• Brejza na tropie!

  W: Polityka
  Krzysztof Brejza, polityk PO, dzięki któremu dowiedzieliśmy się o nagrodach przyznanych przez Beatę Szydło członkom rządku w 2017, próbuje teraz dowiedzieć się, ile pieniędzy zostało przeznaczonych na ten cel w 2016 roku. Napotkał jednak na trudności: „Nie mamy nadal informacji, od kilku tygodni pan premier nie odpowiada na naszą interpelację, nie chce ujawnić, ile setka polityków w rządzie dostała tych lewych pensji za 2016 rok”

  Uważa ponadto że: „Pan premier mówił, że będzie transparentnie, że będzie jawność. Nie ma żadnej jawności, jest celowe blokowanie przez niego ujawnienia tych informacji"
  Nasuwa się jedno pytanie - dlaczego nie chcą ujawnić, ile pieniędzy zostało przeznaczonych na premie w 2016 roku? Być może chodzi o to, że kwoty są jeszcze wyższe niż w 2017..?
 • zakaz sprzedaży alkoholu w nocy

  W: Polityka
  Samorządy dostały możliwość zakazu sprzedaży alkoholu między 22 a 6 rano. Niewiele z nich skorzystało z tego prawa, są jednak wyjątki. Zakaz obowiązuje już w Poznaniu, teraz do prohibicji przygotowuje się kolejne duże miasto - Katowice. Alkohol można pić w nocy, chodzi o ograniczenie możliwości zakupy owego. Będzie można natomiast spożywać alkohol w klubach czy barach. Co uważacie o tych zmianach? Czy mają one sens?
 • Wałęsa mówi dość - mocne słowa polityka

  W: Polityka
  Mit ŚP Lecha Kaczyńskiego jest bardzo silny, a jego gloryfikacja trwa.. Temu sprzeciwia się w mocnych słowach Wałęsa, który mówi dość zakłamywaniu historii. Do sieci (na Twittera) wrzucił znaczący wpis, w którym odnosi się do wydarzeń sierpnia '80. Chce on tym samym przypomnieć, że zawarte wówczas porozumienie z władzą ludową zawarte przez Solidarność było udziałem nie Lecha Kaczyńskiego, którego w ogóle wtedy tam nie było, a Mariana Jurczyka..


  Co myślicie? Czy Wałęsie uda się cokolwiek zdziałać? Wydaje się, że jego autorytet maleje z dnia na dzień..
 • Nowy pomysł PiS uderza w parlamentarzystów

  W: Polityka
  Kolejny pomysł PiS, jak przekonać do siebie wyborców. Tym razem chodzi o kary dla parlamentarzystów - posłów i senatorów, którzy dzięki zmianom w Regulaminie Sejmu, będą karani za niestosowane zachowanie. Jak? Finansowo, rzecz jasna. Grozi im nawet utrata połowy uposażenia czy też diety na czas (maksymalnie) 3 miesięcy. Za co można będzie dostać taką karę?
  1. uniemożliwienie przez posła pracy Sejmu lub jego organów
  2. naruszenie przez posła powagi Sejmu, stwierdzonego przez Marszałka Sejmu
  3. naruszenie przez posła w rażący sposób spokoju lub porządku, stwierdzonego przez Marszałka Sejmu.

  To właśnie Marszałek Sejmu będzie decydował o nałożeniu kary dla konkretnego parlamentarzysty. Ciekawe tylko, czy owe nowe zasady będą dotyczyć tak prawicy, jak i lewicy polskiej sceny politycznej.
 • Polska musi oddać pieniądze z Unii.

