53
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi33
  • Ocen na +18
53 ppt ?

Wszystkie grzechy Kościoła Katolickiego. Skandale w Watykanie (34)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wszystkie grzechy Kościoła Katolickiego. Skandale w Watykanie

Napisał(a): ~Skandale -

Wątek do dzielenia się skandalami związanymi z kościołem rzymskim, księżmi, biskupami, papieżami; doktyną, traktowaniem "heretyków"- jak współcześnie, tak i na przestrzeni dziejów. Niech to będzie skarbnica wiedzy. Zaczynamy:

KOKAINA I ORGIE HOMOSEKSUALNE

Rzym, 5 lipiec 2017. Wysoki rangą urzędnik Watykanu, sekretarz jednego z najbliższych współpracowników papieża Franciszka, został aresztowany przez policję watykańską po tym, jak przyłapano go na odprawianiu orgii homoseksualnej, której uczestnicy raczyli się kokainą. Orgia odbywała się w budynku obok Bazyliki Św. Piotra

Watykańska policja złapała go- nazywanego przez media "gorącym zwolennikiem papieża Franciszka", po skargach lokatorów budynku, dotyczących nieustannego napływu gości, niezależnie od pory dnia i nocy. Budynku, który obecnie jest używany przez wysokich rangą urzędników kościoła- prefektów i sekretarzy Kurii.

W momencie aresztowania Capozzi był pod tak silnym wpływem narkotyków, że odesłano go na detoks.


"Masz wrażenie, że śnisz- wydaje się, że dzisiejszy Rzym upadł niżej niż Rzym Borgiów"- Riposte Catholique

Źródło:

https://www.l(...)ueled-g


W związku z tym nasuwa się pytanie: czy Rzym jest Nierządnicą Babilońską z 17. rozdziału Apokalipsy? Jeśli tak, czytamy w Biblii ostrzeżenie:

"Ludu mój, wyjdźcie z niej,
byście nie mieli udziału w jej grzechach
i żadnej z jej plag nie ponieśli:
bo grzechy jej narosły - aż do nieba,
i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.

Ap. 18:4
INTERIA.PL

Re: Wszystkie grzechy Kościoła Katolickiego. Skandale w Watykanie

Napisał(a): ~SKANDALE -


Reichskonkordat- konkordat między Rzeszą Niemiecką a Watykanem. Podpisany 20. lipca 1933. Sygnatariuszami byli: kardynał Eugenio Pacelli (późniejszy papież Pius XII)- w imieniu papieża Piusa XI- i Franz von Pappen- w imieniu prezydenta Niemiec Hindenburga. Dokument gwarantował prawa Kościoła Rzymskokatolickiego w Niemczech. Obejmujący urząd biskupi składali odtąd przysięgę lojalności prezydentowi Niemiec.

Konkordat komentowano jako akt dający poparcie moralne reżimowi nazistowskiemu, ponieważ Hitler objął quasi-dyktatorskie rządy w 1933 r.

Uzupełnienie:

Hitler nakłonił prezydenta Rzeszy Hindenburga do kontrasygnowania dekretu o ochronie narodu i państwa (stanie wyjątkowym), co oznaczało zawieszenie swobód obywatelskich (cenzura prasy, kontrola rozmów telefonicznych, możliwość zawieszania działalności partii politycznych, związków zawodowych i stowarzyszeń, usunięcie sądowej kontroli aresztowania przez policję). Korzystając z tego naziści rozpętali masowy terror. Hermann Göring jako minister spraw wewnętrznych Prus nadał bojówkarzom SA uprawnienia policyjne. W wyborach 5 marca 1933 NSDAP otrzymała 44% głosów. Korzystając z unieważnienia mandatów deputowanych komunistycznych oraz nieobecności części socjalistów (znajdowali się już w obozach koncentracyjnych, na emigracji lub w podziemiu), przy sojuszu z DNVP i oportunistycznym stanowisku partii chrześcijańsko-demokratycznej (Zentrum), Reichstag w obecności 535 z 647 deputowanych 24 marca 1933 roku przyjął większością konstytucyjną[c] ustawę o nadzwyczajnych pełnomocnictwach, upoważniającą rząd Rzeszy do wydawania rozporządzeń z mocą ustawy, co pozwoliło Hitlerowi sprawować władzę bez kontroli ze strony parlamentu. Ustawa o nadzwyczajnych pełnomocnictwach, przedłużana dwukrotnie przez Reichstag była legitymizacją totalitarnej władzy NSDAP.


