• w temacie Po co chodzisz do kościoła?

W: Religia
    bazini53
    gość
    gość Jest, jest:) Nie przejmuj się skostniałymi doktrynami, i dziś by Jezus powiedział, że 2 tys lat temu, gdy mówił, aby się nie rozwodzić, to uczynił to ze względu zatwardziałość serc żydów, jedynie.
    Dla Boga nie jest istotne, czy śpisz z mężem, który cię zdradza (to byłoby chore), czy z innym człowiekiem, z którym zaznajesz dobra i dobrem emanujesz, czy wybrałaś samotną drogę.
    Bóg powiedziałby> pójdź za mną, co oznacza życie wg 10 zasad i ewangelii Jezusa :)

Cudzołóstwo oznacza spanie z dwoma różnymi mężczyznami w tym samym czasie. Jest to zdrada.
    Natomiast życie po rozwodzie jest tak samo wartościowym życiem:)))

Wierząca, nie - katoliczka.
    Kobieto co za bzdury wypisujesz .
    Bóg tylko uznaje małżeństwo , małżonkowie mogą ze sobą współżyć .
    Nie uznaje żadnych wolnych związków, drugich małżeństw - po rozwodzie.
    Można zawrzeć drugi związek tylko jeżeli jeden ze współmałżonków nie żyje.
    Oczywiście nie musisz się stosować do wymóg Boga , ale nie licz na < pomoc > Boga i nie pytaj < gdzie ten Bóg jest >.Pani Dąb
    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    To ty oryginalna Pani Dąb ta córka boga?
    Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd oczywiście sex tylko w małżeństwie ale rozwody są przewidziane............
    Dam przykład małżonce odbija i wydaje jej się że jest córką Boga lub Janiołem lub zdradza męża można się rozwieźć .

Napisz wreszcie z kim Jezus miał córkę czyli ciebie skoro pisałaś wcześniej to nie tajemnica zakonu prawda?

Jeżeli sex tylko w małżeństwie to do czego służyło Salomonowi 300 nałożnic. 700 żon wiadomo.
  • w temacie Antykoncepcja.

bazini53
    prawdaboli .......
    jax55
    bazini53
    jax55 bazini53 jax55

TY widzisz Biblię jako książkę ja jako przekaz TESTAMENT BOGA JAHWE
    Pozostańmy neutralni

bazini moze i biblia jest ( TESTAMENTEM BOGA JAHWE ) ale spisana i redagowana przez ludzi. A ludzie maja sklonnosc do wlasnej interpretacji co uslyszeli._______________________________++++++++++++++++++++++++++++++++++++

A jak ty byś rozwiązał przekaz do całego świata ? dla ludzi nie przez ludzi ?

Testament nie podlega interpretacji. Nie znasz i nie czytales orginalnego zapisu Bibli. Opierasz sie na ustnych przekazach, spisanych po tysiacach lat.
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=
    Kolego nie tysiącach lat chyba że masz na myśli druk , to przedstaw się na czym ty opierasz swoje wywody ?
    Te " tysiace lat" to oczywiscie lata przed powstaniem pisma.
    ...nie oczekuj badania wspólności i pochodzenia opowieści biblijnych od fanatyka książki którą mu podano jako gotowiec i nazwano świętą ...po przeróbkach:))[/cytat
    ++++++++++++++++++++++
    Najbardziej przerobieni są ci co ufają przerobionym przeróbkom a to jest ????
    Kto wie?

bazini, "prawdaboli" miał racje, konkretnych odpowiedzi to ty nieudzielasz.
  • w temacie SEX a BIBLIA -CZY POTĘPIA CZERPANIE PRZYJEMNOŚCI ?

bazini53 jax55 bazini ST jest przesycony kultem seksu, orgii, plodnosci z domieszka okrucienstwa i zbrodni. Czyzby to cie interesowalo. ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Każdy temat z Biblii możemy omówić ciągle znajduje zagadki ale sprawdź te linki .

( 1) Co sądzisz o kazirodztwie..?
    (2) Z kim Kain spłodził syna?
  • w temacie Jeden prawdziwy Kościół, który?

bazini53 jax55 bazini53 gość gość gość gość gość gość tzw objawienia pseudomaryjne
    -------------------------------------------------------

tzw objawienia maryjne to bzdura i dzieło szatana który zwodzi katolików.
    Najświetsza Maryja Panna przedstawiona w Biblii była cicha, pokorna i wskazywała na Chrystusa całkowicie usuwając się w cień, a ta zjawa z objawień każe sobie budować światynie i modlić sie do siebie na tzw różańcu, czyli jest pyszna, dumna i jest całkowitym przeciwieństwem Maryi Biblijnej- pokornej i posłusznej Bogu.
    ofkaMaryja jest boginią katolicką, nie chrześcijańską. Maryja jest Matką Boga a nie boginią.
    katolikMatka Boga może być zwykłą śmiertelniczką? A jeżeli jest, to jak nazwać modlitwy do śmiertelników? Ludzie zwykle modlili się do istot nadprzyrodzonych. Idź na całość. Dogmat głosi, że od jej poczęcia. Nie mam pojęcia jak, ale ona sama jako niepokalanie poczęta musiała być z boskiego in vitro. I tu nasuwa się straszliwe podejrzenie. Otóż w owym czasie jedynie bóg dysponował taką techniką. Nikt inny nie mógł być ojcem Marii niż sam bóg, wszak była niepokalanie poczęta. Była więc córką boga. Dalej będzie jeszcze straszniej, bo cóż sądzić o bogu, który zapładnia własną córkę? Ale kto bogom zabroni.
    Anna:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Anno pragnę zauważyć że bóg z małej litery to diabeł.
    Jakieś wnioski ?

