989
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń84 tys.
  • Odpowiedzi81
  • Ocen na +259
989 ppt ?

właściwości jajek - nie tylko pyszne, ale i zdrowe (82)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

właściwości jajek - nie tylko pyszne, ale i zdrowe

Napisał(a): ~Pati -

Jeszcze niedawno wszędzie pisano, że jajko to niezdrowe jest, nie można za często jeść, bo cholesterol rośnie itd. Ale słyszałam, że coraz bardziej zmienia się podejście i docenia się właściwości jajek. A przede wszystkie jajka wartości odżywcze mają świetne. Nawet wartości odżywcze jajka kurzego, takiego najzwyklejszego, to masa pełnowartościowego białka, moc witamin, takich jak A, B2 i D, a w dodatku moc fosforu, potasu, sodu, wapnia, żelaza, magnezu, miedzi, cynku, selenu... Znacie sposoby, by jeszcze te właściwości jajek podnieść w potrawie? Szczególnie na kolację, bo przez lekkostrawność i moc wartości pomagających w regeneracji organizmu wydaje mi się szczególnie dobrą porą na jedzenie noc.
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Re: właściwości jajek - nie tylko pyszne, ale i zdrowe

Napisał(a): ~emeryt -

Jeszcze mi rosną i dojrzewają piękne pomidory w tunelu...wszystkie posadzone były na skorupkach po skonsumowanych jajkach. Rzodkiewka,cebula 5 skrzynek ,fasolka (w sobotę ostatnio skonsumuję z wnuczkami).Doskonały naturalny nawóz EKOLOGICZNY do nawożenia warzyw. Mielimy skorupki i przy sadzeniu pod system korzeniowy.

Re: właściwości jajek - nie tylko pyszne, ale i zdrowe

Napisał(a): ~jojo -

NIestety nie sa zdrowe. Wrecz przeciwnie sa szkodliwe dla zdrowia, podobnie jak inne produkty odzwierzece.. Sa nie mniej szkodliwe niz oleje z oliwek, kokosowe itp. Zachecam do czytania badan naukowych a nie naukawych-komercyjnych.pisanych na zlecenie i za pieniadze firm z brazny spozywczej i rolniczej.
« Wróć do tematów
Do góry strony: właściwości jajek - nie tylko pyszne, ale i zdrowe