• w temacie Czy spotykać się z żonatym facetem?

  W: Hydepark
  Moje zdanie na temat romansu jest takie: nie pozwoliła bym sobie na to, nie ze względu na siebie/jego/jego żone/ dziecko/ ojca czy kogo, tam jeszcze ma, ale ze względu na to,że ja kogoś mam (i nie piszę tego jedynie w kontekście mojego małżeństwa, ale i wvześniejszych związków) ze względu na uczciwość w stosunku do niego, najpierw się rozstaję, a po tym mogę romansować,
  U Ciebie chyba nikogo nie ma, więc, ok;) ale jeśli liczysz na coś więcej niż kilka namiętnych nocy, albo nawet randek, to upewnij się,że jego małżeństwo się kończy - niech odejdzie od żony : wyprowadzi się chociażby;) ale nie "za rok"/"jak syn pójdzie do komuni"/"jak córka wyzdrowieje"/"jak znajdzie lepszą pracę"/"jek teść skończy rechablitacje" tylko teraz , i to nie dla Ciebie, tylko bo jego małżeństwo to już koniec, inaczej takich "jak..." będize się mnożyć, bo dziś syn ma grypę,za tydzień żona złamała nogę, a za dwa miesiące córka będzie miała problemy w szkole... czyli zwyczajnie tłumaczenie, a nie koniec małżeństwa, tylko problemy i kochanka - i tu jego można oceniać różnie (ja nie jestem za negatywną oceną) Ciebie też (i tu jak wcześniej) ale to co was łączy to będzie tylko romans;)
  Za to jeśli, naprawdę zdecyduje się, odejść od żony, i zrobi sensowne kroki ku temu to, nie masz powodów do żadnych wyrzutów sumienia, bo to że był wcześniejszy związek nie oznacza ,że była prawdzia miłośc.
 • w temacie Sprzedaż prezentów ślubnych

  W: Babskie sprawy
  Sprzedaj;)
  Wyrzutów mieć nie powinnaś, bo;
  -Co niby masz z tym zrobić?
  -ktoś kto Ci to dał, zrobił to albo bo coś musiał Wam dać, albo (i mam nadzieje,że to większość;)) chciał sprawić Wam przyjemność, w pierwszym wypadku prezent i tak był na odczepnego, a w drugim co to za przyjemność, jeśli nie masz co z tym zrobić?
  - jeśli nie chcesz, komuś mówić,że sprzedałaś jego prezent, bo boisz się zrobić mu przykrość, to nie mów;) wystaw na allegro czy innym olxie, a przecież nikt nie będzie sprawdzał czy w domu masz mikser od niego;)

  Taka mała dygresja- mówi się co prawda ,że prezentów się nie oddaje, ale moim zdaniem, część tych gadżetów można dać komuś na prezent;) macie dwa tostery? A może któregoś z Was rodzice czy rodzeństwo przygarną jeden? Masz zbędny mikser? Może dasz na urodziny przyjaciółce albo znajomym na parapetówkę? Itd. Tylko uważajcie, bo głupio jak tym samym ludziom to oddasz;)
 • w temacie Przyjaźń z teściową

  W: Babskie sprawy
  Dać się da, ale to zależy od Twojego i jej charakteru, oraz jej relacji a synem ;))
  Jeśli się nie potrafie zaprzyjaźnić to nic na siłę, musicie to się jedynie akceptować, a czy lubić to zależy od Was, z czasem to się może zmienić;)
  I jeśli o moje zdanie , to ślub nie ma tu nic do rzeczy;) nie ważne czy facet jest Twoim mężem czy nie, dla Waszej relacji ważne czy z nim żyjesz i jak:) tak samo z teściową - jeśli tak ją uważasz,to co za różnica czy formalnie nią jesteś czy nie:).
  A moim zdaniem, na to jaka ona jest,też wpływu to nie ma - chodzi o charaktery , a kobieta nie może być tak "zero jedynkowa" ;D
 • w temacie Co robicie jak macie dołka?

  W: Hydepark
  Taak:)
  1. Spędzić czas z mężem, przytulić się /pogadać
  2. Zjeść coś słodkiego i pysznego
  3. Iść na długi spacer, na basen czy na rower
  ;) poprawa nastroju gdy ma się doła gwarantowana,
 • w temacie Gdzie kupujecie książki?

  W: Hydepark
  W empiku czy matrasie kupuję stosunkowo rzadko, ale zdarza mi się gdy widzę fajną promocję, lub gdy zwyczajnie na rynek wpada książka na którą czekam i chce mieć już :)
  Czasem zamawiam przez internet (np. Wyszukując na allegro,) w Krakowie, mam swoją ulubioną księgarnie , z tanimi książkami, w której lubię nie tylko kupować (ma spory wybór i ceny takie że za 6 czy 20 złotych spokojnie sobie coś kupię) ale też przyjemny klimat - lubię tam wchodzić , i przeglądać książki, wybierając co kupię;) to skład taniej książki dedalus;)
 • w temacie Co sądzicie o rosnącym poziomie "amerykanizacji" kultury polskiej?

