• w artykule "Ciasno jak przed ślubem", czyli witamy na porodówce

  W: Kobieta

  Niech żyje państwowa służba zdrowia i osławiona solidarność wśród kobiet. Ludzie myślą, że zwiększając wydatki na służbę zdrowia sytuacja w tym względzie się poprawi. Społeczeństwo chamieje, to nie dziwmy się personelowi. Coraz bardziej podoba mi się określenie "bandyci w białych kitlach". Liczy się tylko kasa i nic na to nie poradzicie.

 • w artykule Watykan ukarał kolejnego polskiego biskupa

  W: Wydarzenia

  Silisz się Grzywa, a w sprawach kościelnych jesteś ignorantem. Co innego biskup - to najwyższy stopień święceń kapłańskich/ sakrament/, a co innego kardynał to godność którą można nadać za wybitne zasługi dla Kościoła. Można też odebrać. Nie można za to sprawić, że ktoś przestaje być ochrzczonym, albo bierzmowanym, tak samo jak diakonem, prezbiterem czy biskupem. Kłania się powtórka z religii katolickiej, chyba że nie chodziłeś, to nie masz co powtarzać.

 • w artykule Wielkopolskie: Martwe stado koni na łące. Trwa śledztwo

  W: Wydarzenia

  Trochę myślenia. Od prądu koń padłby przy ogrodzeniu nagle, a nie byłoby ich piętnaście w różnych miejscach daleko od ogrodzenia w tym część w stanie agonalnym. Zabija natężenie a nie napięcie. W pastuchu jest około 10000 V, ale natężenie jest bardzo małe, więc zetknięcie się zwierzęcia z taśmą pastucha kończy się tylko bolesnym, ale bezpiecznym porażeniem.

 • w artykule "Nasz Bocian" po słowach abpa Marka Jędraszewskiego pisze do KEP: Jesteśmy oburzeni

  W: Wydarzenia

  ks. prof. Tischner był dyżurnym księdzem w środkach masowego przekazu, bo gadał to czego od niego oczekiwali. Jako symboliczną i znaczącą traktuję jego śmiertelną chorobę - raka krtani. Uważam, że z daru mowy jako kapłan robił nie zawsze najlepszy użytek. Ciekawostka, że w Padwie w katedrze znajduję się nierozłożona krtań św. Antoniego, który był wielkim głosicielem Słowa Bożego. A abp Jędraszewski ma absolutną rację. Jakie leczenie niepłodności. Małżonkowie są dalej bezpłodni, a nastąpiło tylko zapłodnienie pozaustrojowe. Trochę logiki by się przydało.

 • w artykule Włochy: kary dla medyków, którzy nie chcą się szczepić

  W: Wydarzenia

  Nie przeceniajmy chłopców z AK. Okpili sprawę na Wołyniu/ Upa prawie bezkarnie wymordowało w przeciągu kilku miesięcy do 200 tys. Polaków, nieudana akcja Burza, przegrane powstanie warszawskie, traktowanie Armii Czerwonej jako sojusznika naszych sojuszników, co się ogromnie na tych biednych chłopcach ogromnie zemściło.

 • w artykule Śmierć 11-letniego Sebastiana. Nowe fakty

  W: Wydarzenia

  Jesteś w błędzie, to lewica wprowadziła zakaz kary śmierci. Prawica/ Konfederacja/ jest za jej przywróceniem. Głosowanie na lewicę ma takie skutki. Morderca może zamordować kogo chce i w dowolnej ilości a sam ma gwarantowany wikt i opierunek w więzieniu.