• w temacie Jezus, nie był piękny na wejrzeniu....

  W: Religia
  sosna177
  flucifer Odcien skory mial taki, ze w Polsce o azylu moglby zapomniec.
  Odcień skóry nie ma tu żadnej ważności.
  Skoro jest....czarna madonna.....to czemu Jezus nie mógłby być taki sam?:)
  Ja przynosze odkrycia nauki a ty je negujesz. Takie juz nasze role.
  sosna177 Kiedyś leciałam samolotem z dużą grupą ortodoksyjnych Żydów. Siedzieli obok nas, dlatego dobrze im się przyjrzałam.
  I wcale nie mieli oni ciemnej skóry, wbrew temu, co sugerujesz.
  Nawet nie byli ....opaleni.....a słońca mają pod dostatkiem.
  Byli tak samo biali, jak i my.
  Wystarczyło patrzeć na ambasadora Izraela w Polsce.
  Aby byl tu jakikolwiek sens, ci Zydzi musieliby byc starozytni a nie ortodoksyjni. Mialas na mysli starozytnych?
 • w temacie " Szymonie, mam ci coś do powiedzenia..."

  W: Religia
  sosna177
  flucifer
  sosna177 opis jeszcze innej kobiety
  Aha, Szymon tez?
  Nie Szymon, tylko wersety z Ew. Łukasza.

  Wersety Słowa Bożego, które podałeś, są o tej samej kobiecie, która namaściła ciało Jezusa drogim olejkiem.
  Dwóch Ewangelistów, opisuję tą samą sytuację.

  Temat, na który Ty odpisujesz, jest o innej kobiecie, która łzami umyła Jego nogi, i swoimi włosami je wytarła.
  To Szymon ten sam, ale kobiety inne, tak?
 • w temacie Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus.

  W: Religia
  sosna177 Bóg nie odwołuje raz wypowiedzianego Słowa. Może go przesunąć w czasie.....lecz nie może go odwołać.
  Nie martw się. Ten ...koncert....nie zostanie odwołany.
  A będzie go oglądał....cały świat:) Pamietam, ze pare razy dal sie przekabacic.
  W kazdym razie, mam obiecane, ze podczas wystepu bede zaproszony na scene. Bedzie zabawa.
 • w temacie Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus.

  W: Religia
  flucifer I dalej... Odchylenie standardowe staje się niezbędnym narzędziem podczas testowania prawdopodobieństwa hipotezy. Zazwyczaj naukowcy konstruują dwie hipotezy, jedną, w której powiedzmy, że dwa zjawiska A i B nie są ze sobą powiązane (hipoteza zerowa), a drugą, w której A i B są połączone (hipoteza badawcza).

  Naukowcy najpierw zakładają, że hipoteza zerowa jest prawdziwa, ponieważ jest to najbardziej konserwatywna intelektualnie rzecz, a następnie obliczają prawdopodobieństwo uzyskania danych tak ekstremalnych, jak obserwowani. To obliczenie oddaje wartość p. Wartość p zbliżona do zera sygnalizuje, że twoja hipoteza zerowa jest fałszywa i zazwyczaj istnieje prawdopodobieństwo, że istnieje różnica. Duże wartości p (p jest wyrażone jako wartość między 0 a 1) oznacza, że ​​nie ma wykrywalnej różnicy dla zastosowanej wielkości próby. Na przykład wartość p wynosząca 0, 05 wskazuje, że miałbyś tylko 5% szansy na narysowanie testowanej próbki, gdyby hipoteza zerowa była rzeczywiście prawdziwa. W zależności od dziedziny, zazwyczaj psychologii i innych nauk społecznych, zobaczysz, że w artykułach używa się wartości p do zilustrowania znaczenia statystycznego, podczas gdy matematyka i fizyka będą stosować sigma.

  Czasami uzasadnione są tylko dwa standardowe odchylenia powyżej lub poniżej średniej, co daje 95-procentowy poziom ufności. Two-sigma jest w rzeczywistości standardową praktyką wśród ankieterów, a odchylenie jest bezpośrednio związane z „marginesem błędu próbkowania”, o którym często wspominają reporterzy - w tym przypadku jest to 3 procent. Jeśli sondaż wykazał, że 55 procent całej populacji faworyzuje kandydata A, to w 95 procentach przypadków, druga ankieta, która obejmuje tę samą liczbę (losowych) osób, znajdzie kandydata A, jest preferowana gdzieś pomiędzy 52 a 58 procent.

