• Morawiecki skonfliktowany z Jakim?

  W: Polityka
  Nikt o tym nie mówi głośno, ale jak wiadomo - nawet w każdej bajce jest ziarno prawdy. Jak można przeczytać w tygodniku "Sieci", na niedługo przed kryzysem polski-izraelskim do jednej z gazet zgłosili się ludzie Jakiego. Po co? Uwaga, cytat: "Zaproponowali deal – pokażemy wam kwity na temat reakcji Izraela w sprawie planowanej reprywatyzacji, a wy to przedstawicie tak, jak chcemy" .... Wojna dopiero się zacznie?

  Co o tym myślicie? Wydaje się, że to możliwy scenariusz, Morawiecki chyba nie do końca jest darzony szacunkiem... nie tylko wśród wyborców..
 • A jak królem a jak katem będziesz

  W: Polityka
  Mateusz Morawiecki to sprytny człowiek. Bardzo inteligentny, przewiduje krok przeciwnika i sam wykonuje pożądany manewr. Okazuje się jednak, że w tym wypadku Morawiecki się przeliczył. Jeden z popularnych tygodników ujawnił sztuczki, jakimi posłużył się Premier, aby ukryć stan swojego majątku. Przed zaangażowaniem się w politykę przepisał cenne nieruchomości na... żonę. Chodzi przede wszystkim o mieszkania (w liczbie mnogiej!) na wrocławskim rynku oraz nieruchomość w centrum Warszawy. Być może Premier nie chciał po prostu chwalić się swoim bogactwem, być może ma coś na sumieniu, skoro go ukrywa. Myślę, że czas pokaże. A więc? Czas start.
 • Sekretarka rządzi imperium finansowym Kaczyńskiego?

  W: Polityka
  Słyszeliście o Barbarze Skrzypek? Niby zwykła sekretarka Jarosława Kaczyńskiego, ale Krzysztof Brejza opublikował na Twitterze interesujące wpisy na jej temat:

  Oczywiście zaraz wybuchła awantura, że realne udziały tej pani to 4 tysiące złotych, no ale przecież nikt nie zna prawdy. Najlepsze jest to, że gdyby nie serial Ucho Prezesa, to nikt by o tej kobiecie nie słyszał. Czy zwykła sekretarka rządzi całym imperium finansowym Kaczyńskiego? Co znaczą te udziały? Na pewno jest kimś ważnym i cenionym, a nie taką zwykłą sekretarką…
 • Kolejna wpadka Rysia!

  W: Polityka
  Ja rozumiem, że Pan Ryszard Petru jest rozgoryczony po oddaniu Nowoczesnej "w obce ręce", ale w sumie sam jest sobie winien. Wystarczy posłuchać niektórych wypowiedzi Pana Ryszarda. Tym razem, nie było lepiej. Sami posłuchajcie:

  Jak tworzyłem Nowoczesną robiłem badania czy jest potencjał na taką partię. To było w 2015 roku. Nie wiem czy państwo pamiętacie ten rok. To jest tak jak dzisiaj, tylko minus 3


  lub:

  - Ja miałem często pretensje ... DO MNIE... dlaczego przegrywacie głosowania w Sejmie?I wiecie dlaczego??? - Bo mamy mniej głosów jako opozycja niż rząd..

  Tutaj całość :


  Może ktoś powinien jednak sprawdzać wypowiedzi Pana Petru wcześniej? Coraz bardziej wstyd...

 • …gratulacje! Proszę sobie coś ładnego kupić

  W: Polityka
  Roman Giertych znów uderza! Tym razem w sprawie tego skandalicznego postępowania Beaty Szydło, która sama przyznała sobie premię… Giertych na swoim profilu na Facebooku zdecydował się zamieścić publiczny list do pani Szydło (zresztą już nie po raz pierwszy). Polityk bezparodonowo gratuluje jej, chwali jej postępowanie oraz wymienia jej zasługi w znany sobie sposób. Moim zdaniem bardzo ładnie i inteligentnie zamaskował w tej wypowiedzi głęboki sarkazm.
 • Beata Szydło sama sobie przyznała 65 tyś nagrody...

