43
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +0
43 ppt ?

Wstrząśnienie mózgu (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wstrząśnienie mózgu

Napisał(a): Gość -

Cześć Wam Wszystkim!

Dwa i pół miesiąca temu uderzyłam się głową w róg szafki. Miałam zrobioną tomografię głowy, która wyszła bez zmian, oraz badanie EEG też bez zmian. Natomiast tylko w wywiadzie stwierdzono „liczne wstrząśnienia mózgu”. Mimo wszystko do dnia dzisiejszego czuję lekkie otępienie tzn. ciężko mi znaleźć odpowiednie słowo, aby wyrazić swoje myśli, wcześniej nie miałam z tym kompletnie żadnego problemu. Zawodzi mnie również pamięć, szczególnie ta, która poprzedza to co miało miejsce niedawno. Mam w związku z tym pytania. Czy wstrząśnienie mózgu i zmiany jakie z nim następują są odwracalne? Jeśli tak, to jak długo trwają? Czy mieliście sami lub ktoś z waszych znajomych wstrząśnienie mózgu – jak to przebiegało?
Dziękuję, za wszelkie odpowiedzi.
INTERIA.PL

Re: Wstrząśnienie mózgu

Napisał(a): xenia64 -

Witaj. Osobiście nie przechodziłam wstrząśnienia mózgu, nie znam też szczegółów zasłyszanych od innych, ale postanowiłam poszperać na ten temat w internecie i oto, co znalazłam na Googlu: "Wstrząsnienie mózgu jest dość częstym skutkiem urazów głowy. Uraz może spowodować utratę przytomności na około 1 godzinę, ale aby mówić o wstrząśnieniu mózgu utrata przytomności nie może przekraczć 6 godzin. Objawy: niepamięć wsteczna poprzedzająca uraz lub niepamięć następcza, nudności, wymioty, bóle głowy, zaburzenia równowagi, pamięci oraz funkcji poznawczych (myślenia, kojarzenia), nieobecny wyraz twarzy, dezorientacja, niewyraźna i nielogiczna mowa, rozdrażnienie, zaburzenia snu, lęk, nietolerancja jasnego światła i głośnych dźwięków. Teraz uwaga: Dolegliwości mogą utrzymywać się przez kilka DNI i ustępują samoistnie. Dalej jest o stopniach wstrząśnienia,ale nie maja związku z Twoimi problemami. Piszesz, że uderzyłaś się 2 i pół MIESIĄCA temu, objawy te według powyższego powinny ustąpić. Tak więc, nie objawy, ale długość ich trwania powinny Cię niepokoić. Spróbuje jeszcze poszukać, może trafię na jakieś forum na ten temat... Narazie, to by było na tyle, trzymaj się.

Hej. Znalazłam coś jeszcze: "Należy podkreślić, że krytyczny okres, w czasie którego ujawnia się większość niebezpiecznych następstw urazu głowy to pierwsze 24 godziny po urazie. NIEKIEDY JEDNAK POWIKŁANIA URAZU GŁOWY ROZWIJAJĄ SIĘ NAWET PO UPŁYWIE 6 M I E S I Ę C Y . Są jeszcze poza tym możliwe POWIKŁANIA - krwiaki: śródmózgowy lub wewnątrzczaszkowe. ICH objawy: zaburzenia czucia, równowagi, poruszania się, świadomości, pamięci, widzenia, mowy, słyszenia... Idź więc do lekarza. Życzę zdrowia.

