• w temacie Film Latkowskiego obnażył skalę pedofilii wśród lewacta i LGBT, to wierzchołek góry lodowej !

  W: Polityka
  Trzeba zauważyć, że skoro tak słabiutki film „Nic się nie stało”, powielający zdaniem lewackich forumowiczów sprawy jedynie znane, jest w stanie pokryć film Sekielskiego, to tylko świadczy o jakości a w zasadzie braku wartości filmu Sekielskiego. Prawda jest nieco inna – po prostu wy lewacy zwyczajnie przegrzaliście temat pedofilii w Kościele. I tyle. Oczywiście możecie nadal wypatrywać i tęsknić za kolejnym filmem Sekielskiego o pedofilii wśród kleru, tylko że próba przekazu, że tylko taka pedofilia jest istotna, trwale przestała nosić znamiona „prawdy objawionej”. Dodam też, że film Latkowskiego „Nic się nie stało” nie za bardzo powiela sprawy wcześniej już znane (pomijam już to, że ci co tak najgłośniej o tym krzyczą w ogóle nie mieli pojęcia, że w 2015-2016 roku o „Krystku „ i „Turku” (współzałożycielowi firmy Art. Invest) pisano m.in. w Onecie i GW. Natomiast także już w 2015 r. sprawę tą poruszały inne media pisząc m.in. w listopadzie 2015 r.: „Artykuły, jakie ukazały się w „Wyborczej” pod wspólnym tytułem „Zatoka świń”, były wyjątkowo ohydną konfabulacją. Autor manipuluje czytelnikiem, posługując się w tym celu odpowiednio dobraną narracją. Pornograficzne opisy hipotetycznej sceny gwałtu, którego dokonać miał Krystian W. przemieszane są z życiorysem Turczyńskiego i jego rodziny. Turczyńscy nie mają z tym nic wspólnego. Pismak stara się jednak zasugerować, że są bezpośrednio związani z całą sprawą.(…) Sam tytuł „Zatoka świń” odsłania już rzeczywiste motywy „Wyborczej”. Nie chodzi tu wcale o gwałty – niezwiązane zresztą choćby i w pośredni sposób z kimkolwiek z Zatoki Sztuki. Seria paszkwili jest przysługą oddaną Karnowskiemu. Za ich pośrednictwem prezydent Sopotu zastrasza opornych, dając do zrozumienia, że może zniszczyć każdego”. … i dalej: „Wojna przeciwko Zatoce Sztuki to nie jedyny skok na grunta, dokonywany obecnie przez władze Sopotu.” (w listopadzie 2015 r. został także zatrzymany „Krystek”)http://polmed(...)opocku/
  (Tytuł artykułu z 2015 r. wcale nie odnosi się do Krystiana W. ani Marcina Turczyńskiego, lecz do Prezydenta Sopotu – Jacka Karnowskiego.)
  .
 • w temacie Czy to spam, a jeśli to co na to system antyspamerski

  W: Do Admina
  ireneo
  Żeby z koniem się nie kopać . Wytłuściłem, żeby nie kopać się z koniem. [/cytat]

  Uprzejmie przypominam, że dział "Do Admina" nie służy do prezentowania swoich politycznych fobii. Ponadto informuję, że mowa nienawiści jest zabroniona. Możesz nie lubić Romana Giertycha (aczkolwiek twoje preferencje nie są tutaj istotne), ale to nie jest powód, by sugerować, że ledwo tłumisz chęć skopania go.
 • w temacie Czy to spam, a jeśli to co na to system antyspamerski

  W: Do Admina
  ireneo
  Rzeczywiście, to fragment cytatu. Zapraszam do zapoznania się z kulturalną całością "pytania" w tym temacie.
  Trudno, naprawdę nie musisz mi udowadniać, że nic nie rozumiesz. A tak na marginesie podpowiem ci, że manipulować czyimiś cytatami także trzeba umieć.
  Mam jednak jakąś słabość do niekumatych, więc postaram się wyoślić. Najpierw w poście startowym piszesz, że cytujesz wyrwane z kontekstu część słowa, cyt.: "Wkleiłem jedną piątą ... z postu.". Potem publicznie wypłakujesz się, że "dla" nie jest pytaniem a gdy ci tłumaczę, że pełny cytat, czyli słowo "dlaczego?" jest w języku polskim jak najbardziej kulturalnym pytaniem, wynikającym zapewne z zaciekawienia forumowicza poruszaną kwestią, to obruszasz się na sugestię by zapytać autorytet językowy czy słowo "dlaczego?" oznacza w języku, by w ostateczności samemu podkreślić, że cyt.: "Rzeczywiście, to fragment cytatu." . No nie wiem jak dalej ci tłumaczyć, że to słowo w języku polskim nikogo nie obraża, nie jest wulgarne ani nikomu nie ubliża. Rozumiem, że jesteś dopiero w początkowej fazie nauki języka polskiego, ale moim zdaniem wypadałoby zapytać najpierw kogoś kto bieglej włada językiem polskim niż donosić bezzasadnie na innego forumowicza. To nie jest ładne zachowanie. Można je określić - jako społecznie nieakceptowalne.

