• w temacie Co trzeba mieć w głowie..

  W: Hydepark
  mrruuu Po pierwsze - Skąd miały wiedzieć, czym się różni pocisk uzbrojony od nieuzbrojonego?
  Po drugie - i czy to był niewypał czy niewybuch?
  Po trzecie - pociski się składuje i przewozi, nie wybuchają od tego same.
  Po czwarte - dziecka nie należy zostawiać bez opieki.
  Po kolejne - jakby zgłosiły to by ewakuowano pół dzielnicy i w ogóle byłby tam kocioł, a tak to kocioł mają policjanci. :-)
  Po ostatnie - wybuchło? Nie wybuchło. No to o co afera? ;-)))
  Nie wiem po co zabierają opijanym prawo jazdy zanim kogo rozjechali. Aferę tylko robią.
 • w temacie Co trzeba mieć w głowie..

  W: Hydepark
  z tego samego sortu co Błaszczak, który naskarżył Rydzykowi na marsz sodomitów. Też powinien być wcześniej rozbrojony. On zagraża śmiertelnie wszystkim dzieciom, łącznie z tymi 500+
 • w temacie Gdyby nie Rewolucja październikowa nie byłoby ani Lenina, ani Stalina ani Polski

  W: Polityka
  zbigniew1933 To nie trafia do umysłów oszołomionej różańcem gawiedzi.

  Religia jest potężnym narkotykiem, nader często śmiertelnym dla otoczenia. zaczynam w to WIERZYĆ a ćpunów jest ci u nas dostatek.
  To gorsze od dopalaczy, jeśli car, po rozkazaniu strzelania do po0kojowo protestujących , zdesperowanych kobiet, został świętym.
 • w temacie Polska zawdzięczała wyzwolenie spod zaborów Leninowi

  W: Polityka
  Judas1933 Rozum ci odebrało. Nic Leninwi nie zawdzięczamy, Rosjanie też nie no chyba że
  są wdzięczni za biedę i masowe mordy.
  Na kazaniach tego nie usłyszysz. Faktem jest, że 29 sierpnia 1918 roku dekretem rozbiory unieważnił. Było to wypowiedzenie i rozwiązanie umowy rozbiorowej. .
 • w temacie Polska zawdzięczała wyzwolenie spod zaborów Leninowi

  W: Polityka
  ~Gość ZWYCIĘSTWO PROWOKACJI- Józef Mackiewicz
  Genialna książka właśnie o tym na zachętę
  dopowiem że red. Michnik powiedział że
  wydadzą ją po jego trupie.
  Dokładny opis osiągnięć Lenina, Trockiego
  i reszty czerwonych mordercôw.
  Właśnie dlatego przestali uczyć gojów historii.
  Wiesz, że ten geniusz współpracował z okupantem hitlerowskim? Goniec codzienny był pismem wydawanym przez władze okupacyjne.
 • w temacie Polska zawdzięczała wyzwolenie spod zaborów Leninowi

  W: Polityka
  Judas1933 Rozum ci odebrało. Nic Leninwi nie zawdzięczamy, Rosjanie też nie no chyba że
  są wdzięczni za biedę i masowe mordy.tobie rozum odebrało, co zresztą manifestujesz małpowaniem . To jednak nie najważniejsze. Wiedzy masz maluczką jak koralik w różańcu.
  Zanim Lenin został wypuszczony przez Niemców w Rosji już było po abdykacji cara. A ta była sp;powodowana powiększającą się biedą. Jej powód to zacofanie pod rządami krwawego absolutyzmu. Te asowe mordy to skutki rewolucji. W nie3j bestialstwo "białych" nie miało sobie równych w dotychczasowej historii.
 • w temacie Dziś już leci gadka szmatka.

  W: Polityka
  iiik [
  No nie da się tego słuchać - on w ogóle skończył przedszkole ? Nie gdyż za działalność polityczną zamknęli go. To przerwanie przedszkolnej edukacji nie przeszkodziło by został nauczycielem w seminarium duchownym w Niepokalanowie. Ojce i alumni jakoś dali radę go słuchać. Może dlatego, że mieli więcej klas niż ty, edukowana jedynie w przedszkolu?
 • w temacie Bóg, Honor, Ojczyzna

