• w temacie Kompleksy kobiet w sypialni

  W: Babskie sprawy
  Moim problemem (tym co mnie krępuje w sypialni, ale też na plaży czy basenie) są rozstępy, które pojawiły się u mnie na skutek ciąży ;( jak sobie z tym radzić? Co zrobić? Po pierwsze dbam o ciało, by były mniej widoczne (wiadomi, na zadbanym jędrnym ciele te kreski aż tak nie szpecą) a po drugie, chyba się przyzwyczaić i przejść z tym do porządku dziennego- na codzień nikt się tak bardzo nie przygląda, a w intymnych chwilach, to kwestia partnera, dla którego nie stanowi to problemu - mój mąż jakoś potrafił mnie do tego faktu przekonać, choć nie powiem, nie odpuściłam sobie zabiegów redukujących.
 • w temacie Czy powinnam dać prezent ?

  W: Hydepark
  Moimzdaniem coś dać mu powinnaś, ale nic wielkiego, bo trochę się nie znacie;) może więc butelkę alkoholu (jakieś wino czy likier)może koszulkę albo coś z słodyczy ;) jakiś niezobowiązujący prezent , możesz go też zabrać w jaieś fajne miejsce.
 • w temacie Nie lubię bawić się ze swoimi dziećmi!

  W: Babskie sprawy
  Nie lubi, no i?
  Ja też nie wszystkie zabawy z dziećmi lubię, i albo bawię się w to co jakąś frajdę nam sprawia, albo się nieco przemagam, bo to znowu nie takie wielkie wyrzeczenie poukładać puzzle czy klocki z małym dzieckiem przez 30 minut, większe rzeczy dla nich robię :))
 • w temacie Nie moje – czytać czy nie ?

  W: Babskie sprawy
  Marianna7 Znajdujesz pamiętnik dziecka , czy wypada przeczytać go czy lepiej odłożyć na miejsce ? Z jednej strony można byłoby się dowiedzieć co się dzieje z naszym dzieckiem , ale z drugiej jest to jej/jego rzecz prywatna. Co byście zrobili w takiej sytuacji? Przeczytali czy odłożyli ?
  Moim zdaniem nie czytać, bo to kwestia szacunku do drugiego człowieka... wyjątek, jest jeden, gdy mamy poważne podejrzenia ,że z deckiem- bardziej nastolatkiem, dzieje się coś złego: depresja, narkotyki, problemy z prawem, i wtedy w pamiętniku możemy albo poznać przyczyny, albo zniwelwać przypuszczenia - ale to tylko w wyjątkowych sytuacjach.
 • w temacie Kto bardziej lubi sport ?

  W: Hydepark
  Wydaje mi się,że większa ilość mężczyzn, interesuje się sportem (ogląda, kibicuje)
  A kto uprawia sport ? Chyba i mężczyźni i kobiety, tylko mam wrażenie, że (znowu więcej a nie całe społeczeństwo) mężczyzn lubi w sporcie rywalizację, a kobiet zwyczajnie zabawę.
 • w temacie Czy wolno uprawiać seks w samochodzie?

  W: Męskie sprawy
  Za nieodpowiednie/niestosowne/nieobyczajne/gorszące czy jak to tam ujęto, zachowanie w miejscu publicznym:)
  Nie chodzi o samochód, sam w sobie, jego możesz zaparkować na własnym podwórku albo gdzieś w w lesie, chodzi o miejsce gdzie ktoś zobaczyć i jest to publiczne miejsce, i tu auto jest takie samo jak ławka w parku xD
 • w temacie Kto powinien sfinansować wesele?

  W: Babskie sprawy
  Co komu odpowiada, my mieliśmy wesele sfinansowane przez rodziców,ale na bardzo prostej zasadzie :to NASZE wesele i NASZ dzień, i jeśli chcą, ok mogą dać nam na nie pieniądze ale, w formie prezentu, i to my wszystko organizujemy i o wszystkim decydujemy ;)
  Mnie rozwalają sytuacje, gdzie rodzice "robią wesele" a młodzi, mają niewiele do gadania, lub coś tam mają, ale zagryzają zęby na koleżankę mamusi i kuzynkę której prawie nie znają, i ewentualne fochy w stylu "ta sukienka ma za duży dekolt" lub "chciałam dla was taki samochód" ale jeśli tym młodym to nie przeszkadza, też ich sprawa,
 • w temacie Wakacje osobno czy razem?

  W: Babskie sprawy
  Są takie małżeństwa, i u wielu to się sprawdza:) dlaczego? Np. Moi znajomi : ona kocha górskie wędrówki, i często wyjeżdża sama w góry, na 3-4 dni, jeżdżą swoją paczką (ona, mój mąż i dwóch kolegów) na łażenie po górach, a czasem jeździ sobie w góry z kimś innym lub sama, na tydzień, wynajmując pokój, on kocha morze, a w górach czuje się źle, więc on organizuje sobie wczasy osobno, sam lub ze znajomymi, drugi przykład, to znajomi którzy lubią inaczej spędzać czas, on z plecakiem, łapiąc stopa lub komunikacje między miastową , śpiąc w hotelach, hostelach, pokojach i pod namiotem zwiedza cały kraj " wzdłuż i wszerz" ona woli wczasy w sposób łączenia leżenia na plaży,i wyjścia pozwiedzać, ale raczej w jednym miejscu w danym kraju- często robią tak,że lecą gdzieś razem, po tym ona zostaje na miejscu, a on wyrusza w podróż (czasem ona zostaje, tam ze znajomymi) i tak się to sprawdza , o Ci ludzie zwyczajnie inaczej spędzają czas, bo inaczej lubią ;);) podobnie jak mój mąż jeździ w te góry sam, bo ja lubię tylko na jeden dzień, aczkolwiek wczasy spędzamy razem , i jest nam z tym fajnie - każdy ma swój sposób, i wczale nie musi to oznaczać,że ze związkiem coś nie tak, tylko że luzie inaczej lubią spędzać czas ;)))
 • w temacie Markowe ubrania dla dzieci

  W: Babskie sprawy
  W zasadzie, co w tym złego?
  Jeśli, ktoś ma na to finansowe możliwości, i chce to tak naprawdę czemu by nie?
  Czym innym jest kupowanie ubrań markowych a czym innym uczenie, że tylko metka się liczy - wychowanie dziecka to naprawdę proces wielopłaszczyznowy,
  Ja kupuje i takie i takie ciuchy dzieciom, i nie mam z tym problemu, tylko,że też nie trzęsę się nad tymi ubrankami "bo to drogie spodnie były" no były' tylko, czy przez to dziecko ma się źle w nich czuć? Jak potarga to stratę przeboleje jakoś, a jak ubrudzi, to mam w domu pralkę,
  No i pytanie, w jakim wieku są dzieci, starsze mogą chcieć coś bardziej markowego , ze względu na otoczenie, młodsze nie zauważą różnicy.
  No i jeszcze jedno: czasem warto kupić dziecku coś drogiego ze względu na funkcjonalność - buciki które będą wygodne, kurtka która nie przemoknie gdy na spacerze złapie deszcz, bluza która będzie naprawdę ciepła itd.
 • w temacie Przepis na udany związek

  W: Babskie sprawy
  Trochę podobieństw trochę różnic;)
  Ale najważniejsze, moim zdaniem, by się ludzie kochali, a nie analizowali czy są dla siebie odpowiedni.