• Kto powinien odejść z rządu Morawieckiego. Polacy się wypowiedzieli

  W: Polityka
  O rekonstrukcji rządu słyszymy już od dawna. IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" zapytał więc Polaków, jak rozdysponowaliby ministerstwami.

  Na plus respondenci ocenili ministra zdrowia Szumowskiego (52% by został), premiera Morawieckiego (50% by został), minister obrony narodowej Błaszczak (45% za - 30% przeciw), wicepremier i minister rozwoju Emilewicz (44% za - 22% przeciw), minister rolnictwa Ardanowski (43% za - 22% przeciw) i na styk minister sprawiedliwości Ziobro (41% za - 39% przeciw).

  Kto w takim razie "musi odejść"? Badani najgorzej ocenili ministra aktywów państwowych Sasina (41% przeciw - 38% za) i ministra spraw wewnętrznych i administracji Kamińskiego (37% przeciw - 32% za).

  A Waszym zdaniem kto powinien opuścić rząd? I jak sądzicie, kto faktycznie wyleci ze swojego resortu podczas rekonstrukcji?
 • Macierewicz wyszedł z szafy i wyzywa opozycję

  W: Polityka
  Podczas posiedzenia podkomisji do spraw katastrofy smoleńskiej Macierewicz ostro zaatakował opozycję. Zarzucił oczywiście, że opozycja pozwoliła na przejęcie śledztwa przez Rosjan.

  Wszyscy oddaliście pamięć, honor, dumę i bezpieczeństwo narodu polskiego w rękach postsowieckich. I teraz śmiecie mówić, że my, którzy poświęciliśmy lata, żeby dojść do prawdy, jesteśmy winni jakiegoś błędu?! Jak śmiecie tak mówić?! Tylko Sowieci mieli taką bezczelność w sprawie Katynia, jak wy dzisiaj, oskarżając innych o swoje winy.
  Jak myślicie, czego jeszcze dowiemy się na komisji smoleńskiej i czy wśród nich będzie prawda o Smoleńsku?
 • Nie będźcie dla Prezydenta tacy niedobrzy. Nie tylko latem. Polacy zaapelowali do opozycji

  W: Polityka
  Tak przynajmniej wynika z sondaży Social Changes dla wpolityce. Na pytanie, czy politycy opozycji powinni okazywać Prezydentowi Andrzejowi Dudzie większy szacunek niż obecnie.

  26% Polaków - jak to często bywa - nie miało zdania. Jednak aż 43% stwierdziło, że tak, politycy opozycji powinni okazywać większy szacunek Prezydentowi, a przeciwnego zdania było 31% respondentów. Oczywiście odpowiedzi skorelowane były z preferencjami politycznymi - zwolennicy rządu byli bardziej na tak, opozycji - bardziej na nie.

  A Wy jak uważacie? Potrzeba więcej szacunku dla Prezydenta?
 • Nowy biznes Rydzyka - mimo utrudnień - niedługo ruszy

  W: Religia
  Już od dawna Tadeusz Rydzyk planował uruchomienie Geotermii Toruń, która ma zapewnić ogrzewanie 20% mieszkańców miasta. Pierwszy otwór wykonano już 12 lat temu, a redemptorysta wielokrotnie mówił w swoich mediach o inwestycji. Latami trwały negocjacje z siecią ciepłowniczą - wreszcie jednak udało się uzyskać porozumienie z PGE, które wydawało się nie do osiągnięcia. Uruchomienie inwestycji ma nastąpić we wrześniu, a ciepło prosto od Rydzyka popłynąć do torunian z początkiem przyszłego roku.

  Cieszycie się, że inwestycja kończy się sukcesem?
 • Kaczyński wybiera się na emeryturę?

  W: Polityka
  Takie pytanie można sobie zadawać po ostatniej wypowiedzi Ryszarda Terleckiego. Stwierdził on, że w październiku tego roku najpewniej czekają nas wybory wewnątrz PiS. Jednak od razu dodał:

  Prezes Jarosław Kaczyński lubi czasem żartować w gronie osób, z którymi spędza chwile odpoczynku, że już jest zmęczony, że pójdzie na emeryturę, ale to są oczywiście żarty i wszyscy to kwitujemy śmiechem. To, co jest faktem, to że przyszedł czas na wybory wewnątrz partii (...).
  Jak sądzicie, Kaczyński myśli o dożywotniej prezesurze?
 • Cejrowski wchodzi z impetem do kampanii prezydenckiej