  W: Polityka
  Keramek ireneo Trochę zabawy z logiką tego Augustyna, zwanego świętym. Gościu miał szansę logiki się nauczyć, bo Grecy za grosze mogli go podreperować w tym. Dowiedziałby się, że jeśli w jakimś zbiorze jeden element jest fałszywy, to zbiór jest fałszywy, a gdy nieprawdziwy, to i zbiór jest nieprawdziwy. Teza która cie urzekła - Jak to mawiał św. Augustyn jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na właściwym miejscu. Mógł te brednie powiedzieć. Problem z tym -"jeśli bo jest" A jeśli go nie ma? Ano właśnie. W ten sposób to pozwalam ci się powoływać na to - Jeśli ireneo napisze, że ktoś jest bałwan, to ten ktoś na pewno bałwanem jest.
  Czy powołasz się na Augustyna w sprawie ulokowania się duszy, a mianowicie - dusza do płodu ( widzisz przy czytanie, że napisał płodu, a nie dziecka? ) przychodzi w 40 dniu, gdy płód męski i w 80 dniu, gdy żeński. Ty jesteś mądrzejszy od kościoła. Ten dziś uważa, że dusza obejmuje dziecko od momentu poczęcia.
  Tu można postawić pytanie: kto ma nie tak z klepkami - ty, Augustyn, czy Episkopat?
  Na koniec to , czego z innego pisania byś się nie dowiedział, a co cię pociągnie jak Augustyna. To dowód Tomasza z Akwinu na to, że bóg stworzył Ziemię. Pewnie przyda ci się taka perełka.
  Jest on następujący. Ziemia jest okrągła. Okrągłość to idealna figura geometryczna. Coś idealnego może stworzyć tylko bóg. Stąd wniosek - bóg stworzył Ziemię. Mógłbym się nad tobą poznęcać i zapytać - dlaczego zdanie o boskości Ziemi jest fałszywe? Zresztą, dlaczego nie. Spróbuj i nie pękaj jak ci się nie uda, bo się nie uda. Może kto inny?Zestawienie Bóg i Irunia to dopiero jest logika:))) Już skończyłeś, czy coś z techniką. Jeśli taka jest twoja ripostująca argumentacja, to coś z główką jednak. Teraz nastąpią ripostowane inwektywy? Możesz, bo już i tak za długo się tu nasiedziałem.
 • w temacie Bóg, Honor, Ojczyzna

  W: Polityka
  Keramek ireneo Pocieszne. Od 98 roku wojskiem rządzą politycy. Choć przysięgają na - tak mi dopomóż bóg, to im zarzucasz zapominanie o bogu. Na koniec skarciłeś, że i o ojczyźnie. Zostawiłeś im honor. To żart godny bredni wpisywanych w rekordy idiotyzmów Guinnessa.
  Teraz o twojej filozofii, domatorskiej wybitnie. Połączyłeś boga z finansowaniem zbrojeń. To już całkiem kupy się nie trzyma. jeśli bóg jest potężny, to po diabła mu zbrojenie. Kiedy prowadził Mojżesza z ludem to morze mu suszył na trochę a jak trzeba było, mury Jerycha kruszył w moment. Ty byś wywalił miliardy na to dzieło bezsensownie i bezcelowo. Bóg za friko załatwił to bez kosztów.. Na koniec o tej inwazji Afrykanów z którą to NATO sobie nie poradziło..Ty tak poważnie? Ja dostrzegam słabość polskiej służby zdrowia. Nie poradziła sobie z tobą, podobnie jak z tymi honorowymi politykami od wojska, na czele ze "zwierzchnikiem".Wiem, że taka narracja ci najbardziej pasuje:))
  Wiara w Boga to nie tylko cuda to przestrzeganie jego przykazań. Nie ma sprzeczności w wierze w Boga i jednoczesnym posiadaniu silnej armii i bogatego państwa. Pytanie czy będziemy z tego korzystać zgodnie z prawem czyli przykazaniami.
  Mam trochę czasu, to dam ci trochę argumentów, byś mógł sobie z bogiem podyskutować. Sam zboczyłeś ze ścieżki, bo mnie się o bogu pisać nie chciało. Napisało mi się, że w twoim osądzie o bogu jako przyczynie potęgi państwa jest dziura. Z istoty boga wynika przecież, że jemu nie trzeba armat, bomb nawet jądrowych swoją mocą ponad to.
  Zresztą dał dowód w wojnie polsko ruskiej, gdy wysłał Maryję, a ona zwyciężyła. A było już krucho. Teraz ten argument związany z dekalogiem. Bóg nie dał żadnego dekalogu.
  Jest tam - nie zabijaj. To było przed bogiem. Mojżesz właśnie dlatego, że nie wolno było zabijać, zwiał z Egiptu, gdyż taką zbrodnię popełnił. Kraść to i przed Drakonem nie wolno było. A on żadnego dekalogu nie znał. To samo z cudzołożeniem, a nawet czczeniem boga.
  Sokrates dekalogu nie znał ani ci którzy skazali go na śmieć właśnie za brak należytej czci dla bogów.. Czczenie matki i ojca była przed Mojżeszem większą świętą powinnością jak teraz. Dni święte też skrupulatnie święcono. W Rzymie to było ich więcej niż nieświętych. Oczywiście dla pierwszego sortu. Tak jak i dzisiaj, by świętować mógł jaki gość, pracować musi ktoś. Generalnie to możesz mieć problem. Przestrzegasz przykazań pogańskich. Bo jeśli Hammurabi ich przestrzegał a dekalogu nie mógł znać?