Reklama

Reklama

Re: Wszystkie grzechy Kościoła Katolickiego. Skandale w Watykanie

Napisał(a): ~Skandale -

Paież Hormisdas(514–523)- żonaty; owdowiał, zanim przyjął święcenia. Ojciec papieża Silveriusa

Papież Adrian II (867-872)- mąż Stefanii- wziął ją za żonę, zanim przyjął świecenia; żyła wciąż, gdy został papieżem i nawet mieszkała z nim w Pałacu Laterańskim. Miał córkę- ona również mieszkała w Pałacu Laterańskim.

Papież Jan XVII (1003)- ożenił się, zanim został papieżem. Trójka synów: każdy z nich przyjął świecenia kapłańskie

Papież Klemens IV (1265-1268)- żonaty, zanim przyjął święcenia. Córki poszły do klasztoru

Rozumiem przyjęcie święceń po tym, jak było się żonatym (pragnienie zmian)- ale część kleru kontynuowała pożycie mimo święceń

https://en.wi(...)e_popes

Reklama

Re: Wszystkie grzechy Kościoła Katolickiego. Skandale w Watykanie

Napisał(a): ~czasy kryzysu -

Co do w ogóle i hierarchii kościelnej, to dużo można przeczytać w poniższym fragmencie artykułu: John Vennari, "Fatima i wielka kara", (pierwotnie opublikowanego w „Catholic Family News”, opublikowany został również w "Zawsze wierni" nr 9/2008 (112), tłum. Tomasz Maszczyk, piusx org pl/zawsze_wierni/artykul/1221).

Cyt. "Św. Jan Eudes powiedział, że kiedy Bóg gniewa się na swój lud, zsyła mu – jako karę – złych kapłanów. Oto, co napisał w książce Kapłan, jego godność i obowiązki:

Najbardziej widoczną oznaką Bożego gniewu i zarazem najstraszliwszą karą, jaką może On wymierzyć światu, jest sytuacja, kiedy pozwala On, by jego lud wpadł w ręce ludzi, którzy są duchownymi bardziej z nazwy niż z uczynków, kapłanów okrutnych jak wilki drapieżne, ludzi, którym brak miłości i oddania powierzonej im owczarni (...). Gdy Bóg zezwala na takie rzeczy, jest to bardzo konkretna oznaka, że gniewa się On na swój lud (...). Dlatego właśnie woła On nieustannie do chrześcijan: „Powróćcie, o zbuntowane dzieci (...) a dam wam pasterzy wedle serca mojego» (Jer 3, 14–15). Tak więc nieprawości w życiu kapłanów są chłostą wymierzoną ludowi w konsekwencji jego grzechów.
Św. Jan Eudes ostrzega nas, że jako karę za grzechy ludzi Bóg ześle nam kapłanów, którzy nie są ukształtowani według Jego serca, mających ducha obcego Najświętszemu Sercu Zbawiciela i Niepokalanemu Sercu Maryi.
[...]
Na podstawie pism św. Jana Eudesa i o. Benedykta d’Orazio widzimy więc, że Bóg niekiedy karze swój lud, pozwalając nawet, by przedmioty i miejsca kultu uległy zniszczeniu. Bóg zezwala niekiedy, „by zabrano lub zniszczono ołtarze i święte obrazy” i karze swój lud, posyłając im złych pasterzy – kapłanów nie według Jego serca, ale mających w sobie ducha tego świata, czyli ducha Antychrysta.

