593
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń39 tys.
  • Odpowiedzi162
  • Ocen na +145
593 ppt ?

Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone! (163)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): ~s30krzys -

Przepędzony ze Szczawy
AUTOR: Leszek Konarski | Marzec 11, 2013
Dopiero biskup i proboszcz wygonili Antoniego Macierewicza sprzed ołtarza

Od prawie 20 lat kombatanci z Podhala opowiadają, jak to Antoni Macierewicz spowodował śmierć ich towarzysza broni, płk. Jana Cieślaka ps. „Maciej”, szefa wywiadu 1. Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Macierewicz nie strzelał do pułkownika, wystarczyły słowa wygłoszone z ambony w trakcie mszy. Na wszystko mają dowody, w prasie były artykuły, jest notatka. Co obecny poseł PiS i ekspert od katastrof lotniczych w 1993 r. robił na ambonie? Kto mu pozwolił wygłaszać kazanie?

Nieproszeni goście

W niedzielę, 22 sierpnia 1993 r. w Szczawie koło Limanowej odprawiona została doroczna msza kombatancka. Kazanie Macierewicza zostało opisane w artykułach „Serce pułkownika nie wytrzymało” w „Dzienniku Polskim” oraz „Macierewicz z ambony” w „Gazecie Wyborczej”. Oto fragment z „Gazety Wyborczej (nr 197, 24.08.1993):
W niedzielę w Szczawie, woj. nowosądeckie, odbyły się uroczystości ku czci żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Mszę polową, przy ołtarzu obok kościoła parafialnego, odprawił bp Gucwa. Jeszcze przed zakończeniem mszy na ambonę wszedł Antoni Macierewicz z kolegą. Jego przemówienie o „złodziejstwie ekip Mazowieckiego, Bieleckiego i Suchockiej” wierni – głównie weterani AK – przerywali okrzykami.
– Politycy nie chcieli zejść z ambony nawet na wyraźne polecenie obecnych księży. Pomogła dopiero osobista interwencja biskupa – powiedział „Gazecie” Andrzej Ślęzak ps. „Świstak” z oddziału „Żelbet”.
Antoni Macierewicz był w towarzystwie Mariana Banasia, swojego doradcy w MSW za rządów Jana Olszewskiego, a potem – za prezydentury Lecha Kaczyńskiego – wiceministra finansów i szefa Służby Celnej. Obydwaj, przepędzeni przez bp. Józefa Gucwę i proboszcza miejscowej parafii Edwarda Fonfarę, musieli się wycofać do samochodu i szybko odjechali, żegnani wyzwiskami. Gdyby zostali jeszcze chwilę, mogłoby dojść do bijatyki.
Notatka, na którą powołują się kombatanci, została sporządzona następnego dnia przez kpt. Jana Kacwina, ps. „Juhas”, sekretarza nowotarskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, i wywieszona na drzwiach lokalu kombatanckiego przy Rynku w Nowym Targu. Do dzisiaj znajduje się w dokumentach związku. Oto jej treść z zachowaniem oryginalnej pisowni:
Zawiadomienie
W dniu 22 sierpnia 1993 zmarł nagle w Szczawie płk Jan Cieślak „Maciej” (na serce) w budynku vis a vis kościółka po uroczystości Akowskiej. Atak nastąpił w wyniku zdenerwowania się przemówieniem b. ministra Macielewicza z podium ołtarza do zebranych po Mszy Św.
Kilka dni później kombatanci z Podhala spotkali się w Nowym Targu i podjęli następującą uchwałę:
Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Oddz. Nowy Targ, na zebraniu w dniu 28 sierpnia 1993 r. w imieniu członków Oddziału – ostro potępia wtargnięcie Antoniego Macierewicza na ambonę w czasie uroczystej mszy św. podczas uroczystości akowskiej w Szczawie w dniu 22 sierpnia br. jak i jego wystąpienie obrażające nasze uczucia patriotyczne i religijne.
Uchwała ta, podpisana przez ówczesnego prezesa Eugeniusza Frajdenberga, też znajduje się w związkowych dokumentach.
„Maciej” z honorami wojskowymi pochowany został 30 sierpnia 1993 r. na cmentarzu w Batowicach. Z Podhala przyjechało kilka autokarów z kombatantami. Żaden z żałobników nie miał wątpliwości, kto przyczynił się do jego śmierci.

