• w temacie Czym jest dla Was wolność?

  W: Hydepark
  Pomidot Dla mnie wolnością jest to, że ściga mnie komornik, przychodzą mi pisma z banku o zaległej spłacie raty za mieszkanie, że muszę kalkulować, czy dzisiaj zjeść zupę, czy drugie danie, czy chleb zostawić na śniadanie, czy na kolację i mimo, że tyram nadgodziny, to ledwo koniec z końcem wiążę, bo dla państwa i tak jestem niezaradnym debilem i trutniem i nieważne że nigdy nikogo nie okradłem i nie mam natury do kombinatorstwa, bo jestem zwykły i prosty i co w tym złego? Nigdzie nie wychodzę, nie pamiętam jak kino wygląda, na wakacjach ostatni raz byłem 5 lat temu, bo zwyczajnie mnie nie stać. Rzeczywiście wiele wymagam od tego kraju. Dziękuję Ci Polsko o takiej właśnie wolności zawsze marzyłem!
  Dlatego pytam Was rodacy otwarcie : co wy dziś świętujecie?
 • w temacie "Deklaracja wiary",czy lekarze powinni coś takiego podpisywać?

  W: Religia
  GorolspozaTatyr Szanowni internauci, nasze zdanie w tym temacie nie ma żadnego znaczenia.

  Podpisywanie przez lekarzy katolickich "Deklaracji wiary" jest zgodne z prawem - orzekł Sąd Lekarski. Zgodnie z kodeksem etyki "nie ma absolutnie żadnych podstaw do wyciągania konsekwencji" wobec lekarzy, którzy podpisali deklarację - stwierdza NSL

  Koniec kropka....

  Z szacunkiem

  Prawo musi nadązac za życiem, dlatego prawo musi podlegac dyskusji i nigdy nie można postawic kropki.

  Z dystansem
 • w temacie "Deklaracja wiary",czy lekarze powinni coś takiego podpisywać?

  W: Religia
  TowarzyszJan Lekarze leczą chorych ludzi .
  To ja się pytam czy kobieta która zaszła w ciąże jest kobietą chorą ?
  Czy ciąża jest chorobą ?
  Lekarz do którego przyszła kobieta w ciąży i domaga się aborcji powinna być odesłana do innego lekarza , do psychiatry !!!!
  Jesteś Pan zwyczajnym ignorantem. Aborcja , a raczej przerwanie ciąży, może miec charakter ratujący życie matki i co więcej poronienie może byc w toku np. matka krwawi, a puls płodu /żywotnośc ciąży jeszcze jest zachowany/a. Każda zwłoka, odsyłanie od Kajfasza do Annasza i na odwrót, jest narażeniem zdrowia i życia matki. Takie przypadki już odnotowano w innych krajach, ale życia nikt kobiecie nie zwrócił. Kobieta może urodzic następne dziecko, pod warunkiem, że przeżyje.
 • w temacie czy jestem zadowolony

  W: Hydepark
  Polska jest krajem zrujnowanym. A o ruinie zawsze można powiedziec, że jest w budowie. Niestety, Polacy nie dociekają faktycznych przyczyn tego zjawiska. I skaczą pod niebo, bo mają kredyty na 30 lat. Prekariat bez szans na cokolwiek . O rozmnożeniu nawet nie wspomnę. Ubóstwo starych i brak perspektyw dla młodych. Dobrze, że latem jest tu chociaż zielono. Cóż, mata, co chceta.
 • w temacie prawo boskie, pensja koscielna

  W: Hydepark
  Pensja laicka -doprecyzujmy. Odniosę się jednak do "lekarzy-wyznawców" i ich listy, czyli do tych, którzy też nie pobierają opłat od swego "Boga".
  Każdy człowiek ma prawo do własnego światopoglądu, ale nie może narzucac go innym. Odmawiając prawnie przysługujących świadczeń , lekarz nie manifestuje swych poglądów, ale narzuca je pacjentowi. To trochę tak jak katolicki nauczyciel historii , który nie naucza np. o krucjatach, selekcjonując fakty pod obraną tezę. Lekarz ma deontologiczny obowiązek świadczyc zagwarantowane usługi. Jeśli nie chce tego robic, nie może byc aktywnym zawodowo lekarzem. W XXI wieku doczekaliśmy się czegoś nie tyle śmiesznego, ile obraźliwego dla samej medycyny. Lekarzu-katoliku ulecz się sam.
 • w temacie milosc -to okrutne

  W: Hydepark
  A skąd ta pewnosc, że nic nie czuje? Ja po latach doczekałam się z paru stron spóźnionych wyznań miłosnych, a niczego w swoim czasie nie odczytałam z ich strony. Jak to ujęto : "nie dla psa kiełbasa".Z Chłopamy nigdy nic nie wiesz, nawet tego, czy jesteś kiełbasą.
 • w temacie Cześć pamięci Generale

  W: Polityka
  Alien4U leukoplakia Alien4U ~gryka i proso Alien4U leukoplakia ~Polka Znasz takie powiedzenie :" gdyby głupota umiała fruwać "? Jak można czcić człowieka, który całe życie służył obcemu mocarstwu, mając w niskim poważaniu własny Naród ? Za co dostał najwyższe odznaczenie na Kremlu? Całe szczęście, że po dwóch wojnach i trzech rozbiorach Polska jakoś się wykaraskała z tej wielowiekowej nędzy. Teraz, po 25 latach transformacji, stwierdzam, że od czasów komuny niczego dla tego kraju nie zrobiono. Polska kredytem stoi. Bogaci się bogacą. Reszta zęby w ścianę.Zapomniałeś/aś dodać że ci bogaci to ci co za komuny byli u koryta, nakradli, a teraz nazywają się biznesmenami ... ;PMówisz o kapitalistach , nie o komunistach. To, że ktoś nazwie się komunistą, nie znaczy, że nim jest. Tak samo można nazwac się magistrem, nie obroniwszy pracy magisterskiej. Na tej samej zasadzie możesz twierdzić, że masz coś mądrego do powiedzenia...
  Tylko się nie zaczerwień bardziej :PNie mam powodu, żeby się "zaczerwieniac". Mądrzy ludzie nie dyskutują z głupcami, tylko znajdują sobie do dyskusji ludzi mądrzejszych od siebie.To nie będziesz mieć problemów z poszukiwaniem ...Żadnych problemów, bo świat jest bogatszy niż sieczka w polskich mediach i na polskich salonach.