  W: Polityka
  To już totalne przegięcie! Ostatnio krąży wiele informacji o gigantycznych nagrodach, premiach i kumoterstwie w politycznych ławach, ale to już w mojej opinii jest przesada! Poseł PO - Krzysztof Brejza ujawnia, że decyzję o nagrodzie za rok 2017 Szydło przyznała... sama sobie. To już naprawdę szczyt bezczelności! Tym bardziej, że w 2015 roku była już Pani Premier mówiła o pokorze, pracy, umiarze i końcu z arogancją władzy i pychą. Czyżby jednak nie koniec?
 • Ziobry związki z kandydatami do nowego KRS

  W: Polityka
  Jak wynika z mapy Forum Obywatelskiego Rozwoju, na którym przedstawiono związki Ziobry z kandydatami do KRS:
  - z 17 osób, które zgłoszono do KRS, aż 9 awansowało w ostatnim czasie albo są związanie z resortem sprawiedliwości
  - 4 kolejne to bliscy znajomi nowych prezesów sądów nominowanych przez Ziobrę lub osoby zgłoszone do Rady przez eksperta ministerstwa.


  Czy więc sprawdza się teza opozycji, że reforma KRS została przeprowadzona przez PiS, aby wprowadzić do niej swoich?

  Oto mapa:


 • Poświętujmy razem dzień kota!

  W: Polityka
  Wczoraj obchodziliśmy dzień kota - z tej okazji Robert Biedroń zakpił z Jarosława Kaczyńskiego w wyjątkowy sposób.
  "Dziś dzień kota, czas refleksji. Dlatego namawiam was do kociej adopcji. Mamy tu koty różnych ras, choć rasa – jak wiemy – nie ma najmniejszego znaczenia. Mamy kota w typie prezesa, ale też kota przeciętnej Kowalskiej: kota ocieplającego wizerunek i kota może trochę gorszego sortu

  Takie delikatny pstryczek w kierunku Prezesa.https://www.f(...)692647/
 • Czy to zemsta Ziobry?

  W: Polityka
  No cóż, śledztwo w sprawie prywatyzacji państwowego Ciechu trwa już około trzech lat, ostatnio jednak przyspieszyło. PO wciąż domaga się przesłuchania Morawieckiego w tej kwestii.

  Morawiecki jeszcze jako szef BZ WBK zachęcał do sfinalizowania transakcji Ciechu. Podczas expose Morawieckiego, jeden z posłów PO - Sławomir Neuman, zapytał go o rolę, jaką odegrał w prywatyzacji Ciechu.

  Pikanterii dodaje fakt, że 27 lutego, odbędzie walne zgromadzenie akcjonariuszy PZU, nad nim kontrolę ma premier. Zostaną wtedy dokonane zmiany w Radzie Nadzorczej, która może odwołać prezesa i cały zarząd. A teraz prezesem jest niejaki Paweł Surówka - człowiek Zbigniewa Ziobry, który od lat jest w konflikcie z Morawieckim (boje o PZU).

  Przypomnijmy, że wiosną 2016 r., Morawiecki odbił spółkę Ziobrze (jego kumplom) i doprowadził do odwołania z niej prezesa Kurpińśkiego.. Po kilku tygodniach firma wróciła do kręgu wpływów ministra sprawiedliwości: prezesem PZU został Surówka, a Krupiński stanął na czele banku Pekao.

  Czy Ziobra zemści się na Morawieckim i postawi go przed prokuraturą? Jak myślicie?
 • Co dalej z naszym Zbigniewem?

  W: Polityka
  Słuchajcie, dziwna historia. Fundusz Sprawiedliwości (szefem jest właśnie Ziobro0 rok w rok ogłasza konkurs, dzięki któremu wiele (kilkadziesiąt podmiotów może zostać wsparte finansowo. W 2017 roku było do wydania 35 mln. I wiecie co się stało?
  1. 35 mln trafiło do 34 podmiotów (zgłaszających się było 66) - każdy z podmiotów mógł dostać maks 1 milion, matematyka jest prosta, brakuje miliona.
  2. Niemal nikt z 34 podmiotów nie wnioskowało o milion, a dużo dużo mniej, więc kasy, której brakuje jest o wiele więcej.

  Na koniec najlepsze:
  3. W konkursie zwyciężyła uwaga, uwaga fundacja Lux Veritatis (tak, ta od Rydzyka)
  4. Część pieniędzy z funduszu otrzyma również Ochotnicze Straże Pożarne - pierwsi są oczywiście strażaccy z gminy Zbyszka.

  Czy oni naprawdę myślą, że takie przekręty nie wyjdą na jaw?