• w temacie Mąż mnie zaniedbuje, to normalne?

  W: Babskie sprawy
  Julittta Mój facet mnie zaniedbuje. Jesteśmy dopiero dwa lata po ślubie, obije pracujemy. Ja kiedy wracam staram się zrobić dla niego obiad, planuję jakieś wyjścia wspólne, a on wraca i wieczorem zje coś, czasami idzie pobiegać, ale zazwyczaj tv i piwo, bo nic mu się nie chce, bo zmęczony... Wieczorem szybki seks bez specjalnej gry wstępnej. Nie zabiera mnie do kina, nie kupuje kwiatów, nie prawi komplementów... dobra za dużo wymagam? To chociaż na spacer mógłby mnie zabrać, kolację przyrządzić...!
  Powiedzcie czy to normalne, że on się tak zachowuje? Czy faceci po prostu stają się tacy po kilku latach związku? Jak u was?
  Zamieszkajcie osobno i spotykajcie się tylko wtedy, kiedy oboje będziecie tego chcieli. Ty też na pewno masz jakieś własne rytuały,które dla niego mogą byc nudne. Nudne jest samo twoje oczekiwanie, że on nudnym nie będzie. Facet jest nudny z definicji.Od czasu do czasu porządna kłótnia i parę cichych dni.
 • w temacie Co najbardziej imponuje kobietom - pieniądze?

  W: Męskie sprawy
  Kobieta na pewno nie toleruje skąpstwa,ale czy to oznacza, że szuka tylko i wyłącznie "dziańca"? Często osobnicy płci męskiej , groszem bynajmniej nie zalatujący, mają gest, natomiast "kasiaści" robią ...rozdzielnosc majątkową. Skąpców przybywa, czy to oznacza, że przybywa "dziańców"? To już pytanie do socjologów.Cóż, jedni mają "symboliczny" gest i można wspominac ich także za to np. patrząc na podarowany obraz jak wół na malowane wrota.
  Uważam, że szeroki gest powinni miec co roku mężczyźni wobec matek swoich dzieci. Co roku jakiś podarek. To oczywista oczywistosc.
 • w temacie Stulejka u chłopca

  W: Hydepark
  mortis po pierwsze
  stulejki u dziewczynki nie znajdziesz
  po drugie
  tylko nacięcie chirurgiczne jest rozwiązaniem
  po trzecie
  mały byłem
  ale pamiętam do dziś
  trauma jak cholera
  i kąpiele w rumianku
  ale działa to co ma działać
  U dziewczynki nie, ale są całkiem stare okazy samców z "dobrze zakonserwowaną stulejką"....
 • w temacie Stulejka u chłopca

  W: Hydepark
  W Polsce w przypadku zwężenia napletka przyjmuje się postawę wyczekującą i liczy się na samoistne lub mechaniczne jego odklejenie ( bo większosc polskich urologów utrzymuje, że u małych chłopców mamy najczęściej do czynienia ze sklejeniem). Mój syn miał stosowaną masc , mającą wspomóc ten proces, po czym miało dojsc do mechanicznego (siłowego) odklejenia napletka przez lekarza. Zaniepokojona całą procedurą , przeczytawszy trochę literatury światowej na temat obrzezania noworodków w innych krajach , jak i o różnych technikach plastyki napletka, udałam się z dzieckiem -już pięcioletnim- do trzech lekarzy i otrzymałam 3 różne diagnozy:
  -sklejenie napletka
  -stulejka
  -stulejka i za krótkie wędzidełko
  Najpoważniej brzmi ta trzecia. Wobec tego dobrze, że nie pozwoliłam mechanicznie odciągac napletka, bo skończyłoby się naderwaniem wędzidełka.
  Sama masc podawana przez krótki czas na mały obszar skóry nie powinna szkodzic. Nie rozwiąże też problemu.
 • w temacie 8.06.2014 swito zejscia do jaskin

