• w temacie Prokuratura umorzyła śledztwo ws samochodów od bezdomnego

  W: Polityka
  abce Ciekawi mnie jak zdołano załatwić sprawę darowizny samochodów przez bezdomnego i to dużej wartości w urzędzie skarbowym i urzędzie komunikacji .
  Pewnie zeznał, że samochody poświęcił Maryi. To jest możliwe nawet gdy nie posiada Maryja prawa jazdy. Może na nią przerejestrował jako jej ziemski pełnomocnik Tu może być problem gdyż musialaby opłacić pełnomocnictwo. Kwota niewielka więc umożyli
 • w temacie Prokuratura umorzyła śledztwo ws samochodów od bezdomnego

  W: Polityka
  abce Ciekawi mnie jak zdołano załatwić sprawę darowizny samochodów przez bezdomnego i to dużej wartości w urzędzie skarbowym i urzędzie komunikacji .
  Ani fundacja ani ten biznesmen nie prowadzi działalności ciharytatywnej Wręcz przeciwnie
 • w temacie Rydzykowi życzono rozliczenia działalności, "gdy nastąpią prawdziwe rządy prawa i sprawiedliwości."

  W: Polityka
  WaldekKecki ireneo WaldekKecki Nikt nikomu nie zabrania protestowania, ale nie wolno robiąc to obrażać innych. Nie mogli przyjść normalnie ubrani z normalnymi transparentami ? po co te przebieranki i transparenty obrażające religię ? Zrobiły to celowo, to była zwykła prowokacja. Gdyby przyszły i protestowały w sposób normalny przeciwko Rydzykowi nikt by ich nie pozywał do sądu czy prokuratury. Zresztą za to że protestowały przeciwko Rydzykowi nikt ich nie pozwał i prokuratura też nie prowadzi śledztwa w tej sprawie. Te manifestujące panie zostały pozwane za to w jaki sposób prowadziły protest. Na zdjęciach widać transparenty z pochwą zamiast krzyża, czy transparenty prześmiewcze wobec papieża itp. I za to prokuratura prowadzi śledztwo. W tym śledztwie nie ma w ogóle wątku Rydzyka i protestu wobec niego.Przecież to samonapisałem. Kto tyka Rydzyka obraża boga. Myślisz jak rydzyki i sobeckiejak to samo - Pan napisał zupełnie co innego. Napisał Pan, że prokuratura będzie sprawdzać okrzyki jakimi krytykowano Rydzyka - a nic takiego nie będzie bo wątku Rydzyka w ogóle nie będą dotykać. Będą sprawdzać przebrania i transparenty obrażające religię a nie Rydzyka, np. transparent co jest pochwa zamiast krzyża o takimi sprawami się będą zajmować ci z prokuratury, czyli tymi które obrażały religię.
  Człowieku, wytłuściłem ci to co wpieniło Sobecką. Przeczytaj temat . Co do obrazy to niemal wszystko może obrazić wierzącego prawdziwie. Nawet napisanie bóg z małej litery. Nikt tam hasełek przeciwko bogu nie wykrzykiwał, wyrażanie niechęci do wiary nie jest obrażaniem uczuć, a jedynie określanie swojego stosunku. W kościele byłoby to nietaktowne ale nie w publicznej przestrzeni, nawet gdy uznać ją idiotycznie za boską.
 • w temacie Jakie emerytury mają księża?

  W: Religia
  ~myśl Księża otrzymują jedną z najniższych emeryturę - płaca składki jak każdy. Jeżeli ksiądz pracował w szkole to jego składki są większe, a co za tym idzie i emerytura - jest ona na poziomie pracującego człowieka. Fundusz kościelny(państwo oddaje to co zostało zabrane, a nie oddało kościołowi po wojnie) nie jest dla księży pracujących i odprowadzających składki, a dla sióstr zakonnych i braci oraz misjonarzy.
  Co do bp. Głodźia - na 22 tyś duchownych, jest jednym z dwóch w stopniu generała. Czy warto szukać sensacji.
  Dobry Dyrektor szpitala, w którym pracuje pani pytająca (pielęgniarka, zakładam, że jest nią) zarabia 10-15 tyś. miesięcznie. Niektórzy więcej. Jeden dyrektor, setka, może więcej personelu. Chyba jest różnica, dyrektor szpitala pracuje a dyrektor proboszczów tacę liczy, bo muszą mu dawać. Dyrektor odpowiada, a oni?
 • w temacie Jakie emerytury mają księża?

