• w temacie Episkopalne Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  W: Religia
  ~prawica [
  Nie wiem z czym macie problem przecież wy możecie sobie świętować co chcecie, kto wam tego zabrania?
  Jak zwykle watykańska klika klesza rezydująca w Polsce prawem kaduka i za pozwoleniem sprzedajnej katoprawicy politycznej.Nawet Robotnicze Święto Pracy wywalczone przez gnębionych przez wyzyskiwaczy katolicko- kapitalistycznych.Od upadku PRL-u klika klesza próbuje to święto swoim bandyckim zwyczajem zagrabić i przerobić na święto jakiegoś żydowskiego świętego Józefa robotnika ..Tak jak inne tradycyjne święta religijne przedchrześcijańskie na święta katolickie..
 • w temacie Episkopalne Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  W: Religia
  ~Gość http://www.to(...)re.html

  Patrzcie, jak to nasz Kosciol przenajswietszy dba o "czystosc" i wychowanie seksualne dzieci.
  Głosujcie w wyborach na PiS-dzielców , jak będą rządzić to zrobią nawet w środkach transportu osobne wagony dla kobiet i mężczyzn. Żeby broń panie bozia para nie przytulała się i nie całowała,bo dzieci na to patrzą.PiS-dzielska PARANOJA..
 • w temacie RODZI SIĘ NOWY ŚREDNIOWIECZNY KLECHOSTAN KATOLICKI..

  W: Religia
  szanel59
  pintapalec Do Rozbiorów Polski tych watykańskich bandyckich noży w plecy Rzeczpospolitej było 32. Takie to były i są zasługi dla Polski watykańskiej sekty kleszej.
  To największe klęski w naszej
  historii do czasu rozbiorów. Do sprowadzenia tej
  katastrofy na Polskę walnie przyczynił się
  Kościół katolicki. Fałszerze historii w
  sutannach czynią wszystko, by wymazać z pamięci
  narodu rolę Kościoła w rozbiorach. Wymazać,
  że umundurowani funkcjonariusze Kościoła (bo
  sutanna to przecież mundur) sterowali polską
  polityką i podporządkowywali ją interesom
  obcego państwa, Państwa Kościelnego.
  Przecież kanclerzem lub podkanclerzym zawsze był
  duchowny, prymas przewodniczył senatowi i był
  interreksem, a kościelne awanse zależały od
  wysługiwania się interesom Kościoła i cesarzy
  niemieckich.
  Kościół kierował nie tylko polską polityką:
  wszystkich królów otoczył szczelnym murem
  kapelanów, spowiedników, kaznodziei, sekretarzy.
  Także królowe. Wychowawcami dzieci władców
  byli prawie zawsze duchowni; tak samo u magnatów.
  Pasożyty zlatywały się do władzy i pieniędzy.
  Przed każdym sejmem wszyscy znaczący senatorowie
  katoliccy otrzymywali papieskie brewe ze
  wskazówkami! Do tego Kościół dzierżył
  oświatę i jedyne wówczas masowe medium
  ambonę. Spowiednicy sączyli jad do uszu
  klęczących przed nimi ludzi. Kościół miał w
  Polsce władzę absolutną!
  Jak daleko sięgają ich macki, świadczy fakt,
  że odkrywcza książka prof. Łukasza Kurdybachy
  Dzieje Kodeksu Andrzeja Zamoyskiego wydana
  w 1951 r. w skromnym nakładzie, dotąd nie
  doczekała się drugiego wydania. Niemal ślad
  zaginął po dziele prof. Wacława Sobieskiego
  Nienawiść wyznaniowa tłumów za rządów
  Zygmunta III nie wznawianej od... 1902 r.! Od
  105 lat! Przykłady można mnożyć. Pod rządami
  katoprawicy pojawiło się coś znacznie gorszego
  od cenzury to autocenzura.
  Każdy Czytelnik fakty tu podane może sprawdzić.
  Byle w źródłach rzetelnych, niepochodzących od
  fałszerzy historii w sutannach. Namacalnymi
  dowodami ich fałszerstw są katedry i kościoły
  wypełnione nagrobkami i epitafiami zdrajców w
  sutannach.
  ozef Ignacy Kraszewski w swej ksiazce p.t "Polska w czasie trzech rozbiorow" pisze..."dwa nieszczescia trapia chlopow :zyd w karczmie i ksiadz w kosciele..." z reguly we wsi po jednej stronie byla plebania ,a po drugiej karczma ; obrotniejsi proboszcze udzielaliparafianom slubu tylko pod warunkiem iz wesele odprawia nie w domu -lecz w karczmie za co mieli dobry procent od zyda;nieboszczyk za ktorego rodzina nie byla w stanie uiscic komornego na cmentarzu chowano w oborze-ksiadz go nie wpyszczal do poswieconej ziemi.Jedyna troska duchownych bylo odmruczenie paru modlitw,nie poczuwali sie do zadnych obowiazkow. Biskupi byli jeszcze gorsi i wierniejsi Rosji niz popy wlochate.860 tysiecy dusz chlopskich nalezalo do nich.Biskupstwo krakowskie dawalo pol miliona czystej intraty.Sejm ustanowil deputacje do spraw koscielnych ktorej polroczne obrady nie przysporzyly Polsce ani grosza na wojsko.Wydzielono biskupom dobra wolne od podatkow ,zapewniono im po 100 tysiecy intraty rocznie .Ogromnych kluczy zakonnych ani nie tknieto. Ksieza wzniecali okropny gwalt, zadnej ofiary nie chcieli poniesc dla Ojczyzny zabranie im wieprzka na armie okrzykiwali swietokradztwem,pierwsi chrzescijanie chetniej oddawali pod topor niz oni kope siana ze swych folwarkow"...[/cytat] No i właśnie teraz ta zwyrodniała i zdradziecka czarna mafia znów próbuje powrotu do średniowiecza a ciemne patafialne oszołomy nie rozumieją tego dla nich klkia klesza jest ważniejsza niż ojczyzna w której mieszkają .A kler przeprowadza to bezbłędnie najpierw indoktryna cja dzieci i póżniej będą z tego profity od ciemnych niewolników parafialnych..
 • w temacie Episkopalne Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  W: Religia
  Kwiat
  pintapalec ~prawica szkoda że nie napisałeś że ludzie mają wolne np. w Wielkanoc, Boże narodzenie i jeszcze inne święta Katolickie, zgadzam się są plusy i minusy, też jestem za rozdziałem Państwa od Kościoła ale nie możesz przedstawiać sytuacji jednostronnie A ja bym wolał żeby zamiast świąt kościelnych( tylko katolickich) były święta Narodowe upamiętniające dokonania Polski i Narodu Polskiego np.zwycięstwa pod Grunwaldem na krzyżackim najeżdzcą .Pod Wiedniem i wiele innych dokonań Polski i wielkich Polaków prawdziwych patriotów walczących o wolność i dobrobyt Polski. A nie o wymyślone wielkanoce i narodzenia jakiegoś żydowskiego boskiego przybłędy..
  Ja też wolałabym by zamiast świąt kościelnych(religijnych) były "święta Narodowe upamiętniające dokonania Polski i Narodu Polskiego np.zwycięstwa pod Grunwaldem na krzyżackim najeżdzcą .Pod Wiedniem i wiele innych dokonań Polski i wielkich Polaków prawdziwych patriotów walczących o wolność i dobrobyt Polski."

