• w temacie Jakie są ceny sukien ślubnych?

  W: Babskie sprawy
  Obiektywnie patrząc to 2500 zł, jak na suknie ślubną to faktycznie dużo. Postrzeganie zmienia się w momencie, w którym zaczyna się szukać tej sukni w salonie. Niestety, rzeczywistość jest taka, że cena około 3 tys. to taka normalna cena. Żeby znaleźć coś poniżej 3 tys. to wybór zaczyna być okrojony. Da się coś znaleźć, ale trzeba się naszukać. Warto pomyśleć o wyprzedaży. Oczywiście zależy to też od miasta. Wiadomo, że ceny sukien ślubnych zależą od materiałów, od tego czy jest to twórczość lokalnej pracowni, czy są sprowadzane itp.
 • w temacie Jak znaleźć fajne ciuchy w lumpeksach?

  W: Babskie sprawy
  Myśle, że najsensowniejszą radą, żeby wygrzebać jakieś fajne ciuchy w lumpie jest to, żeby iść w dniu dostawy. Wtedy jeszcze ubrania nie są tak przebrane. Wiadomo, że najfajniejsze sztuki znikają najszybciej. Jedyny minus tej opcji jest taki, że ciucholandy windują ceny w dniu dostawy. Tak czy siak jest na pewno taniej niż w markowych sklepach.
 • w temacie najtrafniejsze piosenki o życiu

  W: Hydepark
  Jak myślę o piosenkach o życiu to jako pierwsza przychodzi mi na myśl piosenka Edyty Geppert "Kocham Cię życie". Dla mnie to taka klasyka tego gatunku. Muzyka na poziomie sprzed lat

  A dokładnie ten fragment:
  A ja szepnę skrycie
  och życie kocham cię kocham cię
  kocham cię nad życie
  Choć barwy ściemniasz
  Choć tej wędrówki mi nie uprzyjemniasz
  Choć się marnie odwzajemniasz

  jest według mnie najprawdziwszy. Pokazuje kwintesencję szczęścia. To jak trzeba czerpać z życia garściami. Najważniejsze jest to, że mimo tego, że życie ciągle rzuca kłody pod nogi kochać je. Stawiać mu czoła, doceniać radosne momenty wtedy będziemy naprawdę szczęśliwymi ludźmi.
 • w temacie Ślub cywilny koszt

  W: Porady
  Nie ma reguły. Prawda jest taka, że koszt ślubu cywilnego może być równie wysoki jak cywilnego i na odwrót. Jeśli zechcesz przystroić salę w USC to generuje koszt. Jeśli zechcesz zamówić sobie kogoś do oprawy muzycznej ślubu cywilnego to generuje następny koszt. Analogicznie w kościele. Z drugiej strony jak zrezygnujesz w kościele ze strojenia to koszt też masz niższy. Jedyne, co to w kościele, żeby móc przystąpić do sakramentu trzeba zrobić nauki, a to kosztuje.
 • w temacie Ile kosztuje chomik

  W: Porady
  Koszt samego chomika to w zasadzie kilkanaście złotych. Trzeba natomiast liczyć, że wypadałoby mu kupić klatkę, trociny, jedzenie. Powiem szczerze, że nie miałam nigdy chomika, ale za czasów szkolnych to było bardzo popularne zwierzę wśród moich znajomych. Jeśli chodzi o rozmowę z rodzicami to najpierw odpowiedz sobie na pytanie dlaczego rodzice nie zgadzają sie na zwierzę. Zazwyczaj jest tak, że jeśli rodzice nie zgadzają się na zwierzę to raczej nie kwestia finansowa tylko odpowiedzialności za posiadanie zwierzęcia. Wiem z autopsji. Więc może nie interesuje się tym ile kosztuje chomik albo utrzymanie chomika tylko z czym wiążę się posiadanie tego typu zwierzęcia. Jak trzeba się nim zajmować, ile czasu to pochłania, jak to wygląda w przypadku wyjazdów.. Jeśli będziesz miał stanowisko w tych kwestiach prędzej przekonasz rodziców.
 • w temacie Nadczynność tarczycy a tycie

  W: Porady
  Właśnie miałam pytać czy konsultowałaś to z endokrynologiem? Jeśli faktycznie nadczynność tarczycy spowodowała schudnięcie to nie wiem czy sama poradzisz sobie z tym, żeby przytyć. Z tyciem to w ogóle jest problem. Najpierw spróbowałabym skonsultować to z lekarzem, a potem zastosowała sie do "zdrowego stylu życia". Pamiętała, żeby jeść regularnie, odpowiedni produkty, ale i to nie zagwarantuje Ci powodzenia jeśli masz problemy zdrowotne.
 • w temacie Pryszcze na pośladkach

  W: Porady
  Co do pryszczy na pośladkach i w ogóle jakichkolwiek pryszczy mam wątpliwość co do peelingu. Może się mylę, ale czy taki peeling nie rozniesie tego? Może spróbowałabyś to odkażać czymś? Wtedy może zaczęłoby to przysychać.
 • w temacie Jak usunąć odcisk

  W: Porady
  Wydaje mi się, że musisz zdać sobie sprawę, że zazwyczaj odciski są wynikiem złego dopasowania obuwia, więc tak czy siak odpuściłabym sobie buty, o których mówisz. Żeby nie okazało się, że narobisz sobie gorszego problemu. Natomiast co do tego jak usunąć odcisk to najpierw spróbowałabym go zmiękczyć np. olejkiem rycynowym. A na przyszłość próbowałabym jednak minimalizować ryzyko ich powstawania w myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć.
 • w temacie żółte plamy pod pachami - jak sobie z nimi poradzić?

  W: Porady
  Na pocieszenie nie jesteś sama z tym problem. Gdzieś czytałam, że można spróbować usunąć żółte plamy pod pachami białą pastą do zębów. Wciera się w plamę aż zniknie, następnie trzeba normalnie uprać ubranie.
 • w temacie Naprawdę największym spełnieniem w życiu kobiety jest macierzyństwo ?

  W: Uczucia
  Myślę, że to zależy od kobiety. Prawdą jest, że żadna kobieta, która zostaje mamą po raz pierwszy nie ma pojęcia co ją czeka. Chociażby przeczytała wszystkie poradniki, a dziecka pragnęła najbardziej na świecie. Według mnie macierzyństwo jest bardzo trudne i wymaga wielu poświęceń. Choć znam takie mamy, które nie zrezygnowały z siebie, ale kosztem dziecka. Dziecko bardzo często było "na chałupach". Macierzyństwo to ogromna odpowiedzialność, o której przekonujemy się jak patrzymy na tego noworodzia, który często nic bez nas. Tak było z moim synem. Potem etap, w którym dla dziecka rodzic jest niemalże superbohaterem. Masz świadomość swoich ograniczeń, a mimo to musisz stanąć w obliczu tego superbohaterstwa...