• w temacie Sok noni na zdrowie

  W: Porady
  Ten portal poradnikzdrowie ma jakość kupy, naprawdę nie stanowi dobrego źródła informacji, a często jest źródłem dezinformacji.

  Zanim jakikolwiek środek będzie miał orzeczoną skuteczność musi przejść wiele badań. Żeby zyskał status leku czyli środka który faktycznie na coś działa, a nie jest np. śmiesznym suplementem diety z efektem placebo służącym do nabijania kiesy producentowi, to musi przejść przez naprawdę rygorystyczne procedury.

  Owoce Morinda citrifolia są obiektem współczesnych badań, nawet jest ich kilka. Widzę jednak, że są to badania bardzo wstępne i głównie są przeprowadzane na modelach zwierzęcych albo liniach komórkowych. Więc do modelu ludzkiego, jeszcze opisanego jakościowo, to bardzo im daleko.

  Badania o cholesterolu i palaczach o niczym nie mówią jeszcze. Podobnie niestety działają subiektywne opinie użytkowników danej substancji. To wszystko są pojedyncze obserwacje, zwykle nie uwzględniające wielu działających czynników (choćby efektu placebo w przypadku subiektywnych doznań). Dopiero jak powstaną powtarzalne badania randomizowane to wtedy można mówić o jakościowym opisie rzeczywistości. Póki co nie ma takich badań w odniesieniu do noni.
 • w temacie badanie tarczycy cena

  W: Hydepark
  No nie jest to jakaś wysoka cena jak za taki pakiet. Poza tym obecnie modne jest robienie różnych badań, zwłaszcza jak nie są konieczne, więc oni na tym chętnie się wzbogacają i nie powiedzą klientom, że część badań których klient się domaga to np. wyrzucanie kasy w błoto.

  Oczywiście jeśli lekarz zalecił ci wyraźnie zrobienie tego wszystkiego no to nie pozostaje nic innego jak obdzwonienie wszystkich labów w mieście i zrobienie rankingu cenowego, bo może gdzieś będzie taniej. W innym wypadku zastanów się czy oznaczanie antyciał jest takie potrzebne do szczęścia, bo może lekarz miałby inne zdanie?
 • w temacie Co może oznaczać kłucie w piersiach?

  W: Porady
  Jankokatowitz coś dla dociekliwych.....
  Jamie Bond przez ponad dekadę pukała od drzwi do drzwi kolejnych specjalistów. Nikt nie był w stanie jej pomóc i poprawnie zdiagnozować kobietę. Dodatkowo kobieta cierpi na stany lękowe, przez co lekarze nie traktowali jej poważnie.
  Bond skarżyła się na nudności, ból podbrzusza, pleców, problemy żołądkowe. Chodziła przemęczona. Przez lata nic się nie zmieniała. Wreszcie kobieta trafiła do specjalisty w stanie Teksas. Okazało się, że przez 12 lat cierpiała na endometriozę. Nieleczona choroba wyniszczała Jamie. Najprawdopodobniej była też przyczyną poronienia, które wydarzyło się pod koniec 2017 roku.
  Endometrioza to choroba, która najczęściej dotyka kobiety, które nie miały jeszcze dzieci i są przed 30. rokiem życia. Występuje także wśród nastolatek i osób starszych. Choroba nazywana jest również wędrującą śluzówką. Polega na rozroście błony śluzowej, która powinna znajdować się w jamie macicy, poza jej obszar. Kobiety dotknięte endometriozą skarżą się na bolesne i obfite miesiączki.
  Jamie Bond czeka obecnie na operację, jej termin wyznaczono na marzec. Na swoim profilu na portalu społecznościowym zachęca inne kobiety do regularnych badań i dbania o siebie. Podkreśla, że na jej walka o zdrowie nie zakończyła się z chwilą usłyszenia diagnozy. Każdego dnia walczy o siebie.
  Jasne, czasem choroba przysparza problemow przy diagnozie, ale też przy takich historiach nie ma dokumentacji medycznej, więc tak naprawdę nic nie wiadomo. Nie wiadomo przecież na jakiej podstawie stwierdzono endometriozę i czemu nie stwierdzono jej wcześniej? Czy ta diagnoza jest faktycznie prawidłowa? U kogo wcześniej się leczyła? Jakie leczenie przechodziła? Czy była w ogóle pod opieką prawdziwych lekarzy? Dziwne też, że problemy lękowe nie były traktowane poważnie. Dużo niewiadomych i brak odpowiedzi na wiele pytań, jak to bywa przy dowodach anegdotycznych.
 • w temacie paski wybielające opinie

