22
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń920
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +-30
22 ppt ?

Wszy w szkole-jak zapobiec?? (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wszy w szkole-jak zapobiec??

Napisał(a): ~AgaTA -

Moja córka złapała w szkole wszy. Połowa klasy też ma te robactwo...naturalnie, nie puszczam jej z mężem do szkoły.
Ludzie jak to wytępić?
Obawiam się ze mój młodszy syn tez może złapać te paskudztwo.
Są jakieś sposoby, żeby zapobiec przenoszeniu, wszy na innych domowników???
INTERIA.PL

Re: Wszy w szkole-jak zapobiec??

Napisał(a): A44 -

Zapobiegać? Często myć głowę dziecka i przeglądać. W aptece możesz kupić szampony bardzo szybko działające i tępiące wszy. Warto poruszyć ten problem w szkole. Pielęgniarka powinna przeglądać głowy dzieciom, jeśli nie ma takowej, to nauczyciel...Gdy wszyscy rodzice wezmą się za to, prędko uda się wam wyplenić to paskudztwo. Warto, żeby rodzina profilaktycznie też umyła włosy takim specjalistycznym szamponem...Warto często zmieniać pościel, prać i prasować ją. Podobnie całą odzież rodziny.
Profilaktycznie można płukać po myciu włosy wodą z octem bądź wodą z cytryną. Odstrasza to wszy.

Reklama

Napisał(a): ~gość -

Muchozolem skutecznym spryskaj dom , w aptece jest taki płyn od wszawicy.
Może pojazdy do przewożenia dzieci niech kierowcy zostawiają na szkolnym parkingu, bo często ten pojazd służy nie tylko do przewozu dzieci, czasami śpią tam pieski ,pijaki, itd.

Reklama

Napisał(a): ~Mag -

[b][/b]Nie chcę uskuteczniać reklamy dlatego nie podam nazwy ale są specjalne grzebienie wytwarzające ładunki elektr. które zabijają wszy i gnidy. Ja miałam problem, ponieważ w szkole do której chodziło moje dziecko co 2-3 miesiące ten problem wracał. Po kilku wydatkach rzędu 60 zł za środki (nitolic - skuteczny acz drogi a jeżeli jedna osoba w domu ma, lepiej kompleksowo potraktować wszystkich) wkurzyłam się. Podsłuchałam rozmowę zadowolonej mamy i dowiedziałam się o grzebieniach - koszt ok 70 zł ale żadnej chemii i żadnej wszy od ponad pół roku :). Powodzenia

Reklama

Napisał(a): ~Manika -

No właśnie jeśli jest możliwość, to lepiej wcześniej profilaktycznie się zabezpieczyć przed wszami. Wiem, że nie lubią np. zapachu mięty, ale najskuteczniejszym sposobem będzie zastosowanie np. Pipi Nitolic Prevent Plus - ja stosowałam u córki jakiś czas temu, kiedy w szkole panowała wszawica i na szczęście u nas bez problemu, ale niedługo jedzie na zimowisko, więc obowiązkowo "wyposażę" jej kosmetyczkę w ten spray :)

Napisał(a): ~rtt -

Wszy rzeczywiście z tego co słyszę coraz częściej stają się sporym problemem dla szkół i przedszkoli wiec warto coś profilaktycznie stosować. Możesz sobie zobaczyć dla dziewczynki gumki CichoWsza – ciekawa opcja, bo gumki wyglądają jak te zwykłe gumki do włosów, ładnie pachną a jednocześnie będą chronić dziecko przed pojawieniem się wszy więc to naprawdę sensowna propozycja.

Napisał(a): Ela gość -

W szkole moich dzieci panuje wszawica i moja córka załapała jestem jedyna z matek która Zgłasza ten problem. Moje dziecko gdy nie chodziło dwa tygodnie do szkoły nie było problemu nie było wszy , gdy wróciła do szkoły problem wszy powrócił. Dziecko ma prze ze mnie sprawdzana głowę codziennie. W dzień w którym była pielęgniarka środowiskowa stwierdziła ze żadne dziecko nie ma wszy... po powrocie ze szkoły sprawdziłam dziecku głowę i miało wszy !!! Mimo ze sprawdzała to pielęgniarka . Od nowa zgłosiłam problem w ten sam dzień!! Zamiast być mi wdzięcznym ze zgłaszam problem zostałam zastraszona przez pielęgniarkę ze zgłosi to do kuratora rodzinnego. Bo ona głowy dobrze sprawdziła !! I jak zwalczać problem jak jest się zastraszany ??!

Napisał(a): ~halenka -

U nas pielęgniarka w ogóle nie sprawdza, bo większość rodziców nie wyraziła na to zgody, więc epidemia się szerzy, bo rodzice się w większości nie przyznają. Ja moje dzieci sprawdzam codziennie, jak coś złapały to od razu parasidose w ruch i wytępiłam paskudztwo. Na szczęście nie było potrzeby, żeby powtarzać kurację.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wszy w szkole-jak zapobiec??