• w temacie Sanktuarium w Licheniu...a przepowiednia

  W: Hydepark
  KingHenryHappy Watykan leży w Rzymie. Prawda? Apokalipsa świętego Jana tłumaczy ile ma rogów Bestia! Teraz " rzuć " okiem na mapę! Ile wzgórz ma Rzym? Czy Watykan leży na wzgórzu?

  Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś / łaś twierdząco polecam zaopatrzeć się z zapas wody święconej i świece !!!
  Nieprawda :)) Watykan jest osobnym państwem-miastem, będącym jedynie enklawą Rzymu. Ale w Rzymie leży np. spora liczba osób odsypiających jeszcze noc :))
 • w temacie urok przydrożnych kapliczek

  W: Hydepark
  ~gość
  emha
  ~gość Dzieci kwiatki przynoszą cudne, bezpańskie pieski też na chwilę przystaną, by wiarę swą pokazać i ustać na trzech nogach, czasami też i koty bezpańskie przykucną cichaczem, by owej zadumy nie zmącić, a i ptactwo wszelakie dar jakowyś skromny w locie złoży.
  Piękne to i sprawiedliwe.

  Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą; ich czciciele sami nie widzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą.
  Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć pożytku?
  Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niechaj się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryją
  Pierwsza część Twojej wypowiedzi świadczy o tym ,że nie masz szacunku do innych ludzi .Dlatego też starasz się temat ośmieszyć .Mylisz się jeżeli liczysz na poklask .Dodam tylko ,gdybyś Ty tam stał to pewnie jakiś zabłąkany pijaczek też by Cię podlał abyś zakwitł.

  W drugiej części drwisz z ludzi ,których nie znasz. Figurki ,które nazywasz bożkami nieraz są tylko jedynymi rzeźbami ,które dany człowiek wykonał. Prawda jest,że inne są na zamówienie . Ktoś miał taką duchowa potrzebę aby zbudować sobie kapliczkę na czy przy swojej posesji. To jego sprawa .Po za tym trochę filozofujesz.
  Masz kłopoty ze zrozumieniem mojego tekstu.
  Nie pisałem nic o ludziach , nie staram się ośmieszyć ludzi ale martwe przedmioty które ośmieszają człowieka niby rozumnego( bo na obraz Boga uczynionego)
  Nie liczę na poklask, to forum stało się katolickie.
  A co się tyczy pijaczków , to niedawno po modlitwach kilku takich obrzucił mi dom kamieniami, więc mi nie tarań o jakimś poklasku.
  Pijaczkowi zasadził bym kopa w zadek, a twój bożek stoi i czeka aż go wypucujesz ,by mieć znowu nad tobą władzę.
  Co mnie obchodzi gdzie to stoi , napisałem że nie ma to nic wspólnego z Bogiem i Biblią, ale skąd ty to możesz wiedzieć.
  Oczywiście, nieszczęśniku o "wyjątkowy pechowcu" w katolickiej Polsce. Aż żal ze dopiero teraz wyskoczyłeś z tymi "pijaczkami". Przecież Michnik kazał tego typu slogany używać już ok. 20 lat temu. Niegrzeczny i nieposłuszny jesteś względem swojego pana:))
 • w temacie urok przydrożnych kapliczek

  W: Hydepark
  effem][cytat kogo=effem][cytat kogo=dziewczynkazlasu przydrożna kapliczka
  W 2013 r. udało mi się, po długoletnich poszukiwaniach odnaleźć, hen "gdzieś" w Polsce, miejscowość z której pochodziła moja rodzin od strony mamy. Wyprowadzili się stamtąd przeszło 100 lat temu. Ale, zdaje się a nawet na pewno świadkami, gdy moi pradziadowie biegali w krótkich spodniach a prababcie w różowych sukienkach i warkoczykach pozostały dwie przydrożne kapliczki. Kto wie, czy to nie jedyne historyczne pozostałości z tamtych czasów:)) • w temacie urok przydrożnych kapliczek

  W: Hydepark
  effem dziewczynkazlasu przydrożna kapliczkaJest ich bardzo dużo w Polsce. Dobrzy ludzie z powrotem zaczęli o nie dbać, mimo, że lewakom to nie jest w smak :))


 • w temacie urok przydrożnych kapliczek

  W: Hydepark
  dziewczynkazlasu przydrożna kapliczkaJest ich bardzo dużo w Polsce. Dobrzy ludzie z powrotem zaczęli o nie dbać, mimo, że lewakom to nie jest w smak :))


 • w temacie Znacie Góry Sowie ???

  W: Hydepark
  waldiwlodawa martino23456 waldiwlodawa Widzialem kiedys sowe w gorach, czy to pewnie te gory...?Góry Sowie leżą na Dolnym Śląsku. Ciężko mi tak jednoznacznie odpowiedzieć czy ta sowa była akurat w tych górach...Slask raczej kojarzy mi sie z haldami , kopalniami, a nie z ladna okolica...Waldi - Góry Sowie to przede wszystkim Dolny Śląsk :))). Kopalni tam już nie uświadczysz. Były takie w okolicach Wałbrzycha - ale to już przeszłość. Dolny Śląsk to też Karkonosze, Góry Izerskie, cała Kotlina Kłodzka wraz z Górami Stołowymi, Bardzkimi, Złotymi, no i własnie też Góry Sowie. Wielokrotnie tam bywałam (aczkolwiek w Górach Sowich tylko raz) i naprawdę są to piękne okolice, jak zresztą wszystkie polskie góry :). A dla panów - mnóstwo tajemnic - wraz ze sztolniami, tajemniczymi tunelami, starymi kopalniami uranu i złota. I zamki - mnóstwo zamków z najsłynniejszymi Czocha i Książ. Polecam gorąco. Ja w tym roku jadę w Góry Stołowe i Masyw Snieżnika :)