• Tragiczna sytuacja Polski

  W: Polityka

  Jak mówi Elżbieta Bieńkowska nasza pozycja na tle innych krajów UE jest fatalna, wszystko za sprawą podejścia między innymi premiera do tego czym i kim to nie jesteśmy. Naszym sojusznikiem są tylko Węgrzy, którym podobnie, jak nam wydaje się, że jesteśmy bogami bo mamy wieszczów i Kopernika i długą historię itd., bez końca. Na wiecznym odnoszeniu się do historii nie stworzy się potęgi, co było to było. Starożytna Grecja też była wielka, co nie oznacza że jej pozycja jest jakkolwiek porównywalna.
  Nie jesteśmy w gronie najsilniejszych krajów i tyle, należy robić wszystko żeby ich nie wkurzać aroganckim podejściem naszego rządu oraz obrażaniem wiceprzewodniczącego Timmermansa, mówiąc że przecież MY możemy WSZYSTKO. Wydaje mi się, że słowa polskiej polityk są jak najbardziej akuratne.
  Dodaje również, ze pozycja Polski jest zrujnowana, ponieważ rodzimi politycy nie potrafią prowadzić dialogu (ktoś jest w szoku?), a jeżeli jakiś trwa, to tylko taki jak w polskim rządzie- mydlenie oczu, puste hasła i zero silnych argumentów, pozorowanie władzy oraz ułuda praworządności czym może są w stanie przekonać społeczeństwo ślepo zakochane w swoich politykach, ale nie innych polityków międzynarodowych.
  Surowa ocena Bieńkowskiej wynika z tego, że prawdziwych decyzji czy ustaw nie ustala się w ciągu kilku godzin nocnych informując o wszystkim po fakcie: „Szybkie głosowania i nocne podpisywanie ustaw przez prezydenta stały się swoistym znakiem rozpoznawczym rządów PiS”.

  Ja zdecydowanie się zgadzam! Nasze społeczeństwo zakochane jest w swojej martyrologii i zamiast pracować i patrzeć w przyszłość, to ciągle odnosi się do innych i tego jak wszyscy po kolei nas krzywdzą…
 • Walka z Dudą w KFC

  W: Polityka
  Ostatnio głośno jest o akcji w krakowskim KFC z udziałem Dudy, który chcąc zjeść popularnego fast fooda, a przy okazji został „zaatakowany” przez kobietę, która chodziła do szkoły, w której uczyła Pierwsza Dama. Sytuacja wyglądała następująco: kobieta chcąc sobie zrobić zdjęcie ze swoją byłą nauczycielką zbliżyła się na tyle, by jednoczenie być blisko Prezydenta i wtedy zasypała go gradem oskarżeń, pierwsze i najważniejsze brzmiało: „czemu łamie pan konstytucje?”, następnie zapytana przez Agatę Dudę, w którym momencie i dlaczego kobieta tak myśli- zaczęła wyliczać momenty kiedy Prezydent nagiął wg. niej prawo.
  Andrzej Duda choć w KFC pozostał dość bierny, zdążył opublikować dwa tweety, które miałyby świadczyć o tym, iż owa konstytucja nigdy nie została przez niego złamana.

  Pierwszy wpis brzmiał tak: "Warto przypomnieć, że przepis ustawy jest niezgodny z Konstytucją jedynie wtedy gdy orzeknie tak Trybunał Konstytucyjny. Nikt inny nie jest do tego uprawniony ". Po tym inni użytkownicy Twittera zarzucili Prezydentowi, iż TK jest zwołany na korzyść władzy panującej, niezgodnie z zasadami. Po chwili Duda dodał także: „Warto też zaznaczyć, że skoro żaden z podmiotów uprawnionych do zainicjowania kontroli zgodności z Konstytucją przed TK tego nie robi, to znaczy, że nie mają oni wątpliwości co do zgodności danego przepisu z Konstytucją. Np: grupa posłów lub senatorów, RPO, I Prezes SN itd.”
  Co o tym myślicie? Czy kobieta słusznie zrobiła? Czy Duda ma racje?
 • 20 miliardów mniej dla Polski!

