• w temacie Kościół znowu w opozycji

W: Religia
    ada7 Dla kleru rola kobiety jest jasna......siedzieć w domu i rodzić dzieci :) główny motyw przewodni ............chłop ma pracować i rządzić a ze czasem nieposłusznej przyleje......no przecież jest spowiedź haha. Kobieta ma słuzyc mężczyźnie.............. hehe a najlepszym dowodem sa kobiety gosposie na parafiach :)).
    he,he,jak się baby nie bije to jej wątroba gnije tak sądzi mój sąsiad w przypływie szczerości po wypitym alkoholu no ale w niedzielę przecież można się wyspowiadać a ksiądz też przecież chłop to rozgrzeszenie da i tak wkoło Macieju.
  • w temacie Przesladowanie kosciola w Polsce.Przez kogo ?

~gosc
    polanka3
    Anja11

..." Od tego jest Kościół i ludzie wierzący aby upominali się przestrzegania przykazań Bożych.
    I..... więc się nie odzywaj jeśli nie masz pojęcia o miłości Boga i Jego Prawie miłości.
    Egoiści biorą po trupach......więc ty zażyj tabletkę jak cię własny trup przygniata.
    Anju11, katolicy nie przestrzegają przykazań Bożych, bo ich wszystkich nie znają. Nie tylko wyrzucili Boże przykazanie, ale i wyrzucili Boga, a także odrzucają naukę Jezusa. Zamiast boga, to siebie każą nazywać ojcami.
    I kogo katolik ma bronić - wiary w Boga, czy dobrobytu kleryków?
    Nastepna nawiedzona jehowitka, siostra cyklopa, banity, rafala, batszeby, piotra i kogo jeszcze.

Czytaj dziwcze Straznice, lubuj sie nia i jej swietym tekstem, po co ci prawic o kosciele jak historii wlasnej organizacji nie znasz?
    Może i ona Jehowitka ale jak widzę prawda w oczy kole,wiele tutaj na forum nawiedzonych katoliczek i jakoś nikt ich nie obraża a ty widzę historyk kościoła jesteś skoro tak mądrze prawisz.Idź anonimie na forum Frondy tam tacy jak ty komentują.P/s nie jestem SJ
  • w temacie ZASKOCZENIE I WŚCIEKŁOŚĆ EPISKOPATU.

aloha
    madox66

Masz całkowitą rację ale wielu bluzgających na forach to nie ateiści ale katolicy a będąc anonimowi mogą sobie pofolgować i przelać swoje frustracje na kompa,osobiście nic nie mam do wiary w Boga,jeżeli ktoś ma takie życzenie to niech sobie wieży nawet w Latającego Potwora Spagetti,to jego sprawa ale też nie życzę sobie aby kapłani pokazywali swoją wyższość w dziedzinach w których nie mają pojęcia a wtórują im co niektórzy nawiedzeni internauci.pozdrawiam
    Powiadasz że są Katolicy bluzgający na siebie samych, przecież to jest nonsens. No chyba że są to nominalni Rzymskokatolicy, podobnie jak złotówka przed 1995 rokiem.

Aloha(z języka filipiskiego miłość) powiedz mi cz ty jesteś może zakonnicą albo dr.teologi? Ja niestety jestem zwykłym człowiekiem DEISTĄ i nie mam czasu ani ochoty wgłębiać się w tematy które mnie nie kręcą,może KMW,pintapalec albo Iwona 19 mają na to ględzenie ochotę,ja już wymiatam.
    Wiara w Boga nie powinna być jakimś zwyczajem, tradycją rodzinną. Ona musi być żywa i realna, osobowa. Czyli musi zaistnieć relacja pomiędzy Bogiem i człowiekiem. Z tego co piszesz o wierze w Latającego Potwora Spagetti, wnioskuję że dla Ciebie wiara jest czymś wyimaginowanym. Zgadza się ?

aloha madox66 A ja wtrące swoje trzy groszę nie jestem ateistą,raczej deista,wierzę że istnieje jakiś Bóg,nie ważne jak sie nazywa ale to co w tym kraju się odbywa to jakaś paranoja,kler próbuje być ekspertem we wszystkim i zaglądać wszedzie a Polacy nie lubią być kontrolowani,czasy komuny odeszły w niebyt i następna okupacja nam nie potrzebna,tak więc zacytuję Jamato....pozdrawiam myślących.Cieszę się z tego trzeźwego głosu. Jest nadzieja na konstruktywną krytykę kleru. Oraz krytykę nas samych, czy czasami też co niektórzy zwalczający tak wściekle religię...nie są podobni w swojej obłudzie do niektórych przywódców tego kościoła ?
    Masz całkowitą rację ale wielu bluzgających na forach to nie ateiści ale katolicy a będąc anonimowi mogą sobie pofolgować i przelać swoje frustracje na kompa,osobiście nic nie mam do wiary w Boga,jeżeli ktoś ma takie życzenie to niech sobie wieży nawet w Latającego Potwora Spagetti,to jego sprawa ale też nie życzę sobie aby kapłani pokazywali swoją wyższość w dziedzinach w których nie mają pojęcia a wtórują im co niektórzy nawiedzeni internauci.pozdrawiam

[cytat kogo=Iwona19][cytat kogo=KMW][cytat kogo=Iwona19][cytat kogo=KMW][cytat kogo=Iwona19][cytat kogo=KMW][cytat kogo=Iwona19][cytat kogo=KMW][cytat kogo=Iwona19][cytat] Ca;y czas mówi mi sie, jak mam żyć,kobietom jak maja zachodzić w ciążę. Z kim iść do łóżka. [/cytat]
    z własnym mężem. To wiadome.