  W: Religia
  ~Jacques][cytat kogo=ireneo Głódź ma 10 tysięcy. Księża mniej, bo zależy od składek. Najniższa to ok. 1800 na rękę, ale dodatkowo dostają emeryturę z funduszu kościelnego. To już utajnione.Pytanie po co je mają gdy:
  " . Każdy z nich mieszka w swoim oddzielnym mieszkaniu (czasem są to kawalerki, ale standardem są mieszkania dwupokojowe), Mieszkania są w ładnych, najczęściej ogrodzonych budynkach – są to ładne i komfortowe mieszkania. W domach, w których mieszkają też chorzy i niepełnosprawni księża, są gabinety lekarskie, a nawet zabiegowe (tak jest np. w Kielcach).
  Księża na emeryturze zaczynają dzień mszą, w ciągu dnia są ustalone godziny posiłków, a między nimi cały czas mają dla siebie – na spacery, oglądanie telewizji, czytanie, modlitwę – na co tylko chcą. Mogą też nic nie robić i po prostu mieszkać w domu emerytów. "

  Czy trzeba być chorym z nienawiści, żeby pleść takie głupoty i frazy wyrwane z kontekstu. Rzadko która emerytura duchownego sięga wysokości 1200 zł, najczęściej są to emerytury nikłe ze względu na to, że duchowni do 1990 nie byli ubezpieczani (nie muszę tłumaczyć dlaczego). Nie ma czegoś takiego jak dopłata z funduszu kościelnego i za takie sformułowania jestem gotów oddać sprawę do prokuratora - za szkalowanie i wprowadzanie nienawiści!!!Tu cvo dopowiem. Mimo że odebrali już wszystko nadal istnieje fundusz kościelny, który finansuje ich emerytury. Dostają dodatkowo od państwa Co im się NALEŻY! Jakoś jednego procenta nie chcą od odpisów wiernych zamiast funduszu kościelnego.
 • w temacie Sędzia został napadnięty we własnym domu - został aresztowany.

  W: Hydepark
  zbigniew1933 ireneo zbigniew1933 ireneo zbigniew1933 ireneo ciekawy opis tego napadu. Policja zjawiła się po trzech godzinach. Żółwie ninja go zaatakowały. Po rzekomym bandyckim napadzie nic by z niego nie zostało. Bronił się przed kilkoma rozjuszonymi i uzbrojonymi bandytami wykrzykując rasistowskie hasła? Nic im nie zrobili, no to skuteczny. Trzy godziny, gardło zdarł do cna, chyba że to jąkała.Jestem przekonany że obraził tych napastników wyzwiskami i obrażeni sami wezwali policję po 3 godzinnych naradach.Mogli nie umieć czytać, a napadnięty nie chciał podać adresu. Bez adresu bob nie pójdzie. Chyba postraszyli go kuszą i wyśpiewał. Sugerujesz że sędzia zaczął śpiewać ze strachu na widok kuszy?On się z nimi szamotał, nie napisali jak dłygo, ale jak na 67 latka to chyba nie dłużej jak godzinę. Mogli wytarmosić z niego ten adres, odprowadzili go do domu i zadzwonili.Teraz widzisz, szamotali się przez 60 minut ( ze względu na podeszły wiek ofiary) sami też się niechybnie zmęczyli a przez kolejne 2 godziny co robili, słuchali jak im ubliża?Odpoczywali i pilnowali by sobie krzywdy nie zrobił albo czego z chałupy nie wynosił na ich konto.
 • w temacie DZIŚ WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO PIS - ROZSTRZYGNIE

  W: Polityka
  trybunał konstytucyjny już nie musi rżnąć głupa i może orzec że nie można. Po tym niezależnym wyroku sprawa wróci do sądu a każdy go uniewinni. Na każdym szczeblu, bo i Najwyższy będzie już tylko najwyższy