• w temacie Transakcja stulecia niepodległości

  W: Polityka
  Sikorsky Wymyśliłem wszystko możliwe kompromitacje jakie PiS mógł popełnić przy zakupie (lub nie) fregat dla marynarki. Według totalnej opozycji oczywiście.

  Zakup używanych fregat - kompromitacja!
  Odwołanie zakupu używanych fregat - kompromitacja!
  Zakup nowych fregat - kompromitacja!
  Odwołanie zakupu nowych fregat - kompromitacja!  PiS mogło ogłosić najpierw zakup nowych fregat, a później ten zakup odwołać. Kompromitacja z zakupem nowych fregat jest lepsza od kompromitacji przy zakupie używanych fregat. Mają słaby spin doktorów.

  :)
  Nie czytałem o chęci zakupu nowych. Gdzie ty to wyczytałeś?
 • w temacie Die Welt relacjonuje sprawną wycinkę drzew w lesie bawarskim

  W: Polityka
  TR300
  ireneo
  Sikorsky
  taie ireneo Jak beton, to beton. Może którąś z kolei racja go skruszy. Jak jest choroba, to poddaje się drzewa eutanazji, pod warunkiem, że nie tworzą one ekosystemu który kiełkował około 20 tysięcy lat temu.
  Ten system w czasie swojego starzenia się przetrwał nie jedną inwazję korników, jest karmą wielu pasożytów, symbiontów i ma tak pozostać. To obiekt przyrodniczy jeden z siedmiu na świecie i jeden z trzech chronionych w Europie. Jest rezerwatem od 1932 r. a w 1979 z racji dużego znaczenia dla kultury i dziedzictwa ludzkości, wpisano na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jest dobrem światowym, człowieku. Ty zachowujesz się tak jak dureń, który chciałby Nike dorobić ramiona. czy z Samotraki głowę. to barbarzyństwo.
  A dlaczego las tak się traktuje. Bo lasy są także miejscem pozyskiwania drewna. Chore nie nadadzą się do niczego. Puszcza Białowieska nie może służyć tym celom.
  Dotarło coś? Daj spokój - nie ma szans !
  Mimo ze ma nicka związanego z przyrodą to jej za grosz nie rozumie.
  Nie ma najmniejszego pojęcia czym się różni puszcza pierwotna od lasu gospodarczego.
  Puszcza ?https://pl.wi(...)Puszcza

  Las ?https://pl.wi(...)iki/Las
  Pierwszy i najstarszy park narodowy w Niemczech (nazywany Lasem Bawarskim) to dla ciebie las gospodarczy? To dopiero beton jesteś :)
  Ty nie potrafisz zrozumieć prostych tekstów. Niemcy nie wycinają Lasu Bawarskiego a ingerują w lasach Bawarii.
  Przy okazji to ci zapodam, że Las Bawarski sam sobie poradził z kornikami, chyba w dwa lata. Jeszcze raz : lasy w Bawarii, to nie to samo co Las Bawarski. Poza tym nie jest to klasowy park narodowy. Nie zapisany w dziedzictwie UNESCO.
  tak sobie poradzi jak sobie poradziły "same" polskie i czeskie lasy w Sudetach na przełomie lat 80tych i 90tych....
  W czeskiej części Lasu Bawarskiego ingerował człowiek. W niemieckiej zostawiono to naturze. Efekt był lepszy w niemieckiej.. To akurat nie ma związku z Puszczą Białowieską. W jej przypadku jedyna dozwolona /po uzgodnieniu/ interwencja może zostać powodowana zapobieganiu zagrożeń dla życia ludzi czy okolicznych społeczności./
 • w temacie Przybyłem, zobaczyłem, zasiarczyłem.

  W: Polityka
  zbigniew1933 ireneo zbigniew1933 Toudi To nie zlekniona gawiedź przyjacielu,myślisz że w seminariach nie ma Internetu?Aż boję się myśleć o biednych molestowanych seksualnie klerykach, gdzie po akcie strzelistym w wykonaniu kapłanów/nauczycieli inne rzeczy tłoczone są do sponiewieranych głów młodzieńców.Jak który zechce się przejąc tymi naukami to ma przerąbane. W tym jednym jaki przytoczyłem mieści się tyle prawd utajonych, że głowa boli.
  1.Poza negowaniem wszechwiedzy boga /wszak chciał sprawdzić co usłyszał. Gdyby nie usłyszał, nie wiedziałby. Dlatego kościół woli ukrywać, by kto Panu nie doniósł/ jest zachęcanie do donosów.
  2.Dzięki donosowi Pan zainteresował się wstecznictwem, nie stosowanie się do praw jego i Konstytucji /może zerknie na te pomniki? /
  3. Przesłanie odkrywa istotę aniołów. To Pan w przebraniu. I to mnie nie dziwi. Kto obdarowałby innego swoją mocą? może raz zabłądził i przekonał się, gdy Lucyfer na żądanie oddanie mocy pokazał mu gest Kozakiewicza. Teraz się za nim bezskutecznie ugania.
  Chyba, że w trosce o klepki, uprzedzają kleryków, by nie kontestowali, nie zadawali pytań, a bezwzględnie posłusznie wykonywali zalecenia i polecenia. Tekst ten wart jest złoconych ram w kościołach, święte i wiekopomne słowa, zaprawdę powiadam Ci żeś największym z Proroków jakich nosiła ziemia.Byłbyś dobrym uczniem. Ponieważ mieć uczniów mi nie dane, to będziesz pierwszym /jako uczeń tak by było / przed którym odkryję jeszcze i tę tajemnicę ukrytą w proroczych słowach.
  Butni i dojni okazali wstręt do obcych przybyszów. Wyrazem ich nienawiści miało być zbezczeszczenie godności człowieczej, męskiej. Najbardziej dokuczliwą jest potraktowanie ich jako marne kobiety. Tak chcieli postąpić, mimo tego że wśród tej złowieszczej gawiedzi byli synowie, mężowie, teściowie samego Lota. Mimo, że nie homoseksualiści /; na upartego hermafrodyci, bo przecież ojcowie i teściowie / to skłonni byli ich ochędożyć.
  Kara jaka ich spotkała, była okrutna i dotknęła nie tylko Sodomy i Gomory.
  Niech już trwożą się ci, którzy w przybyszach widzą tylko pasożyty i pierwotniaki. Którzy za to plugawią ich i dokonują gwałtu. Niech trwożą się ci, którzy nie reagują i nie przestrzegają praw.
 • w temacie Coś lżejszego.....Jesteś na nowo narodzony ?

