• w temacie IDZIE NOWE ,CORAZ WIĘCEJ UCZNI CHCE CHODZIĆ NA ETYKĘ A NIE NA RELIGIĘ..

W: Religia
    I to jest ten fałsz,obłuda ,pazerność i mściwość tej zboczonej watykańskiej kliki kleszej podległej watykańskiej sekcie. Pamiętam dobrze czas wprowadzania religii do szkół.
    1. Chodziło o to by szkoły umożliwiły nauczanie religii (udostępniły sale lekcyjne)
    2. Lekcja religii miała być jako pierwsza lub ostatnia --A jak jest ?
    3. Uczący religii mieli pracować w ramach misji kościoła i nie brać za to pieniędzy,tak przyrzekał przed kamerami w świetle jupiterów, niejaki Glemp (prymas obłudnik) -A jak jest ?
    4. Była i miała być jedna godzina tygodniowo --A jak jest ?
    5. Świadectwo z religii było i miało być osobnym świadectwem-- A jak jest ?
    JAK JEST TERAZ OBECNIE?
    1. Jest po dwie godziny religii od klasy 1 podstawówki po ostatnią klasę szkoły średniej
    2. Lekcje z racji ilości rozpisane są na cały dzień - więc dzieci innych wyznań pałętają się po korytarzach lub siedzą w bibliotece
    3. Pewnego razu bp. Pieronek (NASTĘPNY OBŁUDNIK) upomniał się o pieniądze za misję którą kościół niesie (darmo otrzymaliście darmo dawajcie)
    4. Ocena z religii/etyki jest na świadectwie szkolnym - pytanie retoryczne co z etyką?
    No i najlepsze szkoła, MEN kuratoria nie mają nic do powiedzenia w sprawie nauczania religii choć za to płacą - decyduje ksiądz i biskup
    No i na marginesie - krzyż w sejmie , rozmawiałem z gimnazjalistami i oni nie wiedzą w jakich okolicznościach został tam powieszony, to jest porażające. Tak działa ta obłudna i pazerna watykańska mafia klesza podległa sekcie watykańsko-katolickiej...
  • w temacie DLACZEGO POLANIE BRONILI SIĘ PRZED CHRZEŚCIJAŃSTWEM ( KATOLIZACJĄ.).??