  W: Hydepark
  Nie mam z tym o czy piszesz problemu,
  Kultura się zmienia, dzisiejszy świat jest w dużej mierze "zglobalizowany", i nie ma nic dziwnego w tym,że nasza kultura, język, tradycje przenikają się i czerpią z innych wzorców - prawda jest taka,że język i kultura to nie martwe twory, więc naturalne jest to,że będą się zmieniać;)
  Nie zgadzam się z Twoją opinią, o niewielkim zasobie słownictwa, to że ktoś mówi,że idzie na shopping nie znaczy,że nie zna słowa zakupy, to że mając okazję do zabawy robi sobie hallowen nie oznacza,że nie zna polskich tradycji itd .
 • w temacie Czy związać się z mężatką?

  W: Męskie sprawy
  Powiem tak: dla mnie w budowaniu związu najważniejsze są uczucia, dlatego rozumiem takie sytuacje, bi czy ktoś ma rezygnować z być może miłości życia, bo wedle zasad moralnych jak ktoś ma męża to już nie może??? A To małżeństwo ma trawać i trwać, nawet jeśli nie ma w nim uczuć? Jasne, najbardziej fajnie jest, jeśli ktoś w związku mówi dość gdy zauważa brak uczuć, a nie dopiero gdy poznaje kogoś innego, ale różnie bywa.
  Dla mnie zasada jest prosta - albo kobieta chce zostawić męża dla kolegi autora, i ROBI TO albo gada,że to zrobi, ale jak coś tam, znadójąc wymówki, jeśli to pierwsza opcja, to nie ważne, co dalej ze związkiem tej kobiety i jej nowego przyjaciela , odejdzie od męża zaraz, jeśli tego nie zrobi too moim zdaniem znaczy,że. Świetnie się bawi, ale tak naprawdę, nie chce odchodzić, tylko rani 2 mężczyzn, i nie jest wiele warta.
 • w temacie Uzależniona od coca-coli

  W: Porady
  Jasne że można się uzależnić, i być może właśnie Ty masz z tym problem (czy gdy nie pracujesz, i możesz się wyspać, też nie wyobrażasz sobie nie sisięgnąć po colę?)
  Napisałaś,że kawa z mlekiem jest mniej zdrowa, mnie wydaje się,że właśnie z mlekiem jest zdrowsza, aczkolwiek, np. Skondensowane mleko i inne śmietanki do kawy mają sporo "pustych kalorii" więc z tad zła opinia na jej temat, ale prawda jest taka,że i cola (nawet zero) nie jest napojem niekalorycznym ;)
  Szczerze, zastępowanie kawy tego typu napojami wydaje mi się dziwne , bo w zasadzie dlaczego? Dla smaku- ok to dobry argument, ale dla zdrowia? A od kiedy to kawa jest bardziej trująca niż mocno słodzony napój gazowany z wieloma dodatkaimi (nie jestem przeciwniczką coca coli, bardzo ją lubię;))
  Zastanawiam sięe, od czego jesteś uzależniona od coli/kawy czy może zwyczajnie od kofeiny???
 • w temacie Mam do was takie pytanie

  W: Hydepark
  A zapytałaś go kiedyś czy by Ci nie pomógł?
  Jeśli odmówił (a rozumiem,że przeciwwskazań do noszenia czegoś nie ma) to jest bucem, a jeśli nie zapytałaś to może, jakoś tak zawsze myślał ,że nie musi bo sobie radzisz?
 • w temacie Czy powinnam już przestać liczyć na zaręczyny?

  W: Babskie sprawy
  Chciała byś ślubu bo masz takie pragnienie/marzenie- fajnie,
  Twój mężczyzna, może i czasem w zwykłej pogawędce coś usłyszy, ale zasadniczo w strefie jego marzeń czy nadziei ślub nie leży, więc się nie oświadcza, zadaj sobie jedno pytanie DLACZEGO MIAŁBY CI SIĘ OŚWIADCZYĆ? jedynym sensownym powodem jest, spełnienie marzeń swojej kobiety, ale musiał by jeszcze wiedzieć,że Ona naprawdę tego chce, to może zamiast się zastanawiać, po prostu szczerze i otwarcie z Nim pogadaj? Tylko pogadaj w sensie porozmawiaj, a nie wyrzucaj pretensje lub powiedz coś mimo chodem, tylko normalnie i wprost - i nie licz na to,że się oświadczy przez. Twoje westchnienia o śubie - to mężczyzna a nie czytająca w myślach wróżka z bajki.