80
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi52
  • Ocen na +0
80 ppt ?

Wypadają mi włosy ratunku (53)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Wypadają mi włosy ratunku

Napisał(a): Gość -

najlepiej byloby zrobic serie badan. zglos sie do lekarza i on Cie pokieruje na odpowiednie tory. przyczyn wypadania wlosow jest wiele, sa i mniej wazne i bardzo wazne ! takze ja bym nie zostawila tego bez zadnej kknsultacji ze spejalista

Napisał(a): Gość -

Na pewno warto zażywać skrzyp polny (są preparaty z nim, wystarczy łykać tabletki), warto też pić siemię lniane, można je też nakładać na włosy (po odcedzeniu ziarenek). A jeżeli włosy mocno wypadają to udaj się do trichologa - to specjalista od chorób skóry głowy i włosów. Może wykonać różne badania, np. http://medycy(...)chogram, które stwierdzą co jest nie tak i zaleci kompleksową kurację (dietę, suplementy, zabiegi, itp).

Reklama

Reklama

Napisał(a): gość -

skrzyp, pokrzywa,żółtko jajka z olejem rycynowym i naftą na głowę potem umyć. Przed umyciem wcierać naftę - do kupienia w aptece. Najlepiej idź do księdza niech Cię dobrze skropi wodą święconą, bo wiedźmy na Ciebie usiadły, a potem zacznij kurację.

Na polepszenie powietrza w domu polecam pojemniki na grzejniki z solą morską i kilka kropli jodyny dla utrzymania powietrza morskiego no i kondycji TARCZYCY tak poleciła mi lekarka. Ja przez cały rok takie pojemniki trzymam nalewam tylko wodę i jodynę, ponadto jest sól himalajska w bryłkach /kupić można przez internet/ i pokładłam na parapety wszędzie nawet mam w łazience. Dla reumatyków polecam kąpiel z soli bocheńskiej jodowo-bromowej 10 kąpieli co 2 dzień potem przerwa z 1 m-c i tak powtarzać 3 razy. później przerwa dłuższa. Woda 36 stopni, bo bardzo męczy. Należy w tej wodzie posiedzieć 20 minut. Polecam też maść propolisową na popękane pięty, stopy zwłaszcza między palcami, na rany otwarte- bardzo szybko goi. Zwłaszcza odleżyny posmarować i nakryć tylko lekko gazą, albo pieluchą tetrową.

Reklama

Ktoś mądrze napisał, że lekarz i przebadanie w kierunku tarczycy!!!! Koniecznie!!! Słuchanie rad typu preparaty, odżywki, witaminy, zagęszczanie o kant duszy rozbić! Samemu nie wolno nic robić, a podporządkowanie się tym radom może zaszkodzić. Nawet witaminy można przedawkować. Większość osób mających problemy z wypadaniem włosów na własną rękę stosuje różne specyfiki, które nie ratują. Potem, po latach okazuje się, że nie w porę leczona tarczyca jest winna, znam dwie takie osoby, sama się leczę na tarczycę i niedawno też zaczęły mi wypadać włosy. Po kilku tygodniach kuracji hormonami zaczyna się wszystko regulować. Nie szkodzi, że hormony na tarczycę będę brać już zawsze, ale i depresja mija i kłopoty z wagą się normują. Ktoś pisał o stresie jako winnym za wypadanie włosów, otóż uważam, że stres ten MOŻE mieć podłoże w chorobie tarczycy, która powoduje także nasilenie stanów depresyjnych gdy nie jest zdrowa. Pomyślcie, zbadajcie tarczycę, a jeśli nie ma z nią kłopotu to dopiero wtedy inne sposoby, choć uważam, że lepiej z pomocą właściwego lekarza, a nie samemu. Życzę powodzenia.

hej:) Kochana ja też miałam duży problem z włosami tak wypadały że masakra . Poszłam do dermatolog nic nie pomogła. Zaczęłam brać tabletki inneov pomogły :) choć już nie biorę . W tym samym czasie brałam tabletki , robiłam sok z czarnej rzepy i nakładałam na włosy 2 razy w tygodniu bo tak myje włoski . Jeżeli chodzi o szampony to polecam z czarnej rzepy , piwny, jajko. Ostatnio nawet bardzo polubiałam elseve taki różowy perłowy -super dla moich włosków. Słuchajcie ja nie farbuje włosków już ponad rok to mi naprawdę dużo dało, suszę włosy naturalnie , nie wykonuję żadnych zabiegów. Moje włoski teraz są cudowne a ten kolor naturalny taki ciemny brąz każdy myśli że farbowane :) Nadal robię sok z czarnej rzepy ponieważ moje włoski po nim są grube , gęste-minus jest ten że gdy się zaprzestaje stosowania szybko się traci efekty no ja tak po 2 miesiącach -moje włosy są cieńsze . Więc kocham ten sok . Dodatkowo jem dużo ryb, orzechów , owoców :)

