• w temacie Certyfikat z języka angielskiego

  W: Hydepark
  Kolo Dobra, a czy z takim certyfikatem można uczyć w jakiejś szkole językowej?
  nie, tam tylko filolodzy, bo oni maja przygotowanie dydaktyczne,
 • w temacie Wypełnić pustkę na rynku pracy

  W: Polityka
  W istocie miara napływających do kraju ubogich emigrantów oznacza bogacenie sie kraju. Naturalny proces spłoeczrestwo staje sie wygodne i nie chce tyrać za grosze. To samo jej w Uk Germany
 • w temacie Jedyna słuszna partia o polskiej inteligencji wczoraj... i dziś:

  W: Polityka
  ~julcia
  krondo
  Aaa wg Ciebie osoba młoda nie moze być mądra, przecież to brednie.
  Młodzi ludzie szybciej chłonna wiedzę, sa mniej zepsuci, a takie cwane dziadzisko to juz ma wyrąbane na wszystko, na Polske, na Polaków, na niczym mu nie zależy, tylko swoim ego
  Wassermanówna nie jest taka młoda. To dojrzała kobieta, przekroczyła czterdziestkę.
  Tyle że rodziny nie założyła, a to zwykle rzutuje na psychikę... Wkrótce może być jak Pawłowicz.
  Wygląda na 30. A co do rodziny to najciemniej pod latarnia. Ludzie co założyli rodziny są czesto psycholami i oprawcami rodziny, nie myśl stereotypami w XXI wieku.

 • w temacie Jedyna słuszna partia o polskiej inteligencji wczoraj... i dziś:

  W: Polityka
  Blandare51
  krondo Blandare51 krondo stary dziad z PO udaje, że nie słyszy. a on zwyczajnie nie rozumie zdań złożonych......A rozumiesz słowa z załączonych filmików w zajawce wątku? O tym mowa w niniejszym wątku. Siksie z komisji Amber Gold - poświęcę wkrótce oddzielny wątek......Co to jest siksa?
  Wpisz w okienko wujka Google i wyskoczą odpowiedzi......
  (jedna z nich: Czy istnieją, a jeśli tak, to jakie, związki etymologiczne między wyrazami siksa (polski), Schickse (niemiecki) i szikse (jidisz)?
  Wszystkie wymienione wyrazy wywodzą się z hebr. šiqsah ‘nieżydowska dziewczyna’ (pochodnego od šekes ‘wstręt’), przy czym w polszczyźnie nie było to zapożyczenie bezpośrednie, lecz za pośrednictwem jidisz.
  Wyraz siksa został zapisany po raz pierwszy w słowniku tzw. warszawskim (w r. 1915) jako gwarowy, używany w następujących znaczeniach: „1. dziewczyna zeszczywająca się w łóżku, szczyl, szczoch. 2. p. Sikora”, a pod hasłem sikora napisano „dziewczyna, koza”. Znaczenie pierwsze wyraźnie wskazuje na to, że obcy wyraz został „powiązany” z rodzimym sikać (tzn. dokonał się proces asonacji – skojarzenia dźwiękowego, oraz adideacji – skojarzenia znaczeniowego). W słownikowym komentarzu etymologicznym jest jednak odniesienie do jidisz.
  Siksa nadal funkcjonuje w polszczyźnie potocznej jako żartobliwe określenie młodej dziewczyny, jego synonimem jest smarkula.)
  Aaa wg Ciebie osoba młoda nie moze być mądra, przecież to brednie.
  Młodzi ludzie szybciej chłonna wiedzę, sa mniej zepsuci, a takie cwane dziadzisko to juz ma wyrąbane na wszystko, na Polske, na Polaków, na niczym mu nie zależy, tylko swoim ego
 • w temacie Jedyna słuszna partia o polskiej inteligencji wczoraj... i dziś:

  W: Polityka
  Blandare51 krondo stary dziad z PO udaje, że nie słyszy. a on zwyczajnie nie rozumie zdań złożonych......A rozumiesz słowa z załączonych filmików w zajawce wątku? O tym mowa w niniejszym wątku. Siksie z komisji Amber Gold - poświęcę wkrótce oddzielny wątek......Co to jest siksa?
 • w temacie pomysl na biznes

  W: Męskie sprawy
  ireneo chcesz donosić? To popularne się stało. Pawłowiczowa w tym dobra. Możesz zacząć od niej wszystko tylko z nawiazaniem do pis i kleru DEKIEL
 • w temacie Robert Lewandowski zarobki. Szczeka wam opadnie ...?

  W: Hydepark
  ajatoLach krondo ajatoLach krondo ajatoLach krondo ajatoLach ~abc Pokazali na mistrzostwach sieroty co potrafią, WSTYD to nie są piłkarze tylko kopacze. Niech dalej reklamują blachotrapez ORŁY NAWAŁKI koń by się uśmiał :). Jutro trzymajcie kciuki za Chorwatów!Nie jestem fanem futbolu, ale mecz Chorwacja - Albion obejrzałem z przyjemnością.
  I wyszło szydło z wora - jak sędzia angolom nie pomaga, to już z bałkanami se nie poradzili.

  Wprawdzie dziś akurat meczu nie obejrzę ( inne przyjemności w planach ) ale i tak kibicuję Hrvatskim.bidoku tyle kasy to w zebach nie miałes, panu Roberto jestes podnózkiem gołpdupcem


  polska bide stac na tv chociazNo stać😀
  Pożyczyć ci telewizor, żebyś sobie mecz obejrzał?
  Czy raczej wolisz dychę na bełta, żebyś miał czym zapić zgryzoty zazdrości?😀😀nie masz pięknego domu jak on, auta, własności ...sławyNajważniejsze, że nie mam choroby która tak cię dręczy..
  😀ale jego [pieniędzy nie masz 180 tys w jeden dzien he he polizac ekran mozezz bidokuNasz coś z głową, czy z PiSu jesteś?
  W sumie, scheiß egal..