• Prezydent nie wytrzymał presji.

  W: Polityka
  Władza raczej unika takich spotkań i nie zawsze dobrze z nich wychodzi - oceniła w programie "Czas Decyzji" politolog doktor Anna Materska-Sosnowska, komentując wymianę zdań pomiędzy Andrzejem Dudą a mieszkańcem w Bytowie. Jej zdaniem "prezydent bardzo dobrze zaczął" dyskusję, ale kiedy mężczyzna przypomniał mu brak weta w sprawie ustawy dotyczącej sądownictwa, Duda "niestety nie wytrzymał tej presji".

 • "Niemieccy biskupi w czasie wojny światowej"

  W: Religia
  Komentując opublikowany dziś dokument pt. "Deutsche Bischoefe im Weltkrieg" ("Niemieccy biskupi w czasie wojny światowej") przewodniczący Episkopatu Niemiec, bp Georg Baetzing, mówił o "zawstydzającej prawdzie", a jednocześnie chęci "stawienia czoła historii".
  Jak wyjaśnił, stosunek ówczesnego Episkopatu do działań wojennych Hitlera nie był dotychczas dostatecznie naświetlony. - Dlatego mamy do czynienia nie tylko z luką w pamięci, ale i z brakiem przyznania się do winy - podkreślił hierarcha. Przyznał, że występowanie w roli sędziów wobec poprzedników nie było łatwe. - Pomimo to kolejne pokolenia muszą stawić czoła historii, by wyciągnąć wnioski na dziś i na przyszłość - tłumaczył.
  Z kolei odpowiadający za redakcję dokumentu ordynariusz Hildesheim bp Heiner Wilmer zaznaczył, że zawiera on "podwójne przyznanie się do winy". Z jednej strony chodzi o milczenie biskupów na temat zbrodniczych działań Hitlera, a z drugiej o apele do niemieckich żołnierzy o posłuszeństwo i sumienne wykonywanie obowiązków. - Ponieważ biskupi nie zdobyli się na jednoznaczny sprzeciw, a większość z nich zachęcała do wytrwania, stali się współwinnymi tej wojny - zacytował dokument. Jak zaznaczył, ówcześni biskupi koncentrowali się tylko na cierpieniach własnego narodu, nie dostrzegając cierpień innych .Ówczesny episkopat niemiecki dawał zielone światło Hitlerowi, wielu niemieckich księży otrzymało nawet ordery.. Zresztą podobnie zachowywał się Watykan i ówczesny papież. Nie potępianie Hitlera i faszyzmu przez kościół mobilizował faszyzm do jego działania. Czy tak by potoczyła się historia gdyby kościół i kler ostro zareagował na początkowe działania Hitlera i jego partii. ? M<oże historia Europy i świata byłaby inna ?
 • Wojna w TK pomiędzy sędziami z PIS.

  W: Polityka
  Wojna między sędziami z nadania PiS w Trybunale Konstytucyjnym się zaostrza. Sędzia Jarosław Wyrembak chce wymusić na szefowej TK Julii Przyłębskiej, żeby wytłumaczyła się przed wszystkimi sędziami, czemu zablokowała rozpatrywanie wniosku o zaostrzenie prawa aborcyjnego. Wyrembak zarzuca też Przyłębskiej, że lawiruje w sprawie ujawnienia list poparcia dla kojarzonych z PiS sędziów z Krajowej Rady Sądownictwa.
  Onet jest w posiadaniu kopii pisma, które prof. Wyrembak skierował do Przyłębskiej w piątek
  Wyrembak żąda, by Przyłębska zwołała posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego z udziałem wszystkich sędziów i wytłumaczyła się ze swych działań
  Według informacji Onetu, Wyrembak chce doprowadzić do otwartej konfrontacji z Przyłębską w sprawach aborcji i KRS, którymi szefowa Trybunału nie chce się zająć
  To kolejny atak Wyrembaka na Przyłębską — we wrześniu zażądał, aby podała się do dymisji Widać,że pseudo szefowa TK czyli koleżanka od imprez prezesa pozwala sobie na wszystko w trybunale na co nie mogą pozwolić pozostali sędziowie ale zbyt wiele nie mogą ponieważ nie mają takich chodów jak Przyłębska u prezesa.
 • Małgorzata Gersdorf odpowiedziała na pismo prokuratora