Ktos juz napisal Ci, ze Bog czy bog to kwestia gramatyki nie wiary.++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    To kwestia wiedzy ale jej nie poznasz bo ją usunęli i dalej ciemność widzisz hehe

Na Śądzie Ostatecznym będzie test sami usuwacie odpowiedzi sami nie zdacie heheh

Widać coś przegapiłem. Uzasadnij, że Bóg Jahwe obrazi się jak będzie pisać się bóg jahwe.
  • w temacie Święty JP II

bazini53 jax55 bazini53 O zapomniałem o tablicach do ziemi dotarły tylko tablice wykonane przez Mojżesza a to człowiek taki jak ty pierwsze rozbił .

Dolucz sie, Mojzesz rozbil pierwsze tablice. A moze byl takim samym czlowiekiem jak ja.+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Mądrzejszym hehe gdzie napisałem że nie pierwsze skan poproszę !

To dlaczego napisałeś, że pierwsze tablice rozbił człowiek taki jak ja.
  • w temacie Święty JP II

bazini53 O zapomniałem o tablicach do ziemi dotarły tylko tablice wykonane przez Mojżesza a to człowiek taki jak ty pierwsze rozbił .

Dolucz sie, Mojzesz rozbil pierwsze tablice. A moze byl takim samym czlowiekiem jak ja.
  • w temacie Jeden prawdziwy Kościół, który?

bazini53 gość gość gość gość gość gość tzw objawienia pseudomaryjne
    -------------------------------------------------------

tzw objawienia maryjne to bzdura i dzieło szatana który zwodzi katolików.
    Najświetsza Maryja Panna przedstawiona w Biblii była cicha, pokorna i wskazywała na Chrystusa całkowicie usuwając się w cień, a ta zjawa z objawień każe sobie budować światynie i modlić sie do siebie na tzw różańcu, czyli jest pyszna, dumna i jest całkowitym przeciwieństwem Maryi Biblijnej- pokornej i posłusznej Bogu.
    ofkaMaryja jest boginią katolicką, nie chrześcijańską. Maryja jest Matką Boga a nie boginią.
    katolikMatka Boga może być zwykłą śmiertelniczką? A jeżeli jest, to jak nazwać modlitwy do śmiertelników? Ludzie zwykle modlili się do istot nadprzyrodzonych. Idź na całość. Dogmat głosi, że od jej poczęcia. Nie mam pojęcia jak, ale ona sama jako niepokalanie poczęta musiała być z boskiego in vitro. I tu nasuwa się straszliwe podejrzenie. Otóż w owym czasie jedynie bóg dysponował taką techniką. Nikt inny nie mógł być ojcem Marii niż sam bóg, wszak była niepokalanie poczęta. Była więc córką boga. Dalej będzie jeszcze straszniej, bo cóż sądzić o bogu, który zapładnia własną córkę? Ale kto bogom zabroni.
    Anna:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Anno pragnę zauważyć że bóg z małej litery to diabeł.
    Jakieś wnioski ?

Ktos juz napisal Ci, ze Bog czy bog to kwestia gramatyki nie wiary.
  • w temacie SEX a BIBLIA -CZY POTĘPIA CZERPANIE PRZYJEMNOŚCI ?

bazini53 jax55 bazini ST jest przesycony kultem seksu, orgii, plodnosci z domieszka okrucienstwa i zbrodni. Czyzby to cie interesowalo. ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Każdy temat z Biblii możemy omówić ciągle znajduje zagadki ale sprawdź te linki .Zaczynasz plywac. Wklejek nie robilem.
  • w temacie ZŁO, NARKOMANIA, ROZWIĄZŁOŚĆ, MORD; TO USŁUGI SZATANA

bazini53 jax55 bazini53 pierwsze bazini53][cytat kogo=jax55 bazini skoro bog jest wszechwladny i wszechmocny to wierzysz, ze na tym swiecie dzieje sie cos bez jego woli.+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    O którego boga ci chodzi ?A w ilu wierzysz?===========================================
    Jest BÓG Jahwe i bóg diabeł władca ziemi (tymczasowo)

bazini a wiec Bog Jahwe jest wszechwladny i wszechmocny i pozwla aby istnial cyt; ( " bog diabel wladca ziemi")++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Oczywiście że TAK......Pomijając fakt że szatan to zbuntowany anioł stworzony przez BOGA
    co dałaby likwidacja ? kolejni Aniołowie mieliby jakieś ale .Tak w Niebie jaki na ziemi musimy się przekonać o słuszności posunięć Boga.

Powinno cię uspokoić przeanalizowanie Apokalipsy wyraźnie opisane jest że w Armagedonie
    diabeł będzie związany na 1000lat i zła nie będzie ale będzie jeszcze próba ostateczna .
    Nie rwij się z odpowiedzią ja kiedyś jako katolik nic z tego nie rozumiałem....
    Jeszcze wskazówka Odbyła się walka w NIEBIE i diabeł wraz z grupą zbuntowanych aniołów
    został wyrzucony na ziemię i do Nieba nie ma wstępu.

bazini nie odpowiedziales na pytanie. Czy wierzysz, ze na tym swiecie dzieje sie cos bez woli
    Boga.