• Co dalej z naszym Zbigniewem?

  W: Polityka
  Słuchajcie, dziwna historia. Fundusz Sprawiedliwości (szefem jest właśnie Ziobro0 rok w rok ogłasza konkurs, dzięki któremu wiele (kilkadziesiąt podmiotów może zostać wsparte finansowo. W 2017 roku było do wydania 35 mln. I wiecie co się stało?
  1. 35 mln trafiło do 34 podmiotów (zgłaszających się było 66) - każdy z podmiotów mógł dostać maks 1 milion, matematyka jest prosta, brakuje miliona.
  2. Niemal nikt z 34 podmiotów nie wnioskowało o milion, a dużo dużo mniej, więc kasy, której brakuje jest o wiele więcej.

  Na koniec najlepsze:
  3. W konkursie zwyciężyła uwaga, uwaga fundacja Lux Veritatis (tak, ta od Rydzyka)
  4. Część pieniędzy z funduszu otrzyma również Ochotnicze Straże Pożarne - pierwsi są oczywiście strażaccy z gminy Zbyszka.

  Czy oni naprawdę myślą, że takie przekręty nie wyjdą na jaw?
 • A Wałęsa znów szokuje słowem swym i czynem...

  W: Polityka
  Lech Wałęsa to mój ulubiony polityk, dostarcza mi wielu radości, szczególnie kiedy obserwuję jego poczynania w mediach społecznościowych. Wczoraj zaatakował Morawieckiego seniora, dzisiaj oberwało się Kaczyńskiemu, i to jak, na całego! A te nerwy byłego Prezydenta to przez aresztowanie Frasyniuka, no cóż, chyba możemy zrozumieć w takim razie jego złość? Najbardziej podoba mi się określenie: Musimy znaleźć pałę na tego karakana.  Panie Prezydencie, nie wstyd Panu?
 • Lech Wałęsa odpowiada Morawieckiemu!

  W: Polityka
  Marszałek Kornel Morawiecki, ojciec premiera chce, aby Lechowi została obniżona emeryta. Powód? Zarzuty o współpracę z SB.Morawiecki uważa, że Wałęsa powinien dostawać taką emeryturę jak byli funkcjonariusze SB, co miałoby być zgodne z obowiązującą ustawą dezubekizacyjną.. Co na to Wałęsa? Odpowiedział, jak to on, atakując współdyskutanta, poniżej screen z jego FB.

  Najlepszą obroną jest atak?
 • Nowy świetny plan PiS

  W: Polityka
  Miesięcznice smoleńskie wywołują skrajne emocje. Początkowo miało być ich 96, tyle ile ofiar katastrofy, ostatnia miesięcznica zaplanowana jest na 10 kwietnia 2018. Co dalej? Ano, pomysłów pewnie jest już wiele. Jeden z pomysłów realizowany już jest! Jaki? Przecież to takie proste - rok 2018 czyli równo 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Nowy plan to po prostu odprawianie Nowenny Niepodległości (genialne w swej prostocie, szanuję!) Pomysłodawcą (i wykonawcą!) jest Zieliński Jarosław (to imię chyba oznacza geniusz, ot co!), wiceszef MSWiA. Może jego imiennik przechwyci pomysł swojego imiennika i po ostatniej miesięcznicy zaczną obchodzić również Nowennę Niepodległości? Hmm, po co się ograniczać! Może lepiej zorganizować dwudniową modlitwę w szczytnych intencjach?
  To, kto się wybiera?
 • Polacy stracą swoje renty! Powód? To nie opłaca się ZUS

  W: Polityka
  Nowy projekt wszedł w życie z inicjatywy ZUS, któremu po prostu stare rozwiązanie przestało się opłacać. O co chodzi? W grudniu weszła w życie nowelizacja ustawy, która dotyczy wszystkich osób, które mają prawo do wcześniejszej/ powszechnej emerytury. Nowe prawo zakłada, że osoba, której przysługuje emerytura traci prawo do pobierania reny. Do tej pory każdy mógł decydować, które świadczenie chce pobierać, ale wysokość renty była z reguły o wiele wyższa niż emerytury, dlatego ZUS bardziej opłaca się wypłacać emerytury. Taki oto kolejny paradoks w tym naszym pięknym świecie. Absurd goni absurd.
 • To wyznanie Morawieckiego na pewno nie spodoba się opozycji...

  W: Polityka
  W Davos, na Światowym Forum Ekonomicznym oprócz Prezydenta Andrzeja Dudy jest również obecny Premier Mateusz Morawiecki. Chyba i on wyczuwa słabość opozycji, bo powiedział:

  Widać że jest coraz większe pozytywne zainteresowanie Polską i zrozumienie również dla tych aspektów, które czasami wydawały się niektórym kontrowersyjne, jak chociażby reforma wymiaru sprawiedliwości, co do której – podkreślam – jestem w pełni szczerze głęboko przekonany że po tej reformie wymiar sprawiedliwości w Polsce będzie nie tylko bardziej sprawiedliwy, a też jest ważne żeby ludzie odczuwali że wymiar sprawiedliwości jest instytucją która działa na ich rzecz, na rzecz tego słabszego –


  Akurat nie bardzo. Sam muszę poruszać ten temat, bo już tęsknię aż za tą tematyką i podkreślam że będzie ten wymiar bardziej niezawisły, bo to bardzo ważne, bardziej obiektywny, transparentny, przejrzysty, ale również bardziej efektywny


  Chyba to oznaka, szanowna opozycjo, że czas najwyższy brać się do roboty! PiS rośnie w siłę i ma coraz większe poparcie elektoratu. Ale może to i dobrze? Czas pokaże.
 • Abonament radiowo telewizyjny będzie pokrywany z budzetu państwa?