  W: Polityka
  Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf odpowiedziała na pismo prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. Napisała, że żądanie wyjaśnień w sprawie zawieszenia nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego "nie może zostać zrealizowane w obowiązującym stanie prawnym".
  Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski zwrócił się w piątek do pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf z żądaniem pisemnych wyjaśnień w sprawie zawieszenia 20 kwietnia nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej.
  W środę na stronie internetowej Sądu Najwyższego zostało opublikowane pismo profesor Gersdorf, będące odpowiedzią na żądanie prokuratora krajowego.
  Pierwsza prezes SN wskazała, że "w obowiązującym stanie prawnym żądanie to nie może zostać zrealizowane".
  Jej zdaniem forma i treść pisma prokuratora krajowego ma "bezprecedensowy charakter". Oceniła również, że forma pisma Święczkowskiego nie odpowiada "kanonom korespondencji kierowanej do konstytucyjnych organów państwa polskiego"Święczkowski myślał,że jest ważniejszy od prezesaSN - wielka pomyłka on może pani prezes jedynie buty czyścić , a nie zadawać tak bzdurne pytania - co go to w końcu obchodzi. Jak podwładny może karcić swojego szefa..
 • Z góry wiadomo,że takie wybory są nieważne.

  W: Polityka
  - Te wybory pozbawione są bezpieczników, które uniemożliwiają ich sfałszowanie. Boję się, że konsekwencją będzie wykluczenie Polski z Unii Europejskiej. Nie wyobrażam sobie, żeby doszło do jakiegokolwiek spotkania tak wybranej głowy państwa ze swoim partnerem z innego demokratycznego kraju – mówi w rozmowie z Magazynem TVN24 prof. Andrzej Zoll. I podaje osiem powodów. Andrzej Zoll był prezesem Trybunału Konstytucyjnego, a następnie rzecznikiem praw obywatelskich. Jest profesorem na Uniwersytecie Jagiellońskim i jednym z najważniejszych prawników ostatnich dekad. Był również ekspertem prawnym Solidarności podczas obrad Okrągłego Stołu. Z rekomendacji jej Komitetu Obywatelskiego został wiceprzewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej utworzonej specjalnie przy okazji wyborów w 1989 roku. Wspomnienia tamtego czasu stają się żywe w pamięci profesora, kiedy pytamy go o to, co stanie się, jeśli Prawo i Sprawiedliwość dopnie swego i zorganizuje korespondencyjne wybory prezydenckie za kilkanaście dni. (http://www.tvn24.pl) Z góryjuż wiadomo,że takie wybory nie mogą być ważne , są sprzeczne z konstytucja , powinny być niejawne a tak nie jest, powszechne a taknie jest, powinny mieć zabezpieczenia przed fałszerstwem, a jest odwrotnie są przygotowane do fałszerstwa..Pseudo wybory pod dyktando PIS.
 • Wstęp na Jasną Góreograniczone.

  W: Religia
  W związku z wprowadzeniem kolejnych ograniczeń z powodu pandemii koronawirusa, od środy wejście na Jasną Górę będzie możliwe jedynie od strony Domu Pielgrzyma, przez tzw. Bramę Papieską, tylko w ściśle ograniczonej liczbie osób - poinformowali ojcowie paulini na jasnogórskim Twitterze.
  "Oznacza to, że wstęp na Jasną Górę zostaje ograniczony do niewielu wiernych. Takiej sytuacji ograniczeń wstępu Jasna Góra nie przeżywała ani za stanu wojennego, ani za okupacji hitlerowskiej, ani nawet za czasów carskich. Sytuacja jest nadzwyczajna" - poinformowało we wtorek wieczorem biuro prasowe klasztoru.Cóż zdrowie i zycie ludzkie jest najważniejsze.Pomimo,że prezes tego nie docenia. • Paweł Kukiz tworzy kolejną partię.

  W: Polityka
  Paweł Kukiz we wtorek w RMF FM zapowiedział, że jest na etapie tworzenia partii, która będzie się nazywała "K15".
  "Mieliśmy spotkanie walne stowarzyszenia Kukiz'15 i jeden z członków zaproponował założenie partii. Ja się wstrzymałem od głosu, zaś 90 proc. osób głosowało za. Partia na pewno powstanie" - powiedział. Dodał, że chce dać "jasny sygnał wyborcom, że nie zapisał się do żadnej partii".Kukiz ma partie i będzie ją likwidował po to aby założyć nową o podobnym brzmieniu. Czyżby liczył na większe poparcie ? • A.Duda kreator kłamstwa.