  W: Religia
  ~Gość
  ~gosc WednesdayTEN ~gosc (...) Kopernik nie robił nic wbrew papieżowi.W '1559 po raz pierwszy ukazał się Indeks Ksiąg Zakazanych. Umieszczono w nim tytuły dzieł oraz nazwiska autorów oskarżonych o rozsiewanie heretyckich poglądów. Lista była długa, oj długa :> Zaś jeśli chodzi o Kopernika... Dzieło Kopernika "O obrotach sfer niebieskich" wydano drukiem w '1543. Wpisane zostało do Indeksu Ksiąg Zakazanych w '1616. Wycofał je Pius VII dopiero w roku '1822.Tak, jego dzieło zostało wydane w 1543 r... i w 1566 r i w 1617 r... Czyli po wpisaniu w indeks? Dlaczego było wpisane w indeks? Bo nie było naukowo udowodnione. Kościół stał na straży wysokiej jakości nauki. Jeżeli coś nie było naukowo udowodnione to nie mogło być nazwane dziełem naukowym. I tak jak w przypadku dzieła Kopernika musiało mieć we wstępie napisane iż jest to teoria naukowo nie udowodniona. Wtedy mogło być wydrukowane. I było.
  Smiech na sali w zasadzie :-)
  Zeby Kosciol chociaz stal na strazy wysokiej jakosci historii... i np. policzyl ile ludzi zamordowali wszyscy jego papieze.
  Za wiele wymagasz, bo oni nawet między sobą zaciekle walczyli ( patrz np. : synod "trupi")
 • w temacie 8.06.2014 swito zejscia do jaskin

  W: Religia
  ~gosc WednesdayTEN ~gosc (...) Kopernik nie robił nic wbrew papieżowi.W '1559 po raz pierwszy ukazał się Indeks Ksiąg Zakazanych. Umieszczono w nim tytuły dzieł oraz nazwiska autorów oskarżonych o rozsiewanie heretyckich poglądów. Lista była długa, oj długa :> Zaś jeśli chodzi o Kopernika... Dzieło Kopernika "O obrotach sfer niebieskich" wydano drukiem w '1543. Wpisane zostało do Indeksu Ksiąg Zakazanych w '1616. Wycofał je Pius VII dopiero w roku '1822.Tak, jego dzieło zostało wydane w 1543 r... i w 1566 r i w 1617 r... Czyli po wpisaniu w indeks? Dlaczego było wpisane w indeks? Bo nie było naukowo udowodnione. Kościół stał na straży wysokiej jakości nauki. Jeżeli coś nie było naukowo udowodnione to nie mogło być nazwane dziełem naukowym. I tak jak w przypadku dzieła Kopernika musiało mieć we wstępie napisane iż jest to teoria naukowo nie udowodniona. Wtedy mogło być wydrukowane. I było.Kościół nie tylko zwalczał naukę i dążnosc do niej, ale zwalczał także pisarzy, którzy dalecy byli od dogmatyzmu katolickiego np. Mickiewicza, choc ten przecież i z nauką w pewnym momencie bezpowrotnie się rozstał.http://www.hi(...)s_k.htm
 • w temacie Deklarację wiary lekarzy na Jasnej Górze

  W: Religia
  ~gosc WednesdayTEN ~gosc WednesdayTEN ~gosc WednesdayTEN ~gosc WednesdayTEN ~gosc WednesdayTEN ~gosc (...) Jak ni ma wiedzy to lepiej żeby mi odmówił leczenia niż żeby eksperymentował...A wówczas zostanie okadzanie kadzidłem, smarowanie olejami uświęconymi, kąpiele w wodzie święconej i na dziesięć zdrowasiek do pieca! :>Do pieca to wsadzał lekarz który akurat był ateistą i nigdy by nie podpisał takiej deklaracji. Nazywał się chyba Mengele?Wróć do szkoły i przeczytaj "Antka", religiancie :>Wróć do szkoły i przeczytaj Medaliony bezbożniku :) Medaliony przynajmniej są oparte na faktach.W "Medalionach" wkładali ludzi do pieca celem wypędzenia choroby? To chyba jakieś inne medaliony czytałaś. A może były to medaliony z kurczaka? :>Śmiej się ze swojego idola Mengele i z robienia przez niego z ludzi "medalionów z kurczaka". Twoje żarty z mordowania ludzi są o prostu niesmaczne. Jakby to nie był ateista to byś go tak nie bronił.Niech zauważy, że Mengele pytany o wyznanie, zawsze uważał się za rzymskiego katolika. I z takowej rodziny pochodził :>O teraz nagle próbujecie z niego chrześcijanina zrobić bo nie pasuje wam do grona ateistów. Z pozostałych hitlerowców też chcecie zrobić chrześcijan?Jakie nagle? O czym bredzi? Niech rzuci także okiem na klamry pasów hitlerowskich żołnierzy :>Nie szata zdobi człowieka... zwłaszcza jeśli sam sobie ktoś nie może jej wybrać. Liczą się czyny i wypowiedzi. więc nie ma wątpliwości iż to byli ateiści.Bzdury, które tu się wyplata są niesłychane. Odsyłam do załącznika.