20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń54
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +44
20 ppt ?

Wybitny ekonomista krynicki - nie europejskim cenom, tak europejskim płacom. (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wybitny ekonomista krynicki - nie europejskim cenom, tak europejskim płacom.

Napisał(a): ireneo -

Ekonomistów tu zatrzęsienie więc posłużę sie w analizie prostym przykładem piekarni. Średnia nieunijna to ~ 5000. Cena bochenka to 2,5 zł. Teraz wybitny - 20 000 damy po europejsku, ale chleb po polsku 2,5
Podpowiem, że w cenie bochenka jest płaca piekarzy. Teraz 5000, po europejsku będzie 20 000, a bochenek 2, 5.I jeszcze dorzucę popyt, który przy takiej górce płacowej wzrośnie gdy przy takich europejskich kosztach pracowniczych nie będzie mógł być w ogóle spełniony. Choćby z tej przyczyny, że rolnik by uzyskać dochód unijny za Chiny nie osiągnie go utrzymując polską cenę zbóż.
Zatem jak, bredzi ten wybitny krynicki czy nie i po co. Wciąż widzi ciemny lud?
INTERIA.PL

Re: Wybitny ekonomista krynicki - nie europejskim cenom, tak europejskim płacom.

Napisał(a): ireneo -

Tytułem uzupełnienia, dla wielu jako ciekawostka, bo do tego sami by nie dotarli.
Taki szef piekarzy płaci podatki. (To danina od zysków). gdy zapłaci więcej robotnikom zachowując cenę, to przy założeniu, że będzie miał jakiś zysk, to będzie on siłą ekonomi mniejszy. Stąd też mniejszy podatek. Przy obecnym podatku rząd nie jest w stanie - też przykładowo - nauczycielom dać, by osiągnęli średnią. Jak on to zrobi by im dać po europejsku mając mniejsze wpływy podatkowe?

Re: Wybitny ekonomista krynicki - nie europejskim cenom, tak europejskim płacom.

Napisał(a): ~gość -

Krynicki ma rację ale to nie na twoją głowę a co się tyczy rolników to cena zboża w Polsce jest wyższa obecnie 6 zł na tonie niż w Niemczech więc rolnik śmiało osiągnie dochód unijny przy zwiększeniu zarobku z 5 tys. na 20 tys. i ceny wcale nie muszą wzrosnąć bo są porównywalne.

Reklama

Re: Wybitny ekonomista krynicki - nie europejskim cenom, tak europejskim płacom.

Napisał(a): gość -

Oj nic nie rozumiesz z tego co on napisał. Jak rolnik będzie dalej sprzedaaał zboże jak teraz to cztery razy więcej nie zarobi, a jak podniesie cenę to piekarz chleba już za 2,5 nie upiecze. Chyba daj sobie spokój bo cie główka rozboli i krynicki ci nie pomoże bo nie dołoży doktorom, bo z czego.

Re: Wybitny ekonomista krynicki - nie europejskim cenom, tak europejskim płacom.

Napisał(a): ~gość -

gość Oj nic nie rozumiesz z tego co on napisał. Jak rolnik będzie dalej sprzedaaał zboże jak teraz to cztery razy więcej nie zarobi, a jak podniesie cenę to piekarz chleba już za 2,5 nie upiecze. Chyba daj sobie spokój bo cie główka rozboli i krynicki ci nie pomoże bo nie dołoży doktorom, bo z czego.
Dlaczego rolnik ma podnosić 4 razy cenę zboża jak obecnie skup w Polsce jest o 6 zł wyższy niż w Niemczech ? nie bardzo rozumiesz wiec daruj sobie pisanie bzdur.

Reklama

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Wybitny ekonomista krynicki - nie europejskim cenom, tak europejskim płacom.