Odpusty partyzanckie

Szczawa, położona na wysokości 900 m n.p.m., to wieś letniskowa w gminie Kamienica, w powiecie limanowskim, pomiędzy zboczami Gorców a Beskidem Wyspowym. Ten teren – z dala od głównych tras do Zakopanego, Szczawnicy czy Nowego Sącza, pozbawiony dróg dojazdowych – był idealnym miejscem działań partyzanckich w czasie II wojny światowej. W okolicznych lasach stacjonowały oddziały utworzonego w 1944 r. 1. Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej, liczącego prawie półtora tysiąca żołnierzy, którego dowódcą był mjr Adam Stabrawa „Borowy”.
INTERIA.PL

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): tTuman kurzu -

tak Panie Wojtku, koryto to same,tylko ...się zmieniają.do tego krwiożercze.ludzie kultury i prawa, którzy pracowali z poświęceniem na rzecz państwa niezależnie od polityki,teraz zwalając na poprzedni system są szkalowani i napiętnowani. Pamiętajcie, że historia was kiedyś też oceni,a ludzie którzy będą żyć i nie będą mieć przez was wypranych mózgów też wydadzą na was wyrok.tak z innej bajki zastanówcie się, ilu z was zakłamani głosiciele prawdyM tej jedynej, na którą tylko wy macie monopol, Nie Urodziło się w czasach komuny.Jeśli ktoś z was czytał Polskiego wieszcza P.Żeromskiego :-) ,,jesteście jak pobielane groby"

Reklama

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): gość -

Ja uważam że PO nie rozwalalo naszego Państwa tak jak robi to PiS przecież my nie mamy żadnych praw jesteśmy podsłuchiwani podglądani napuszczani jeden na drugiego przecież nawet za Komuny tak nie bylo

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): ~ślązak -

~antek
~gosc ABSOLUTNIE TAK SAMO MYSLE I CZUJE JAK MAN I OBY WIECEJ TAKICH LUDZI BYŁO W POLSCE- zawsze miał trafne spostrzezenia i oceny sytuacji to niezwykle inteligentny człowiek ! dziekuje !
Ja tak czułem osiem lat, od dwóch jestem zadowolony.[b][/b]
Nie zrozumiałeś P. Wojtka, zostałeś przekupiony- sam się przyznajesz :)

Reklama

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): ~ślązak -

gość Wychowany w komunistycznym dobrobycie to normalne że krytykuje rządy PiS i nie on jedydny obawia się o ciepłą posadkę .
A Kaczyński w jakim innym dobrobycie wychowany ? nie czujesz czy za trudne myślenie? :)

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): ~ślązak -

~jamo I w ten sposób takimi nieprzemyślanymi i stronniczymi opiniami Pan Man stracił ok 70% swoich sympatyków . Szkoda bo dziennikarzem muzycznym jest niezłym , ale na politycy się zupełnie nie zna i w tej dziedzinie nie powinien publicznie głosu zabierać.
jamo możesz podać algorytm do wyliczenia 70% ? :)))

Reklama

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): ~ślązak -

gość Od PiS nic nie dostałam - żadna zmiana mnie nie dotyczy. Za PO straciłam pracę, ponieważ nie chciałam łamać przepisów . W samorządzie jest większa patologia niż w ministerstwach. Kiedyś był pierwszy sekretarz a teraz starosta. Obowiązuje nie prawo tylko posluszenstwo. Celebryci są beneficjentami rządów PO, Fundusze UE w tzw projektach miękkich miały zmieniać zachowania mentalne. Społeczeństwo bez tożsamości, bez płci, narodowości. Uważam , ze powinien odejść z Trójki. TVN czeka - z pseudointelektualistami.
Już kiedyś tak właśnie oceniano ludzi gość-u, nie za to, że są w czymś dobrzy tylko że nie myślą po "bolszewicku" - koło historii się przytoczyło :((

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): ~rarytas -

Jan Czy Pan Mann strack rozum ? Töuszcza jaką obrósł
Przez lata komuny w której to siedział jak paczek pod miotłą dziś starzec pozwala sobie obrażać Polaków ? Dawno miejsce w domu starców czaka ta takich tchórzy którzy z komuna żyli jak książęta ! Mann od dziś jest wrogiem moim i moijej rodziny wynocha z tym grubasem do bakutilu tam utylizacja parchów antypolskich !
odezwał się Jan - Polak ? chyba "polaczek" z bolszewickim rozumkiem :(((

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): Polak maly -

Jestem słuchaczem PR3 Pana Wojtka lubię słuchać z małymi wyjątkami. Jego polityczne wypowiedzi są tragiczne. Jestem młodym człowiekiem nikt mnie nie przekupil. Pan Mann jak widać bardzo chce wylecieć z radia pewnie tylko poto by zostać meczennikiem.... dla mnie to jest słabe i tyle.Niemniej jednak wszystkiego najlepszego Panie Wojtku pozdrawiam.

