• Czy zawłaszczanie krzyza zawłaszczających nie poniza?

  W: Polityka
  Chetnie chodza ma procesje gdzie krzyż jest publicznie eksponowany. Hierachowie nawolują by do krzyża się zbliżyć, zapewniają, ze pozwala się odmienic. No i tu pies pogrzebany. Jesli aktyw klerykalny jakiejś grupie tego odmawia to uwaza, ze nie ma ona szans na tę odmianę. Skad zatem wytrzaskał ze swego kamiennego serca Jędraszewski tęczową zarazę? Zaraza odmienia zdrowego na chorego. Nie da się jednak odmienić nieodmiennego.
  Szukali nadziei w krzyżu dla poprawy swego losu i tak
  zostali potraktowani
  "Przy pomniku Chrystusa zebrało się kilkunastu aktywistów LGBT. A także znacznie liczniejsza grupa osób, które nie pozwalały aktywistom wejść na schody przy pomniku"
  Jakim to prawem im tego zakazywano, jakie upodlenie uwłaszczylo ich przy tym symbolu? Dlaczego kosciół pozwala na to jatrząc przeciwko bliźnim, którym winien jest szacunek i starania o poszanowsnie ich czlowieczej godnosci.
 • Z dala mniej, ale jak przyjrzeć się bliżej to on z tęczowym krzyżem

  W: Polityka
  Tak to wygląda

  Trudno go ścigać, bo Watykan wciąż suwerenny, ale do myślenia powinien dać. Wątpię aby kto zaczął wyć o obrażaniu uczuć religijnych. Przeciwnie, to sposób okazywania tych uczuć. Krzyża i Jezusa opatentować się nie da. Kto to robi popełnia profanację. W każdym innym wypadku krzyż powinien być wierny narzędziu kaźni, a takiego nie znamy. Jest przedstawiany jako wyraz uczuć. Każdy ma prawo by tak wyrażać jak czuje i potrzebuje.Wierni powinni, za Chrystusem oceniać tylko uczynki..
 • Pora opracować plan repolonizacji Polski

  W: Polityka
  Zwasalowanie jej klerykałom, reprezentującym watykanski kolonializm rozpoczęło się na dobre na przełomie XII/XIII w. Opornych patriotów wymordowano albo oddano w niewolę, ich żony zamieniono w branki, a resztę obłożono dodatkowym podatkiem na rzecz tzw. stolicy apostolskiej. Władajcym nałożono świętopietrze pod groźbą klątwy a więc złożenia z urzędu i w najlepszym wypadku wygnania. Własnym funkcjonariuszom zapewniono całkowitą bezkarność, często zbrodniczego i rozpustnego (do dziś) używania.
  Dzisiaj jesteśmy winni wyklętym i wymordowanym obroncom naszych: tradycji, kultury, wiary i niepodległosci, złozenie w hołdzie, z należną czcią, suwerenności ich dawnej ojczyzny. Od tysiącletnich okupantów zwrotu zagrabionych dóbr i pobranego haraczu. Pokolenia targowickich sprzedawczyków naszej narodowej tożsamosci, odesłać do ich ojczyzny - Watykanu. Pozwolić im zabrac na drogę 5 dolarow i zapomnieć. Potrzebujacym przywrócic, w zamian żydowdkich, możliwość dokonywania słowianskich obrządków w gajowych świątyniach. Język odchwaścić z łacińskich naleciałosci - Polacy nie gęsi, wlasny język mają.
  Polacy zasługują, by Polska stała się wreszcie polską.
 • TVPISkomentator nieczego nie żałuje

  W: Polityka
  Żaden z LGBT, przynajmniej jeszcze nie. Reprezentant dojnej drużyny walnął z liscia bylemu dyrektorowi Janowa. Akurat prowadził kupców z Belgii, tych co wydali na klacz ponad milion. Urozmaicił widowisko obecnym milionerom. Jeszcze nie było na świecie tak prowadzonej stadniny gdzie I sort wali po gębie dawnego dyrektora, z usprawiedliwieniem - ty gn@ju.
  Policja owszem, spisała ale nalotu nie zrobili. Jak oprawiony zechce, to niech lata po sądach. Gdyby był kierowcą pro, no to sam Ziobro kazalby go aresztowac.
  Znajdzie dziesięciu swiadków, ze pobity idąc z Belgami i rozmawiając przez telefon coś wywalil albo go opluwał.
  Przecież niemożliwe by prawacki dziennikarz zachowal się jak "tęczowy bandyta."
 • Chmury nad Szumowskim, ale spoko, deszczu nawet małego nie będzie

