• w temacie Strach przed seksem

  W: Męskie sprawy
  adam95 Mam kolegę, który panicznie boi się zbliżenia z kobietą. Ma obsesje na punkcie kompromitacji oraz tego że nie zadowoli swojej partnerki. Zaczęło się to kiedy podsłuchał rozmowę dwóch koleżanek, które w niewybredny sposób obgadywały jakiegoś faceta, że wytrzymał zaledwie kilkanaście sekund. On boi się, że z nim będzie tak samo. Co mu poradzić? On naprawdę się tym przejmuje! Pomóżcie!
  Gdyby każdy facio dał się toczyc własnym lękom sypialnianym, to sypialnie byłyby puste. Kolega niechaj pocwiczy na stronie ( sam na sam) różne techniki opóźniania wytrysku i niech sobie uzmysłowi (nawet jako nowicjusz), że w życiu seksualnym mężczyzny są lepsze i gorsze "popisy" i że era seksualnych maszyn człekokształtnych jeszcze nie nadeszła, więc niech nie traci czasu, bo może się spóźnic. A lepiej szybciej skończyc niż w ogóle nie wejsc. A że nie będzie to wejście smoka to już inna para kaloszy.
 • w temacie Czy mamy powód, aby zacząć się bać?

  W: Hydepark
  Nie ma znaczenia, czy ktoś chce nas zastraszyc, tylko jaka jest nasza realna pozycja (geopolityczna, ekonomiczna, militarna). Otóż mierna i niekorzystna. Taki kraj jak Polska powinien więc prowadzic wyważoną politykę zagraniczną i dążyc do neutralności ( bo ona jest najbezpieczniejsza). Nie mamy żadnego interesu, zobowiązania ani prawa opowiadac się po którejkolwiek ze stron tego konfliktu. Tylko głupcy walczą w cudzych wojnach i jeszcze za to płacą. Popełniliśmy wiele błędów. Nasze elity polityczne kompromitują nas od stuleci i ustawicznie wystawiają na niebezpieczeństwo.
 • w temacie Czy biust musi być DUŻY?

  W: Męskie sprawy
  Jako kobieta wypowiem się krótko: biust musi byc proporcjonalny do reszty ciała. Ja akurat lubię szczupłe kobiety z małym biustem. Za taką kobietą obejrzę się nawet, a co!
 • w temacie Polacy to lekomani?

  W: Polityka
  gość Polacy to ciemnota, głupole , zacofanie, brudasy, złodzieje, zakompleksieni lekomani - czego jeszcze nie przypiszecie najwspanialszemu Narodowi w środku Europy?? Polacy niczym nie odbiegają od standardów europejskich i mogą być z siebie dumni za swoją pracowitość, patriotyzm, religijność mimo wszystko jeszcze trwałość rodziny i gościnność. Polak to powód do dumy a nie kompleksów...
  Polak to powód do refleksji... ale nie religijnej.
 • w temacie czy pamięć o wydarzeniu i odczuwanie lęku to słabość psychiczna?

  W: Uczucia
  ~gość
  leukoplakia
  tinkilinki ja proszę o odpowiedź konkretnie na to zadane wyżej pytanie :)
  Traumy są doświadczeniem, a doświadczenia nie są wyznacznikiem słabości psychicznej, tylko obrazem rzeczywistości w jej ekstremalnych ( ale często występujących ) aspektach. Czy dziecko zgwałcone przez księdza może "przepracowac traumę"? Czy weteran wojenny może zwycięsko wyjśc z wojny w sensie amnezji ? Lęki są pamięcią ostrzegawczą i raczej pomagają osobie doświadczonej unikac kolejnej sytuacji traumatycznej. Gorzej, gdy trauma staje się doświadczeniem fundamentalnym, egzystencjalnym np. weteran nie potrafi już życ bez wojny mimo uszczerbku na zdrowiu, szuka sytuacji traumopodobnych. Zgwałcone dziecko czuje się winne i znów szuka kata, aby ten go ukarał. Lęk przechodzi w odwagę. Żaden psycholog nie wydobędzie nikogo z traumy, w tym z własnych traum , a psycholog ma je także.Jedynie częściowa amnezja przyniosłaby rozwiązanie ostateczne problemu.
  Niestety,najdziwniejsze jest to, że z badania wynika, że ludzie są tak przywiązani do swych złych doświadczeń, że deklarują dezaprobatę dla ewentualnej możliwości usunięcia z ich pamięci tych zapisów.

  no i dobrze.że pamięta...bo nie wszystko można zracjonalizować...tak ten świat stworzony jest
  Świat nie jest stworzony, on się stwarza i to samoistnie. I to jest bardziej racjonalne od Dziadka w Chmurkach z ekipą pomagierów.
 • w temacie Polacy to lekomani?

