• w temacie LEKARZE WRACAJĄ DO PROTESTÓW.

  W: Polityka
  Minęło pięć miesięcy od porozumienia i ze smutkiem zauważamy, że zmian nie dokonano. Kolejki do specjalistów rosną, lekarze zwalniają się z pracy, a emigracja zarobkowa lekarzy za granicę jak trwała, tak trwa – powiedział Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie i były przewodniczący Porozumienia Rezydentów. Wyjaśnił: - Obserwowaliśmy w jaki sposób będzie porozumienie wprowadzane w życie. Terminy nie zostały dotrzymane, a zaufanie między nami a ministrem zdrowia zostało nadwyrężone.
  Chodzi o ustawę dotyczącą finansowania służby zdrowia – zwiększa stopniowo nakłady do 6 proc. PKB w 2024 roku. Została przyjęta w Sejmie 5 lipca 2018. Lekarze-rezydenci na swoim profilu na Facebooku napisali: „Ustawa 6%” przyjęta. Wszystkie poprawki zgłoszone przez nas i zaakceptowane przez Komisję Zdrowia zostały odrzucone. Zdrowie Polek i Polaków po raz kolejny staje się jedynie elementem gry politycznej. Jak zwykle najwięcej stracą pacjenci”.
 • w temacie CZY UWAŻACIE, ŻE RELIGIA POWINNA WRÓCIĆ DO SAL KATECHETYCZNYCH???

  W: Polityka
  WednesdayTEN
  ~ghosc W 24 krajach Unii Europejskiej religia nauczana jest w szkołach publicznych, natomiast w 4 (Francja, Holandia, Luksemburg i Słowenia) nauka religii odbywa się na terenie kościelnym...
  Pomijając poniekąd oksymoron jakim jest "nauka religii", to nie jest aż tak różowo jak piszesz :P

  W Szwecji mają charakter wiedzy o religii i pozbawione są elementów wyznaniowych...
  W Danii masz lekcje wiedzy o chrześcijaństwie (+ prezentacje różnych światopoglądów)...
  W Anglii nauczanie religii nie ma charakteru wyznaniowego...
  W Nowegii ten przedmiot nazywa się "lekcja chrześcijaństwa" i jest bardzo ekumeniczny...
  W Finlandii: poza zaznajomienia z własną uczą tolerancji dla innych wyznań...
  W Portugalii lekcje religii są o charakterze wychowania etycznego i religijnego...
  W Islandii nauczanie religijne jest ponadwyznaniowe...
  W Szkocji - lekcje te mają charakter religioznawczy...
  W Rumunii - program nauczania religii musi być skorelowany z programem oświatowym...

  Itepede, itepede...

  W Austrii i Niemczech odbywa się to na podobnych zasadach jak w Polsce, ale u nas zostało to "pomyślane" zdecydowanie "ciekawiej" -_-
  I trzeba jeszcze dodać ,że w Niemczech państwo płaci na kościoły nie z budżetu państwa,ale z dobrowolnych zadeklarowanych podatków, płaconych przez wyznawców członków , danego kościoła .
 • w temacie CZY UWAŻACIE, ŻE RELIGIA POWINNA WRÓCIĆ DO SAL KATECHETYCZNYCH???

  W: Polityka
  Święte i światłe przesłanie dla narodu polskiego Bohatera i Wielkiego Patrioty Polski ..

  ""„Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.”
  """ Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań.
  """
  .Tadeusz Kościuszko w Memoriale 1815 rok'

  . Pamiętam dobrze czas wprowadzania religii do szkół.
  1. Chodziło o to by szkoły umożliwiły nauczanie religii (udostępniły sale lekcyjne)
  2. Lekcje religii miały być jako pierwsze lub ostatnie --A jak jest ?
  3. Uczący religii mieli pracować w ramach misji kościoła i nie brać za to pieniędzy,tak przyrzekał przed kamerami niejaki Glemp (prymas obłudnik) -A jak jest ?
  4. Była i miała być jedna godzina tygodniowo --A jak jest ?
  5. Świadectwo z religii było i miało być osobnym świadectwem-- A jak jest ?
  JAK JEST TERAZ OBECNIE?
  1. Jest po dwie godziny tygodniowo religii od klasy 1 podstawówki po ostatnią klasę szkoły średniej
  2. Lekcje z racji ilości rozpisane są na cały dzień - więc dzieci innych wyznań pałętają się po korytarzach lub siedzą w bibliotece
  3. Pewnego razu bp. Pieronek (NASTĘPNY OBŁUDNIK) upomniał się o pieniądze za misję którą kościół niesie (darmo otrzymaliście darmo dawajcie)
  4. Ocena z religii/etyki jest na świadectwie szkolnym - pytanie retoryczne co z etyką?
  No i najlepsze-- szkoła, MEN kuratoria nie mają nic do powiedzenia w sprawie nauczania religii choć za to płacą - decyduje ksiądz i biskup
  No i na marginesie - krzyż w sejmie , rozmawiałem z gimnazjalistami i oni nie wiedzą w jakich okolicznościach został tam powieszony, to jest porażające.
  Tak działa ta obłudna i pazerna watykańska mafia klesza podległa sekcie watykańsko-katolickiej...

