• Sytuacja chrześcijan prześladowanych

W: Religia
    Według raportu pt."Prześladowani i zapomniani" najniebezpieczniejszym miejscem do życia dla chrześcijanina jest Korea Północna. W Afryce również nie jest lepiej. W wielu krajach afrykańskich istnieje terroryzm, podsycany przez grupy dżihadystyczne, bandytyzm i konflikty etniczne. Raport wiele mówi o Filipinach, gdzie np. prezydent wezwał do "zabijania biskupów", których określił jako "grupę idiotów, która jest bezużyteczna" - przerażające, że jeszcze istnieją takie państwa, gdzie pozwolenie na przemoc jest odgórne. Natomiast cieszyć może nieznaczna poprawa w krajach Bliskiego Wchodu (Syria, Irak), głównie z uwagi na wycofanie się z ich terytoriów Państwa Islamskiego.
  • Jaki szampon koloryzujący dla mężczyzn jest najlepszy?

W: Porady
    Powoli zbliżam się do 40-stki i naprawdę zauważyłem, że w ostatnim czasie wyszło mi bardzo dużo siwych włosów. Koleżanki w pracy polecały mi rozwiązanie jakim jest szampon farbujący dla mężczyzn. Nie wiem czy jestem do tego do końca przekonany. Co o tym sądzicie? Mieliście do czynienia z nimi? Uprzedzam, drogie Panie, że ja potrzebuje szampon koloryzujący dla mężczyzn czarny, ze względu na moje ciemne włosy. Chciałbym uniknąć efektu, że moje włosy zyskają nienaturalny czarny kolor. Pomożecie mi, który szampon koloryzujący dla mężczyzn wybrać?
  • Zakaz wstępu i kropka

W: Polityka
    Na czwartkową uroczystość zaprzysiężenia nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie zostali wpuszczeni dziennikarze. Wicerzecznik PiS dziwi się takiemu przebiegowi wydarzeń. "Nie wiem co kierowało Kancelarią Prezydenta, że taka, a nie inna oprawa wydarzenia była sugerowana". Ale można się domyślać. Kandydatury Pawłowicz i Piotrowicza są dla niektórych skrajnie konrowersyjne. Pawłowicz - bezwstydna, wulgarna i często bezczelna o skrajnie prawicowych poglądach, co za tym idzie ma problemy z obiektywną oceną sytuacji. Piotrowicz - były prokurator PRL, który niejedno ma za uszami. Może nie chcieli niepotrzebnych, niewygodnych pytań ze strony dziennikarzy? Bali się, że Krysia wybuchnie (ha ha)
  • Rodzina taka, jaką widzieć się powinno

Czy to dyskryminacja ze strony Pani Moląg - minister rodziny? Otóż powiedziała ona, że ma nadzieję, że obecna szef sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny - Magdalena Biejat z Lewicy zostanie odwołana. Moląg liczy na dobrą i bezkonfliktową współpracę resortu właśnie z komisją rodziny a w takich okolicznościach nie ma na nią szans. Bardzo naganna postawa Pani minister. Zamiast wzywać do porozumienia, to najlepiej zmieniać szefów komisji, bo Pani Moląg nie pasuje. Jest to wyjątkowo bezczelne zachowanie, zwłaszcza słowa o postrzeganiu przez prawicę rodziny... To jawna dyskryminacja.
  • Elektryki jednak będą alternatywą?

W: Hydepark
    Od 2020 roku Unia Europejska zaserwuje producentom samochodów osobowych nową normę emisji spalin. Do tego czasu dopuszczalny poziom emisji wynosił 130 g/km, natomiast od stycznia będzie to już 95 g/km. Producenci komentują, że będzie to nie lada wyzwanie i czasem łatwiej będzie po prostu płacić kary za przekroczenie normy. Z tego też względu prognozuje się, że od nowego roku ceny samochodów osobowych mogą wzrosnąć o 20%. Może się okazać, że konsumenci zaczną częściej wybierać pojazdy z napędem alternatywnym oraz producenci oferować więcej takich rozwiązań.
  • Jak znaleźć hobby?