  W: Polityka
  Andrzej Duda to ciekawa postać, dla której posługiwanie się kłamstwem oraz oszczerstwem jest tak naturalnym procesem jak dla innych oddychanie. Przykładem takiego zachowania jest skazanie A.Dudy prawomocnym wyrokiem sądowym za pomówienie R.Ciepielni, b. wicemarszałka Małopolski - za rozpowszechnianie o nim nieprawdziwych informacji. Andrzej Duda, europoseł oraz kandydat PiS na prezydenta, musiał przeprosić R.Ciepielę oraz Sąd Okręgowy w Tarnowie nakazał Andrzejowi Dudzie zaprzestania rozpowszechniania tych dezinformacji i sprostowanie ich w mediach.Andrzej Duda, osoba o marnej reputacji, prezydentem RP?
  Duda zwany w kręgach PiS "lizusek prezesa", choć inna opinia z kręgów PiS jest wręcz druzgocąca "Andrzej Duda nie bez powodu jest kreowany na spadkobiercę spuścizny Lecha Kaczyńskiego. Nie tylko powołuje się w co drugim zdaniu na zmarłego prezydenta, ale jest równie jak były prezydent ugodowy i podporządkowany Jarosławowi". Czy jest potrzebna lepsza rekomendacja dla A.Dudy, o którym można już śmiało mówić w kategoriach sterowanej marionetki z tylnego siedzenia, czyli szykuje się powtórka groteskowej i żenującej prezydentury Lecha Kaczyńskiego.Duda twierdzi: "kopalnie dają 7 mld do budżetu"
  Tylko, że Duda ogarnięty amokiem populizmu "zapomniał" o bardzo istotnych sprawach, że w skali roku górnictwo jest dotowane kwotą 5,5 mld z budżetu. Także co zapomniał "powiedzieć" Duda " Na ratowanie branży górniczej przeznaczono już ponad 170 miliardów złotych. Składają się na to wszyscy Polacy. Biorąc pod uwagę dotacje z lat 1990 - 2012, każdy nas dorzucał do rent i emerytur górników 76 złotych rocznie. Z kolei 78 złotych wspierało restrukturyzację kopalń. Łącznie każdy Polak na górnictwo przeznacza... 1876 złotych. Rocznie" oraz " Wsparcie dla górnictwa węglowego w lata 2010 -2013 wynosiło średnio rocznie ponad 1,1 mld zł nie uwzględniając emerytur górniczych, z tymi świadczeniami rachunek rośnie do 5,5 mld zł. - Emerytury górnicze to koszt społeczny, koszt pewnych rozwiązań systemowych – mówi Andrzej Cylwik. - Nawet mimo wsparcia dla górnictwa ceny węgla w Polsce są tak wysokie, że bardziej opłaca się importować ten surowiec". Takie szczegóły Duda celowo pomija.

 • "Obudził się po pięciu latach"

  W: Polityka
  "Polska dla każdego" hasłem Andrzeja Dudy. "Obudził się po pięciu latach" Kampanijne hasła a polityczna rzeczywistość. Prezydent Andrzej Duda chce walczyć o reelekcję pod hasłem walki o "Polskę dla każdego". Jego kontrkandydaci odpowiadają, że przez pięć lat mówił i robił coś zupełnie innego. Władysław Kosiniak-Kamysz, Małgorzata Kidawa-Błońska i Szymon Hołownia rozpoczynają kampanię Kampania wyborcza przed wyborami prezydenckimi 10 maja rozpędza się, a sztaby kandydatów... Prezydent po zakończeniu konwencji spotkał się z tymi, którzy nie zmieścili się w głównej hali. (http://www.tvn24.pl) Gest podniesionej ręki prezydenta przypomina mi gesty innych osób. Taki przykład prezydenta !
 • Co z maciejem Nowackim ? czy nie czas na niego ?

  W: Polityka
  Sędzia Paweł Juszczyszyn miał poznać listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Mimo początkowych trudności, zjawił się w Kancelarii Sejmu. Tam dowiedział się jednak, że cofnięto mu delegację.
  Sędzia Juszczyszyn nie chciał komentować całej sytuacji. Jak mówił, "powziął wiadomości poza rozprawą jawną" i odesłał do "rzecznika prasowego sądu w Olszynie". "Bez komentarza. Nie mogę udzielać żadnej informacji" - powiedział po wyjściu z Sejmu.
  Tymczasem szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska przyznała, że delegację cofnął prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki, a taka decyzja wpłynęła we wtorek rano.
  "Chcieliśmy, żeby sędzia do nas przyjechał. Jednak dzisiaj rano okoliczności się zmieniły. Do Kancelarii Sejmu dotarły dokumenty dotyczące zarządzeń prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie" - powiedział Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu. Jak dodał, chodzi o wycofanie zgody na przyjazd służbowy sędziego do Sejmu. "Stało się to bezpośrednio przed spotkaniem z sędzią Juszczyszynem".Taki ograniczony człowiek jak Maciej Nawacki,powinien miać sprawe . Wiadomo,że bezprawnie został powołany , a teraz robi idiotów z innych , a raczej to sam z siebie robi idiote. Co na to pan Ziobro może ma klapki na oczach >