  W: Polityka
  Ziobro dostał kopa od opozycji no to zareagował, bo coś za wielkie pieniądze robić musi, a kopertówka też się przyda. Moze i przesłucha, by wydać komunikat
  - zauwazcie proszę państwa ze w przeciwienstwie do poprzedników jestesmy transparentni i natychmiast podejmujemy prawne dzialania. Tam gdzie chodzi o nadużycia działamy z całą surowością. W rym wypadku znowu okazało się, ze celem opozycjibylo dokopać dobrej zmianie.
  Po tym włączy się tow. Mateusz M.
  Nasz kolega, tow. Szumowski dzieli kryształowemu charakterowi uchronił państwo polskie przed niewyobrazalnymi stratami. To była nagląca potrzeba i wobec sytuacji ratowania zdrowia i zycia Polaków nie mona ogladac się na los a trzeba i zaryzykować jak to robią wszystkie państwa, nawet bogatsze od nas, a takie jeszcze, niestety, są. Owszem, poniesliśmy w walce z wirusem kilkaset milionów, ale moglibyśmy stracić dwa, a nawet trzy razy tyle. Nasz kolega minister szybko zorientował się, że zostal wpuszczony w maliny i się zatrzymał. I za to należu mu się naaze podziękowanie.
  Ten się nie myli który nic nie robi. Skala pomyłek wskazuje na to, ze tow. Szumowski robi bardzo dużo, kilkakrotnie wiecej niż zrobiłby inny z poprzedniej ekipy.
 • Łukaszenka wszedł w buty Dudy i Morawieckiego

  W: Polityka
  Oni oskarżyli prasę, a pośrednio Niemcy o próby wyboru prezydenta, tak teraz:

  "Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział w poniedziałek, że uczestnikami powyborczych protestów "sterowano z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech"..

  Jeśli towarzysz Andrzej D. nie kłamał to ten dyktator nie kłamie. Reżimy, gdy kładka im się pod nogami zaczyna kołysać nie winią ludu pragnącego wolności ale jakichś zagranicznych sił. W następstwie fałsxują wybory.

  Podnóżkowi dojnej drużyny mieli okazję uświadomić sobie co czuli Polacy za granicą gdy uniemożliwiono im oddanie głosu, wolnego, jak białorusinom.
 • Biskup to ma klawe życie i emeryturę klawą

  W: Polityka
  Flaszka dotąd kasował 17 tysięcy. Kościelnie dotrwał do emerytury więc dostanie jeszcze piątaka. Zapracowany, zasłuźony wreszcie spocznie po trudach padterskkej obecności na padole płaczu. Będzie miał problem na co wydać, bo wyzerkę, dach, opierumek gosposie ma w swoich kilku pałacach. Pałaców dorobił się ciężką, tytaniczną pracą. Ja to rozumiem i wcale nie wypominam. Za taką pracę sie należy. Współczuję, jak zaznaczyłem, trudów z konsumpcją tego. W robocie aż się garnęli, a teraz, kiedy już sukienkowym ani pomóc ani zaszkodzić nie może, to będą go omijać. Zostaje mu lustro albo komtur torunski. On też dopełnił ziemskiej posługi i chcąc nke chcąc czeka na niebiańską. Razem jakoś będa się wspierać toastami i aktimelem.
 • Morawiecki chce szczytu, popieram

  W: Polityka
  Tu uzasadnienie:
  "W obliczu trwających na Białorusi wydarzeń, MSZ RP wyraża głębokie zaniepokojenie brutalną pacyfikacją powyborczych manifestacji. Ostra reakcja sił porządkowych, użycie siły wobec pokojowo protestujących, arbitralne areszty są nie do zaakceptowania"
  Rada Europy powinna go zwołać i za jednym zamachem ocenić dyktatorską przemoc wobec ludności w Polsce i na Białorusi. Z uwzględnieniem orzeczeń zależnych od dyktatury sądów o prawomocności wyborów. Ani tam ani tu ani nie byly powszechne, wolne, równe, tajne.
 • Sprofanowali smoka wawelskiego

  W: Polityka
  Ozdobili go tęczą. Policja na polecenie prokuratury prowadzi zakrojoną skcję ścigania zbrodniarzy. Wstępny zarzut to zawieszenie flsgi w niewłaściwym miejscu. Wygladana to, że narazili flagę na pożatcie przez bestię, która kiedyś pożerała dziewice, aż się zadławiła owcą z rożna.
 • Jakże daleko nam do Białorusi. Chcialoby się, zeby i u nas bylo tak dobrze calemu ludowi a nie połowie

  W: Polityka
  Tam mają prawdziwego męża stanu, nie to co u nas.
  W porównaniu do nich my to średniowiecze, a nie komuna.
  Po liczbie głosów widać, ze tam decydował suweren,
  przy nim ta nasza krakowska pyza jest kompletnym zerem.
  I nich prawactwo, ze tam oszustwo było, nie pyszczy,
  bo jak nasz, zgodność z prawem już dawno ustalił
  ich sąd najwyższy.
  Spuentować wynik Aleksandra da się w kilku słowach
  - jego troską jest caly naród, a nie jak u nas, lepsza połowa.