Nie sądzę, by wykazanie, że znamiona tego rodzaju kary Bożej można odnaleźć w Kościele po Vaticanum II, wymagało wielu przykładów. Praktycznie w każdym kościele zniszczono ołtarz albo przynajmniej zastąpiono go protestanckim w stylu stołem. Praktycznie każdy kościół doświadczył, w takiej czy innej formie, tego, co możemy nazwać dewastacją jego wnętrza – w każdym widzimy dziś współczesne brzydkie sprzęty liturgiczne i obrazy, które nie ilustrują już prawd wiary.
[...]
Apostoł Paweł ostrzegał św. Tymoteusza: „Przyjdzie bowiem czas, gdy zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich pożądliwości zgromadzą sobie nauczycieli – mając uszy chciwe na pochlebstwa i od prawdy słuch z pewnością odwrócą, a obrócą się ku baśniom” (2 Tm 4, 3–4). Ponieważ oczywiste jest, że żyjemy w czasie powszechnego „odwrócenia się” od prawdy, naszym obowiązkiem jest czynić co w naszej mocy na rzecz powrotu do niej.

Musimy:

Przyjmować jako pewnik niezmienność katolickiej prawdy.
Akceptować to, że wiara katolicka się nie zmienia, i trzymać się katolickiej doktryny w takiej postaci, w jakiej zawsze jej nauczano, „w tym samym znaczeniu i w tym samym wyjaśnieniu”.
Modlić się za zarażonych współczesnymi błędami i publicznie się im sprzeciwiać.
Żyć orędziem fatimskim, odmawiać codziennie różaniec, praktykować nabożeństwo pięciu pierwszych sobót, ofiarować codzienne obowiązki Bogu jako akt zadośćuczynienia.

W walce tej, w której ostatecznym zwycięzcą będzie – jak wiemy – Najświętsza Maryja Panna, powinniśmy czerpać inspirację ze słów s. Łucji do ks. Fuentesa:

Dlatego właśnie jest konieczne, żebyśmy wszyscy zaczęli zmieniać się duchowo. Każdy z nas musi nie tylko ratować swoją własną duszę, ale również pomóc tym wszystkim, których Bóg postawi na naszej drodze."


cdn.

Re: Wszystkie grzechy Kościoła Katolickiego. Skandale w Watykanie

Napisał(a): ~czasy kryzysu -

~czasy kryzysu Co do w ogóle i hierarchii kościelnej, to dużo można przeczytać w poniższym fragmencie artykułu: John Vennari, "Fatima i wielka kara", (pierwotnie opublikowanego w „Catholic Family News”, opublikowany został również w "Zawsze wierni" nr 9/2008 (112), tłum. Tomasz Maszczyk, piusx org pl/zawsze_wierni/artykul/1221).

Cyt. "[...]Nie sądzę, by wykazanie, że znamiona tego rodzaju kary Bożej można odnaleźć w Kościele po Vaticanum II, wymagało wielu przykładów. Praktycznie w każdym kościele zniszczono ołtarz albo przynajmniej zastąpiono go protestanckim w stylu stołem. Praktycznie każdy kościół doświadczył, w takiej czy innej formie, tego, co możemy nazwać dewastacją jego wnętrza – w każdym widzimy dziś współczesne brzydkie sprzęty liturgiczne i obrazy, które nie ilustrują już prawd wiary."

cdn.
Teraz zapowiadany ciąg dalszy. Otóż, fraza "Vaticanum II", to nazwa Soboru Watykańskiego II.
Warto też dodać pewne wypowiedzi papieża Św. Piusa X:
cyt."Zwolenników błędów należy dziś szukać nie już wśród otwartych wrogów Kościoła, ale w samym Kościele: ukrywają się oni – że tak powiemy – w samym wnętrzu Kościoła; stąd też mogą być bardziej szkodliwi, bo są mniej dostrzegalni."
oraz
"Poprzez przebiegłość i zakłamanie perfidnego liberalnego katolicyzmu, który z trudem utrzymując się na granicy potępionego błędu, usiłuje się zachowywać pozory systemu przestrzegającego najczystszej doktryny. Ksiądz ma za zadanie wykryć te przewrotne knowania. Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami; miejcie to sobie za honor! "

(źródło: Wikicytaty)

Cóż, nie tak mało współczesnych księży lub hierarchów Kościoła, to ludzie, którzy SAMI hołdują liberalnym i/albo modernistycznym przekonaniom.

