• w temacie Wierzysz w Boga ..?? Tak Czy nie

W: Religia
    Mysia3006
    zbigniewsob Tak czy siak wychodzi na to że ktoś tych naszych stwórców musiał też stworzyć Jak nie Bóg to kto..???
    Stwórców też musiał stworzyć jakiś stworzyciel i tak w koło Macieju...
    To skąd to wszystko..??? Tak samo z siebie..???
  • w temacie Jaki abonament na telefon stacjonarny?

W: Hydepark
    CN mają taki pakiet FCN 300. Czyli 300 min na stacjonarne w k

J Marna oferta ja na komórce za 40 pl mam non limit do wszystkich sieci komórkowych i na stacjonarne..

Tak czy siak wychodzi na to że ktoś tych naszych stwórców musiał też stworzyć Jak nie Bóg to kto..???
  • w temacie Wierzyć czy być katolikiem?

[cytat Ale jak bez Kościoła chcesz słuchać Boga w sercu? Skąd bez niego będziesz wiedzieć czy to co słyszysz to właśnie Bóg?[/cytat]
    Pytanie zasadnicze co rozumiesz pod pojęciem kościół ?? W kościele trzeba być a nie chodzić do niego.. Co z tego że wielu chodzi.. Wielu chodzi do kościoła i zaraz po wyjściu nie wie o czym byłą Ewangelia.. To po co chodzić..??? Do budynków skoro nic z tego nie wynika ??

Judas zbigniewsob Przyjacielu

Gwarantuję Ci, że kosmitów nie stworzył żydowski Bóg... jeszcze wtedy żydzi go nie wymyślili.Mi się wydaje nie ma Boga żydowskiego polskiego etc. Jest jeden bóg który zarządza całym tym bajzlem na całym wszechświatem .. A czy On jest na Marsie Orionie ma to jakieś znacznie ??Przyjacielu

Kogoś, kto żyje (lub żył) na Orionie nie możemy nazwać Bogiem, chociaż ze względu na znajomość "cudów" mógł za Boga uchodzić w dawnych czasach.Daleki jestem od wiary w cuda .. Skoro przyjmijmy ,że życie na Ziemię przyszło z Oriona to na planetach ( planecie ) tam ktoś to życie stworzył. Nawet gdyby był wielki bum to ktoś ten mega bum musiał uruchomić . Samo jakoś nic się nie dzieje.. To czemu miało się dziać wcześniej..??

Przyjacielu

Gwarantuję Ci, że kosmitów nie stworzył żydowski Bóg... jeszcze wtedy żydzi go nie wymyślili.Mi się wydaje nie ma Boga żydowskiego polskiego etc. Jest jeden bóg który zarządza całym tym bajzlem na całym wszechświatem .. A czy On jest na Marsie Orionie ma to jakieś znacznie ??

Judas Przyjaciele

Nie wierzę w żydowskiego Boga.

Wierzę, że kiedyś był ktoś na naszej planecie i "pomógł" procesowi ewolucji w specyficzny sposób.

Ingerując w istniejący genotyp praczłowieka zmienił go w istotę myślącą.

Coraz więcej znalezisk archeologicznych wskazuje na gwiazdozbiór Oriona.

"Najnowsze badania wskazują, że mechanizm z Antykithiry jest o około sto lat starszy, niż do niedawna sądzono. Na pozór to niewiele, jednak oznacza to, że zbudowano go w czasie, gdy Grecy nie znali jeszcze trygonometrii. Skąd zatem wzięła się wiedza, pozwalająca na działanie mechanizmu?"

[image]0003T7RH6NQSSJEC[/image]

http://gadzet(...)ometrii

Znaleziska z Am. Południowej których wiek liczony jest w dziesiątkach tysięcy lat...

[image]0003T7RNJMIR9Y5S[/image]
    Ale w tym gwiazdozbiorze nie wykluczam takiej opcji ktoś tych ludzi też musiał stworzyć.. No nie..??
  • w temacie Wierzyć czy być katolikiem?

Piotrpiotrz zbigniewsob Piotrpiotrz zbigniewsob
    Chrystus nie zakładał żadnego kościoła....

Pierwszy raz słyszę.... To widać nie czytałeś Dobrej Nowiny Ewangelii tam jest jasno napisane ... Pisze nawet w Nowym Testamencie kto ma być prezbiterem . Ba dokładnie opisał organizację kościołąNie wszystkim jest dane wyczytac w ewangelii pieć przykazan koscielnych....W Ewangeliach nie ma czegoś takiego jak 5 przykazań kościelnych.. Jest jedynie (ST) 10 przykazań Bożych które obowiązują każdego chrześcijanina w tym katolika..10 przykazan to stary testament....
    Góra Synaj ,,,arka przymierza,,,etc

Jezus dołożył tylko tzw ,przykazanie miłości ,,,
    Można to znaleźć w ewangelii....

A wprowadzania jakiś dodatkowych przepisów...
    Przykazań,,,,czy innych wynalazków...przez koscioł...
    Jest próbą poprawiania samego Boga....
    Ewidentnym stawianiem sie ponad nim.....

A to grzech przeciw pierwszemu przykazaniu....

Wiec tutaj jest sprzeczność...

I trzeba wybierać...
    Albo wiera w Boga i prawa Boże...
    Albo wiara w naukę kościoła i jego przykazania...A może jedno nie wyklucza drugiego..???

[cytat kogo=~gość]Formalnie jestem katolikiem, praktycznie ateistą.

Bardziej interesowałoby mnie czy są tu jacyś ateiści/agnostycy ukrywający swoje poglądy w swoich konserwatywnych religijnych środowiskach.[/cyta]
    A czego mieliby się ukrywać niewierzący?? Są prześladowani w tym kraju .. Twoim zdaniem..??