• Ciekawe przekąski na Sylwestra

W: Porady
    Postanowiłem zorganizować sylwestrową imprezę u mnie w domu i zostały mi również przydzielone przekąski sylwestrowe. Wiadomo że znam parę, jednak chciałbym czymś zaskoczyć swoich gości. Chodzi mi stricte o jakieś drobne przystawki sylwestrowe, nie sałatki czy inne wypieki. Możecie też mnie zainspirować i napisać jakie ciekawe przekąski na Sylwestra wy przygotowujecie.
  • Jak uprażyć orzechy

Czy użytkownicy czatu mają jakieś sposoby jak uprażyć orzechy? Sprawdzone sposoby, bo ja juz nie mam sił do tego. Nie potrafie zakumać jak uprażyć orzechy z miodem. Od dłuższego czasu próbuję no i nie wychodzi mi... Precyzując - pytam jak uprażyć orzechy włoskie na patelni, gdyby czasem istniały jakieś inne rozwiązania to proszę mnie oświecić. Trudzę się i trudzę, próbuję nowe sposoby, czytam, sprawdzam a ile nerwów i zmarnowanych orzechów już poszło. A ja nadal nie wiem jak uprażyć orzechy...
  • Wierszyki świąteczne - gdzie ich szukać?

Czy wy też zawsze macie z tym problem? A mianowicie chodzi mi o życzenia świąteczne. Kiedy ktoś wysyła wam, czego osobiście nie lubię, wiadomości, jakieś wierszyki świąteczne a wy nie macie pomysłów żeby odpisać? Troche głupio napisać samo wesołych świąt. Zawsze mnie ciekawi gdzie oni znajdują te życzenia na boże narodzenie, skoro jak ja szukam to są same jakieś takie beznadziejne. Może wy macie jakieś sprawdzone stronki na których znajdę jakieś sensowne, czasem śmieszne życzenia bożonarodzeniowe lub wierszyki świąteczne (w sumie przydadzą się też na inne święta)?
  • Będzie burza w partii rządzącej?

W: Polityka
    Szef Lewicy - Krzysztof Gawkowski - posunął się do dosyć odważnego kroku. Zwrócił się do Ryszarda Terleckiego - prezesa PiS, żeby posłowie Prawa i Sprawiedliwości podpisali się pod wnioskiem o postawienie Mariana Banasia przed Trybunałem Stanu. Decyzję swoją motywuje tym, że ten wniosek to odpowiedzialność wszystkich polityków w sejmie. Podobno do piątku ma być wiadomo, czy posłowie i posłanki PiS podpiszą się pod wnioskiem. To może wywołać duże zamieszanie wewnątrz partii, bo wiadomo już, że należą do niej zwolennicy odwołania szefa NIKu. Może powstanie jakiś rozłam? Czy prezes prezesów na to pozwoli? W sumie to nie wiadomo, czy posłów PiS-u obowiązuje wolność słowa...
  • Tradycje bożonarodzeniowe w Polsce

W: Hydepark
    Zwyczaje bożonarodzeniowe w różnych częściach Polski zawsze mnie ciekawiły. Może wydawać się dziwne, że w tym samym kraju są różne tradycje bożego narodzenia. U mnie w Małopolsce te najważniejsze tradycje bożonarodzeniowe to 12 potraw na wigilijnym stole, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i paserka. Być może, że wymieniłem te uniwersalne tradycje bożonarodzeniowe lecz uważam też, że w każdej rodzinie jest chociaż trochę inaczej - tak mi się przynajmniej wydaje. Napiszcie w komentarzach jakie tradycje bożonarodzeniowe są najbardziej popularne u was w domu.
  • Macie już postanowienia noworoczne?