Wielu ludzi nie rozumie, czym był w istocie, Sobór Watykański II. To właśnie wprowadzanie w życie, jego liberalnych postanowień, a także posoborowa reforma Liturgii, spowodowały zamęt w Kościele i ogromny kryzys, który ma miejsce aż do dzisiaj.
Więcej o tym, a także o tym, jak katolik powinien postępować w tej sytuacji, można przeczytać w książkach (trzy pierwsze są dostępne za darmo i legalnie, na: piusx org pl/kryzys):

Ks. Mateusz Gaudron, "Katechizm o kryzysie w Kościele" ,

Abp Marcel Lefebvre, "oni Jego zdetronizowali" ; "Kościół przesiąknięty modernizmem" ; "List do zagubionych katolików" ,

Ks. Karl Stehlin, "W obronie prawdy katolickiej. Dzieło Arcybiskupa Lefebvre" ,

a także w czasopiśmie "Zawsze wierni" (niektóre artykuły dostępne za darmo i legalnie, na: piusx org pl/zawsze_wierni/).

Re: Wszystkie grzechy Kościoła Katolickiego. Skandale w Watykanie

Napisał(a): ~chyba -

~czasy kryzysu
~czasy kryzysu Co do w ogóle i hierarchii kościelnej, to dużo można przeczytać w poniższym fragmencie artykułu: John Vennari, "Fatima i wielka kara", (pierwotnie opublikowanego w „Catholic Family News”, opublikowany został również w "Zawsze wierni" nr 9/2008 (112), tłum. Tomasz Maszczyk, piusx org pl/zawsze_wierni/artykul/1221).

Cyt. "[...]Nie sądzę, by wykazanie, że znamiona tego rodzaju kary Bożej można odnaleźć w Kościele po Vaticanum II, wymagało wielu przykładów. Praktycznie w każdym kościele zniszczono ołtarz albo przynajmniej zastąpiono go protestanckim w stylu stołem. Praktycznie każdy kościół doświadczył, w takiej czy innej formie, tego, co możemy nazwać dewastacją jego wnętrza – w każdym widzimy dziś współczesne brzydkie sprzęty liturgiczne i obrazy, które nie ilustrują już prawd wiary."

cdn.
Teraz zapowiadany ciąg dalszy. Otóż, fraza "Vaticanum II", to nazwa Soboru Watykańskiego II.
Warto też dodać pewne wypowiedzi papieża Św. Piusa X:
cyt."Zwolenników błędów należy dziś szukać nie już wśród otwartych wrogów Kościoła, ale w samym Kościele: ukrywają się oni – że tak powiemy – w samym wnętrzu Kościoła; stąd też mogą być bardziej szkodliwi, bo są mniej dostrzegalni."
oraz
"Poprzez przebiegłość i zakłamanie perfidnego liberalnego katolicyzmu, który z trudem utrzymując się na granicy potępionego błędu, usiłuje się zachowywać pozory systemu przestrzegającego najczystszej doktryny. Ksiądz ma za zadanie wykryć te przewrotne knowania. Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami; miejcie to sobie za honor! "

(źródło: Wikicytaty)

Cóż, nie tak mało współczesnych księży lub hierarchów Kościoła, to ludzie, którzy SAMI hołdują liberalnym i/albo modernistycznym przekonaniom.

Wielu ludzi nie rozumie, czym był w istocie, Sobór Watykański II. To właśnie wprowadzanie w życie, jego liberalnych postanowień, a także posoborowa reforma Liturgii, spowodowały zamęt w Kościele i ogromny kryzys, który ma miejsce aż do dzisiaj.
Więcej o tym, a także o tym, jak katolik powinien postępować w tej sytuacji, można przeczytać w książkach (trzy pierwsze są dostępne za darmo i legalnie, na: piusx org pl/kryzys):

Ks. Mateusz Gaudron, "Katechizm o kryzysie w Kościele" ,

Abp Marcel Lefebvre, "oni Jego zdetronizowali" ; "Kościół przesiąknięty modernizmem" ; "List do zagubionych katolików" ,

Ks. Karl Stehlin, "W obronie prawdy katolickiej. Dzieło Arcybiskupa Lefebvre" ,

a także w czasopiśmie "Zawsze wierni" (niektóre artykuły dostępne za darmo i legalnie, na: piusx org pl/zawsze_wierni/).
Czyli według Ciebie do soboru watykańskiego II Kościół Katolicki był czcigodną instytucją?