  W: Polityka
  Polacy to lekomani w tym sensie, że zażywają nie te leki, co trzeba, w tym preparaty, których skuteczności nie dowiedziono. Apteki polskie pełne są takich "cudów".
 • w temacie czy pamięć o wydarzeniu i odczuwanie lęku to słabość psychiczna?

  W: Uczucia
  tinkilinki ja proszę o odpowiedź konkretnie na to zadane wyżej pytanie :) Traumy są doświadczeniem, a doświadczenia nie są wyznacznikiem słabości psychicznej, tylko obrazem rzeczywistości w jej ekstremalnych ( ale często występujących ) aspektach. Czy dziecko zgwałcone przez księdza może "przepracowac traumę"? Czy weteran wojenny może zwycięsko wyjśc z wojny w sensie amnezji ? Lęki są pamięcią ostrzegawczą i raczej pomagają osobie doświadczonej unikac kolejnej sytuacji traumatycznej. Gorzej, gdy trauma staje się doświadczeniem fundamentalnym, egzystencjalnym np. weteran nie potrafi już życ bez wojny mimo uszczerbku na zdrowiu, szuka sytuacji traumopodobnych. Zgwałcone dziecko czuje się winne i znów szuka kata, aby ten go ukarał. Lęk przechodzi w odwagę. Żaden psycholog nie wydobędzie nikogo z traumy, w tym z własnych traum , a psycholog ma je także.Jedynie częściowa amnezja przyniosłaby rozwiązanie ostateczne problemu.
  Niestety,najdziwniejsze jest to, że z badania wynika, że ludzie są tak przywiązani do swych złych doświadczeń, że deklarują dezaprobatę dla ewentualnej możliwości usunięcia z ich pamięci tych zapisów.
 • w temacie 15-letni syn uderzył mnie w twarz

  W: Babskie sprawy
  AlusiaG gość AlusiaG leukoplakia AlusiaG leukoplakia
  Ustal z nim zakres jego obowiązków np. dwa razy w tygodniu to on gotuje obiad Słucham ?! ;)) Ty chyba sama kobieto..nie wierzysz w to co piszesz,
  proszę Cię;))To nie kwestia wiary, ale jeżeli Ty swoje tezy opierasz na wierze, to gratuluję.Nie pieprz.
  Piętnastolatek..może ewentualnie pomóc..przy wspomnianym,
  przez Ciebie obiedzie..pod warunkiem..że wykazuje się jeszcze chęcią.A propos pieprzu: przydatny przy obiedzie. Niekoniecznie..do wszystkiego.Stąd "przydatny", a nie "niezbędny". Czy to też musisz brac na wiarę?
 • w temacie 15-letni syn uderzył mnie w twarz

  W: Babskie sprawy
  AlusiaG leukoplakia
  Ustal z nim zakres jego obowiązków np. dwa razy w tygodniu to on gotuje obiad Słucham ?! ;)) Ty chyba sama kobieto..nie wierzysz w to co piszesz,
  proszę Cię;))To nie kwestia wiary, ale jeżeli Ty swoje tezy opierasz na wierze, to gratuluję.
 • w temacie 15-letni syn uderzył mnie w twarz

  W: Babskie sprawy
  WednesdayTEN helena45 (...) czytam niektóre wypowiedzi i przecieram oczy ze zdumienia; część tych wypowiedzi to idiotyzmy (chociażby wypowiedź przede mną). Inni dają rady w stylu: należy się porządny wpie.rdol, nogi z tyłka powyrywać należy synowi.
  O co chodzi? To piszą ludzie *podobno* dorośli? Jeżeli dorośli, to czemu ci ludzie nie wiedzą (wiedzieć nie chcą?), że przemocą nie rozwiązuje się przemocy, bo to paranoja?Ty już przegrałaś. Tylko jeszcze nie wiesz jak dotkliwie. Ale zapewne wkrótce się przekonasz... Życzę dużo zdrowia i cierpliwości.Nie słuchaj go. On oglądał "Balladę o Januszku".