  W: Religia
  stiffnecked ireneo To gorsze od zdania egzaminu na prawo jazdy. Ja wymiękam i rezygnuję. Zresztą nie warta skórka za wyprawkę. bo jakaż to wyprawka po takiej operacji: zmarli powstaną z grobów. żywi, by powstali zostaną uśmierceni. A kiedy już pozabija wszystkich i ich wskrzesi, to jednym skinieniem wszystko ze wszystkim sfajczy. Ale to nie koniec. Te miliony już raz spopielone mają od kościoła fory. Dla nich kolejne kościelne to pikuś. Ja będę przy nich stażysta. Nowicjusz, a nie mam ochoty zlizywać piany do golenia z kolan jakiegoś zboka.[image]0007JO2H2CKSB5QE[/image]Z tymi dziewczynkami też mam już przechlapaneNie jest tak zle jakby sie moglo wydawac. To jest Bakoma - Bita śmietanka w sprayu.A kolana pewnie anielskie. Aniołowie nie mają przyrodzenia
 • w temacie Przybyłem, zobaczyłem, zasiarczyłem.

  W: Polityka
  zbigniew1933 Toudi To nie zlekniona gawiedź przyjacielu,myślisz że w seminariach nie ma Internetu?Aż boję się myśleć o biednych molestowanych seksualnie klerykach, gdzie po akcie strzelistym w wykonaniu kapłanów/nauczycieli inne rzeczy tłoczone są do sponiewieranych głów młodzieńców.Jak który zechce się przejąc tymi naukami to ma przerąbane. W tym jednym jaki przytoczyłem mieści się tyle prawd utajonych, że głowa boli.
  1.Poza negowaniem wszechwiedzy boga /wszak chciał sprawdzić co usłyszał. Gdyby nie usłyszał, nie wiedziałby. Dlatego kościół woli ukrywać, by kto Panu nie doniósł/ jest zachęcanie do donosów.
  2.Dzięki donosowi Pan zainteresował się wstecznictwem, nie stosowanie się do praw jego i Konstytucji /może zerknie na te pomniki? /
  3. Przesłanie odkrywa istotę aniołów. To Pan w przebraniu. I to mnie nie dziwi. Kto obdarowałby innego swoją mocą? może raz zabłądził i przekonał się, gdy Lucyfer na żądanie oddanie mocy pokazał mu gest Kozakiewicza. Teraz się za nim bezskutecznie ugania.
  Chyba, że w trosce o klepki, uprzedzają kleryków, by nie kontestowali, nie zadawali pytań, a bezwzględnie posłusznie wykonywali zalecenia i polecenia.
 • w temacie Coś lżejszego.....Jesteś na nowo narodzony ?

  W: Religia
  To gorsze od zdania egzaminu na prawo jazdy. Ja wymiękam i rezygnuję. Zresztą nie warta skórka za wyprawkę. bo jakaż to wyprawka po takiej operacji: zmarli powstaną z grobów. żywi, by powstali zostaną uśmierceni. A kiedy już pozabija wszystkich i ich wskrzesi, to jednym skinieniem wszystko ze wszystkim sfajczy. Ale to nie koniec. Te miliony już raz spopielone mają od kościoła fory. Dla nich kolejne kościelne to pikuś. Ja będę przy nich stażysta. Nowicjusz, a nie mam ochoty zlizywać piany do golenia z kolan jakiegoś zboka.Z tymi dziewczynkami też mam już przechlapane
 • w temacie Przybyłem, zobaczyłem, zasiarczyłem.

  W: Polityka
  zbigniew1933 Ireneo Przyjacielu, jesteś największym prorokiem tego forum, opluwany i szydzony przez skostniałych w pozycji poddaństwa religiantów.

  Wszyscy wielcy Prorocy tak są traktowani przez zalęknioną gawiedź.

  Ktoś kiedyś, mniej bojaźliwy pozbiera Twe posty do kupy tworząc kolejną "świętą księgę" a dzieci będą uczyć się na pamięć Twoich myśli.""Nigdzie nie lekceważą proroka, jak tylko w jego ojczyźnie i domu" Niech mnie zatem nikt nie wini, że cudów nie chce mi się czynić..
 • w temacie proboszcz nie odpuszcza, a kuria mówi - jego autonomia

  W: Polityka
  Boldusia40 To nie jest prawda.
  Kuria nie mówi- autonomia. Nikt nie będzie musiał przymusowo płacić.
  Jak kto chce, to tyle.Zatem jestem kłamcą? Zawsze decyzje w sprawie działań rady parafialnej autonomicznie podejmuje proboszcz - powiedział. rzecznik kurii A. Dębski.
  A teraz, kim ty jesteś? Sama sobie odpowiedz, musiałbym brzydko napisać.
  Na koniec odnośnie tego jak kto chce. Przecież dostali wezwania, bo już raz nie chcieli. Zaryzykujesz napisanie, że teraz też - jak kto chce i koniec?