Re: Wszystkie grzechy Kościoła Katolickiego. Skandale w Watykanie

Napisał(a): ~Skandale -

Papież Stefan VI sądził się ze swoim poprzednikiem, papieżem Formosusem. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby... Formosus nie był już martwy. Odkopano jego ciało i Stefan VI "sądził się" z umarlakiem. Stefan VI miał wrzeszczeć na ciało, potem je zdeformować; kazał je ciągnąć ulicami miasta i wrzucić do rzeki. Sam Stefan został niedługo potem uduszony przez swoich wrogów.https://www.w(...)2299a8c

[image]0006YEU48ECII40N[/image]

[image]0006YEU6X4SNXPRQ[/image]

Re: Wszystkie grzechy Kościoła Katolickiego. Skandale w Watykanie

Napisał(a): cyklpo -

~chyba
~czasy kryzysu
~czasy kryzysu Co do w ogóle i hierarchii kościelnej, to dużo można przeczytać w poniższym fragmencie artykułu: John Vennari, "Fatima i wielka kara", (pierwotnie opublikowanego w „Catholic Family News”, opublikowany został również w "Zawsze wierni" nr 9/2008 (112), tłum. Tomasz Maszczyk, piusx org pl/zawsze_wierni/artykul/1221).

Cyt. "[...]Nie sądzę, by wykazanie, że znamiona tego rodzaju kary Bożej można odnaleźć w Kościele po Vaticanum II, wymagało wielu przykładów. Praktycznie w każdym kościele zniszczono ołtarz albo przynajmniej zastąpiono go protestanckim w stylu stołem. Praktycznie każdy kościół doświadczył, w takiej czy innej formie, tego, co możemy nazwać dewastacją jego wnętrza – w każdym widzimy dziś współczesne brzydkie sprzęty liturgiczne i obrazy, które nie ilustrują już prawd wiary."

cdn.
Teraz zapowiadany ciąg dalszy. Otóż, fraza "Vaticanum II", to nazwa Soboru Watykańskiego II.
Warto też dodać pewne wypowiedzi papieża Św. Piusa X:
cyt."Zwolenników błędów należy dziś szukać nie już wśród otwartych wrogów Kościoła, ale w samym Kościele: ukrywają się oni – że tak powiemy – w samym wnętrzu Kościoła; stąd też mogą być bardziej szkodliwi, bo są mniej dostrzegalni."
oraz
"Poprzez przebiegłość i zakłamanie perfidnego liberalnego katolicyzmu, który z trudem utrzymując się na granicy potępionego błędu, usiłuje się zachowywać pozory systemu przestrzegającego najczystszej doktryny. Ksiądz ma za zadanie wykryć te przewrotne knowania. Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami; miejcie to sobie za honor! "

(źródło: Wikicytaty)

Cóż, nie tak mało współczesnych księży lub hierarchów Kościoła, to ludzie, którzy SAMI hołdują liberalnym i/albo modernistycznym przekonaniom.

Wielu ludzi nie rozumie, czym był w istocie, Sobór Watykański II. To właśnie wprowadzanie w życie, jego liberalnych postanowień, a także posoborowa reforma Liturgii, spowodowały zamęt w Kościele i ogromny kryzys, który ma miejsce aż do dzisiaj.
Więcej o tym, a także o tym, jak katolik powinien postępować w tej sytuacji, można przeczytać w książkach (trzy pierwsze są dostępne za darmo i legalnie, na: piusx org pl/kryzys):

Ks. Mateusz Gaudron, "Katechizm o kryzysie w Kościele" ,

Abp Marcel Lefebvre, "oni Jego zdetronizowali" ; "Kościół przesiąknięty modernizmem" ; "List do zagubionych katolików" ,