Reklama

xenia64 Hej. Znalazłam coś jeszcze: "Należy podkreślić, że krytyczny okres, w czasie którego ujawnia się większość niebezpiecznych następstw urazu głowy to pierwsze 24 godziny po urazie. NIEKIEDY JEDNAK POWIKŁANIA URAZU GŁOWY ROZWIJAJĄ SIĘ NAWET PO UPŁYWIE 6 M I E S I Ę C Y . Są jeszcze poza tym możliwe POWIKŁANIA - krwiaki: śródmózgowy lub wewnątrzczaszkowe. ICH objawy: zaburzenia czucia, równowagi, poruszania się, świadomości, pamięci, widzenia, mowy, słyszenia... Idź więc do lekarza. Życzę zdrowia.
Dziękuję, za informację i poświęcony czas. To miłe, że ktoś się interesuję. Byłam u lekarza, ale on to bagatelizuje, mówiąc – tak ma być. Natomiast inny zlecił mi badanie EEG, które wyszło ok., w związku z tym twierdzi, że jest ok. Tylko, że ja ewidentnie wiem, że nie jest ok.

chorusiana
xenia64 Hej. Znalazłam coś jeszcze: "Należy podkreślić, że krytyczny okres, w czasie którego ujawnia się większość niebezpiecznych następstw urazu głowy to pierwsze 24 godziny po urazie. NIEKIEDY JEDNAK POWIKŁANIA URAZU GŁOWY ROZWIJAJĄ SIĘ NAWET PO UPŁYWIE 6 M I E S I Ę C Y . Są jeszcze poza tym możliwe POWIKŁANIA - krwiaki: śródmózgowy lub wewnątrzczaszkowe. ICH objawy: zaburzenia czucia, równowagi, poruszania się, świadomości, pamięci, widzenia, mowy, słyszenia... Idź więc do lekarza. Życzę zdrowia.
Dziękuję, za informację i poświęcony czas. To miłe, że ktoś się interesuję. Byłam u lekarza, ale on to bagatelizuje, mówiąc – tak ma być. Natomiast inny zlecił mi badanie EEG, które wyszło ok., w związku z tym twierdzi, że jest ok. Tylko, że ja ewidentnie wiem, że nie jest ok.
>>Coś w tym musi być - o czasie trwania tych objawów piszą nawet o sześciu miesiącach. Znalazłam takie forum medyczne www.commed.pl; jest tam taki temat :"Rehabilitacja po wstrząśnieniu mózgu?!". Przeczytaj sobie post 'Nemo7'. To w ogóle wygląda na forum, które może Ci bardzo pomóc przejść przez to wszystko, możesz się tam nawet zalogować. Jednak, żeby od razu trafić na tę stronę, wgoogluj sobie 'wstrząśnienie mózgu,forum'. Trzymaj się.

Reklama

xenia64
chorusiana
>>Coś w tym musi być - o czasie trwania tych objawów piszą nawet o sześciu miesiącach. Znalazłam takie forum medyczne www.commed.pl; jest tam taki temat :"Rehabilitacja po wstrząśnieniu mózgu?!". Przeczytaj sobie post 'Nemo7'. To w ogóle wygląda na forum, które może Ci bardzo pomóc przejść przez to wszystko, możesz się tam nawet zalogować. Jednak, żeby od razu trafić na tę stronę, wgoogluj sobie 'wstrząśnienie mózgu,forum'. Trzymaj się.

>>Jest jeszcze ForumNeurologiczne.pl, lepsze od tamtego!