[cytat] Polska kraj XXI a ksieza z tytułami i bez tytułów gadają bzdury o bruzdach na czołach dzieci poczętych z in vitro. [/cytat]
    Kraj XXI wieku a niektórzy nawet nie wiedzą jakiej są płci. No i nie wiedzą, że dziecko w łonie matki już żyje.

[cytat] Pikeity przed MPIKami w celunie dopuszczenia jakiejs ksiazki do sprzedazy. [/cytat]
    Ja już w Empiku nie kupuję od dawna

[cytat] Pikiety i demonstracje przed salami gdzie maja sie odbyc koncerty muzyczne ktora to muzyka koscilkowi nie odpowiada. [/cytat]
    Nie chodzi tutaj o muzykę tylko.

[cytat] Mowi mi sie jak zyc,co czytac na jakie sztuki chodzic,co ogldac,czego sluchac,z kim sie bzykac ale to kosciol jest przesladowany. [/cytat]
    Mi tam nikt nie mówi co mam czytać a co nie, co mam robić. Ale za to np. ksiądz poleca Gościa Niedzielnego. Ważne tutaj słowo "poleca". Jak chcę to mogę przeczytać. Jak nie chcę to nie. Z filmami podobnie. Na co mam ochotę to do kina idę.

[cytat] XXI wiek a w poslkim kosciele nadal uwaza sie że joga to narzędzie szatana, i nawołuje się do jej zabronienia [/cytat]
    Bo to jest narzędzie. Ty jeszcze nie wiesz chyba czym ona jest.

[cytat] Lekarz wykształcony na publicznej uczelni, pracujący w publicznym zakładzie służby zdrowia łamie prawo, powołując się na klauzulę sumienia, mimo że wcześniej składał przysięgę Hipokratesa i zobowiązał się do pomagania ludziom. [/cytat]
    O Chazana chodzi? Najpierw ci rodzice zdecydowali się na in vitro. Dziecko było "wyprodukowane" w ten sposób. A jak coś poszło nie tak to później na niego zwalono winę. A tak naprawdę to to dziecko powinno się począć normalnie i wtedy problemu by nie było. Owszem, nie mógł dokonać aborcji bo to dziecko już żyło. Nie odbiera się życia. W jaki sposób lekarze pomagają przez dokonanie aborcji? Lekarze mają chronić życie, a nie je odbierać. Chronić życie zarówno matki jak i dziecka, które już się poczęło. Nie mają odbierać życia czyli innymi słowy zabijać. A jak wygląda aborcja to ja ci pokażę:

Nie wiem jak ty, ale ja nie chciałabym być na miejscu tego dziecka. No i powinno się wspomnieć tutaj o skutkach aborcji. U większości kobiet występuje syndrom poaborcyjny. Lęki, koszmary, depresje, myśli samobójcze - to wszystko wiąże się z aborcją. Zdarza się, że kobiety z syndromem poaborcyjnym popełniają samobójstwa bo nie mogą sobie z tym wszystkim poradzić. Kiedyś rozmawiałam z pewną panią, która jakieś 30 lat temu dokonała aborcji. Jak o tym mi wspomniała to przy mnie zaczęła płakać mocno. Gdyby mogła to by czas cofnęła i nie dokonałaby aborcji. A tak to od tego czasu każdego dnia cierpi. Każdego dnia od trzydziestu lat. W taki sposób lekarze pomagają? Chyba nie.

[cytat] Władze miasta pod naciskiem władz kościelnych zabroniły wystawienia przedstawienia "Golgota Picnic" zabronilu koncertu Behemoth Bo tematyka religijna? To co? Czy religia to święta krowa, której wszystko wolno, niepodlegająca dyskusji i krytyce? [/cytat]
    Ja sama na facebooku zorganizowałam wydarzenie o charakterze modlitewnym za twórców tego spektaklu i ogólnie by on się nie odbył. Obraża się tam Osobę, która jest ważna dla nas.

[cytat] Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.

