• W mediach cicho, a tymczasem tysiące migrantów napływa do Polski

  W: Polityka
  Czemu nikt o tym nie mówi? Problem z migrantami to już nie tylko problem krajów zachodnich. Do Polski dostaje się coraz więcej imigrantów z Azji i Afryki. Pewnie większość z nas widzi to na własne oczy, szczególnie ci, którzy mieszkają w dużych miastach..
  Bardzo niebezpieczny jest jednak proceder, dzięki któremu imigranci pojawiają się masowo w Polsce. W samej tylko stolicy kraju działa kilkadziesiąt agencji, które legalizują migrantów - tworzy się (fikcyjną rzecz jasna) firmę, a ona udowadnia zapotrzebowanie na pracowników. Dzięki temu migranci dostają pozwolenie aż na 3 lata pracy (a to najwięcej w całej UE).
  Oczywiście, w mediach nikt o tym nie mówi, a migrantów, dla których ta oferta jest atrakcyjna, jest coraz więcej.. ABW odmawia komentarza, a sprawa ujrzała światło dzienne dzięki Marcinowi Wikło, który wraz z Markiem Pyzą opisał ten proceder w jednej z gazet..

  Marcin Wikło powiedział w Radiu Maryja tak:

  W samej Warszawie jest kilkadziesiąt, a może nawet 100 agencji, które zajmują się legalizowaniem uchodźców. We współpracy z agentami, którzy pracują w miejscu pochodzenia tych cudzoziemców, ściągają do Polski osoby wystawiając im fikcyjne zapotrzebowanie na pracę. Dzieje się to poprzez fikcyjne firmy zakładane tylko po to, by wygenerować takie zapotrzebowanie na pracowników z zagranicy. To są wyspecjalizowane firmy obłożone prawnikami. Wynalazły taką dziurę w systemie, że wiedzą, jakie informacje należy później podać wojewodzie, aby musiał przyznać karty pobytu cudzoziemcom

 • Kaczyński odchodzi z polityki!

  W: Polityka
  Co za sensacja! Według jednej z gazet Jarosław Kaczyński postanowił odejść z polityki! Dziennikarz, który opublikował ten materiał ustalił, że Kaczyński ma odejść tuż po wyborach parlamentarnych, niezależnie od ich wyniku. Kaczyński ma oddać swoje stanowisko prezesa partii, Joachimowi Brudzińskiemu, a sam ma pozostać honorowym prezesem PiS. Niektórzy jednak twierdzą, że jest to zwykła zagrywka prezes,a która ma sprawdzić reakcję polityków - innymi słowy, Kaczyński chce ich po prostu przetestować. No cóż, nie dziwi mnie to, bo przecież, czegokolwiek by nie mówić, to Kaczyński jest świetnym strategiem!

  I teraz nasuwa się jeszcze jedno pytanie - czy emerytura Kaczyńskiego podyktowana jest jego złym stanem zdrowia? Byłby to kolejny dowód na to, że problemy z kolanem są jedynie zasłoną dymną, która ma ukryć prawdziwy powód hospitalizacji Kaczyńskiego - raka trzustki.
 • Skandal to mało powiedziane!

  W: Polityka
  Rafał Trzaskowski, który walczy z Patrykiem Jakim o stanowisko Prezydenta Warszawy na antenie jednej z najbardziej rozgłośni radiowych wypowiedział dzisiaj dziwne słowa:
  Trzaskowski ma coraz więcej wtop na swoim koncie.. Tym razem powiedział jednak coś, czego nie powinien. Co oznaczają właściwie jego słowa? Ja to rozumiem tak, że jest jakiś układ z Brukselą i pieniądze mają się pojawić, jeśli wygra PO. Zgodzę się z Patrykiem Jakim: Skandal to mało powiedziane!
 • Brejza na tropie!

  W: Polityka
  Krzysztof Brejza, polityk PO, dzięki któremu dowiedzieliśmy się o nagrodach przyznanych przez Beatę Szydło członkom rządku w 2017, próbuje teraz dowiedzieć się, ile pieniędzy zostało przeznaczonych na ten cel w 2016 roku. Napotkał jednak na trudności: „Nie mamy nadal informacji, od kilku tygodni pan premier nie odpowiada na naszą interpelację, nie chce ujawnić, ile setka polityków w rządzie dostała tych lewych pensji za 2016 rok”

  Uważa ponadto że: „Pan premier mówił, że będzie transparentnie, że będzie jawność. Nie ma żadnej jawności, jest celowe blokowanie przez niego ujawnienia tych informacji"
  Nasuwa się jedno pytanie - dlaczego nie chcą ujawnić, ile pieniędzy zostało przeznaczonych na premie w 2016 roku? Być może chodzi o to, że kwoty są jeszcze wyższe niż w 2017..?
 • zakaz sprzedaży alkoholu w nocy

