• w temacie Pewien człowiek, który był ślepi przez 20 lat......

W: Religia
    stiffnecked https://forum.interia.pl/tak-to-naprawde-bylo-tematy,dId,3441993
    Tu masz podobny temat do swojego (musisz szybko czytac) z ta roznica, ze nie ma w nim asemityzmu.
    :)
    Nie biegam po necie, i nie sprawdzam, tu i tam, czy temat, który chcę napisać, już jest, czy też już był opisany.
    Piszę o tym, co jest mi na sercu położone w danej chwili.
  • w temacie Jestem i tu:) Nie o religii, lub czymkolwiek z tym związanym....

W: Hydepark
    MissSilentMegan
    sosna177 Ale sypie....nasypało już z 10 cm świeżego śniegu:)
    Mam nadzieję, że wyżej w górach sypało całą noc, bo w dolinach, padał deszcz.
    Dzięki Bogu, za te opady, bo susza nam grozi.

A moja cebula na parapecie.....już puszcza kiełki:)
    Też u mnie niedawno padało. Masz rację - niech pada, bo znowu susza będzie.
    Dawniej to śnieg leżał dość długo więc i wody nie brakowało.
    Teraz też wycinają drzewa jak szaleni. Ludzie na Wybrzeżu Helskim walczą o nie. 500 drzew ma być wycięte.
    I dobrze, że walczą. Ktoś musi być mądrzejszy.
    Zamiast budowy zbiorników słodkiej wody, wycina się drzewa.
    Ktoś coś pomylił, lub nie widzi dalej, niż własny nos.
  • w temacie Kosciół Rydzyka przekreśla wolę Bożą...

polanka3 Tematem jest wymuszanie modlitwy...czy można przydzielać człowieka, żeby się za niego modlić...to jest wbrew sumieniu.
    Czyż nie warto modlić się za samego siebie, bo człowiek wie co mu dolega i może o tym powiedzieć Bogu. Nie można w modlitwie decydować za innych ludzi...w ten sposób rozkazywać Bogu, przecież Bóg wie co robi.
    Chyba że, ten ktoś poprosi, by się za niego modlono.
    ......"...bo gdzie dwóch lub trzech, zgromadzonych jest w moim imieniu, tam jestem pośród nich....".
    Małżeństwo, które się modli do Pana o jakąś rzecz, to już jest dwóch....i już jest wysłuchane.
    Setki razy tego doświadczyliśmy, razem z mężem.
  • w temacie Pewien człowiek, który był ślepi przez 20 lat......

stiffnecked Slepia przez dekady a anonimowowsc na wieki.
    Katolicy nie potrzebuja tworzyc ekstrabiblijnej mitologii bo maja modlitwe za Zydow:
    Oremus et pro perfidis Judaeis: ut Deus et Dominus noster auferat velamen de cordibus eorum; ut et ipsi agnoscant Jesum Christum Dominum nostrum.

Omnipotens sempiterne Deus, qui etiam Judaicam perfidiam a tua misericordia non repellis: exaudi preces nostras, quas pro illius populi obcaecatione deferimus; ut agnita veritatis tuae luce, quae Christus est, a suis tenebris eruantur. Per eundem Dominum...

Czyli:

Módlmy się i za Żydów wiarołomnych: niech Bóg i Pan nasz zdejmie zasłonę z ich serc, aby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego

Wszechmogący, wieczny Boże, który nawet wiarołomnych Żydów nie odrzucasz od swego miłosierdzia, wysłuchaj próśb naszych, jakie zanosimy za ten naród zaślepiony, aby uznając światło prawdy, którym jest Jezus Chrystus, został wyrwany ze swoich ciemności. Przez tegoż Pana...

Pod koniec lat 50 watykalni zauwazyli zeitgeist (UDHR itp.) i stalo sie jasne, ze gromienie bogobojcow bedzie trzeba zastapic np. mniejszosciami seksualnymi bo otwarty asemityzm jest zarezerwowany dla grup przesladowczych. Stad wprowadzono przemilczenia i xfemizmy: Módlmy się także za Żydów: <ehm> Niech Bóg i Pan nasz usunie zasłonę z ich serc, aby i oni uznali Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

Módlmy się. Klęknijmy. Powstańcie.

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty nie odmawiasz Swego miłosierdzia także Judajczykom, wysłuchaj naszych modlitw za ten zaślepiony lud. Niech zaznawszy światła Twej prawdy, którym jest Chrystus, zostanie wybawiony ze swoich ciemności. Przez tegoż Pana...

Itd. KKretacze pewnie nie odpuszcza asemityzmu jesli nie doprowadzi ich do bankrutctwa.W Biblii jest napisane, że Bóg zaślepił ich oczy, po to, by poganie także mogli być zbawieni.