W: Hydepark
    Trzeci nóż w plecy - zakon krzyżacki. Nie wolno zapominać, że był to po prostu katolicki zakon podległy papieżowi. Przypomnijmy, że patronką krzyżackich morderców była... Najświętsza Maria Panna - ta sama, która jest Królową Polski. Krzyżacy, jak to duchowni, sfałszowali tzw. przywilej kruszwicki, którym Konrad Mazowiecki rzekomo nadał im całe Prusy. Następnie wystarali się o uznanie swego państwa za lenno papieskie. Tym manewrem zapewnili sobie przewagę nad Polską. Papież zaś uzyskał skuteczny środek nacisku na polskich królów w celu ich osłabienia. W sporach z Polską, głównie o Pomorze i o krwawe najazdy, Krzyżacy mieli stałe poparcie całego Kościoła (także biskupów i całego kleru polskiego), który przecież nie działałby na szkodę swojego lennika. Korzystne rozstrzygnięcia Polska musiała... kupować. A potem następowała rewizja procesu i sprawa toczyła się od nowa. Kościół zrobił sobie z Polski dojną krowę. Polska najdłużej i najobficiej w Europie płaciła złodziejom w sutannach świętopietrze. Tylko za panowania Zygmunta Augusta wysłano z Polski do Rzymu 2 tys. wozów ze złotem i srebrem. Tę grabież przerwali dopiero ewangelicy.
    4) Czwarty raz nóż w plecy Kościół papieski wbił Polsce w czasie wojny trzynastoletniej (1454-1466). Kiedy mieszkańcy państwa krzyżackiego zbuntowali się i poddali się Polsce, Kościół całym swym autorytetem wsparł Krzyżaków. Legat papieski de Silves wyklął Związek Jaszczurczy za bunt. Po wybuchu wojny, w roku 1455 papież Kalikst III wyklął Związek Pruski i jego sojuszników, a więc i Polskę. Kościół rozwinął przeciwko Polsce akcję dyplomatyczną. Krzyżacy, mając moralne i polityczne wsparcie papieży oraz finansową i militarną pomoc z Niemiec, mogli z powodzeniem prowadzić wojnę. Toteż wlokła się aż 13 lat. Legat papieski Lando w roku 1462 na sejmie w Piotrkowie bronił Krzyżaków, legat von Rudesheim, kiedy klęska Krzyżaków była już przesądzona, doprowadził do wstrzymania walk i uchronił zakon przed likwidacją. Potem Kościół nigdy nie uznał pokoju toruńskiego, uważając ziemie zakonu za swoją własność, a polskie roszczenia za świętokradztwo. Na tym polu Kościół szkodził Polsce jeszcze przez wieki na wszystkie możliwe sposoby. Szukał przy tym wsparcia Habsburgów i sam ich wspierał.
    5) Piąty raz Kościół wbił Polsce nóż w plecy w czasie "wojny popiej" w 1478 r. Wkrótce po pokoju toruńskim Kościół podjął próbę odzyskania Warmii, używając do tego biskupa Tungena oraz wciągając do gry Krzyżaków i króla Węgier Macieja Korwina. Tungen przedostał się na Warmię, a Krzyżacy urządzili najazd na Pomorze. Legat papieski Baltazar z Piscii wyklął króla Kazimierza Jagiellończyka i jego syna Władysława, króla Czech, za przeszkadzanie Korwinowi w wojnie z Turkami. Zwolnił też Krzyżaków i mieszkańców Prus z przysięgi wierności królowi polskiemu. Kościół liczył, że król Kazimierz ugnie się przed klątwą. Król jednak okazał stanowczość, uderzył na Warmię, pobił Krzyżaków, a z Węgrami zawarł pokój. Musiał jednak zabiegać w Rzymie o zdjęcie klątwy. Tym Kościół zmusił go do pozostawienia Tungena na diecezji warmińskiej i nie dopuścił do likwidacji zakonu krzyżackiego, co król zamierzał, bo za bunt miał do tego prawo jako suweren.
    6) Szósty raz Kościół wbił Polsce nóż w plecy, pomagając Habsburgom w roku 1515 w czasie zjazdu wiedeńskiego. Zawarto wtedy układ, na mocy którego Zygmunt Stary i Władysław Jagiellończyk, król Czech i Węgier, oddali Niemcom Habsburgom Czechy i Węgry. Za darmo! Tylko za zerwanie przez Habsburgów sojuszu z Moskwą. W polskiej dyplomacji rej wówczas wodzili biskupi Drzewiecki i Tomicki, papiescy i niemieccy agenci. Kościół popierał wtedy Niemców, bo Polska słusznie nie kwapiła się do planowanej przez papieża wojny z Turcją. Dwa lata później Marcin Luter ogłosił swoje tezy. Niemcy czekał wstrząs reformacji i wojny domowe...
  • w temacie TROCHĘ HISTORII KATOLICKICH CUDÓW NAD WISŁĄ ..

W: Religia
    ~gość To jest ciekawe, że Piotr za swojego życia nie był jednoosobowym prezydentem państwa.
    Nie tylko państwa ale nawet swojej sekty nie był najważniejszym guru .a kler wiernym kit wciska że był pierwszym..
  • w temacie DLACZEGO POLANIE BRONILI SIĘ PRZED CHRZEŚCIJAŃSTWEM ( KATOLIZACJĄ.).??

Chamsin
    pintapalec Więc podaj mi tą wiedzę i fakty jakie znasz i nie mów o ogólnikach albo przestan dyskutować i wydziwiać czy ja wierzę czy nie,bo to jest jałowe.I nie mam na to ochoty..
    Gdybyś miał ochotę na dyskusję a nie wtykanie mi jakichś ckliwych antykościelnych farmazonów to bym to dawno zauważył, a rzucanie mięchem w ludzi z naszej historii silą rzeczy jest działaniem jałowym...

Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz...
    Ja wzajemnie nie lubię słuchać obłudnych ,fałszywych i zboczonych kleszych farmazonów ..Koniec dyskusji.
  • w temacie Polskojęzyczny rząd wytacza wojnę Narodowi Polskiemu !!

W: Polityka
    prowincjusz2 pintapalec prowincjusz2 pintapalec prowincjusz2 pintapalec polskojezyczny bo krew albo niemiecka albo (dominujaca) zydowska. A do tego jeszcze liżąca tłuste zadki zdradzieckiej kliki kleszej podległej zboczonej sekcie watykańskiej....Z tego wynika że w Polsce mieszka tylko jeden Polak, Ty, a reszta wyemigrowała. . Z tego wynika że ty wszystkich polaków uważasz za cały rząd polskjęzyczny ,niemiecki i żydowski?? Czy ty nie masz pomieszania z poplątaniem??Nie, ja uważam że często człowiek urodzony na Śląsku czy obcego pochodzenia okazuje się być lepszym Polakiem od rdzennego Warszawiaka traktującego rodaków jak wrogów. Dosyć już się warchoły "przysłużyły" Polsce. . Widzisz drogi prowincjuszu teraz w dobie nieskrępowanego podróżowania już prawie nie ma rdzennych mieszkańców miast .Tylko są przyjezdni w poszukiwaniu pracy i zostający mieszkańcami miast gdzie znależli pracę i kupili mieszkanie. A co do warcholstwa to najlepszym przykładem jesteś ty. Tylko warchoł i rasista będzie obrażał swój rząd jaki by nie był, ale wybrany przez wszystkich obywateli.Nie szanując swojego rządu nie szanujesz siebie i swoich rodaków. I jeszcze jedno w rządzie są często ludzie z innych regionów kraju ,a nie tylko z Warszawy ,więc nie są rodowitymi Warszawiakami.... Ty człowieku czytałeś w ogóle moje posty? To nie ja obrażam rząd, nie nazywam premiera ryżym volczdojczem ani nie wytykam prezydentowi cieszącemu się ponad 60% poparciem Polaków potknięcia w pisowni. Oczywiście nie godzę się z polityką gospodarczą ani zagraniczną tego rządu ale chyba mam prawo do własnych poglądów.
    Oburza mnie segregacja Polaków na tych "prawdziwych" i polskojęzycznych bo to jest właśnie warcholstwo.
    Najpierw zapoznaj się z treścią moich wypowiedzi a potem krytykuj. . Ja człowieku odpwiedziałem ci tylko na twój ostatni post .A brzmiał on tak:: """"Nie, ja uważam że często człowiek urodzony na Śląsku czy obcego pochodzenia okazuje się być lepszym Polakiem od rdzennego Warszawiaka traktującego rodaków jak wrogów. Dosyć już się warchoły "przysłużyły" Polsce"""" Oco więc ci chdzi w tym poście mówiąc o warchołach, jakich warchołach . A wcześniejsze twoje posty człowieku mnie nie interesują..

