• w temacie A gdzie cherubinek Grzeszko?

  W: Polityka
  Ananke
  ~gość ireunia rano przekonywała, że jesteśmy rozczarowani tak niewielkim zwycięstwem. Taki ci to pustostan:)))
  Jestem rozczarowana wynikami wyborów, nawet pomijając fakt, że to tylko część społeczeństwa głosowała/wybierała.
  Minimalne różnice między pretendentami świadczą o totalnym podzieleniu Polaków. Nie głosujemy za Polską, za Ojczyzną tylko za kandydatem jakiejś bardziej lub mniej zidentyfikowanej opcji-frakcji-grupy wzajemnej adoracji-chętnych na władzę i korzyści z niej płynące (głównie dla siebie). To, co nie udało się zaborcom, okupantom i różnym najeźdźcom udało się ludziom, którzy wyszli (przynajmniej teoretycznie) spośród nas. Udało się skłócić i podzielić. Udało się zantagonizować nawet rodziny... może jednak ten Naród lubi "zakupy" zgodnie ze słowami pewnego "klasyka"? Dlatego jestem rozczarowana...
  Podziękuj PO, od nich sie zaczęło, PIS tez nie bez winy, bo podjudza w tvp, bierze odwet za mowę pogardy Palikota, Sikorsky, Tuska, za poniżanie Lecha K.
 • w temacie Mądry wybór rozsądnych Polaków

  W: Polityka
  ~gość
  Martunia1980 Po tych wyborach widać, że naród jest podzielony. Dosłownie.
  Nie podzielony ,tylko zmanipulowany przez nie polskie media w Polsce.
  To samo było za PO, totalna nagonka na PIS.
 • w temacie Mądry wybór rozsądnych Polaków

  W: Polityka
  ONI JUŻ BYLI.


  Bo jakby wybrali narcystycznego kabotyna cierpiącego na manie wielkości - to byłoby w pytę git?
  Zejdź na ziemię wyborco, mielibyśmy ciągły paraliż organów ustawodawczych.
  I prości ludzie zdawali sobie z tego sprawę.
  A tak mamy pełną jasność.
  Za CAŁOŚĆ RZĄDÓW ODPOWIADA PiS! I nie będzie żadnej wymówki.
 • w temacie Duda ułaskawia pedofila.

  W: Polityka
  Pięciu prezydentów, poczynając od Lecha Wałęsy, ułaskawiło ponad osiem tysięcy osób. Odmowę usłyszało pięć tysięcy. Rekordzistą ułaskawień był Aleksander Kwaśniewski (4.288 osób!). Najmniej Andrzej Duda - 90.W 1999 roku Kwaśniewski ułaskawił Petera Vogla, który wcześniej znany był jako Piotr Filipczyński. W 1971 roku skazany został on na 25 lat więzienia, za „morderstwo ze szczególnym okrucieństwem” staruszki, na tle rabunkowym. Dwa lata po skazaniu jego wyrok obniżono (!!!) do 15 lat. W stanie wojennym, po 13. grudnia 1981, kiedy odbywał przerwę (!!!) w karze, władze PRL umożliwiły mu wyjazd (!!!) do Szwajcarii, gdzie został… bankierem. Od 1987 roku poszukiwano go listem gończym, a w latach 90. często widywano go w Sejmie. Media nazywały go „kasjerem lewicy”, czyli PZPR i SLD. W 1998 roku został aresztowany w Szwajcarii i miał odbywać resztę kary. Wniosek o jego ułaskawienie popierała także ówczesna minister sprawiedliwości - Hanna Suchocka. Sam Kwaśniewski nazwał tę decyzję „rutynową”. – Kancelaria wykonała zadanie notariusza, czyli uznała pozytywny wniosek i go podpisała – tłumaczył prezydent. Peter Vogel 24. marca 2008 roku był znowu zatrzymany - przez Centralne Biuro Śledcze Komendy Głównej Policji. Został uwolniony. Bardzo niezależna prokuratura, bardzo niezależni sędziowie rządu Platformy Obywatelskiej/ PSL zadecydowali o jego uwolnieniu. Filipczyński/ Vogel wyjechał, jest w Szwajcarii, ma się dobrze!
 • w temacie Wyniki wyborów 2020

  W: Polityka
  Nikt mnie nigdy nie pytał o wykształcenie, a do podstawowego nikt sie od tak nie przyzna.
  I dlaczego ludzie mniej wykształceni, którzy pracują ciężej fizycznie od tych biurowych nie mogą miec swojego przedstawiciela, który sie o nich troszczy??
  Flaga UE trzaski sie najedzą?

  Ludzie na wsi są mądrzejsi od tych miastowych gejków.
 • w temacie Wyniki wyborów 2020

  W: Polityka
  Czy Ty myslisz, że ludziska KIEDYKOLWIEK odpuszcza sobie 500+, bony i dodatki emerytalne? W imię Trzaski i jego Merkel oraz gejostwa i LGBT?
  Za forsę zrobią wszystko. Knury z całymi rodzinami szły do urn po 500+.
  Odpuść, przegrałeś, znowu, który to już raz?