  Poniższa tabela zawiera podsumowanie różnych poziomów σ z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

  σ Pewność, że wynik jest prawdziwy
  1σ 84, 13%
  1, 5 σ 93, 32%
  2 σ 97, 73%
  2, 5 σ 99, 38%
  3 σ 99, 87%
  3, 5 σ 99, 98%
  > 4 σ 100% (prawie)
  Jednak w przypadku niektórych dziedzin nauki 2-sigma nie wystarcza, ani 3 lub 4-sigma. Na przykład w fizyce cząstek naukowcy pracują z milionem lub nawet miliardami punktów danych, z których każdy odpowiada zderzeniu protonów o wysokiej energii. W 2012 r. Naukowcy z CERN poinformowali o odkryciu bozonu Higgsa, a informacje prasowe podały termin 5-sigma. Pięć sigma odpowiada wartości p lub prawdopodobieństwu 3 × 10–7, czyli około 1 na 3, 5 miliona. Tutaj musisz założyć czapki myślenia, ponieważ 5-sigma nie oznacza, że ​​istnieje szansa 1 na 3, 5 miliona, że ​​bozon Higgsa jest prawdziwy, czy nie. Oznacza to raczej, że jeśli bozon Higgsa nie istnieje (hipoteza zerowa) istnieje tylko 1 na 3, 5 miliona szans, dane CERN są co najmniej tak ekstremalne, jak to, co zaobserwowali.

  Czasami 5-sigma nie wystarczy, aby być „bardzo pewnym” wyniku. Nawet sześć sigma, co z grubsza przekłada się na jedną szansę na pół miliarda, że ​​wynikiem jest przypadkowy przypadek. Przykładowo, w 2011 r. Inny eksperyment CERN o nazwie OPERA wykazał, że prawie bezmasowe neutrina podróżują szybciej niż światło. To twierdzenie, które nosiło pewność 6-sigma, było słusznie kontrowersyjne, ponieważ bezpośrednio narusza zasadę względności Einsteina, która mówi, że prędkość światła jest stała dla wszystkich obserwatorów i nic nie może podróżować szybciej niż to. Później cztery niezależne eksperymenty nie dały takiego samego poziomu pewności, a naukowcy OPERA uważają, że ich oryginalny pomiar może zostać odpisany ze względu na wadliwy element światłowodowego systemu pomiaru czasu eksperymentu.

  Należy więc pamiętać, że wynik mieści się w akceptowanym przedziale istotności, co niekoniecznie czyni go naprawdę istotnym. Kontekst ma znaczenie, zwłaszcza jeśli twoje wyniki łamią prawa znanej fizyki.

  Jak wiec widzisz, to nie jest jak z Biblia, ze dwie linijki i wszystko jasne...
 • w temacie Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus.

  W: Religia
  sosna177 Co w Twoim przekonaniu, jest tą ....prawdą?
  I skąd wiesz, że akurat to.....to jest prawda? Prawde odkrywamy przy pomocy procesow potocznie zwanymi nauka. Pewnosc jest kalkulowana.
  https://pol.jubdev.com/what-does-5-sigma-mean-science-884667
  Tu znalazlem jakies wprowadzenie po polsku. Podejrzewam, ze nie podolasz.

  https://www.youtube.com/watch?v=eAKLaK8Ppmo&ab_channel=KhanAcademyPoPolsku

  Uprawiając naukę, nigdy nie możesz sobie pozwolić na pewność. Sceptyczne nastawienie zawsze będzie dla ciebie dobre, ale jeśli tak, to w jaki sposób naukowcy mogą stwierdzić, czy ich wyniki są znaczące? Cóż, zamiast polegać na przeczuciu, każdy badacz, który jest wart swojej soli, pozwoli, by dane mówiły same za siebie. Mianowicie, wynik będzie znaczący, jeśli będzie statystycznie istotny. Ale aby wynik statystyczny był znaczący dla wszystkich zaangażowanych osób, potrzebny jest również standard pomiaru.

  Odnosząc się do istotności statystycznej, jednostką miary wyboru jest odchylenie standardowe. Termin ten, zwykle oznaczany małą grecką literą sigma (σ), opisuje, jak duża jest zmienność w danym zbiorze danych, wokół średniej lub średniej, i można go uznać za „szeroki” rozkład punktów lub wartości jest. Próbki o wysokim odchyleniu standardowym są uważane za bardziej rozłożone, co oznacza, że ​​ma większą zmienność, a wyniki są bardziej interpretowalne. Niskie odchylenie standardowe obraca się jednak ściślej wokół średniej.