  W: Porady
  ~Tadeusz Zaczęłabym od usunięcia kamienia, to naprawdę potrafi odmienić wyglądów zębów. Paski wybielające to dla mnie totalnie przereklamowana sprawa.. Podobno ssanie oleju kokosowego też wybiela zęby, ale oczywiście codzienna higiena jamy ustnej to podstawa!
  Olej kokosowy nie ma takiego działania.
 • w temacie przez Ewę chłopy są mniejsi o ok. 2, 2.2 cm.

  W: Hydepark
  ireneo
  ketapang Oj, oj. Asymetria mózgu to akurat dobra rzecz, ja na przykład się cieszę, żem praworęczna, a nie oburęczna. W każdym razie, nie wiemy ile tych żeber przecież pierwotnie było, a człowiek ma je pogrupowane parami, więc można by spokojnie założyć, że było 26 na początku. Czemu by nie tak? Z jednego zrobił kobietę, sprawy drugiego niby nie opisano, bo z tego żebra powstali na przykład homoseksualiści i masoni. Ot, i zostały człowiekowi 24 żebra.


  chyba intensywność lewej by się przydała. W Sadze rodu Dawida stoi jak byk, że jedno żebro zabrał od Adama a nie jedną parę.. Pewnie, wedle potrzeb, to taki zwrot -jedno żebro , może znaczyć nawet jedno jajo, jeden plemnik, jedna komórka, albo jeden zloty, czy eurocent..
  Ech, ale to chyba u ciebie, bo wtedy dominacja prawej półkuli wyostrzyłaby poczucie humoru. Prywatnie też żeś taki zgryźliwy, czy to jednak forum z wysokim poziomem agresji tak działa, że się kracze jak wrony w które się wlazło? Trochę humoru nikomu nie zaszkodzi, a i mniej wrzodów będzie.

  Skoro jednak już z zabawnego tematu robisz taką powagę, to skąd pewność, że Adam nie miał jednak 24 żeber, a zabrane po prostu mu nie odrosło chwilę później? Ja tam treści tej całej księgi nie biorę na poważnie, bo nawet ciekawa nie jest.

  Ale jak już bawimy się w precyzję, to na religii w podstawówce jak kolega z klasy zapytał czy Adam później miał dziurę w brzuchu i bez żebra chodził - nie, odrosło mu wszystko, rzekła zakonnica. Bo "zarosło ciałem". Trzeba by sprawdzić w oryginale czy to "ciało" to skóra po dziurze która powstała w czasie wyciągania żebra, czy chodziło o pełną regenerację zawartości loży pooperacyjnej. Bo może mnie źle nauczono na lekcji i powinnam odszukać tę zakonnicę i jej złożyć zażalenie za błędnie przekazane nauki.

  Po angielsku mamy:
  21 So the Lord God caused a deep sleep to fall upon the man, and while he slept took one of his ribs and closed up its place with flesh.

  Flesh to określenie którego można używać generalnie wobec tkanek miękkich, a nie twardych. Poradniki do interpretacji Biblią tłumaczą, że "flesh", a w grece "sarx", odnosi się do budulca z którego uformowane jest całe ciało człowieka, toteż nie mogą być to tylko tkanki miękkie.

  Pewne jest tylko to, że ów bóg nie prowadził dokumentacji medycznej, bez zgody pacjenta przeprowadził zabieg i jeszcze kobietę stworzył w czasie tej praktyki. Normalnie gorzej, niż współczesna szamaneria w Meksyku.
 • w temacie przez Ewę chłopy są mniejsi o ok. 2, 2.2 cm.

  W: Hydepark
  Oj, oj. Asymetria mózgu to akurat dobra rzecz, ja na przykład się cieszę, żem praworęczna, a nie oburęczna. W każdym razie, nie wiemy ile tych żeber przecież pierwotnie było, a człowiek ma je pogrupowane parami, więc można by spokojnie założyć, że było 26 na początku. Czemu by nie tak? Z jednego zrobił kobietę, sprawy drugiego niby nie opisano, bo z tego żebra powstali na przykład homoseksualiści i masoni. Ot, i zostały człowiekowi 24 żebra.


