pomoc społeczna powinna opracowywać indywidualny plan wyjścia z trudnej sytuacji życiowej. Częścią tego planu powinny być pożyczki zwrotne, na minimalny procent, rozłożone nawet na wiele lat, z opóźnieniem pierwszej raty nawet na dwa lata. Ale musisz wszystko spłacić. Przy dużych kwotach pożyczki powinno być jakieś zabezpieczenie majątkiem. Pomoc społeczna nie ma swoich pieniędzy, tylko pieniądze z podatków, więc nie powinna ich rozdawać według jakichś dziwnych schematów. Ludzie się jednak łatwo do brania przyzwyczajają, najlepiej widać to na przykładzie rodziców i dzieci. Naucz dziecko, że dostaje na wszystko bez ograniczeń i bez zasad, bo go kochasz. Na co wyrośnie? Co do alimentów, to powiem szczerze, nie wiem co bym z tym zrobił - nie mówię że nie masz chociaż trochę racji.

 • w artykule Tarcza antykryzysowa modyfikuje system pomocy społecznej

  W: Biznes

  cyt." To budzi kontrowersje, zwłaszcza w kontekście ostatniego raportu NIK, który wykazał wiele nieprawidłowości związanych z działalnością prywatnych placówek i sprawowanym nad nimi nadzorem - zwraca uwagę dr Rafał Bakalarczyk z Uniwersytetu Warszawskiego. NIK alarmował bowiem, że sytuacja, w której prywatne placówki nie przestrzegają żadnych wymogów kadrowych, skutkuje bardzo wysokim ryzykiem niezapewniania ich mieszkańcom właściwych usług bytowych i opiekuńczych oraz stanowi zagrożenie dla ich życia i zdrowia." Piszę o tym od czasu do czasu. Dzisiaj też spróbuję sprostować. Wszelkie kontrole w tego typu placówkach są tendencyjne. Od lat kontrole takie pokazują uchybienia w placówkach prywatnych. Nie wykazują niczego złego w państwowych. Urabia się w ten sposób myślenie statystycznego Polaka. Uchybienia w placówkach prywatnych oczywiście istnieją. W państwowych również istnieją. Mam jednak wrażenie, że państwowa kontrola w państwowym DPS-ie jest z góry tak ustawiona, żeby niczego złego tam nie pokazać lub jeśli pokaże, to nie wolno o tym publicznie mówić. Pobyt w państwowym DPS-ie kosztuje obecnie miesięcznie najczęściej między 3, a 4 tysiące złotych. Każdy samorząd ustala swoją cenę samodzielnie. Większość ludzi umieszczonych w tych placówkach płaci bardzo małą część z tej kwoty - resztę płaci podatnik. Pieniądze te jednak wpływają. Poza tym, od czasu do czasu, władze samorządowe lub centralne przyznają placówkom państwowym dodatkowe, nierzadko duże fundusze. W ostatnich latach, DPS-y korzystają również z programów unijnych, a to są już gigantyczne pieniądze - np. 2 mln zł dla jednej placówki. Prywatne domy opieki muszą liczyć jedynie na siebie. Blisko 100% przychodów mają od mieszkańców. Gdyby zażądały od mieszkańców tych 3-4 tys. co miesiąc, to 95% wszystkich mieszkańców poszłaby na bruk. Muszą więc bardzo często zejść z ceną do 2-2.5 tys. zł miesięcznie. Nie dostają też najczęściej żadnych dodatkowych funduszy ani od polskiego, ani unijnego podatnika. Można sobie łatwo wyobrazić, że prywatna placówka dysponuje maksymalnie 1/3 tych środków jakie ma publiczna. Mimo trzykrotności posiadanych środków, państwowe DPS-y to jedna wielka porażka. Piszę o tym na swojej stronie | umieralniasospl | Dopóki Ty i Ty, i Ona, i Pan, tak Pan, się tym nie zainteresujecie i nie spróbujecie wpłynąć na zmiany, takie raporty na temat obfitości wody na Marsie będą dominowały w mediach, a Ty, jak tam trafisz, to się w tych raportach utopisz. Piszę też trochę na moim profilu w Interii. Klikasz u góry w domyOpieki i przeniesie Cię na ten profil. Tam klikasz TEMATY i możesz poczytać, też coś od serca napisać. A Wy państwo kontrolerzy też tam możecie kiedyś trafić. Za późno będzie wówczas na rzetelną kontrolę.