  W: Polityka
  Polska straci najwięcej funduszy z Unii i chodzi tutaj o dziesiątki miliardów! Dokładnie mowa o ok. 20 mld zł, które nie zostaną przydzielone w latach 2021-2027 w porównaniu do lat 2014-2020. Strata ta spowoduje, że Polska będzie jednym z państw, w którym cięcia są największe (gorzej zostaną potraktowane jedynie: Malta, Estonia, Litwa, Węgry i Czechy). Taki podział pieniędzy unijnych spowodowany jest próbą walki z bezrobociem młodych ludzi i napływem imigrantów do państw, które dostaną o ok. 8% więcej środków (Grecja, Bułgaria, Rumunia). Choć omawiany budżet nadal ulega modyfikacji, to jednak pracuje się także nad mechanizmem, który pozwoli wstrzymać dofinansowania Polsce za nieprzestrzeganie praworządności.
  Myślicie, że pieniądze zmuszą polityków do zmian?
 • Duda zerwał międzynarodowe umowy

  W: Polityka
  Nie jedną czy dwie, ale aż cztery z: Francją, Belgią, Holandią i Cyprem. O co chodzi? O umowy o wzajemnej ochronie inwestycji, z których cześć została zawarta w czasach PRLu a część już w III RP. Podobno były one kwestionowane przez Komisję Europejską, gdyż nie zgadzały się z prawem UE. Kancelaria Prezydencka nie podaje więcej informacji, jedyne co wiadomo, to to że inne kraje także prowadzą dyskusje nt. owych umów i ich zgodności z międzynarodowym prawem. Czy kos wie więcej na ten temat? Dlaczego były niezgodne z prawem i czemu tylko władze naszego kraju postanowiły zerwać te porozumienia?
 • Izrael v. Palestyna- dalszy ciąg konfliktu

  W: Polityka

  Podczas protestów na granicy Palestyny i Izraela zginęło już ponad 50 osób. Rząd USA otwierając w Jerozolimie swoją ambasadę pokazał jednoznacznie, iż nie jest już neutralny wobec konfliktu (co nieoficjalnie od zawsze było wiadome) oraz uznaje to miasto jako stolicę Izraela. Historia tego państwa nie jest długa i wiąże się z wieloma kontrowersyjnymi decyzjami, które nie powinny zapaść w przeszłości- szczególnie w czasie, gdy Europa nadal pożytkowała dobra i zarządzała ziemiami, do których nie powinna mieć żadnego prawa. Niemniej jednak stało się jak się stało- niesprawiedliwie traktowani Palestyńczycy są w Izraelu uznani za wrogów, tak jakby to nie była również ich ziemia. Masakra w Strefie Gazy jednak pokazuje, że należy ten problem rozwiązać, nie jednak z pomocą Stanów, które od zawsze wspierały wyłącznie jedną stronę konfliktu i wspiera nadal, pomimo iż Związek Radziecki nie ma nic wspólnego z tymi terenami.
  Co dalej? Czy istnieje jakakolwiek możliwość na rozwiązanie tego konfliktu w czasie, gdy Izrael dysponuje ogromnymi finansami, a Arabowie od zawsze byli dość dyskryminowaną grupą ludów? Potwierdzeniem tego jest oddanie mandatu przez Wielką Brytanie oraz każda kolejna decyzja ws. Izraela.
 • Jak pić absynt?

  W: Porady
  Jak w temacie: wybieram się na majówkę do Czech i chce pierwszy raz spróbować absynt :D Podobno pije się go nalewając przez cukier, ale zastanawiam się czy to nie jest tylko coś co wiem z filmów, a ten normalny sprzedawany w sklepach ma ten smak już znormalizowany? Z czym się to pije? Robi się drinki czy pije szoty?
  Czy ktoś z was kiedyś pił? Czy ktoś może coś polecić?
 • Najbardziej wyczekiwane premiery filmowe w tym roku!