 • w temacie Irlandzki ksiądz uprawiał seks na ołtarzu

  W: Religia
  ~gość
  pintapalec Mnie to najbardziej śmieszy to że tego księdza biskup od razu nie zgłosił na policję i pozwolił mu bezkarnie zniknąć. To pokazuje morale kleru ,wartości religijne , jakie panują w kościele katolickim .I to policja ściga go za zbezczeszczenie ołtarza a nie episkopat Irlandii..
  Co baranku parafialny chciałbyś ludzi ścigać za uprawiane seksu.
  Masakra co za ciemnogród
  To co zboczony baranku parafialny ty byś chciał oglądać dwóch katolickich pedałów, jak na kościelnym katolickim ołtarzu uprawiają seks ?? Masakra co za ciemnogród parafialny,...
 • w temacie Co jest najśmieszniejsze w ludziach?

  W: Polityka
  Dla mnie najśmieszniejsze jest religia i wiara rzymskokatolicka. A szczególnie śmieszą mnie księża katoliccy i część wierzących (tzw. oszołomy parafialne).
  Przykazania w wydaniu katolickim
  1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
  2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.
  3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
  4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
  5. Nie zabijaj.
  6. Nie cudzołóż.
  7. Nie kradnij.
  8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
  9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
  10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.
  A jak brzmią przykazania biblijne ? tego zapewne duża część wierzących zapewne nie zna. I to jest też dla mnie wesołe,jako ateisty
  Po drugie ,czy znajdzie się jakiś prawy katolik z klerem i biskupami i papieżami na czele który by całkowicie przestrzegał tych boskich przykazań ????
  I to mnie najbardziej śmieszy w tej wierze katolickiej ,wszyscy bez wyjątku grzeszą na potęgę .Następnie biegają do kościoła i grzesznemu księdzu się spowiadają a następnie po rozgrzeszeniu od razu grzeszą na nowo..I tak ten śmieszny cyrk, zwany kościołem rzymskokatolickim kręci się od 1700 lat jak wesoła ,obłudna karuzela...Wystarczy tylko poczytać sobie od czasu do czasu historię powstania i działalności tego wesołego i zarazem morderczego rzymskokatolickiego kabaretu .Właśnie dlatego przestałem wierzyć w ten religijny kabaret...
 • w temacie Irlandzki ksiądz uprawiał seks na ołtarzu

  W: Religia
  Mnie to najbardziej śmieszy to że tego księdza biskup od razu nie zgłosił na policję i pozwolił mu bezkarnie zniknąć. To pokazuje morale kleru ,wartości religijne , jakie panują w kościele katolickim .I to policja ściga go za zbezczeszczenie ołtarza a nie episkopat Irlandii..
 • w temacie CZY POLSKA JEST JESZCZE PAŃSTWEM ŚWIECKIM???

  W: Polityka
  WednesdayTEN KarolP12 Kajetana KarolP12 Co znaczy państwem świeckim? PS. postęp technologiczny zależy głównie od wolności naukowej a nie od religii. oczywiście są religie które są motorem postępu jak katolicyzm i są też religie które są hamulcem postępu jak ateizm. no tak, bo kościół w Polsce jest szalenie postępowy.Dobrze, że to dostrzegasz :) Ja jakoś nie dostrzegam. Wskaż te konkrety, dowodzące stwierdzenia że KRK jest motorem postępu.Wkład kościoła rzymsko-katolickiego w cywilizacyjny rozwój Europy.Taka jest prawda..