 • w artykule Koronawirus w Polsce. MZ: Mamy trzy ogniska zakażeń, które spowodowały wzrost zakażeń

  W: Fakty

  Przed chwilą znalazłem ciekawą publikację | monzpl/Ocena-wiedzy-pielegniarek-z-oddzialow-zabiegowych | Może Interia to przepuści. Częściowo wyjaśnia ona dlaczego wśród pielęgniarek, a tym bardziej opiekunek w DPS-ach jest tak niska świadomość higieniczna. Zapraszam na mój profil Interii domyOpieki. Piszę tam głównie na temat DPS-ów. Jeśli w ogóle kogoś to interesuje, klikasz w domyOpieki, na profilu w TEMATY. Może masz jakieś własne doświadczenia z domu opieki, którymi mógłbyś się podzielić. Chciałbym zmienić ten system, bo mam świadomość, że mogę tam trafić, bo żal mi niektórych mieszkańców, których tam poznałem, bo nie rozumiem jak można nie wyprowadzić niewidomego na półgodzinny spacer po chodniku. Bez wsparcia mi się nie uda. Może znasz kogoś, kto byłby zainteresowany? Daj mu namiar na moją stronę lub profil. Ten czas, czas wirusa pokazuje jak w Polsce, ale też na całym świecie, również w najbogatszych krajach, wygląda sytuacja w domach opieki. Czego nigdzie w prasie nie piszą? Nie piszą, że w tych placówkach wirus przenosi się tak SZYBKO, nie tylko drogą kropelkową, ale poprzez zakażenia krzyżowe, czyli mówiąc po ludzku, ze względu na brak rygorów higieny.

 • w artykule Trzecia ewakuacja w DPS w Kaliszu. Pensjonariusze byli wystraszeni, płakali

  W: Fakty

  Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat prawdziwej sytuacji w domach opieki, np. jakie są inne przyczyny szerzenia się tego wirusa oraz zakażeń poza tymi, o których możesz wyczytać w oficjalnych źródłach, to zapraszam na moją stronę | umieralniasospl | lub na profil Interii domyOpieki. Klikasz w nazwę profilu u góry, potem już na profilu w TEMATY | Wybierasz taki jaki Cię interesuje - może możesz coś dodać od siebie, może też masz jakieś doświadczenia? Jeśli nie masz, to może dotarło do Ciebie, że kiedyś sam możesz tam trafić, może tam trafić Twoja mama lub tata. Nie będziesz miał wówczas na nic wpływu i jak sam zauważysz jakąś nieprawidłowość, i będziesz próbował interweniować, to .......

 • w artykule Nowe ustalenia chińskich badaczy na temat koronawirusa

  W: Fakty

  They’re Death Pits - To umieralnie Gdybym przed coronawirusem napisał, że tzw. domy opieki to umieralnie, sporo osób by mnie zlinczowało. Dzisiaj w ten sposób nazywa je New York Times | 2020/04/17/us/coronavirus-nursing-homes | Do tej pory w amerykańskich domach opieki z powodu wirusa zmarło przynajmniej 7000 ludzi = 20% wszystkich zgonów z tego powodu w Stanach. Myśleliście przez całe życie, że na starość pomogą Wam pieniądze? Przyznajcie się, przecież to chyba normalne tak myśleć? Wiecie ile kosztuje taki amerykański dom opieki - przynajmniej kilka tysięcy dolarów miesięcznie i jak co do czego przyjdzie, dziadostwo jak w tzw. III świecie. Z tego co tu napisali wynika, że chiński wirus utrzymuje się w kale dłużej jak w innych wydzielinach. Skoro personel DPS-ów i domów opieki wymienia pampersy 30 osobom w jednej i tej samej parze rękawiczek, to przenoszą tego wirusa w ten sposób czy nie? I to na całym świecie jest podobnie? Rozumiecie dlaczego wirus zbiera takie żniwo? Nie kaszel czy kichanie, bo nosiciel często nie kaszle, tylko brak higieny w takich placówkach - na całym świecie.. Obcieranie odbytu kilkudziesięciu osobom w tej samej parze rękawiczek, okazjonalne dotknięcie drzwi, pilota, firanki = kontaminacja krzyżowa = chorzy mieszkańcy = chory personel='bomba epidemiologiczna' dla całej okolicy. Kiedyś taki DPS może i Ciebie dotknąć, jak myślisz? Czy zanim tam trafisz, jesteś w stanie coś zmienić, czy to jest niemożliwe? Jak przeżyjemy tego wirusa, zestarzejemy się i trafimy do DPS-u, a wcześniej nie zmienimy tego systemu, to poślą Was na drugi świat pozarażanych czym się da i żadne pieniądze Wam nie pomogą. Chcesz wiedzieć jak to jest w DPS-ie, chcesz to zmienić, to zajrzyj na moją stronę | umieralniasospl | lub kliknij u góry w profil domyOpieki, a przeniesie Cię na forum Interii. Tam kliknij w TEMATY i napisz coś od serca.

 • w artykule Domy opieki pod lupą NIK. RMF dotarł do szokującego raportu

  W: Fakty

  Żaden (chyba) lekarz nigdy uczciwie nie napisze, że w DPS-ie zgon nastąpił ze względu na zaniedbania w tymże DPS-ie. Potem chodzenie po sądach. Komu to potrzebne? Jakby chociaż raz któryś tak napisał, to trochę by się zaczęli starać.