Ks. Karl Stehlin, "W obronie prawdy katolickiej. Dzieło Arcybiskupa Lefebvre" ,

a także w czasopiśmie "Zawsze wierni" (niektóre artykuły dostępne za darmo i legalnie, na: piusx org pl/zawsze_wierni/).
Czyli według Ciebie do soboru watykańskiego II Kościół Katolicki był czcigodną instytucją?
krk nigdy nie był czci godny

Re: Wszystkie grzechy Kościoła Katolickiego. Skandale w Watykanie

Napisał(a): ~Skandale -

cyklpo
~chyba
~czasy kryzysu
~czasy kryzysu Co do w ogóle i hierarchii kościelnej, to dużo można przeczytać w poniższym fragmencie artykułu: John Vennari, "Fatima i wielka kara", (pierwotnie opublikowanego w „Catholic Family News”, opublikowany został również w "Zawsze wierni" nr 9/2008 (112), tłum. Tomasz Maszczyk, piusx org pl/zawsze_wierni/artykul/1221).

Cyt. "[...]Nie sądzę, by wykazanie, że znamiona tego rodzaju kary Bożej można odnaleźć w Kościele po Vaticanum II, wymagało wielu przykładów. Praktycznie w każdym kościele zniszczono ołtarz albo przynajmniej zastąpiono go protestanckim w stylu stołem. Praktycznie każdy kościół doświadczył, w takiej czy innej formie, tego, co możemy nazwać dewastacją jego wnętrza – w każdym widzimy dziś współczesne brzydkie sprzęty liturgiczne i obrazy, które nie ilustrują już prawd wiary."

cdn.
Teraz zapowiadany ciąg dalszy. Otóż, fraza "Vaticanum II", to nazwa Soboru Watykańskiego II.
Warto też dodać pewne wypowiedzi papieża Św. Piusa X:
cyt."Zwolenników błędów należy dziś szukać nie już wśród otwartych wrogów Kościoła, ale w samym Kościele: ukrywają się oni – że tak powiemy – w samym wnętrzu Kościoła; stąd też mogą być bardziej szkodliwi, bo są mniej dostrzegalni."
oraz
"Poprzez przebiegłość i zakłamanie perfidnego liberalnego katolicyzmu, który z trudem utrzymując się na granicy potępionego błędu, usiłuje się zachowywać pozory systemu przestrzegającego najczystszej doktryny. Ksiądz ma za zadanie wykryć te przewrotne knowania. Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami; miejcie to sobie za honor! "

(źródło: Wikicytaty)

Cóż, nie tak mało współczesnych księży lub hierarchów Kościoła, to ludzie, którzy SAMI hołdują liberalnym i/albo modernistycznym przekonaniom.

Wielu ludzi nie rozumie, czym był w istocie, Sobór Watykański II. To właśnie wprowadzanie w życie, jego liberalnych postanowień, a także posoborowa reforma Liturgii, spowodowały zamęt w Kościele i ogromny kryzys, który ma miejsce aż do dzisiaj.
Więcej o tym, a także o tym, jak katolik powinien postępować w tej sytuacji, można przeczytać w książkach (trzy pierwsze są dostępne za darmo i legalnie, na: piusx org pl/kryzys):

Ks. Mateusz Gaudron, "Katechizm o kryzysie w Kościele" ,

Abp Marcel Lefebvre, "oni Jego zdetronizowali" ; "Kościół przesiąknięty modernizmem" ; "List do zagubionych katolików" ,

Ks. Karl Stehlin, "W obronie prawdy katolickiej. Dzieło Arcybiskupa Lefebvre" ,

a także w czasopiśmie "Zawsze wierni" (niektóre artykuły dostępne za darmo i legalnie, na: piusx org pl/zawsze_wierni/).
Czyli według Ciebie do soboru watykańskiego II Kościół Katolicki był czcigodną instytucją?
krk nigdy nie był czci godny
Wielu ludzi ma odmienne zdanie
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • oznaki upadku watykanu i kosciola rzymskokatolickiego
Do góry strony: Wszystkie grzechy Kościoła Katolickiego. Skandale w Watykanie