112
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi15
  • Ocen na +15
112 ppt ?

woda z czosnkiem do kwiatów (16)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

woda z czosnkiem do kwiatów

Napisał(a): ~Laria -

Chciałabym się z wami podzielić swoim ostatnim odkryciem. Szukałam ostatnio, jaka woda do podlewania kwiatów będzie najlepsza. Moim zdaniem woda z cukrem do kwiatów się całkiem nieźle sprawdziła. Tak samo woda gazowana do kwiatów pozwala im rosnąć zdrowiej i w lepszym tempie. Ale moim faworytem do podlewania roślin doniczkowych jest woda z czosnkiem do kwiatów. Czosnek jest jak antybiotyk dla roślin, pięknie je wzmacnia. Użyłam naparu z czosnku i spryskałam pędy i liście. Efekty są super. A Wy macie jakieś doświadczenia z wodą z czosnkiem do kwiatów? A może czymś innym z dobrym skutekiem podlewacie rośliny.
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: woda z czosnkiem do kwiatów

Napisał(a): olacda -

Aby bez długo stał w wazonie po ścięciu dobrze jest zanurzyć całkowicie w wodzie na kilka godzin lub zanurzyć tylko pędy w głębokim naczyniu z wodą, a kwiatostany spryskać przez gęste sito chłodną wodą. Więcej propozycji przedłużenia trwałości kwiatów w tym artykule http://dzialk(...)sci.php

Reklama

Napisał(a): ~elle -

~Jill 15 ząbków czosnku na 10 litrów gorącej wody, pół godziny pod przykryciem i mamy cudowny roztwór grzybobójczy i bakteriobójczy :)
STOP !! Gorąca woda powoduje, że zabija cenne właściwości czosnku. Letnia , zimna woda tak ale nigdy gorąca.

Napisał(a): ~Ewa -

~tori Ja używam wody po ziemniakach, bardzo fajnie odżywia rośliny. Ale tę wode z czosnkiem chętnie wypróbuję.
Piszesz o wodzie w której były myte ziemniaki obrane- przed gotowaniem czy takiej po ugotowaniu ziemniaków ? Chyba to pierwsze .

Napisał(a): ~gosc -

Woda nie musi być koniecznie z samym czosnkiem...doskonale sprawdza sie zalanie woda obierek z czosnku (w litrowym sloiku) i pozostawienie na noc pod przykryciem.Po podlewaniu taka woda kwiaty lepiej rosna,maja bardziej soczysta zielen i podejrzewam ze odstrasza pasozyty.
« Wróć do tematów
Do góry strony: woda z czosnkiem do kwiatów