Napisał(a): gość -

Ja miałem wstrząśnienie mózgu około 4 lata temu. Przez pierwsze dwa miesiące miałem takie problemy ze sobą, że współczuję mojej wspaniałej dziewczynie za to że wytrwała przy mnie. Huśtawki nastrojów, napady złości, wszystko mnie złościło, łatwo można było wyprowadzić mnie z równowagi. Bardzo silne bóle głowy, pocenie się podczas snu jak to zwykle ma miejsce przy gorączce ale nie o gorączce tu mowa. Czasami łapałem w ciągu chwili takiego doła że zaczynałem płakać bez powodu. Problemy z pamięcią, których nigdy przed wypadkiem nie znałem, miałem świetną pamięć. Przez dwa miesiące było najgorzej, później zaczęło się poprawiać stopniowo. Co ciekawe zmiana przyszła nagle, po kilku tygodniach obudziłem się i poczułem różnicę, że ogólnie czuję się lepiej, moja głowa nie jest już ciężka jak z kamienia, nie odczuwam już mdłości i ogólnego rozbicia, nie w takim stopniu jak wcześniej, chociaż nadal. Spałem lepiej, spokojniej i nie byłem już cały mokry od potu nawet po krótkiej drzemce. Niestety, czuję do dziś że nie jestem tą samą osobą, którą byłem przed urazem głowy. Chodziłem z tym do lekarza rodzinnego, ale tylko mnie opieprzył TŁUMACZĄC ŻE TO WSZYSTKO NORMALNE PO URAZACH GŁOWY I POTRZEBA DUŻO CZASU ŻEBY SIĘ POPRAWIŁO, powiedział również że ludzie wychodzą z o wiele gorszych wypadków i muszą z tym żyć. Ale ja chciałem jasnej odpowiedzi co mi się dzieje i co mogę z tym zrobić a nie takiego podsumowania. Dziś mam problemy z koncentracją, pamięcią. Szybko się denerwuję i niestety często wybucham, nie umiem tego kontrolować, tzn krzyczę i mówię przykre rzeczy mimo że tego nie chcę, ale nie kontroluję tego, tak szybko wybucham:( Zdarza mi się często zapominać ze coś wstawiłem do gotowania oraz innych podobnych sprawach, tak zwyczajnie zapominam co przed chwilą robiłem. Najbardziej uciążliwe jest to że nie mogę sobie przypomnieć wielu istotnych szczegółów, mam trudności w płynnym wysławianiu i znajdowaniu potrzebnych słów. Również w trakcie rozmowy zdarza mi się zapomnieć do czego zmierzałem, dosyć często:( Pochmurną deszczową pogodę odczuwam szczególnie źle, najczęściej robię się słaby, ospały i mam mdłości. Czy są inne osoby z podobnymi problemami po urazie głowy? Proszę o odpowiedź

Reklama

Hej ja miałam wstrzasnienie mózgu prawie 3 lata temu. od tego czasu cierpię na cięzka depresję i całkowita bezsennosc. czuje sie bezradna w tej sytuacji ciagle zazywam leki nasenne i antydepresyjne. kłopoty z pamiecia i koncentracja to normalne po takich urazach.tez sie zastanawiam czy kiedys bede takim człowiekiem jak przed wypadkiem.jest może ktos w podobnej sytuacji.cały czas mam myśli samobójcze i nie wiem ile jeszcze to wszystko wytrzymam.niech ktos się odezwie ile to może jeszcze potrwac?

Objawy takie trwają zwykle o kilku tygodni do kilku miesięcy. Jak widać w tym przypadku jest to znacznie dłużej. Trochę się dziwię, jeszcze nie poszedłeś z tym do lekarza. Bezsenność się leczy. Lekarzem właściwym jest psychiatra, nie trzeba mieć skierowania.

Witam. Ja jestem ok 2 miesiące po wstrząśnieniu mózgu. Po upadku z konia na asfalt (na szczęście w kasku) Długo nie odzyskiwałam świadomości, drogi do szpitala i badań nie pamiętam. Odzyskałam pełną świadomość dopiero na łóżku szpitalnym. CT okazało się ok, jak stwierdził lekarz i następnego dnia mogłam wrócić do domu. Tydzień odpoczynku, dużo snu i po 2 tygodniach wróciłam do jeździectwa, ale. Właśnie ale, psychicznie jest ok, lepiej niż ostatnio (podobna sytuacja miała miejsce ok 1,5 roku temu, z tym, że łagodniej:)) ale mam dokuczliwe zawroty głowy, szczególnie przy pochylaniu się, jak patrzę do góry i leżąc, gdy gwałtownie zmieniam pozycję, lekkie mdłości i poty przy większym wysiłku (wcześniej tak nie było)
Mam nadzieję, że z biegiem czasu wszystko wróci do normy, czego i Wam życzę.
Szczególne podziękowania, dla oddziału SOR w Bełchatowie:)))
Pozdrawiam.

