152
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi66
  • Ocen na +65
152 ppt ?

Wniebowzięcie NMP- bez podstaw w Biblii (67)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wniebowzięcie NMP- bez podstaw w Biblii

Napisał(a): ~DALALCdfds -

Idea, jakoby matka Jezusa wniebowstapiła, pozbawiony jest podstaw biblijnych.

Po prostu taka ludzka tradycja. Jak wiele innych w nauce kościoła katolickiego.

Komu wierzycie? Ludziom, którzy wciąż zmieniają tak zwane prawdy wiary? Ale czy prawdy wiary mogą być zmienne? A jeśli mogą, to co w nich tak właściwie jest PRAWDZIWEGO?

Prawdę ustalają więc pracownicy organizacji - dziś jest tak, jutro inaczej... Dzisiaj to jest prawdą, jutro tamto...

INTERIA.PL

Re: Wniebowzięcie NMP- bez podstaw w Biblii

Napisał(a): Kajetana -

Dlatego jest to dogmat obowiązujący chyba od 7 wieku i tłumaczony tym, że była matką syna bożego, więc z racji tego była niesmiertelna.
Jedyna wizja wniebowziecia w Biblii przedstawia Apokalipsa św. Jana:
"Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu."

Napisał(a): stiffnecked -

Wniebowziecie NMP jest w sequelu. Tez napisanym przez kudzi jak kazda inna Biblia.
Prawdy wiary sa zmienne bo w Prawdzie najmniejsze znaczenie ma prawda. Gdyby w Prawdzie chodzilo o prawde, to odkrycia naukowe mialyby znaczenie.

Napisał(a): ~saadsa -

abce W naszej religii jest wiele dogmatów . Tylko ,że jest jedna zasada i prawd " z dogmatami się nie dyskutuje ".
Przecież właśnie o to chodzi, żey szukać prawdy
Ja poznałam Boga, jak szczerze zwątpiłam we wszystko, WSZYSTKO absolutnie.

A tak masz "dogmat" czy jakiś inny "pewnik" i to działa na twój mózg tak, jakbyś zobaczył przy ulicy znak STOP, przy którym się grzecznie zatrzymujesz.

Tylko w tym wypadku NIE MUSISZ się zatrzymywać, możesz pokonać tę umysłową barierę, jaką stanowi dogmat, i zacząć szukać.

Napisał(a): ~ddf -

~barnaba autorze , a czy według waszego wyznania ktokolwiek do tej pory dostąpił już zaszczytu wejścia do nieba ? Jeśli tak , to podaj jakie to osoby .
"Nasz wyznanie",

Wierzysz w Boga albo nie.

Jak jesteś w religii, to wierzysz w jakiegoś swojego nauczyciela, który ci mówi, co myśli lub co mu się wydaje.

Chrystus mówił, żeby nie nazywać nikogo na ziemi nauczycielem.

Napisał(a): ~robbo1 -

Kajetana Dlatego jest to dogmat obowiązujący chyba od 7 wieku i tłumaczony tym, że była matką syna bożego, więc z racji tego była niesmiertelna.
Jedyna wizja wniebowziecia w Biblii przedstawia Apokalipsa św. Jana:
"Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu."
W istocie Apok.12 -1-18 przedstawia "kobietę obleczoną w słońce" itp wer.1
Wspomina o jej "urodzeniu syna-mężczyzny".wer.5 itd.
Tylko ,że w wersecie 17 czytamy o tym,że szatan [smok] "poszedł walczyć z resztą jej potomstwa".
I to ukazuje ,ze nie powinno się ukazanej postaci przedstawiać jako matkę naszego zbawiciela.
Werset ten stoi w jawnej sprzeczności z naukami katolicyzmu.

Napisał(a): ~barnaba -

~ddf
~barnaba autorze , a czy według waszego wyznania ktokolwiek do tej pory dostąpił już zaszczytu wejścia do nieba ? Jeśli tak , to podaj jakie to osoby .
"Nasz wyznanie",

Wierzysz w Boga albo nie.

Jak jesteś w religii, to wierzysz w jakiegoś swojego nauczyciela, który ci mówi, co myśli lub co mu się wydaje.

Chrystus mówił, żeby nie nazywać nikogo na ziemi nauczycielem.
Uwierz w sercu w Jej miłość :: 15 września 2007, Czerwińsk: JEZUS:" Dusze Moje umiłowane. Następną rzeczą, która tak bardzo rani Mnie, jest wasza oschłość wobec Mojej Mamy. Dzieci. Miłość Mojej Mamy do was nie da się do niczego przyrównać. Jest tak ogromna! Jest miłością Bożą. Wszak z Bogiem jest zjednoczona. Na swojej drodze życia spotykasz często Moją Matkę. Ona wyciąga ramiona do ciebie i z ogromną czułością mówi: Synku! Córeczko! Pragnę cię przytulić.
Ty zaś bardzo często wtedy nie dostrzegasz tych ramion lub też odmawiasz w pośpiechu i niedbale jakieś "Zdrowaś Maryjo", czy "Pod Twoją obronę". Dziecko! To nie tak! Jak możesz ranić Tę, która kocha ciebie jak żaden inny człowiek? Jak możesz zasmucać Jej piękne Serce swą oziębłością! Po co dziecko mówisz tę modlitwę "Zdrowaś Mario"? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad sensem słów? To przepiękna modlitwa. To modlitwa, w której nazywasz pięknie Moją Mamę - Pełną Łaski.
To modlitwa, w której przywołujesz to cudowne zdarzenie sprzed 2000 lat.
Wystarczy, że zwracać się będziesz do Niej z każdym problemem. Wystarczy, że powierzysz Jej swoje życie. Ale nie rań Jej! Nie bądź obojętny, zimny! Nie odmawiaj w pośpiechu modlitwy! Uwierz w sercu w Jej miłość. I przyjmij Ją jako swoją Mamę.
Nie rań więcej Jej i Mojego serca swoją oschłością wobec Matki Bożej ".

Napisał(a): ~boog94 -

to się nazywa dogmat - cała religia katolicka opiera sie na takich - jak czegoś nie szlo wyjaśnic to kościół ogłasza to dogmatem = prawdą. Jako ciekawostką - niepokalane poczęcie jest od 19 wieku - wczesniej było normalne... ;)

Napisał(a): ~robbo1 -

Tak naprawdę jest to czwarty ,jak do tej pory ostatni dogmat maryjny.
"Wniebowzięcie...
Jest tez "zawsze dziewica" tj.semper virgo.
Inne to "niepokalane poczęcie".
No wiara w w "theotokos".Ten jest najstarszy.

Analizowany "Wniebowzięcie" głosi,że ze została ona cieleśnie wzięta do nieba,a zatem jej ciało nie uległo rozkładowi.
Ogłoszone sześćdziesiąt osiem lat temu w konstytucji :
"Munificentissimus deus".
Tam, czytamy,że "z ciałem u duszą została wzięta niebieskiej chwały".

To prawda,ze już od około czterystu lat po śmierci naszego zbawiciela zrodziła się ta wiara.
Istniała więc "nieprzerwana wiara wieków".

Tylko,ze nie od samego początku.

Istnieje wiele tomów opisujących to wydarzenie,czy je analizujące .

Nie można zarzucić ich twórcom wielkiej wyobraźni.

Wykorzystywane przez teogów katolicyzmu argumenty na poparcie tego dogmatu,to to same,jak przy jej "niepokalanym poczęciu".
Przy czym,żaden z nich nic o tym jako taki nie wspomina.

« Wróć do tematów
Do góry strony: Wniebowzięcie NMP- bez podstaw w Biblii