W: Porady
    Długo się zastanawiałem nad tym, bo naprawdę nie mam pojęcia jak znaleźć sobie hobby. Oglądałem na YouTube różne filmiki tematyczne, uczyłem się śpiewać, grać na instrumentach, tańczyć, grałem w piłkę... i nic mnie nie zainteresowało. Cały czas nie wiem jak znaleźć sobie zajęcie. Czasami siedzę całymi popołudniami w domu i nie mam pomysłów na jakąkolwiek aktywność. I tak czasem się zastanawiam skąd ludzie wiedzą jak odnaleźć hobby. I to nie tak, że całymi dniami siedzę na Netflixie i nie interesuję się tematem. Czasem dochodzę do wniosku, że ja nie mam pasji a wszyscy dookoła powtarzają, że każdy ją ma... Więc pytam was, może macie jakieś pomysły jak znaleźć sobie hobby?
  • Kara w stylu Watykańskim

W: Religia
    Jak możemy przeczytać na różnych portalach internetowych - Watykan wiedział skłonnościach homoseksualnych abpa Paetza. Chcieli się go stamtąd pozbyć, dlatego wysłali go na Zesłanie do Łomży. To był główny motyw jego nominacji. Przecież ówcześnie obejmował on wysokie stanowisko w Stolicy Apostolskiej. Prezes KAI podkreślał, że skłonności Paetza były rozpoznane już w Watykanie. I tu pojawia się kolejna kwestia - jeśli karą za bycie zgorszeniem w Watykanie, jest uczynienie ojcem diecezji, to coś jest nie tak z osobami odpowiadającymi za nominacje biskupie. Tutaj nie wystarczy zauważenie, że był to błąd. Tu trzeba podać kto był za to odpowiedzialny i przede wszystkim przeprosić odpowiednie osoby.
  • Koniec z rozmawianiem przez telefon za kierownicą

W: Hydepark
    W Australii wprowadzono rozwiązanie (pierwsze na świecie), które będzie wyłapywać kierowców używających telefonów komórkowych podczas prowadzenia samochodu. Urządzenie będzie podobne do znanego z polskich dróg fotoradaru, lecz będzie wyróżniać się lepszą rozdzielczością oraz skoordynowaniem ze sztuczną inteligencją. Moim osobistym marzeniem jest, aby inne kraje poszły w ślad za Australią i zaczęły walkę z nieodpowiedzialnymi kierowcami. To skandal jak często można zauważyć przypadki nie tyle dzwonienia, lecz np. przeglądania portali społecznościowych lub odpisywania na wiadomości(!!!) za kółkiem. Brawo, Australia!
  • Liderzy Lewicy niezainteresowani prezydenturą

Dziwi fakt, że każdy z lewicowych "trzech tenorów" podchodzi sceptycznie do tematu kandydatury na prezydenta. Jak podają media, partyjni koledzy mają namawiać Roberta Biedronia i Adriana Zandberga. Czarzasty całkowicie się wycofuje. Osobiście uważam, że kandydat, którego trzeba było namawiać, nie jest odpowiednią osobą na to stanowisko. W końcu trzeba raczej chcieć być głową państwa. Postawy polityków Lewicy mogą w przyszłości wzbudzić jeszcze większe kontrowersje.
  • Kosiniak-Kamysz komentuje

Lider PSL zapytany o ewentualną kandydaturę Szymona Chołowni, odpowiada, że szanuję ją i cieszy się z kandydata spoza polityki. Życzy dziennikarzowi wszystkiego dobrego i zaznacza, że prawdziwa konkurencja będzie dobra dla Polski. Kosiniak-Kamysz jednak uparcie trzyma w tajemnicy szczegóły swojej przyszłej kampanii wyborczej. Pojawia się pytanie - jaki to ma cel. Może jadnak pomysłów brak i nie chce narażać się na publiczny lincz? Okaże się w następny weekend w Krakowie.