  W: Hydepark
  Dzielcie się zwiastunami i nazwami filmów, na które najbardziej czekacie. Wg. mnie coś co na pewno będzie hitem, to między innymi trzecia część The Avengers oraz kolejna część Gwiezdnych Wojen skupiająca się na Hanie Solo! Dodawajcie swoje propozycje!
 • Podpisano plan zniszczenia Puszczy Karpackiej!

  W: Polityka
  Nie wiem czego nie rozumieją politycy urodzeni w silnym PRLu, ale czy to nie jest trochę oczywiste, że takie miejsca są dobrem narodowym. Nie wiem czy to kwestia mentalności, która współcześnie jest zupełnie inna… Te ustawy podpisywane są przez zamożnych ludzi, którzy widzą w tym tylko pieniądze. Skandynawia mając hektary lasów, kupuje drzewo m.in. z Polski, ponieważ wie jak cenne dla środowiska jest to, by nie zrównać wszystkiego z ziemią. U nas? Zaprezentuje dane podane przez WWF PL: plan na lata 2017-2026 zakłada wycięcie i wywiezienie z Nadleśnictwa Bircza (27 634 ha pow. leśnej) 1 464 554 m3 drewna, czyli ponad 36 tysięcy 40-tonowych ciężarówek. Plan został podpisany przez ministra środowiska Kowalczyka… i teraz będzie podobnie jak z Puszczą Białowieską, żubrami, rysiami, wilkami i fokami, których też nasi wspaniałomyślni politycy próbują się pozbyć. Pomimo licznych petycji, rząd absolutnie nie słucha głosu społeczeństwa, bo nigdy nikt ich nie rozlicza z ich pracy.
 • Konflikt Owsiaka i Pawłowicz. Najbardziej wulgarna posłanka?

  W: Polityka
  Od pewnego czasu trwa głośny konflikt w mediach: Owsiak vs. Pawłowska. Posłanka wytoczyła już kilka pozwów z tego powodu, ponieważ prezes WOŚP wypowiedział się o niej niepochlebnie podczas ostatniego Przystanku Woodstock. Pawłowska słynie z prostackich wypowiedzi, które wielokrotnie były krytykowane przez osoby publiczne i tym razem się popisała. Nie nazywając nikogo imiennie obraziła wszystkich dotychczasowych prezydentów rządzących po ’89 w bardzo prymitywny i ordynarny sposób. Prezes WOŚP postanowił odnieść się do tych słów. Owsiak zaznaczył w swoim wpisie, że nie jest to emocjonalna opinia, lecz świadomy pogląd. Dodatkowo z pełnym spokojem wytłumaczył dlaczego uważa, że posłanka jest „najpodlejszym przykładem człowieka”, który przy okazji nie zrobił jeszcze NIC dobrego dla tego kraju. Przyznał także, że takie wypowiedzi powinny być karane.
  Zgadzacie się z Owsiakiem? Dlaczego pozwalamy „politykom” na takie zachowanie. W innych krajach, tak skompromitowany polityk podałby się do dymisji, natomiast u nas żenujące sytuacje są na porządku dziennym. Co myślicie? Jak można przeciwdziałać?
 • Jakim politykiem jest J. Kaczyński?

  W: Polityka
  Jarosław Kaczyński został oznaczony laureatem Nagrody Kisiela za "konsekwencję i niezłomność”, co tylko utwierdza prezesa w słuszności jego działań. Z jednej strony nagroda została już przyznana wielu politykom, o których było głośno w minionych latach (m.in. Tusk, Kukiz ale też Wałęsa). Część społeczeństwa, na czele z członkami Prawa i Sprawiedliwości uważa, ze kolejna nagroda dla Prezesa, to wspaniałe wyróżnienie. Reszta polityków nie chce komentować tej sprawy lub uważa, że to wyróżnienie jest śmieszne.
  Jak wy oceniacie Kaczyńskiego jako polityka i prezesa partii? Czy uważacie, że jednak jest nieco oderwany od współczesnej rzeczywistości (zdanie Z. Romaszewskiej jego doradczyni).