• w artykule Na rynku pracy jest boom rekrutacyjny

  W: Praca

  Geodeta, pracuje przy obsłudze budowy drogi ekpresowej. Pytałem się ostatnio robotników fizycznych z ukrainy ile dostają kasy. Pracują po 10 h dziennie czyli tyle co ja, ich zadaniem jest grabienie poboczy z kamyków itp. Maja umowę śmieciowa i dostaje 3700 na rękę. Gdyby opłacał sobie ZUS to miałby 2600 czyli tyle co ja. Jednak odpowiedzialność inna i dodatkowo maja 2 przerwy w ciągu dnia z ciepłym posiłkiem. Ja jak sobie nie zorganizuję czegoś do jedzenia to nikt mi niestety nie da, a pracuję w delegacji, diety nie dostaję ani żadnych dodatkowych pieniędzy. Wypowiedzenie już rzuciłem drapieżnemu kapitaliście. Niech sam zapier...

 • w artykule Wkradli się do elektrowni atomowej i odpalili sztuczne ognie

  W: Fakty

  Nie podniecajmy się tak. Zobaczcie jakie osoby są u nas w ochronie różnych obiektów. Jakieś dziadki co mają być chyba tylko statystami albo chłopaczki co muszą się dwa razy paskiem obwiązać, żeby spodnie nie spadły.

 • w artykule "Nasz Dziennik": WOT dostanie polskie karabiny

  W: Fakty

  Czytam komentarze i nie mogę wyjść z podziwu. Jak przyszła wichura to internet aż kipiał od zarzutów, że nie wysłano WOT ( którego jeszcze jest mało i nie wszędzie). A gdy piszą o dalszych pracach nad ta formacja to nagle wszyscy przeciw. Puknijcie się w te makówki ludzie i się zdecydujcie. Chyba, że piszecie co popadnie z nudów.

 • w artykule Brakuje chętnych do pracy. Firmy muszą rezygnować z kontraktów

  W: Biznes

  Jestem wykwalifikowanym pracownikiem. Staż pracy w geodezji 8 lat. Obsługa wielu sprzętów pomiarowych, wykonuje roboty od momentu odebrania papierów z urzędu do oddania gotowej pracy. Praca po 10 h dziennie. Doświadczenie mam w większości typów robót geodezyjnych. Często jeżdżę sam w teren i wykonuję prace 3 osobowego zespołu. Dostaję 2300 na rękę przy wartościach kontraktów dla szefa w setki tysięcy zł. O lepszych pieniądzach słyszę jakoś od stycznia. Do tej pory tylko poklepanie po ramieniu i w czasie wypłaty wprowadza poczucie jakbym go okradał z tych pieniędzy i odejmował mu chleb z ust. Sam ma piękny dom i czarnego Mercedesa. Ja ma Fiata Punto i wynajmuje pokój.