  W: Polityka
  Samorządy dostały możliwość zakazu sprzedaży alkoholu między 22 a 6 rano. Niewiele z nich skorzystało z tego prawa, są jednak wyjątki. Zakaz obowiązuje już w Poznaniu, teraz do prohibicji przygotowuje się kolejne duże miasto - Katowice. Alkohol można pić w nocy, chodzi o ograniczenie możliwości zakupy owego. Będzie można natomiast spożywać alkohol w klubach czy barach. Co uważacie o tych zmianach? Czy mają one sens?
 • Wałęsa mówi dość - mocne słowa polityka

  W: Polityka
  Mit ŚP Lecha Kaczyńskiego jest bardzo silny, a jego gloryfikacja trwa.. Temu sprzeciwia się w mocnych słowach Wałęsa, który mówi dość zakłamywaniu historii. Do sieci (na Twittera) wrzucił znaczący wpis, w którym odnosi się do wydarzeń sierpnia '80. Chce on tym samym przypomnieć, że zawarte wówczas porozumienie z władzą ludową zawarte przez Solidarność było udziałem nie Lecha Kaczyńskiego, którego w ogóle wtedy tam nie było, a Mariana Jurczyka..


  Co myślicie? Czy Wałęsie uda się cokolwiek zdziałać? Wydaje się, że jego autorytet maleje z dnia na dzień..
 • Nowy pomysł PiS uderza w parlamentarzystów

  W: Polityka
  Kolejny pomysł PiS, jak przekonać do siebie wyborców. Tym razem chodzi o kary dla parlamentarzystów - posłów i senatorów, którzy dzięki zmianom w Regulaminie Sejmu, będą karani za niestosowane zachowanie. Jak? Finansowo, rzecz jasna. Grozi im nawet utrata połowy uposażenia czy też diety na czas (maksymalnie) 3 miesięcy. Za co można będzie dostać taką karę?
  1. uniemożliwienie przez posła pracy Sejmu lub jego organów
  2. naruszenie przez posła powagi Sejmu, stwierdzonego przez Marszałka Sejmu
  3. naruszenie przez posła w rażący sposób spokoju lub porządku, stwierdzonego przez Marszałka Sejmu.

  To właśnie Marszałek Sejmu będzie decydował o nałożeniu kary dla konkretnego parlamentarzysty. Ciekawe tylko, czy owe nowe zasady będą dotyczyć tak prawicy, jak i lewicy polskiej sceny politycznej.
 • Polska musi oddać pieniądze z Unii.

  W: Polityka
  Pierwsze napiszę o czymś o czym się nie mówi tak często, ponieważ tendencje w kraju są odwrotne. Polska jest jednam z największych beneficjentów budżetu pochodzącego z Unii Europejskiej, podkreślę: POLSKA DOSTAŁA NAJWIĘCEJ ŚRODKÓW. Nasz rząd nie zgadza się na przyjmowanie uchodźców (a kraje Europy Południowej tak) wraz z Czachami, Słowacją i Węgrami, więc między innymi te kraje będą musiały pożegnać się z dodatkowymi dotacjami. Pieniądze te zostaną przydzielone krajom, które borykają się między innymi z dużą liczbą uchodźców oraz te, które w ostatnich latach nie pobierały takiego (jak my) zastrzyku gotówki (Włochy, Grecja, Hiszpania). Dodatkowo Polska musi także oddać pieniądze będące źle rozdane z powodu różnych nieprawidłowości (1,55 mld.) Słusznie?
 • "Rozpowiada w Brukseli, że PiS go aresztuje"

  W: Polityka
  Co za kuriozum. W internecie krąży informacja, jakoby Donald Tusk miał rozpowiadać w Brukseli, że Prawo i Sprawiedliwość aresztuje jego i jego syna . Tak twierdzi korespondentka z Brukseli, która podkreśla, że stosunek przewodniczącego Rady Europejskiej w sprawie porozumienia pomiędzy KE a Polską w kwestii praworządności jest raczej chłodne. Czyli jak - nasz człowiek w Brukseli chce przeszkodzić w porozumieniu, które jest ważne dla wszystkich Polaków? Robi się coraz ciekawiej..
 • Wałęsa komentuje rzeczywistość..

  W: Polityka
  Lech Wałęsa, jak zwykle, nie zawodzi. Skomentował ostatnie decyzje PiS i nowe obietnice partii rządzących w dosadny sposób:  Internauci nie pozostawiają złudzeń - w zdecydowanej większości nie zostawiają na Wałęsie suchej nitki. Kpiny z Prezydenta nie mają końca. Mam wrażenie, że chętniej na Księżyc... wysłaliby Wałęsę. Co Wy na to?