  W: Polityka
  Wojciech Cejrowski nie przebiera w słowach i swoje poglądy wyraża z typową mu stanowczością. Nic więc dziwnego, że gdy ugrupowanie, do którego jest mu poglądami najbliżej - Konfederacja - poinformowało, że nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów II tury, jego głos rozbrzmiał na Twitterze z całą stanowczością:

  Konfederacja powinna natychmiast zmienić de^ilną decyzję “nikogo nie popieramy w II turze”. Mają 7% kart do targowania się z Dudą i mają na to 2 tygodnie. Poddali się jeszcze przed ogłoszeniem wyników
  A Wy jak sądzicie, Konfederacja mogła coś jeszcze ugrać negocjując z Dudą do ostatniej chwili swoje postulaty?
 • Sztab Trzaskowskiego skrytykowany z niezwykłej strony

  W: Polityka
  Jesteśmy przyzwyczajeni do krytyki kandydata KO stosowanej przez rząd. Ale tym razem gorzkie słowa padły ze strony działacza Razem.

  Bartosz Migas stwierdził na Twitterze wprost: "Nie zagłosuję na Trzaskowskiego", bo reprezentuje wszystko, z czym on walczy "i taki głos byłby dla mnie hańbą". Nie wyjaśnił jednak, czy odda głos na Dudę, czy odda głos nieważny.

  Jego deklaracja okraszona była gorzkim przemyśleniem:

  Lewica nigdy, nigdy, nigdy nie wynegocjuje nic od nikogo, jeśli nie będzie choć stwarzać pozorów, że może nie poprzeć jakiegoś kandydata. Kładziemy się na talerz, libek zje, beknie, a my będziemy rozczarowani że nie powiedział dziękujęStwierdził też, że opozycja ma problem z tym, że nie próbuje dowiedzieć się, dlaczego ludzie głosują na PiS.

  Zgadzacie się z taką diagnozą?
 • Skandaliczny ruch w kampanii wyborczej. To już przeginka

  W: Polityka
  Poszli po całości. Walka z mową nienawiści nie ma szans z kampanią wyborczą. Po Warszawie rozklejane są plakaty-klepsydry z przerobionym niegrzecznie logo PiS-u i treścią:

  Z żalem zawiadamiamy, po 5 latach kpin z urzędu odchodzi Rezydent Duda, poddany Kaczyńskiego, gardzący uczciwymi ludźmi. Pożegnanie odbędzie się w dniach 28 czerwca i 12 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich obywateli. Pogrążona w żalu Nietykalna Kasta "Lepszego Sortu". Choć ta forma walki politycznej budzi falę krytyki, taki np. senator KO Waldemar Sługocki wyraził na Twitterze sympatię wobec tego ruchu, fotografując się z jedną z takich klepsydr.

  A Waszym zdaniem taki sposób prowadzenia kampanii to przegięcie?

 • Morawiecki broni prezesa. Męskie słowa?

  W: Polityka
  Premier Mateusz Morawiecki stanął w obronie Jarosława Kaczyńskiego: Po słowach o "chamskiej hołocie" i wniosku Lewicy o ukaranie prezesa Morawiecki stwierdził, że Kaczyński jest "najbardziej atakowaną osobą". Dodał wręcz "Moim zdaniem czasami muszą paść takie męskie słowa dla opamiętania się drugiej strony" jako odpowiedź na agresję słowną ze strony opozycji, która jego zdaniem zachowuje się bez porównania gorzej od posłów PiS-u.

  Osobą najbardziej atakowaną od 30 lat w sposób absolutnie niedopuszczalny, pełen obelg, wyzwisk, prymitywizmu, hucpy politycznej, jest pan prezes Jarosław Kaczyński.Waszym zdaniem faktycznie w Sejmie posłom PiS-u "wolno mniej" niż posłom opozycji? Czy może jednak "nasze słowa mniej obrażają, niż wasze"?
 • Całujcie mnie po nogach. Cejrowski żąda przeprosin

  W: Polityka
  W programie wRealu24 Wojciech Cejrowski wyraził, że ma żal do osób, które przed dekadą śmiały się, gdy przewidywał i ostrzegał, że chipy będą służyć do kontrolowania obywateli.

  Pojawiła się karta kredytowa, a teraz chip. Tam będzie karta i cukrzyca i czy się zaszczepiłeś. Jak znak wypalony na czole niewolnika. (...) 10 lat temu to była teoria spiskowa. Ja teraz proszę, by mnie ktoś przeprosił z tych, co mówili, że jestem idiotą.Zwrócił się nawet w apelu do znajomych, którzy kiedyś się z niego śmiali: "Proszę mnie teraz przeprosić. Nogę wystawię do pocałowania."

  Jak myślicie, będą całować?