Postanowienia na nowy rok - jak traktujecie ten temat? Czy uważacie że to oklepane? Tłumy na siłowni w styczniu i niewykorzystane karnety? Cz jednak poważnie traktujecie swoje noworoczne postanowienia? Owszem, jest to wymówka i pretekst do zmiany stylu życia, porzucenia nałogów itp. W temacie postanowienia noworoczne lista jest dobrym pomysłem - spisać to, co chce się osiągnąć i efektywnie odhaczać kolejne pozycje. Dla niektórych postanowienia noworoczne wiążą się z poważnymi zmianami w życiu a są też tacy, którzy na siłę pragną zrobić coś, często wbrew sobie i traktują nowy rok jako dobry czas na to. A wy bawicie się we własne postanowienia noworoczne na 2020?
  • Wigilia wolna od pracy 2019

Ważny temat a mianowicie wigilia wolna od pracy 2019 - czy powinna być? Wiele osób burzy się, że w okresie świąt katolickich wszyscy w kraju mają wolne. A z drugiej strony nierzadko ci sami ludzie żądają aby było wolne w wigilię i wielki piątek. Zatem czy temat: wigilia 2019 wolne od pracy jest aż tak kontrowersyjny? Warto zaznaczyć, że pracownicy handlu (z nielicznymi wyjątkami) mogą przebywać w pracy do 14:00 na mocy ustawy z 2018 roku. Znam osobiście ludzi, którym nie podoba się akie rozwiązanie, bo nigdy nie nauczą się aby wszystko zaplanować i kupić wcześniej, a tłumaczenie, że ci pracownicy też chcą przygotować się na święta nie skutkuje i pojawia się hipokryzja w postaci odpowiedzi "oni mogli się wcześniej przygotować, skoro wiedzieli, że idą do pracy". Więc - wigilia wolna od pracy 2019 to fake news i nie liczmy, że szybko to się zmieni.
  • Sprzeciw przeciwko papieżowi?

W: Religia
    To, że Kościół Katolicki przeżywa kryzys nie trzeba nikomu udowadniać. Jednak mówiąc o tym problemie mamy raczej na myśli osoby świeckie oraz problem pedofilii wśród kapłanów. Należy jednak wspomnieć, że mamy do czynienia ze swego rodzaju wojną domową. To zdecydowanie zbyt duże słowa na określenie tej sytuacji lecz chcę tylko nakreślić kierunek wydarzeń. Okazuje się, że aż 30% kapłanów odmawia nominacji na biskupów z rąk papieża Franciszka, czyli trzykrotnie więcej niż 10 lat temu. Pytając innych kapłanów o powody takich rezygnacji usłyszymy odpowiedzi unikające w stylu "...to prywatne decyzje kapłanów, które należy uszanować". Nikt bowiem nie przyzna się do tego, jak napięta sytuacja panuje w Watykanie. Kapłani najwidoczniej nie czują się na tyle uprzywilejowani jak podczas innych pontyfikatów. W końcu ktoś robi porządki w tym od dawna niekontrolowanym przez nikogo, uważającym się za nietykalne środowisku. Toć i podwładni się buntują...
  • Beata Szydło wychodzi poza szereg

W: Polityka
    W życiu byłej minister rządu ostatnio dzieje się sporo. Począwszy od spraw rodzinnych dotyczących jej syna, który zdecydował, że nie chce już dłużej być księdzem. Wokół tego wydarzenia zrodziło się duże zamieszanie. Po ubiegłotygodniowej wizycie Mateusza Morawieckiego na posiedzeniu Rady Europejskiej Szydło umieściła na swoim Twitterze dosadny wpis, w którym poinformowała, że jest po stronie premiera i zgadza się z jego decyzją. Zauważyła, że nie wyobraża sobie, by Polska delegacja nie broniła polskiej gospodarki. To pokazuje, że głos byłej szefowej rządu jest nadal ważny i znaczący dla wielu polityków PiS.
  • Czy choinka na balkonie to dobry pomysł?

Razem z żoną chcemy przystroić nasz taras. Choinka na balkonie to jeden z naszych pomysłów. Tylko teraz rodzi się pytanie jaka choinka na balkon będzie najlepsza? Cyprysiki, tuje? Które najlepiej się sprawdzą? Często można spotkać choinki na balkonie i naprawdę w bardzo ładny sposób ozdabia to dom. Dlatego za wszelką cenę chciałbym mieś swoją choinkę na balkonie u mnie w domu. Proszę o porady.