• Niebezpieczna roślina wśród nas

  W: Polityka
  Ta niepozorna roślina może naprawdę w kość:
  Rzeczywiście jest bardzo niebezpieczny i przekonałam się o tym na własnej skórze. Na szczęście nie poparzyłam się zbyt mocno, bo aż mnie ciarki przeszły, kiedy zobaczyłam, jak bardzo ta roślina może zrobić krzywdę. Na skutek kontaktu z tą rośliną pojawiają się objawy, tak jak w przypadku oparzenia termicznego, a wszystko to dlatego, że zawiera ona olejek eteryczny, zawierający m. in. furanokumaryny. Co ciekawe, furanokumaryny, emitowane są do otoczenia nie tylko poprzez kontakt na skórze, ale także poprzez powietrze..

 • Kolejna afera za rządów PIS

  W: Polityka
  Polityk PO, Krzysztof Brejza opublikował na swoim FB zestawienie, z którego wynika, ile ton śmieci trafia co rok do Polski. Z roku na rok ta liczba rośnie. A od 2015 roku import śmieci wzrósł dwukrotnie! Do Polski trafiają nie tylko śmieci z pobliskich krajów, ale importujemy też śmieci z Nigerii czy Australii.
  Jak to wygląda w liczbach?
  2015 rok - 154 tyś. ton
  2016 rok - 256 tyś. ton
  2017 rok - 377,7 tyś. ton  O co w tym wszystkich chodzi? Dlaczego liczba śmieci wzrasta rok rocznie? I dlaczego potem te wysypiska płoną? Czy ktoś wpadł na genialny pomysł, jak zarabiać na tym procederze?

 • Wpadka Agaty Dudy?

  W: Polityka
  Agata Duda stanęła w ogniu krytyki po tym, jak zaprezentowała się po meczu Polska-Japonia. Pierwsza Dama na tę okoliczność wybrała koszulkę z orłem na piersi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że para prezydencka odbywała w tym czasie dwudniową wizytę w Rydze, czy taki strój jest rzeczywiście adekwatny do pełnionej przez Agatę Dudę funkcji? Czy słusznie została zaatakowana?