• w temacie Jakiej firmy okna drewniane polecacie????

  W: Porady
  Konserwacja okien drewnianych z tego co się orientuje, musi być przeprowadzana raz na rok. To zabiera nie tylko czas, ale też jest kosztowne. Czyli do kosztów zakupu okna, należy jeszcze doliczyć koszt prac przy nim. Ponadto wydaje mi się, że okna plastikowe są jednak cieplejsze niż plastiki. Bo to, że są praktyczniejsze, tak jak zauważyła pergola, to nie podlega żadnym wątpliwościom. Podoba mi się to, że teraz producenci okien, jak. np. Oknoplast oferują także możliwość wykorzystania okleiny na okno. Czyli masz ciepłe plastikowe okno i do tego wygląda jak drewniane.
 • w temacie gaśnica do domu jednorodzinnego

  W: Hydepark
  Myślę że nic nie stoi na przeszkodzie oprócz tego, że nie jest to za bardzo dochodowe zajęcie. Koszta takiego szkolenia i tak poszłyby z naszych kieszeni a konkretniej z miejskich i gminnych kas.
 • w temacie Okna PVC czy drewniane?

  W: Babskie sprawy
  No i musisz uważać na montaż zeby był zrobiony porzadnie bo to niestety nie jest takie jasne. A nawet choćbyś miał najpasywniejsze okna to kiepsko przeprowadzona instalacja sprawi, że będą gorsze niż średniej jakości PVC.
 • w temacie jak radzić sobie z niebezpieczeństwem pożarowym?

  W: Hydepark
  burek78 Ostatnio widziałem nawet w biedronce gaśnice domowe ogniochronu. Chyba 20zł kosztowały, a to przecież tyle co nic. W ogóle nie wiem czemu jest tyle zakazów nakazów i regulacji a nie każą trzymać gaśnicy w domu co akurat mogłoby wyjść na dobre ludziom.
  Zdaje się, że jest nakaz dla biur, zakładów pracy itp. A co do mieszkań to faktycznie chyba nie ma wymogów tego typu.
 • w temacie Problem z Allegro - proszę o poradę

  W: Hydepark
  Ewellka załóż spór i zgłos problem do allegro. Tez mialam podobny problem, Allegro pomoglo.
  Może, jeżeli sprzedaż była w parasolu. Procedura długa, ale wykonalna.