Dlaczego szykanuje sie dzieci ze nie chodza na religie w szkole i rodzicow tychze dzieci? Dlaczego szykanuje sie nauczycielke ktora odwazyla sie zdjac krzyz w szkole [/cytat]
    Mnie nikt nie zmuszał do chodzenia na nabożeństwa. Sama chciałam. I to nawet więcej razy czasem chodziłam. Przykładowo jak byłam w podstawówce i był październik to ja wracałam ze szkoły, zjadłam obiad, później chwila odpoczynku, a po nim wsiadałam na rower i jechałam pół godziny do kościoła.

kobieta nie ma pojęcia jak si dzieci robi . ale w boga wierzy - szok [/cytat]
    Wiem jak się dzieci poczynają. [/cytat]

to powiedz mi ile jajeczek produkuje organizm kobiety w czasie cyklu miesiecznego , ile jet plemników w jednym wytrysku , jle jajeczek jest zapłodnionych i dlaczego w takim przypadku rodzi się zazwyczaj jedno dziecko , co sie dzieje z reszta ?[/cytat]
    Nie jest niszczona przez ludzi. Nie jest to tym samym co in vitro. [/cytat]. podczas zabiegu in vitro zapładniane są 3-4 jajeczka i żadko z tego udaje się urodzic bliźniaki a wszystkie jajeczka sa wkładane z powrotem do mamusi , wiec kto je usmierca ?[/cytat]
    Mogłoby zostać w organizmie matki własnej. Od samego początku. [/cytat]

ale wtedy nie ma możliwości ich zapłodniena , np z powodu urazu matki , lub słabej zywotności plemników taty . obydwa przypadki mogą być wywołane przeżytym wypadkiem losowym - czy to wola boga i jego reka by taki pokrzywdzony nie miał potomstwa bo kiedys kopnął go durny koń - odpowiedz na pytanie nie zmieniaj toku rozmowy[/cytat]

Większość dzieci z in vitro rodzi się niepełnosprawnych[/cytat]

Zapytam jeszcze raz Iwonka wziełaś dzisiaj leki? Jak się na czymś nie znam to się nie odzywam a ty się jak widzę znasz na wszystkim podobnie jak faceci w sukienkach jesteś ekspertem od wszystkiego,weź kobieto wyluzuj i idź spać bo tego bełkotu nie mogę słuchać.

SantaClause KMW to nie Miłosierdzie to tylko moja wysoka kultura osobista .Iwona dzięki za pozwolenie;-) .KMW pisał ci już ktoś ,że jesteś upierdliwy ? zrozum ,że wiara jest każdego sprawą prywatną nie wierzysz okey czemu się tak mnie uczepiłeś ? uczep się tych księży ,których tak nienawidzisz nienawiść to jest ciemna strona nigdy jasna ehmm Przykro mi że uważasz że KMW i ja to jedna osoba,za mnie może poręczyć Ada a zresztą nie muszę ci się chyba tłumaczyć,jestem zarejestrowany a nie jakiś anonim a na marginesie nie walczę z Bogiem tylko z jego naziemną obsługą,pozdrawiam.

Iwona19 Ja tam czuję się prześladowana. I to za poglądy. Jak ktoś sprzeciwia się aborcji, in vitro, gender, związkom partnerskim to zaraz się twierdzi, że to co on mówi, robi to wielkie zło. Iwonka weź leki.pozdrowionka

SantaClause Super madox poczytaj wszystkie moje posty .Poczytałem sobie wszystkie posty ale zastanawiam się dlaczego naskoczyłas tak na KMW,mamy demokracje każdy może pisać co chce ważne aby nie bluzgał.Fakt gościu jest radykałem ale wejdź na Frondę i poczytaj sobie wpisy prawdziwych katoli.......KMW to przy nich maminsynek,a ja lubię sobie pogadać z ludźmi od lewa do prawa,pozdrowionka.P/s i nie czepiaj się literówek

SantaClause Ado proszę bardzo w temacie ten wyraz pada tak samo bylo w stosunku do nie których uzytkowników http://forum.(...)2489267 .Kmw do ciebie już pisałam żebyś nauczył się pisać nie? wrzoduw tak się nie pisze tylko wrzodów .Ręce opadają. szanowna internautko poczytałem sobie wasze posty i co widzę...radykała,którego jednak szanuję i wielbicielkę kleru czyli ciebię a Ada próbuje was pogodzić.A ja wtrące swoje trzy groszę nie jestem ateistą,raczej deista,wierzę że istnieje jakiś Bóg,nie ważne jak sie nazywa ale to co w tym kraju się odbywa to jakaś paranoja,kler próbuje być ekspertem we wszystkim i zaglądać wszedzie a Polacy nie lubią być kontrolowani,czasy komuny odeszły w niebyt i następna okupacja nam nie potrzebna,tak więc zacytuję Jamato....pozdrawiam myślących.
  • w temacie KLĘSKA SŁOWACKIEJ KRUCJATY KLERU !! .

ada7 AnnaFela ada7 AnnaFela PiotrINTERIAPL Wątek przeniesiony do działu "Religia". Pozdrawiam, ModMod...a weź go dobrze trzaśnij:-) . Ileż on tych zapienionych watków będzie zakładał?Oj, oj ała oj oj ała........ jak prawda boli :)) Tyle ile trzeba, ktoś musi prawdę pisać. A na twoim podwóreczku to jest juz porządek?Zapraszam, pięknie wiosennie aż miło popatrzeć :)) A co ona martwi się o Twoje podwórko,jest takie przysłowie....u kogoś drzazgę w oku widzisz a u ciebie belka wystaje,a ja dzisiaj po południu przy tak pięknej pogodzie poobcinałem sobie drzewka,pozdrawiam