  Jezus Chrystus nie był bożkiem żydowskim katolickim przybłędą. Nie Jego błędem jest czynienie przez kościół rzymsko katolicki świąt z pogańskimi naleciałościami.
  Poczytaj sobie najpierw historie świąt katolickich ,większość tychdat świąt są daty świąt pogańskich wziętych z innych wiar .To są raczej święta wierzeń przedchrześcijańskich z naleciałościami o bogu żydowskim i jego synalkiem którego przeznaczył na smierć (co można powiedzieć o takim tatusiu (niby bóg wszechmogący a morduje swojego syna))
 • w temacie Episkopalne Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  W: Religia
  Ilona001 Msza święta w sali gimnastycznej

  Rozpoczęcie roku nie jest połączone z Mszą świętą. Dla dyrektorki sprawą priorytetową było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom które chciały po szkolnej ceremonii rozpoczęcia roku szkolnego pójść do kościoła. Przeniesienie mszy wiązało się z remontem wiaduktu i bezpieczeństwem dzieci, które musiałyby przechodzić przez tory w miejscu niebezpiecznym i niedozwolonym. Miałyby też dłuższą drogę. Msza nie jest połączona z ceremonią rozpoczęcia roku szkolnego, jest niezależnym wydarzeniem, nie jest obligatoryjna. Całe zdarzenie jest incydentalne, ma miejsce tylko raz, tylko w jednej szkole w Polsce. Jak sama dyrektorka podaje „dyrekcja szkoły jak i wychowawcy, wykazali najwyższą troskę o uszanowanie uczuć uczniów nieuczęszczających, jak i uczęszczających na lekcje religii podczas rozpoczęcia roku szkolnego w roku 2014/2015”
  A w jakiej szkole to było i miejscowości bo nie podałaś?
  Nie chce mi się sprawdzać reszty, bo późno już :)
 • w temacie Episkopalne Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  W: Religia
  ~prawica pintapalec ~prawica szkoda że nie napisałeś że ludzie mają wolne np. w Wielkanoc, Boże narodzenie i jeszcze inne święta Katolickie, zgadzam się są plusy i minusy, też jestem za rozdziałem Państwa od Kościoła ale nie możesz przedstawiać sytuacji jednostronnie A ja bym wolał żeby zamiast świąt kościelnych( tylko katolickich) były święta Narodowe upamiętniające dokonania Polski i Narodu Polskiego np.zwycięstwa pod Grunwaldem na krzyżackim najeżdzcą .Pod Wiedniem i wiele innych dokonań Polski i wielkich Polaków prawdziwych patriotów walczących o wolność i dobrobyt Polski. A nie o wymyślone wielkanoce i narodzenia jakiegoś żydowskiego boskiego przybłędy.."A ja bym wolał żeby zamiast świąt kościelnych( tylko katolickich) były święta Narodowe upamiętniające dokonania Polski i Narodu Polskiego"

  Może nie wiesz ale takie też są
  Podaj mi datę święta wolnego od pracy z okazji zwycięstwa pod Grunwaldem nad watykańskokrzyżackim najeżdzcą.