[cytat kogo=gość]Na polepszenie powietrza w domu polecam pojemniki na grzejniki z solą morską i kilka kropli jodyny dla utrzymania powietrza morskiego no i kondycji TARCZYCY tak poleciła mi lekarka. Nie wiem JAKA mądra LEKARKA takie coś poleciła, mnie endokrynolog mówiła, że nie wolno samemu nic z jodem kombinować. Jeśli z tarczycą jest problem to SPECJALISTA nam określa odpowiednią dawkę hormonu, a samemu można tylko rozwalić sobie gospodarkę hormonalną tarczycy!!!! NIE POLECAM TEGO SPOSOBU RODEM Z METOD GODNYCH WIOSKOWEGO SZAMANA!!!!!

To ty jesteś szamanem, a jodyny nie pijesz tylko kilka kropli 2-3 do wody z solą i powiesić na grzejniku. To dlaczego ludzie wyjeżdżają nad morze przy chorych tarczycach? Nikomu jeszcze morskie powietrze nie zaszkodziło. Jeżeli nie ma się go na co dzień to trzeba się ratować. I jeszcze jedno,, że pewne jest , że przy chorej tarczycy należy iść do lekarza i ja leczyć, ale jeżeli powietrze w domu jest za suche, kiedy grzeją to nadal polecam pojemniki z wodą , solą i jodyną. Ja nie mam problemów z tarczycą i nie brałam żadnych hormonów, bo wiadomo jak one wpływają na zdrowie człowieka.

Mnie pomógł SEBORADIN ampułki i szampon do wypadających włosów. Ampułki wystarczają na 14 dni, szampon na 2 miesiące. Można kupić w aptece. A jeśli masz kogoś w USA to niech Ci kupi Rogaine -womens / fioletowe opakowanie/ , tez w sklepach farmaceutycznych. Wciera się po kilka kropel 2 razy dziennie. Opakowanie wystarcza na 3 miesiące. Kosztuje 50 $ i ma to do siebie że pobudza cebuli do odrostu włosów . Po ok. 1,5 miesiącu już widać odrastające włosy.
Ale tak jak ktoś wcześniej napisał, zrób badania w kierunku tarczycy.

Też miałam z tym problem.Dobre kosmetyki nawet nie pomagały. I w końcu ktoś znalazł sposób aby zniknął u mnie ten problem.Znajomy polecił konsultanta który pomógł mi. Teraz mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes)

Mieszkam za granica i tutaj stosuje kuracje na włosy w instytucie włosów. Mam specjalne odzywki i szampony z naturalnych składników i bez chemii. Stosuje przed nałożeniem odzywek i szamponów masaż głowy. Jem witaminy. Wiem,ze moje problemy z włosami pojawiły się od kiedy przestałam brać antykoncepcje doustna. No i głównym powodem tez jest stres. Niestety doprowadzenie włosów do ładu zajmie kilka miesięcy a nawet lat. W Polsce nie spotkałam się z czymś takim jak instytut badający włosy.
Ale jeżeli mogę coś poradzić to:
1) Badania tarczycy.
2)Witaminy na włosy. Nie doprowadzić do niedoboru żelaza i wit D. Te zawsze muszą być na najwyższym poziomie.
3) Szampony z apteki do włosów zniszczonych, wypadających. Takie które się nie pienia, z naturalnych składników np: z pokrzywy , skrzypu polnego.
4)Masaż głowy uciskając opuszkami palców skore głowy.
5)Mozna zastosować dwa razy w tygodniu maseczkę na włosy : kilka kropli oleju rycynowego, żółtko,sok z wyciśniętej cytryny. Nałożyć maseczkę na głowę, wetrzeć, trzymać pod czepkiem i ręcznikiem przez godzinę. Następnie zmyć i umyć włosy szamponem.
6)Wprowadzić do codziennych posiłków owoce, warzywa, orzechy.
7) Ograniczyć stres.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wypadają mi włosy ratunku