• w temacie Święto Zmarłych - zaduma-szczególny czas.

  W: Polityka
  Przyznam rację Kajetanie,to co się dzieje przed komentarzami wygląda jak odpust parafialny,na cmentarzu nie lepiej,panowie w czapkach na głowie i z papierosem w ręku a Panie smartfon i gadulec z psiapsiułką.
 • w temacie Czeski pogrzeb jak czeski film, czyli "gdzie wysypali maminkę ???" .Rzecz o Wszystkich świętych...

  W: Hydepark
  W tak podziwianych przez pisiorów Stanach Zjednoczonych 80% zmarłych zostaje spopielonych.Wielokrotnie widziałem jak urna z prochami zmarłego została rozsyłania nawet w przydomowym ogródku.To nie jest brak szacunku ale spełnienie np.ostatniej woli zmarłego.
  A co powiesz kolego o potrzebach marynarzy?Wszak oddają ciało morzu A ściślej to rynkiem na pożarcie,to też nie jest brak szacunku?
 • w temacie KAWA czy HERBATA...?

  W: Hydepark
  Witam, jak już nadmienilem w moich rejonach świętujemy Dzień Zaduszny, to dzisiaj idziemy na groby bliskich, niestety po pracy bo w tym kraju świętuje sie Dzień Wszystkich Świętych.
 • w temacie 500+ to lipa

  W: Hydepark
  Chwileczkę ale 30 tyś urzędników dostało niezle płatną robotę.
 • w temacie Konto bankowe - gdzie najlepiej założyć

  W: Hydepark
  Za darmo to nawet w dziób nie dostaniecie,bank nie jest instytucją charytatywną i jak jedno jest darmowe to drugie płatne.Najczęściej po roku dowiadujemy się że promocja się skończyła i trzeba płacić.Nie sugerujące się też wpisami naganiaczu bankowych których tutaj zatrzęsienie.
 • w temacie Święto Zmarłych - zaduma-szczególny czas.

  W: Polityka
  Polska tradycja powiadasz? W moich rejonach ludzie modlą się w Dzień Zaduszny bo Wszystkich Świętych to święto wymyślone nie dawno przez kler aby gawiedź modlili się za duszę Świętych w większości to są duchowni niejednokrotnie nie zasługujący na miano Świętego.