prowincjusz2 pintapalec prowincjusz2 pintapalec prowincjusz2 pintapalec polskojezyczny bo krew albo niemiecka albo (dominujaca) zydowska. A do tego jeszcze liżąca tłuste zadki zdradzieckiej kliki kleszej podległej zboczonej sekcie watykańskiej....Z tego wynika że w Polsce mieszka tylko jeden Polak, Ty, a reszta wyemigrowała. . Z tego wynika że ty wszystkich polaków uważasz za cały rząd polskjęzyczny ,niemiecki i żydowski?? Czy ty nie masz pomieszania z poplątaniem??Nie, ja uważam że często człowiek urodzony na Śląsku czy obcego pochodzenia okazuje się być lepszym Polakiem od rdzennego Warszawiaka traktującego rodaków jak wrogów. Dosyć już się warchoły "przysłużyły" Polsce. . Widzisz drogi prowincjuszu teraz w dobie nieskrępowanego podróżowania już prawie nie ma rdzennych mieszkańców miast .Tylko są przyjezdni w poszukiwaniu pracy i zostający mieszkańcami miast gdzie znależli pracę i kupili mieszkanie. A co do warcholstwa to najlepszym przykładem jesteś ty. Tylko warchoł i rasista będzie obrażał swój rząd jaki by nie był, ale wybrany przez wszystkich obywateli.Nie szanując swojego rządu nie szanujesz siebie i swoich rodaków. I jeszcze jedno w rządzie są często ludzie z innych regionów kraju ,a nie tylko z Warszawy ,więc nie są rodowitymi Warszawiakami.... Ty człowieku czytałeś w ogóle moje posty? To nie ja obrażam rząd, nie nazywam premiera ryżym volczdojczem ani nie wytykam prezydentowi cieszącemu się ponad 60% poparciem Polaków potknięcia w pisowni. Oczywiście nie godzę się z polityką gospodarczą ani zagraniczną tego rządu ale chyba mam prawo do własnych poglądów.
    Oburza mnie segregacja Polaków na tych "prawdziwych" i polskojęzycznych bo to jest właśnie warcholstwo.
    Najpierw zapoznaj się z treścią moich wypowiedzi a potem krytykuj. . Ja człowieku odpwiedziałem ci tylko na twój ostatni post .A brzmiał on tak:: """"Nie, ja uważam że często człowiek urodzony na Śląsku czy obcego pochodzenia okazuje się być lepszym Polakiem od rdzennego Warszawiaka traktującego rodaków jak wrogów. Dosyć już się warchoły "przysłużyły" Polsce"""" Oco więc ci chdzi w tym poście mówiąc o warchołach, jakich warchołach . A wcześniejsze twoje posty człowieku mnie nie interesują..

Chamsin pintapalec
    Tworem kościoła katolickiego to jesteś ty -- farbowany antyklerykał jeszcze trochę ,a będzies mi chciał wmówić że uprawiam antyklerykalną relgię i wymyślisz mi jakiegoś bożka .Jak już religiańci mówią o ateizmie że to religia...Zeczywiście nie mamy co ze sobą dyskutować. żegnam..Koniec końców w sprawach powstania ludowego (którego reakcja pogańska była tylko elementem) jaki nastąpił w Wielkopolsce po śmierci Mieszka II opieram się na wiedzy a ty opierasz się na wierze.

A jak każda osoba o duchu przepełnionym wiarą, faktami się nie przejmujesz ;) Więc wszystko jest OK...

Więc podaj mi tą wiedzę i fakty jakie znasz i nie mów o ogólnikach albo przestan dyskutować i wydziwiać czy ja wierzę czy nie,bo to jest jałowe.I nie mam na to ochoty..

prowincjusz2 pintapalec prowincjusz2 pintapalec polskojezyczny bo krew albo niemiecka albo (dominujaca) zydowska. A do tego jeszcze liżąca tłuste zadki zdradzieckiej kliki kleszej podległej zboczonej sekcie watykańskiej....Z tego wynika że w Polsce mieszka tylko jeden Polak, Ty, a reszta wyemigrowała. . Z tego wynika że ty wszystkich polaków uważasz za cały rząd polskjęzyczny ,niemiecki i żydowski?? Czy ty nie masz pomieszania z poplątaniem??Nie, ja uważam że często człowiek urodzony na Śląsku czy obcego pochodzenia okazuje się być lepszym Polakiem od rdzennego Warszawiaka traktującego rodaków jak wrogów. Dosyć już się warchoły "przysłużyły" Polsce. . Widzisz drogi prowincjuszu teraz w dobie nieskrępowanego podróżowania już prawie nie ma rdzennych mieszkańców miast .Tylko są przyjezdni w poszukiwaniu pracy i zostający mieszkańcami miast gdzie znależli pracę i kupili mieszkanie. A co do warcholstwa to najlepszym przykładem jesteś ty. Tylko warchoł i rasista będzie obrażał swój rząd jaki by nie był, ale wybrany przez wszystkich obywateli.Nie szanując swojego rządu nie szanujesz siebie i swoich rodaków. I jeszcze jedno w rządzie są często ludzie z innych regionów kraju ,a nie tylko z Warszawy ,więc nie są rodowitymi Warszawiakami....