  W: Polityka
  Szef Rady Mediów Narodowych powiedział:

  jest praktycznie już zdecydowane, że od 2019 r. abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa.

  Resort od dawana pracuje nad nowymi rozwiązaniami dotyczącymi finansowania mediów publicznych, może w końcu zmieni się to, że wszyscy musi łożyć na media narodowe. Abonament się nie sprawdza, czujemy to wszyscy, więc może czas na coś nowego?

  Cytuję:
  Sellin powiedział wówczas, że skoro „abonament się nie sprawdził”, to zapewne w przyszłości zostanie zaproponowana „jakaś nowa opłata medialna.” Stwierdził wtedy, że nie jest wykluczone wprowadzenie takiej opłaty jeszcze w obecnej kadencji rządu. Ocenił, że „warto by było” zaznaczając, że zależy to „od decyzji politycznej.
 • Lech Wałęsa i jego teorie spiskowe

  W: Polityka
  Jak wszyscy wiemy, Lech Wałęsa nieustannie toczy walkę z tymi, którzy oskarżają go o współpracę z SB. Wczoraj przedstawił więc kolejną teorię spiskową.. Stwierdzi, że za stworzenie teczek - tych teczek, od których wszystko się zaczęło - to sprawka braci Kaczyńskich. Tak, tak, to właśnie oni przygotowali owe teczki.

  Cytuję:

  eczki Kiszczaka powstały na zlecenie Kaczyńskich wykonane pod patronatem Cenckiewicza,Wyszkowskiego, Gwiazdy. Do tego celu wykorzystano materiały wcześniej przygotowane dobrze zawodowo przez SB pod patronatem Kiszczaka. Kiszczak tym działaniem nie chciał robić mnie agentem. Chciał natomiast Was przekonać, że jestem agentem. Chciał tylko w Waszych oczach mnie zohydzić i zniszczyć zaufanie. Dlatego przechowywał do tej operacji kilka tego typu dobrze zrobionych podróbek w domu a nie w MSW

  i dalej:
  Od początku zamysł Kaczyńskich był uzbierać coś podobnego i podrzucić komuś. Żle, że do tego wykorzystano Panią Kiszczak. Próbowano to uruchomić pomysłem ze odnaleziono dokumentacją w Sejmie a potem ze znaleziono w Niemczech, potem ze znaleziono w Czechach i na koniec, że znaleziono w domu Kiszczaka. Grafolodzy dokładniej podpiszą każdego z nas niż my sami

  No i to by było na tyle, każdy rozumny człowiek, zinterpretuje to sobie właściwie.
 • Polak - Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki...

  W: Polityka
  Coraz bardziej ta nasza Polska osamotniona w swoich decyzjach, Nawet Orban zmienił front i nagle stwierdził, że będą przyjmować uchodźców! Jakoś do tej pory głos z Węgier był jednym z najmocniej sprzeciwiających się polityce imigracyjnej. Orban daje tylko jeden warunek:

  -Węgry mogłyby wziąć udział w nowym unijnym systemie rozdziału uchodźców pod warunkiem, że Budapeszt decydowałby o tym, kogo przyjmuje.

  – Nie pozwolimy Brukseli dyktować nam, kogo wpuszczamy do naszego kraju. Tylko Węgry mogą decydować, kto może przebywać na węgierskiej ziemi. Przy zachowaniu tej zasady, chętnie weźmiemy udział w (nowym) systemie dla uchodźców.


  Ja myślę jednak, że to kwestia czasu i w końcu i Orban się całkiem przełamie, skoro i tak już "zmiękł".
 • Wałęsa w formie!

  W: Polityka
  Lech Wałęsa nigdy nie zawodzi - poprawić humor potrafi jak mało kto! Tym razem dostało się (tradycyjnie) PiS, a najbardziej Morawieckiemu i jego ojcu!

  Oto kilka jego wypowiedzi: (w rozmowie z "Rzeczpospolitą):
  :Lech Wałęsa uważa, że Kornel Morawiecki „wbił nóż w plecy Solidarności w najtrudniejszym momencie”.
  Sankcje nie powinny być nałożone na Polskę, ale na rządzących z PiS
  A Morawiecki niech się nie miesza, bo jak bylibyśmy złośliwi, to Morawieckiego ojca postawilibyśmy pod sąd za zdradę
  Kiedy Solidarność była słaba, kiedy komuna nas rozbijała, on powołał Solidarność Walczącą. Kornel Morawiecki to rozłamowiec od samego początku i do dzisiaj nim pozostał
  Niech nie żartuje teraz, że Solidarność Walcząca obaliła komunizm. Zdezerterował z Polski. Mówił, że go wywieźli. Jakby nie chciał toby nie pojechał

  Co to za wychowanie?! Zgadzam się, że konstytucja obecna może się nie podobać, tylko dlaczego Morawiecki przysięga na konstytucję i ją łamie?


  Zapraszam do dyskusji! Kto ma rację w tym sporze?