• w artykule Oto najważniejsze zmiany w przepisach ślubów kościelnych w 2020 roku

  W: Fakty

  Brawo, a może by ustanowić prawo, oczywiście demokratyczne, jakież by inne, w myśl którego, przed ołtarzem, mogło by klęczeć dwóch... a gdzież tam dwóch... więcej panów (poczytac "małżeństwa nieparzyste") i mogło by opuścić świątynię katolicką w rytmie marszu Mendelsona, no przecież sprzeciw lub niechęć jest zaglądaniem pod pierzynę. No i prawa człowieka. I Państwo prawa, demokracja, lewica i prawa człowieka są najważniejsze, równość... a kiedy nastepny marsz równości......?

 • w artykule Michalczewski ostro o Gołocie: Misiu na Krupówkach ma większą wartość

  W: Sport

  Michalczewski już w pojedynku z Gonzalezem miał najlepsze lata za sobą, a w walce z Tiozzo był na tym etapie kariery co Ali w walce z Holmesem i Berbickiem, albo Tyson w walce z Lewisem. Roj Jones mocny nigdy nie był, ale przereklamowany był. Dobierał sobie rywali, unikał jak ognia rewanżu z Hopkiem, sprytnie po omijał jeszcze paru innych, a kiedy co lepszy bokser najlepsze lata miał za sobą, to Roy w końcu (nie zawsze) zgodził się na walkę. Michalczewskiego też unikał. Ale menagerowie i promotorzy zarówno jednego jak i drugiego boksera też zrobili wystarczająco, żeby nie doszło do ich walki.

 • w artykule Kilka sposobów na niższe zużycie paliwa

  W: Motoryzacja

  Słuchajcie no fachowcy... oszczędna jazda była możliwa w autach z silnikami ośmio zaworowymi. Tu moment obrotowy położony był w miarę nisko, nie trzeba było deptać prawie do spodu żeby osiągnąć jakieś przyspieszenie, dynamikę. W silnikach 16-sto zaw. jak nie przycisniesz to stoisz w miejscu, bo moment położony jest wysoko, a taka jazda oszczędna nigdy nie była. Po co to wszystko? żeby stacje paliw lepiej stały i więcej aut zajeżdzało pod dystrybutory. Pier... o wyzszości silników 16v nad 8v to była celowa propaganda koncernów paliwowych. Twój super oszczedny 16v ma podobno palić 6,5 litra na 100? To dlaczego co tydzień jeździsz nim do cpenu-stacji a wg. twoich obliczeń paliwa powinno jeszcze starczyć na długo??? Bo w fabryce w testach paliwowych podobno wyszło że twoje autko pali tylko 6 litrów? Koncerny motoryzacyjne zaniżają zużycie paliwa swoich "produktów" o 30-40%. Ale o tym nie wolno pisać, choć jest to powszechnie wiadome. Ludzie i tak będą kupować wyroby samochodo-podobne jak świeże bułeczki, nawet jak ich cena wzrośnie a jakość spadnie. Inna sprawa to montowanie turbin do silników o poj. 1.0,,1.1 ... po kiego grzyba do takich maluszków turbuny montować? Po to żeby więcej palił? Jak ktoś ma kasę i chce mocniejsze auto to kupi od 2.o (z turbiną) w górę i nie bedzie sie liczył z kosztami paliwa, jak ktoś chce małe żeby z punktu A do B spokojnie przejechać to po kiego mu w tak małym silniku turbin? Aha... żeby było "mocniejsze"... jasne.. i do końca gwarancji nie dotrwało. Tak wygląda postęp w motoryzacji. A później szukanie winnych... paliwo do dupy czy użytkownik nie umie jeździć? A że koncerny produkują tylko podróbki samochodów, czyli tzw. szajs, który masowo zjeżdza z taśm produkcyjnych to już nikogo nie obejdzie, bo świeże bułeczki zawsze będą dobrze schodzić ... "oszczędna jazda"... a ile zostawisz u mechanika?... oszczędnie jeździć to można rowerem.

 • w artykule Maja Włoszczowska siódma w zawodach PŚ w Albstadt

  W: Sport

  Pani Maja ma taki sam kolor oczu i włosów, a do lewego oczka coś wpadło chyba, bo takie zaczerwienione...? A tak w ogóle to kibicuję tym naszym rowerzystom, bo sam dużo jeżdżę na bicyklu, np. po leśnych bezdrożach.... pozdrawiam.

 • w artykule Alarmujące statystyki Kościoła. Kard. Nycz: Mamy do czynienia z laicyzacją pełzającą

  W: Fakty

  Bogactwo powinno być w sercu, nie w portfelu. Zagubiony jest nie ten, co nie chodzi do kościoła, ale ten, co nie potrafi się modlić. Nie mylcie wiary z wyznaniem. Nie ważne gdzie Boga szukasz, ważne JAK go szukasz. Jeżeli ktoś nie umie szukać Boga, nie znajdzie go nawet w kościele. Jeśli odnajdziesz Boga w sobie, odnajdziesz go wszędzie. Jeśli nie znajdziesz Boga w sobie, nie znajdziesz go nigdzie. Strach jest dziełem szatana, który kazał bać się pana Boga. Miłość jest dziełem Boga, a Bóg dziełem miłości. Miłość Boga jest ostatecznym celem do jakiego zmierza dusza człowieka w swojej odwiecznej wędrówce. .....Na tej drodze jest siedem przeszkód, tj. siedem grzechów głównych. Droga jest dziełem Boga, przeszkody dziełem szatana. .......

 • w artykule Artur Szpilka imponuje muskulaturą i waży 108 kg

  W: Sport

  Szanowni towarzysze, nie rozumiem waszych komentarzy krytykujących Artura Szpilkę. Co was obchodzi jego yntelekt, yntelygejcyja, ilosć IQ... to jego prywatna sprawa. On jest bokserem, jego zadaniem jest trenować, walczyć i wygrywać pojedynki, czy to tak trudno zrozumieć? A że być może wychowała go "ulica", no trudno, ni to wada, ni zaleta, choć trochę się na pewno dzięki temu zahartował. Wielu wybitnych ludzi wychowało się na ulicy i nie narzekają. Bardzo bym chciał, żeby Artur dowalił Kliczce. Nawet bardziej niż bardzo.