gość Ja miałem wstrząśnienie mózgu około 4 lata temu. Przez pierwsze dwa miesiące miałem takie problemy ze sobą, że współczuję mojej wspaniałej dziewczynie za to że wytrwała przy mnie. Huśtawki nastrojów, napady złości, wszystko mnie złościło, łatwo można było wyprowadzić mnie z równowagi. Bardzo silne bóle głowy, pocenie się podczas snu jak to zwykle ma miejsce przy gorączce ale nie o gorączce tu mowa. Czasami łapałem w ciągu chwili takiego doła że zaczynałem płakać bez powodu. Problemy z pamięcią, których nigdy przed wypadkiem nie znałem, miałem świetną pamięć. Przez dwa miesiące było najgorzej, później zaczęło się poprawiać stopniowo. Co ciekawe zmiana przyszła nagle, po kilku tygodniach obudziłem się i poczułem różnicę, że ogólnie czuję się lepiej, moja głowa nie jest już ciężka jak z kamienia, nie odczuwam już mdłości i ogólnego rozbicia, nie w takim stopniu jak wcześniej, chociaż nadal. Spałem lepiej, spokojniej i nie byłem już cały mokry od potu nawet po krótkiej drzemce. Niestety, czuję do dziś że nie jestem tą samą osobą, którą byłem przed urazem głowy. Chodziłem z tym do lekarza rodzinnego, ale tylko mnie opieprzył TŁUMACZĄC ŻE TO WSZYSTKO NORMALNE PO URAZACH GŁOWY I POTRZEBA DUŻO CZASU ŻEBY SIĘ POPRAWIŁO, powiedział również że ludzie wychodzą z o wiele gorszych wypadków i muszą z tym żyć. Ale ja chciałem jasnej odpowiedzi co mi się dzieje i co mogę z tym zrobić a nie takiego podsumowania. Dziś mam problemy z koncentracją, pamięcią. Szybko się denerwuję i niestety często wybucham, nie umiem tego kontrolować, tzn krzyczę i mówię przykre rzeczy mimo że tego nie chcę, ale nie kontroluję tego, tak szybko wybucham:( Zdarza mi się często zapominać ze coś wstawiłem do gotowania oraz innych podobnych sprawach, tak zwyczajnie zapominam co przed chwilą robiłem. Najbardziej uciążliwe jest to że nie mogę sobie przypomnieć wielu istotnych szczegółów, mam trudności w płynnym wysławianiu i znajdowaniu potrzebnych słów. Również w trakcie rozmowy zdarza mi się zapomnieć do czego zmierzałem, dosyć często:( Pochmurną deszczową pogodę odczuwam szczególnie źle, najczęściej robię się słaby, ospały i mam mdłości. Czy są inne osoby z podobnymi problemami po urazie głowy? Proszę o odpowiedź
Tak jak Ty jestem po wstrząśnieniu mózgu, od zdarzenia minęły 3 lata. Mimo upływu czasu i pocieszającego bełkotu lekarzy (od neurologa po psychiatrę) mam wszystkie objawy, które wymieniłeś + plus wiele innych, jak nabyta dysleksja, problemy z motoryką (pisanie na klawiaturze, trafianie w odpowiednie klawisze i przekręcania sylab), obsesyjne liczenie liter, otępienie odczuwane jako kalectwo, problem w kontaktach z ludźmi.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • wstrząs mózgu powikłania
  • jak sie czuje jak jest wstrzas muzgu
  • jak rehabilitować mózg po wstrzasie
  • wstrzas mozgu powiklania po 2
  • wstrząśnienie mózgu forum
  • myslenie po wstrzasnieniu
  • ile czasu może trwać wstrzasnienie mozgu
  • wstrząśnienie mózgu powikłania
  • jakie sa powiklania czas mozgu
  • wstrzasnienie mozgu myslenie