 • w temacie Ratunku! Łysięję! Co na to lokson 2 ?

  W: Męskie sprawy
  Oj ten minoksydyl, na zachodzie masową za niego chwytają się ludzie, którzy też na własną rękę pakują w siebie hormony płciowe. Ale to taka tam dygresja.

  Powinieneś skonsultować to z lekarzem, bo przede wszystkim mogą być to pieniądze wywalone w błoto. Minoksydyl po pierwsze działa tylko w przypadku łysienia związanego z produkcją męskich hormonów, więc najpierw się upewnij jaki masz typ łysienia. Poza drugie nie jest rozważne stosować go na własną rękę, bo może wiązać się to z uzyskaniem silnych podrażnień skóry wymagających przerwania terapii, a przez to zaprzepaszczeniem jej jakichkolwiek efektów.
  W każdym razie, jeśli cierpiałbyś faktycznie na łysienie związane z produkcją androgenów, to przede wszystkim trzeba to zaakceptować.
 • w temacie przez Ewę chłopy są mniejsi o ok. 2, 2.2 cm.

  W: Hydepark
  [cytat=ireneo]Jednak to ciekawe, gdyż raczej jesteśmy symetryczni.[/cytat]

  Właśnie ciało ludzkie nie jest za bardzo symetryczne, chyba że chodziło ci o parzystość niektórych narządów. Ale twoje rozważania są dobre i mogłyby być przydatne. Lekarze mogliby wreszcie skutecznie, bo biblijnie, tłumaczyć pacjentom problem asymetrii!

  Ot, bóg chrześcijański wziął jedno żebro od pierwszego człowieka i tak powstała asymetria, dlatego masz pan jedno płuco większe od drugiego.

  A jakie by to było przydatne i terapeutyczne w medycynie estetycznej.
 • w temacie Co może oznaczać kłucie w piersiach?

  W: Porady
  Jankokatowitz Możliwe ze tak jest!! ale trzeba przyznać ze lekarze w tych tematach są bardzo powściągliwi a wy7daje się ze powinni niektóre sytuacje brać pod uwagę!?....np. brzuch pr5zez pół roku nie boli sam z siebie....i nawet TK nic nie pokazuje. Więc??...itp..itd...Brzuch to jedna z tych części ciała które często dotykają bóle psychosomatyczne, zresztą podobnie jak głowę. Trzeba to uwzględniać, gdy normalne badania ciała nic nie wykrywają. To nie jest takie rzadkie. Tylko ludziom ciężko czasem wierzyć, że choroba nie ma podłoża fizycznego, bo to wstydliwe, bo zaraz się czują urażeni, że ktoś ich wysyła do psychologa. Toteż jest popyt na choroby rzadkie albo choroby nieistniejące, a ładnie i przystępnie opisane. Oczywiście masz rację, że lekarze czasem nie są zbyt komunikatywni i nie tłumaczą rzeczy w przystępny sposób, ale czasem też jest niestety bardzo duży opór w dopuszczaniu informacji u pacjentów.
 • w temacie Woda utleniona do nosa

  W: Porady
  A u lekarza to się było? Wiele problemów z nosem to na przykład efekt skrzywionej przegrody nosowej i dopóki nie przeprowadzi się plastyki przegrody to nie będzie spokoju. Czy na pewno masz problemy z zatokami, autorze? Bo dziwne, że nie masz konkretnych zaleceń od lekarza i szukasz w internecie. Badał cię ktoś? Robił rtg zatok, wymaz z gardła? Sama zniszczona śluzówka od niezaleczonych infekcji też może dawać objawy w postaci ciężkiej do usunięcia wydzieliny, zapchanego nosa, itd. Idź do lekarza, nie lecz się sam.

  Środki do płukania jakichkolwiek jam ciała nie powinny szkodzić. Woda utleniona zaszkodzić może! Nie jest to środek obojętny dla śluzówek, zwłaszcza używany w terapiach DIY. Bezpieczniej jest wstrzykiwać sobie wodę morską, pomaga trochę rozrzedzić wydzielinę, ale przede wszystkim wypłukuje pyłki i nawilża śluzówkę. Osoby które mają problemy z górnymi drogami oddechowymi czy choćby katary sienne powinny regularnie oczyszczać nosy wodą morską. No ale to jest dodatkowe postępowanie lub profilaktyka, po leczenie właściwie idź do lekarza.