• w temacie Dlaczego energia zdrożeje.

  W: Hydepark
  Ludkowie, drożeje węgiel a to 80% surowca energetycznego i w górę poszły też prawa do emisji CO2 i zielone certyfikaty. Wszystko na ten temat. Te regulacje dotyczą każdego państwa w Unii.
 • w temacie Biblia arcydziełem literackim wielogatunkowym

  W: Religia
  Teraz krótko o walorach poznawczych Wcześniej należałoby zapytać - boże czytasz i nie grzmisz?
  Oto dzieci pierwszych ludzi hodują zwierzynę domową. No dobra, przybłąkała się uciekając przed dinozaurami. Ale to, że posługiwali się ogniem, to już nawet dla pitekantropusa nie do strawienia A że taki był na to są namacalne dowody. A może ty znajdujesz podstawy by to podważyć? Ano napisz.
 • w temacie Biblia arcydziełem literackim wielogatunkowym

  W: Religia
  Zabawne to arcydzieło, dyskredytuje demiurga. Oto tak zaczyna
  jego prezentacje
  Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch2 Boży unosił się nad wodami.
  Trochę dalej mamy udany eksperyment ze światłością, którą uznał za dobrą. Wniosek - ciemność zła, a więc jak partacz, zaczął od zrobienia złego. Zaczął wszak od ciemności. Można by pytać skąd wzięła się ciemność bez światła? Ciemność jako termin nie istnieje bez swego przeciwieństwa - jasność. A tę jasność stworzył potem. Stąd ten termin - ciemność jest nic nie znaczącym. Dowodzi, że piszący nie poradził sobie z terminologią. To jakby napisać - zwierzyna ciągnąca wóz nie soisywała się jako koń więc stworzył konia. Głupie, prawda?!