A dzisiaj ci, którzy uważają się za chrześcijan, także mają zaślepione oczy, i nie wierzą Bożemu Słowu, tylko .....własne chcą przeprowadzać.

Jak można ....nienawidzić....naród wybrany?.... i używać sobie do woli?
    Przecież Bóg powiedział, że ..."....błogosławiących tobie, będę błogosławił, a przeklinających ciebie, będę przeklinał...".
    Czy tak się nie dzieje?

MissSilentMegan Też już z utęsknieniem wyczekuję wiosny.
    Jednakże wiosna tej zimy jest bardzo ciepła.

Dość wcześnie zasiałaś. Chociaż moja sąsiadka sieje już w lutym warzywa. My siejemy na początku marca. Jeśli mają nadejść chłodniejsze dni zawsze można przykryć otuliną.

Mam zamiar kupić hiacynty w doniczce i postawić je u siebie w pokoju. Kocham te kwiaty. Później wysadzę je do ogrodu.
    Podglądając innych zapalonych działkowców, i tych, którzy przez próby i błędy, podają optymalny termin siewu, np. selera.....to parę dni za póżno go wysiałam.

Nie zawsze sprawdza się podany na opakowaniach nasion, termin siewu.

Na razie moje zasiane warzywa, są na parapecie, tylko pietruszkę korzeniową, włożyłam do gruntu.

Hiacynty bardzo pięknie lecz i intensywnie pachną:)
    Będziesz musiała otwierać okna, by trochę przewietrzyć, bo zapach cudownie intensywny będzie wydzielał.

BellaSensazione Ale doczytałaś, że ja niekoniecznie mam ochotę i czas na uprawy?
    Wolę piękne dzikie ogrody, pełne kwiatów i ziół pachnących. Ogrody, w których nie trzeba niczego zbierać, co najwyżej można uszczknąć troszkę, a resztę zostawić dla motyli i ptaków. Oczywiście, że doczytałam. Mam nadzieję, że inni użytkownicy także to czytają, i u progu nowego sezonu ogrodniczego, chcieliby coś zmienić, a nie mają pomysłu.

Dzielni działkowcy i ogrodnicy, mogą brać przykład, jak ułatwić sobie pracę - póżniej.....bo najpierw trzeba się trochę wysilić, by potem tylko się cieszyć:)
    Leniuchom, nie polecam:)

BellaSensazione Obserwują to co działo się w weekend, zimy nie ma nawet na niby. A całkiem serio wiosna. Wydaje mi się, że u mnie nawet nie trzeba by grzebać w zmarzniętej ziemi.
    Na razie jednak grzebię tylko w doniczkach. Tych domowych. Kupiłam sobie zestaw do hydrofobowej uprawy roślin. Uwielbiam świeże zioła. Mam więc swoją pachnącą bazylię. Na natkę jeszcze czekam.
    Zastanawiałam się jeszcze nad sałatą, ale obawiam się, że w takich warunkach godnej główki nie wyhoduję.
    ;)
    W ogrodzie lubię głównie kwiaty, zioła pachnące, no i coś co owoc daje słodki. Przy czym przedkładam walory estetyczne nad praktyczne. A warzyw po prostu nie lubię uprawiać i zbierać. Może dlatego, że nie mam na to czasu. No i gdybym miała wyhodować tyle warzyw ile zjadam, a jem głównie warzywa i zboża, to bym się urobiła po łokcie. Właściwie nie wiem, czy bym miała czas na coś jeszcze.
    :)) Chyba nie wszystkie rośliny lubią się " kąpać":)
    Mnie także było trudno zabrać się do pracy, gdy musiałam się schylać do ziemi, lub klękać na kolana, by cokolwiek zrobi przy warzywach.

Podwyższone grządki to rewelacja. Można sobie usiąść na stołeczku i szukać, gdzie tu wyrósł jakiś chwast:) Pracy przy takiej uprawie, praktycznie nie ma, oprócz wysiewu, podlewania w czasie suszy, i zbioru, oczywiście.

Na You Tube....jest mnóstwo pomysłów, jak takie skrzynki zrobić.....mogą z tego powstać nawet arcydzieła:) jeżeli masz jakiegoś zdolnego stolarza.
    Można też zrobić skrzynie ze zwykłych palet, które odpowiednio się przycina.

Jak takie skrzynie wypełnić, opisałam powyżej.

Moi mężczyżni, czyli mąż z synem, puste pola między skrzyniami, wyłożyli płytkami chodnikowymi, kupionymi za grosze, i nawet gdy są długie opady deszczu, to między skrzynkami, zawsze mam czysto, i bez błota.

Spróbuj sobie zrobić na początek, tylko jedną niewielką skrzynkę, i posiej, lub posadż w niej, to co lubisz....a nie będziesz żałować. Zapewniam:)