 • w temacie Czy to spam, a jeśli to co na to system antyspamerski

  W: Do Admina
  ireneo
  effem
  madox66 Witam szanowną Admminkę,minął tydzień i troll podszywajacy się pod moj nick znowu szaleje,może jednak znajdziecie na niego sposób.
  No, nie wiem, kto ma rację. On zadaje tylko pytania, na które prawdopodobnie chciałby uzyskać merytoryczną odpowiedź. A z tego co czytam to Ty i tobie podobne organizmy trolują go i nieprzyjemnie zaczepiają. Moim zatem skromnym zdaniem, bardziej Ty podchodzisz pod podróbkę innego, kulturalnego forumowicza.
  "dla" - to uważasz za pytanie?
  Twoje pytanie jest tylko potwierdzeniem, że faktycznie to wy jesteście sztucznymi tworami, podróbkami a nie ten kogo trolujesz. Tam było bardzo konkretne pytanie "dlaczego?". Skoro słabo zna się język polski, to potem zadaje się tego typu pytania, jak teraz Ty, tzn. czy słowo "dlaczego?" jest pytaniem. Po ostateczną odpowiedź zapraszam do profesora Miodka.
 • w temacie Czy to spam, a jeśli to co na to system antyspamerski

  W: Do Admina
  madox66 Witam szanowną Admminkę,minął tydzień i troll podszywajacy się pod moj nick znowu szaleje,może jednak znajdziecie na niego sposób.No, nie wiem, kto ma rację. On zadaje tylko pytania, na które prawdopodobnie chciałby uzyskać merytoryczną odpowiedź. A z tego co czytam to Ty i tobie podobne organizmy trolują go i nieprzyjemnie zaczepiają. Moim zatem skromnym zdaniem, bardziej Ty podchodzisz pod podróbkę innego, kulturalnego forumowicza.
 • w temacie Sanktuarium w Licheniu...a przepowiednia

  W: Hydepark
  KingHenryHappy Watykan leży w Rzymie. Prawda? Apokalipsa świętego Jana tłumaczy ile ma rogów Bestia! Teraz " rzuć " okiem na mapę! Ile wzgórz ma Rzym? Czy Watykan leży na wzgórzu?

  Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś / łaś twierdząco polecam zaopatrzeć się z zapas wody święconej i świece !!!Nieprawda :)) Watykan jest osobnym państwem-miastem, będącym jedynie enklawą Rzymu. Ale w Rzymie leży np. spora liczba osób odsypiających jeszcze noc :))
 • w temacie urok przydrożnych kapliczek

  W: Hydepark
  ~gość emha ~gość Dzieci kwiatki przynoszą cudne, bezpańskie pieski też na chwilę przystaną, by wiarę swą pokazać i ustać na trzech nogach, czasami też i koty bezpańskie przykucną cichaczem, by owej zadumy nie zmącić, a i ptactwo wszelakie dar jakowyś skromny w locie złoży.
  Piękne to i sprawiedliwe.

  Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą; ich czciciele sami nie widzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą.
  Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć pożytku?
  Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niechaj się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryjąPierwsza część Twojej wypowiedzi świadczy o tym ,że nie masz szacunku do innych ludzi .Dlatego też starasz się temat ośmieszyć .Mylisz się jeżeli liczysz na poklask .Dodam tylko ,gdybyś Ty tam stał to pewnie jakiś zabłąkany pijaczek też by Cię podlał abyś zakwitł.

  W drugiej części drwisz z ludzi ,których nie znasz. Figurki ,które nazywasz bożkami nieraz są tylko jedynymi rzeźbami ,które dany człowiek wykonał. Prawda jest,że inne są na zamówienie . Ktoś miał taką duchowa potrzebę aby zbudować sobie kapliczkę na czy przy swojej posesji. To jego sprawa .Po za tym trochę filozofujesz.Masz kłopoty ze zrozumieniem mojego tekstu.
  Nie pisałem nic o ludziach , nie staram się ośmieszyć ludzi ale martwe przedmioty które ośmieszają człowieka niby rozumnego( bo na obraz Boga uczynionego)
  Nie liczę na poklask, to forum stało się katolickie.
  A co się tyczy pijaczków , to niedawno po modlitwach kilku takich obrzucił mi dom kamieniami, więc mi nie tarań o jakimś poklasku.
  Pijaczkowi zasadził bym kopa w zadek, a twój bożek stoi i czeka aż go wypucujesz ,by mieć znowu nad tobą władzę.
  Co mnie obchodzi gdzie to stoi , napisałem że nie ma to nic wspólnego z Bogiem i Biblią, ale skąd ty to możesz wiedzieć.Oczywiście, nieszczęśniku o "wyjątkowy pechowcu" w katolickiej Polsce. Aż żal ze dopiero teraz wyskoczyłeś z tymi "pijaczkami". Przecież Michnik kazał tego typu slogany używać już ok. 20 lat temu. Niegrzeczny i nieposłuszny jesteś względem swojego pana:))
 • w temacie urok przydrożnych kapliczek

  W: Hydepark
  effem][cytat kogo=effem][cytat kogo=dziewczynkazlasu przydrożna kapliczkaW 2013 r. udało mi się, po długoletnich poszukiwaniach odnaleźć, hen "gdzieś" w Polsce, miejscowość z której pochodziła moja rodzin od strony mamy. Wyprowadzili się stamtąd przeszło 100 lat temu. Ale, zdaje się a nawet na pewno świadkami, gdy moi pradziadowie biegali w krótkich spodniach a prababcie w różowych sukienkach i warkoczykach pozostały dwie przydrożne kapliczki. Kto wie, czy to nie jedyne historyczne pozostałości z tamtych czasów:)) • w temacie urok przydrożnych kapliczek

  W: Hydepark
  effem dziewczynkazlasu przydrożna kapliczkaJest ich bardzo dużo w Polsce. Dobrzy ludzie z powrotem zaczęli o nie dbać, mimo, że lewakom to nie jest w smak :))


 • w temacie urok przydrożnych kapliczek

  W: Hydepark
  dziewczynkazlasu przydrożna kapliczkaJest ich bardzo dużo w Polsce. Dobrzy ludzie z powrotem zaczęli o nie dbać, mimo, że lewakom to nie jest w smak :))