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): ard -

~gość W. Man powinien sobie przypomnieć jak to platforma obywatelska zrobiła sobie z Polski własne podwórko, a z Polaków głupców. Ta era "szlachty" skorumpowanych i umoczonych polityków już dobiega końca. Trzeba PO i PSL jeszcze rozliczyć i powsadzać. Pisanie, że społeczeństwo zostało przekupione jest bardzo głupie i nieodpowiedzialne. Zadaniem każdej władzy jest służenie społeczeństwu i dobre gospodarowanie krajem.
Pajacu z PiS to co zrobil PiS w ciagu 2 lat przejmujac Polske we wszystkich dziedzinach obsadzajac swoimi ludzmi nie odwazyla sie zrobic zadna partia po 1989r Wiec nie manipuluj faktami bo PiS klamstwami omanil ludzi i sluzy tyko swoim czlonkom majac innych w du ...Za zegarek ktory nie zostal ujety w zeznaniu podatkowym minister z PO musial opucic nie tylko Rzad ale swoja partie a w PiS Szyszko z PiS ma sie dobrze choc nie ujal w zeznaniou podatkowym posiadlosci prawie milion zl i nikt mu nie odwazyl sie postawic zarzutu bo tak wyglada obecnie sprawiedliowosc PiS

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): ~gosc -

polacy dali sie rzekomo kupic za 500+ A MNIEJSZOSC NIE POLACY W POPRZEDNIM UKLADZIE ZYLi jak paczki w masle a ze teraz mniej moga sie po polakach slizgac to zgrzytanie zebow sie rolega ha ha ha ha

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): ~xena2003 -

--- Społeczeństwo było niewolone-owszem - ale do czasu dopóki PIS nie przejął władzy ! ! ! Pod każdym względem od 1990 roku Polacy byli okradani i oszukiwani przez kolejne złodziejskie rządy Wałęsy ,Kwaśniewskiego , PO ....Wszystko co oni zrobili w Polsce nie miało zgody Społecznej -Było robione niezgodnie z ustaleniami Okrągłego Stołu- Oszuści OSZUKALI POLAKÓW .Nie było Zgody Społecznej na prywatyzację Strategicznych Zakładów i Przedsiębiorstw oraz Banków i Kopalin i Energetyki .Nie było zgody na prywatyzację Chemii i Farmacji . To przecie podstawa bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków.Tamta władza doprowadziła do BRAKU BEZPIECZEŃSTWA I STABILIZACJI życia POLAKÓW obecnie. Wszyscy Ci powinni być osądzeni i skazani za łamanie Konstytucji i Prawa.Powinni być pozbawieni majątków na rzecz poszkodowanego Społeczeństwa Polskiego . Obecna Władza nie jest w stanie naprawić w krótkim czasie wszystkiego co zostało zniszczone i wykradzione .Każdy Kto występuje wbrew obecnej Władzy jest ZDRAJCĄ i ZŁODZIEJEM I BANDYTĄ jak Ci wszyscy którzy ten Kraj - Polskę okradli i zniewolić chcieli na nowy sposób .... Mann jest ZDRAJCĄ ! ! ! jego wyplucin będą słuchać jedynie równi jemu....

Re: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!

Napisał(a): ~gość1 -

Niech Mann nie narzeka. Polska już przeżyła rządy złodziei z Platformy Obywatelskiej. Nieudolność tej władzy została okupiona przez Polaków. Nasze zadłużenie zwiększyło się za rządów PO dwukrotnie osiągając kwotę biliona złotych. Takich rządów jak PO-PSL jeszcze w Polsce nie było!!! Całe pokolenia będą spłacać nasze zadłużenie, bo banda nieudaczników z PO nie potrafiła zadbać i interes Polaków. PO to złodzieje, oszuści i kłamcy!!!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wojciech Mann krytykuje dobrą zmianę. Środowisko PiS oburzone!