  Aby zrozumieć, w jaki sposób naukowcy wykorzystują odchylenie standardowe w swojej pracy, warto rozważyć znany przykład statystyczny: rzut monetą. Moneta ma tylko dwie strony, główki lub reszki, więc prawdopodobieństwo trafienia jedną stroną drugiej po rzucie wynosi 50 procent. Jeśli jednak rzucisz monetą 100 razy, są szanse, że nie dostaniesz 50 wystąpień głów i 50 ogonów. Prawdopodobnie dostaniesz coś takiego jak 49 vs 51. Jeśli powtórzysz ten test rzucania 100 monetami kolejne 100 razy, uzyskasz jeszcze bardziej interesujące wyniki. Czasami dostajesz coś takiego jak 45 vs 55, aw kilku ekstremalnych przypadkach 20 vs 80.

  Jeśli narysujesz wszystkie te testy rzutu monetą na wykresie, zazwyczaj powinieneś zobaczyć krzywą w kształcie dzwonu z najwyższym punktem krzywej pośrodku, zwężającym się z obu stron. To właśnie nazwałbyś rozkładem normalnym, podczas gdy odchylenie to odległość danego punktu od średniej.

  Jedno odchylenie standardowe lub jeden sigma, wykreślone powyżej lub poniżej wartości średniej, obejmuje 68 procent wszystkich punktów danych. Two-sigma obejmuje 95 procent, a trzy-sigma obejmuje 99, 7 procent. Wyższe wartości sigma oznaczają, że odkrycie jest coraz mniej przypadkowo błędem lub „przypadkową szansą”.

  Oto inny sposób na to spojrzeć. Średnie ludzkie iloraz inteligencji wynosi 100. Dane sugerują, że 68 procent populacji jest w tak zwanym jednym odchyleniu standardowym od średniej (jeden sigma), a 27, 2 procent populacji to dwa standardowe odchylenia od średniej, które są jasne lub raczej intelektualnie wyzwanie w zależności od strony krzywej dzwonowej, na której się znajdują. Około 2, 1 procent populacji to 3 standardowe odchylenia od średniej (3 sigma) - są to genialni ludzie. Około 0, 1% populacji to 4 standardowe odchylenia od średniej, geniusze.

  I dalej...
 • w temacie Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus.

  W: Religia
  sosna177 flucifer sosna177 flucifer Jezus Chrystus jest postacia mitologiczna. Gdzie te prace naukowe?
  Dlaczego naukowcy woleli pozostac anonimowi?Mitologiczną postacią, jest tyko dla ateistów. Wcale tak nie jest. Nie wszyscy teisci naleza do abrahamistycznych i ci sa tak samo ateistyczni wobec Jahwe jak ja tyle, ze z innych powodow. Wsrod abrahamistycznych teistow rowniez bywa roznie z tym Jezusem Chrystusem.
  Jezus Chrystus jest mitologiczna postacia przede wszystkim dla tych, ktorzy czytali mitologie i rozumieja terminologie.Nie czytam mitologii, i nie porównuję Jezusa Chrystusa, Zbawiciela świata.....z jakimś mitologicznym tworem, który nie jest zdolny dokonać tych rzeczy, które Jezus dokonał.

  Czytanie mitologii, i rozumienie terminologii......nikogo do zbawienia nie zaprowadzi.
  Tylko Jezus Chrystus. Mnie soteriologia tak nie kreci jak prawda. Jezeli druga pierwszej nie wyklucza, to sadze, ze warto by bylo gdybys sie nieco z prawda zapoznala.
 • w temacie Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus.

  W: Religia
  sosna177 flucifer sosna177 On powiedział : Mi tak nie imponuja autorytety... sosna177 ".....choćby i kto z umarłych powstał, i tak nie uwierzą....". Jakby powiedzial w co nie uwierze, to moze zglosilbym sie na ochotnika do testu, a tak........a tak.....jesteś jednym z najbiedniejszym z ludzi, bo ograbiony ze......wszelkiej nadziei.

  Wszelka nadzieja odrobiny prawdy warta.
  Nadzieja to koncert zyczen. Taki, ktory moze zostac odwolany.