  W: Polityka
  Pierwsze napiszę o czymś o czym się nie mówi tak często, ponieważ tendencje w kraju są odwrotne. Polska jest jednam z największych beneficjentów budżetu pochodzącego z Unii Europejskiej, podkreślę: POLSKA DOSTAŁA NAJWIĘCEJ ŚRODKÓW. Nasz rząd nie zgadza się na przyjmowanie uchodźców (a kraje Europy Południowej tak) wraz z Czachami, Słowacją i Węgrami, więc między innymi te kraje będą musiały pożegnać się z dodatkowymi dotacjami. Pieniądze te zostaną przydzielone krajom, które borykają się między innymi z dużą liczbą uchodźców oraz te, które w ostatnich latach nie pobierały takiego (jak my) zastrzyku gotówki (Włochy, Grecja, Hiszpania). Dodatkowo Polska musi także oddać pieniądze będące źle rozdane z powodu różnych nieprawidłowości (1,55 mld.) Słusznie?
 • "Rozpowiada w Brukseli, że PiS go aresztuje"

  W: Polityka
  Co za kuriozum. W internecie krąży informacja, jakoby Donald Tusk miał rozpowiadać w Brukseli, że Prawo i Sprawiedliwość aresztuje jego i jego syna . Tak twierdzi korespondentka z Brukseli, która podkreśla, że stosunek przewodniczącego Rady Europejskiej w sprawie porozumienia pomiędzy KE a Polską w kwestii praworządności jest raczej chłodne. Czyli jak - nasz człowiek w Brukseli chce przeszkodzić w porozumieniu, które jest ważne dla wszystkich Polaków? Robi się coraz ciekawiej..
 • Wałęsa komentuje rzeczywistość..

  W: Polityka
  Lech Wałęsa, jak zwykle, nie zawodzi. Skomentował ostatnie decyzje PiS i nowe obietnice partii rządzących w dosadny sposób:  Internauci nie pozostawiają złudzeń - w zdecydowanej większości nie zostawiają na Wałęsie suchej nitki. Kpiny z Prezydenta nie mają końca. Mam wrażenie, że chętniej na Księżyc... wysłaliby Wałęsę. Co Wy na to?
 • Szydło na Prezydenta?

  W: Polityka
  Brak jasnych deklaracji - od PiS - co do kandydatów na prezydentów miast sprzyja kombinowaniu i szukaniu kolejnych potencjalnych kandydatów. Spekulacje się nie kończą. Tymczasem jeden z portali zauważył, że 1 kwietnia 2018 została wykupiona domena PrezydentSzydlo.pl - od razu więc nasuwa się wniosek, że Szydło ma zamiar wystartować w wyborach na Prezydenta Warszawy.. A może to preludium do przyszłych wyborów na Prezydenta RP?

  [image]0007AXFVTNRV67HT[/image]

 • PiS ma haka na Tuska?

  W: Polityka
  Nie cichną pogłoski jakoby Tusk miał startować w najbliższych wyborach prezydenckich. PiS na pewno będzie próbował zaradzić tej sprawie. No i nadarza się okazja. W dogodnym momencie PiS ma wyciągnąć asa z rękawa. Chcą postawić Tuskowi zarzut zdrady politycznej. Sprawa postawienia Tuskowi zarzutów wraca wraz z sugestią, że Tusk ma zamiar wrócić do polskiej polityki. Już w marcu 2017 Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Tuska przestępstwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Podobno Kaczyński rozważa, jaką podjąć decyzję w tej sprawie teraz. Jeżeli prokuratura postawiłaby Tuskowi zarzuty, to na pewno byłoby ciekawie.. No cóż, czekajmy na rozwój wydarzeń.
 • Wałęsa zabrał głos w sprawie PiS

  W: Polityka
  Wszyscy żyją ostatnio wydarzeniami w partii rządzącej - oczywiście najbardziej komentuje się decyzje Kaczyńskiego. Przed wyborami powiedziałem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Polityka nie jest dla bogacenia się, polityka jest po to, aby służyć społeczeństwu

  – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji, Do niej też odniósł się na swoim Twitterze Wałęsa, o dziwo chwaląc pomysł Kaczyńskiego:


  Później chyba jednak zmienił zdanie:


  Ciekawy jest zwłaszcza fragment, o tym, że takie darowizny dla Caritasu można później odpisać. Co o tym myślicie?