  [b]Rola nauki wg Św. Augustyna ( 354 – 430 ) "wszystko co człowiek powinien wiedzieć jest w Biblii, czego w niej nie ma jest szkodliwe".
  Przesłanie Papieża Grzegorza I ( 590 – 604 ) "Nieuctwo jest matką prawdziwej pobożności".
  Papież Aleksander III – zakazał zajmowania się chemią.
  Papież Jan XXII - zakazał zajmowania się fizyką " piorunochron to heretyckie żerdzie" ( doba Oświecenia )
  ,
  Papież Grzegorz XVI – sprzeciwił się budowie kolei żelaznych i mostów wiszących.
  Papież Pius IX – sprzeciwiał się oświetleniu ulic Rzymu " To Bóg ustanowił
  dzień i noc
  ".
  Kultura i sztuka - wiek V – Synod w Arles – zakaz działalności teatru i baletu.
  Polityka – deklaracja papieża Grzegorza XV " Wolność wyznania, informacji, zgromadzeń i nauczania, to brudny ściek pełen heretyckich wymiocin"
  Encyklika papieża Piusa IX – " Niedorzeczne i błędne nauki lub inne brednie broniące wolności sumienia są największym błędem, zarazą najbardziej dla państwa niebezpieczną" .
  Medycyna: do XVI wieku - kościół bezwzględnie zwalczał medycynę, gdyż wg Książąt Kościoła " chorzy powinni się modlić, a nie leczyć"
  Papież Innocenty III (1198–1216) - nakazał lekarzom, żeby nie leczyli chorego, dopóki tenże
  „nie pojedna się z Bogiem

  Papież Pius V (1566–1572) uściślił,-- że jeżeli chory nie posłucha lekarza i w ciągu trzech dni
  nie pojedna się z Bogiem i nie wyspowiada się – lekarz bezwzględnie powinien zaniechać
  jego leczenia.

  Biologia – " kobiety są błędem natury (śmierdzącą kupą gnoju), z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczą o cielesnym i duchowym upośledzeniu, są rodzajem kalekiego, chybionego i nieudanego mężczyzny.."
  ( św. Tomasz z Akwinu 1225 – 1274 ).
  Higiena – św. Hieronim zabraniał kąpieli uważając ją za profanację chrztu.
  Brud fizyczny był oznaką czystości duchowej.

  Astronomia – dzieło Mikołaja Kopernika " O obrotach ciał niebieskich" w 1616 roku Watykan twierdził "szalone, absurdalne, heretyckie".
  Filozofia i wiedza – jedną z pierwszych decyzji po uznaniu chrześcijaństwa religią państwową w Rzymie było potępienie, a potem zakaz uprawiania logiki i filozofii, który obowiązywał przez 1000 lat, do okresu Renesansu.
  Tak wyglądał i wygląda motor postępu kleszej kliki rzymskokatolickiej w Europie i na świecie.
 • w temacie CZY POLSKA JEST JESZCZE PAŃSTWEM ŚWIECKIM???

  W: Polityka
  pintapalec WednesdayTEN KarolP12 Kajetana KarolP12 Co znaczy państwem świeckim? PS. postęp technologiczny zależy głównie od wolności naukowej a nie od religii. oczywiście są religie które są motorem postępu jak katolicyzm i są też religie które są hamulcem postępu jak ateizm. no tak, bo kościół w Polsce jest szalenie postępowy.Dobrze, że to dostrzegasz :) Ja jakoś nie dostrzegam. Wskaż te konkrety, dowodzące stwierdzenia że KRK jest motorem postępu.Ależ sam Karolek jest motorem i dowodem postępu .wystarczy tylko poczytać jego wpisy..Same postępowe są te jego wpisy.. Tak jak i ten jego kościół..
 • w temacie CZY POLSKA JEST JESZCZE PAŃSTWEM ŚWIECKIM???

  W: Polityka
  WednesdayTEN KarolP12 Kajetana KarolP12 Co znaczy państwem świeckim? PS. postęp technologiczny zależy głównie od wolności naukowej a nie od religii. oczywiście są religie które są motorem postępu jak katolicyzm i są też religie które są hamulcem postępu jak ateizm. no tak, bo kościół w Polsce jest szalenie postępowy.Dobrze, że to dostrzegasz :) Ja jakoś nie dostrzegam. Wskaż te konkrety, dowodzące stwierdzenia że KRK jest motorem postępu.Ależ sam Karolek jest motorem i dowodem postępu .wystarczy tylko poczytać jego wpisy..Same postępowe są te jego wpisy..