• w temacie Obrazy wizerunki świętych

  W: Religia
  ~luna
  polanka3
  ~gosc1
  polanka3
  ~gosc1
  polanka3 Przykazania pochodzą od Boga i w II przykazaniu Bóg nie życzy sobie, żeby tworzyć coś i do tego coś się modlić.
  Wiara powinna mieć w sobie zaufanie do Boga, a KK zabiera to zaufanie parafianom, a nakłada posłuszeństwo według instytucji KK.
  Kiedy w końcu zaczniesz sprawdzać w Biblii o czym rozmawiamy? Może wtedy przestaniesz się ośmieszać. A może o to chodzi? By ośmieszać wszystkich przeciwników Kościoła Jezusa i tylko udajesz sekciarę?
  Ktoś, kto znał Jezusa, Jego matkę i braci, podszedł do Jezusa i powiedział - matka i bracia cię szukają.
  Taka była rozmowa...z tego wynika, że Maryja - matka Jezusa, urodziła Mu braci, a ojcem braci był Józef.
  Dlaczego w tę rozmowę się nie wsłuchałeś...
  Znowu udowadniasz że nie znasz Biblii... w drugim przykazaniu nie ma nic o braciach i siostrach. W drugim przykazaniu jest: "Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno." ale ty tego nie wiesz bo odrzuciłaś Biblię.
  Było ci tu nieraz podawane dziesięć przykazań według BT.
  I treść przykazań według BT jest zgodna z treścią KW, zgodnie ze słowami Jezusa, aby nie zmieniać Prawa Bożego ani na jotę.
  Widocznie ty nie wsłuchujesz się w słowa wypowiadane przez Jezusa.
  czytając biblię zauważyłem w niektórych miejscach wypisano więcej przykazań niż 10 , raz było 14 a w niektórym miejscu naliczyłem w sumie aż 17 . Wszystkie na pewno są ważne .
  Sprobuj jeszcze raz, moze dojdziesz do 613.
 • w temacie Dobrzy ludzi są groźni?...

  W: Religia
  ~sdsdg stiffnecked Gdzie ten ranking przesladowanych?W Księdze Żywota :) Jakis ISBN by wypadalo podac. Tu mowa o tym Jezusie, ktory obiecal, ze utopi we krwi wszystko co zyje po tym jak obiecal, ze po ostatnim topieniu w wodzie juz nie bedzie topieniem mordowac?
  Jezeli to jest ten dobry ...Syn, to chyba co to znaczy grozny rowniez wypadaloby zdefiniowac.
 • w temacie Będzie się rodzić więcej dzieci niepełnosprawnych -dobra zmiana

  W: Hydepark
  KarolP12 stiffnecked KarolP12 stiffnecked KarolP12 stiffnecked KarolP12 stiffnecked ~sumienie abce KarolP12 Dla Polaków to faktycznie niedobrze. Ale dla was wręcz przeciwnie. Ateiści ucieszą się z kolejnego "argumentu" za abortowaniem nienarodzonych Polaków. W takich problemach nie można wskazywać jednoznacznie jednej opcji społecznej tak jak to jest przedstawione często na forum - wszystko co złe to ateiści . Jak można ? Znam różnych ludzi i mogę śmiało napisać , że katolicy też są za aborcją . Nie wolno nam nikogo potępiać bo każdy ma prawo do swojego zdania i decydowania o swoim życiu .Co mnie obchodzą katolicy? Aborcja to morderstwo a za morderstwo należy się kara śmierci.Karanie smiercia to morderstwo a za morderstwo nalezy sie kara smierci. Wielu katolikom tak sie roi jak i tobie...Kara śmierci to nie morderstwo ateistyczny ciemniaku. Morderstwo to umyślne zabójstwo niewinnej osoby. Kara śmierci z kolei to sprawiedliwa kara za popełnioną zbrodnię np morderstwo. Aborcja to nie morderstwo religiancki jasniaku...Aborcja to morderstwo ateistyczny ciemniaku. Jak ciemnym trzeba być żeby tego nie wiedzieć :))Aborcja to nie morderstwo. Trzeba byc wyjatkowo nie/a-moralnym by tego nie akceptowac. Nie jestes aby zainfekowany abrahamistyczna zaraza? To by wiele tlumaczylo.Aborcja to morderstwo czy mieści ci się to w pustym ateistycznym czerepie czy nie :) Trzeba być wyjątkowo zateizowany żeby sobie uroić, że aborcja nie jest mordem. Przeciez to nawet nic nie znaczy. Zapieprzasz word salad jak Deepak Chopra.Przestań ateizować, zacznij myśleć a zaczniesz pojmować. Idz sie pomodl.
 • w temacie Co nas czeka w przyszlosci?

  W: Religia
  Jeszcze do mnie doszlo, ze przepowiednie musza byc przepowiedniami… Ludzie potrafia znalesc dziure w calym a poza tym maja jeszcze inne 'talenty'. Tego typu sytuacja miala miejsce z tak zwanym 'kodem Biblii'. Michael Drosnin wymyslil, ze gdyby podstawic pod literki numerki i troche pokombinowac to sie okaze, ze jest Hitlerem.
  Dlatego zanim zaczniemy mowic o przepowiedni, to nalezy rowniez upewnic sie, ze mamy do czynienia z przepowiednia.
 • w temacie Co nas czeka w przyszlosci?

  W: Religia
  Czemu nie? Moze sie zdarzyc, ze z kims porozmawiasz i uratujesz mu zycie (w dosc doslownym tego slowa znaczeniu).