63
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń93
  • Odpowiedzi62
  • Ocen na +0
63 ppt ?

Wypadające włosy - problem. (63)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Wypadające włosy - problem.

Napisał(a): Gość -

catcora Nie trzeba jeść fast foodów żeby dietą zepsuć sobie włosy. Wystarczy że organizm nie radzi sobie z usuwaniem toksyn i już włoski lecą.
Włosy też mogą lecieć gdy układ hormonalny działa nieprawidłowo, przyczyn jest wiele, ważne żeby coś z tym robić :)

Reklama

oczywiście, że mogą, ale generalna zasada jest tak, że to, w jakiej kondycji jest nasz organizm natychmiast odbija się na wyglądzie naszej skóry, włosów, paznokci i zębów. Zła dieta to niekoniecznie fast foody. Wystarczy, że ktoś jest tradycjonalistą i preferuje tylko i wyłącznie polską kuchnię. Dużo tłuszczu, mąki, mało witamin - takie odżywianie z pewnościa ma wpływa n anasz wygląd.

kiesler Wystarczy, że ktoś jest tradycjonalistą i preferuje tylko i wyłącznie polską kuchnię. Dużo tłuszczu, mąki, mało witamin - takie odżywianie z pewnościa ma wpływa n anasz wygląd.
To znaczy, że tradycyjna polska kuchnia nie dostarcza naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów? I w takim wypadku sama suplementacja pewnie nie wystarczy?

Reklama

tagit
catcora Ale z reguły moja droga. Z reguły. Niestety nie odżywiamy się jako społeczeństwo dobrze.
Ale żeby od razu tak generalizować?:)
Bo jesli mowa jest o społeczeństwie, to mówimy ogólnie, a nie o jednostkach, tak?:)

Hej! nie tylko zła dieta i niezdrowy tryb życia wpływa na kondycję naszych włosów. Też jestem po trzydziestce i też strasznie szybko traciłam włosy. Pierwszą przyczyną była depresja a potem dodatkowo narkoza. Skrzyp jest mało warty chyba że problem wypadania włosów polega na wypadaniu 3 włosów na krzyż. Ja zastosowałam preparat, który stosują osoby po chemioterapii. Nazywa się Henna Wax, odżywcza maseczka do włosów i jest dostępny w aptece za mniej więcej 20-30 zł. Polecam bo wyrosły mi nowe włosy a reszta zgęstniała. Jest więc to dowód namacalny. Teraz od czasu do czasu go stosuję i problem zniknął pomimo że depresja trwa nadal.

odżywianie ma duże znaczenie włosy sa barometrem zdrowia

Mało kto zdaje sobie sprawę, że najtańszy i najlepszy salon piękności znajduje się w... naszym układzie pokarmowym. To tutaj bakterie wytwarzają potrzebna biotynę, ale pod warunkiem, że dostarczymy wraz z pożywieniem odpowiednią ilość takich produktów, jak wątróbka, żółtka jaj, drożdże, pomidory ziarna soi i otręby. Biotyna jest odpowiedzialna za piękne włosy i zdrową, gładką skórę. W naszej wątrobie musi pozostawać stała rezerwa tej witaminy – tysięczna część grama – i to wystarcza, aby zapewnić włosom piękny blask, a skórze promienny wygląd. Jeżeli ktoś chciałby to przeliczyć na pieniądze, wyszłoby, że za ten zabieg płacimy jedynie tysięczną część grosza. Musimy jedynie zadbać o to, aby dieta była bogata w odpowiednie produkty i żeby nic nie zakłócało pracy mikrobom.

Flora bakteryjna układu pokarmowego jest bardzo wrażliwa; jeżeli ktoś lubi odżywiać się frytkami, hamburgerami, jada konserwy, tłuste mięsa, chrupkie pieczywo, a do tego popija to wszystko coca colą – może w ciągu 6 tygodni zniszczyć florę bakteryjną. Reszty zniszczeń dopełnią: słodycze, alkohol i mocne leki.

Jeżeli zniszczymy mikroby zajmujące się wytwarzaniem biotyny, na efekty nie będzie trzeba długo czekać – problemy z trawieniem, biegunki, wypadanie włosów i problemy z przetłuszczającą się skórą. Zaburzenia procesów trawiennych i wynikające z tego powodu braki biotyny prowadzą także do otyłości, a wprowadzane diety odchudzające często są pozbawione produktów bogatych w biotynę.

Gdy zabraknie biotyny – pierwsze sygnały:

* Problemy skórne
* Wypadanie włosów i łupież
* Łuszczenie się naskórka
* Szare błony śluzowe ust i gardła
* Zmęczenie
* Nadpobudliwość
* Stany depresji
* Bóle mięśni

Dzienne zapotrzebowanie na biotynę:
Na każde 1000 zużytych kalorii potrzebujemy ok. 100 mikrogramów biotyny

* Kobiety ok. 250 mikrogramów
* Mężczyźni ok. 300 mikrogramów

Szczególnie bogate w biotynę ( mikrogramy w 100 g produktu):

* Wątróbka - 102
* Mąka sojowa - 63
* Żółtko jaja - 54
* Orzechy włoskie - 37
* Orzechy ziemne – 31
* Sardynki – 21
* Migdały – 17
* Grzyby – 15
* Ryż naturalny – 9

To, co ważne :
Najważniejsze jest utrzymywanie prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, wtedy mikroby same zadbają o wytwarzanie biotyny. Jeżeli stosujemy diety, warto wiedzieć, że np. dieta owocowa jest prawie pozbawiona biotyny, to samo w przypadku diety ziemniaczanej, czy mięsnej. Nie powinno się jadać białek jaj kurzych w surowej postaci – zawarta w białku awidyna (substancja ochronna składająca się z białka i węglowodanów), niszczy natychmiast biotynę. Alkohol, nikotyna i leki zwiększają zapotrzebowanie organizmu na ta witaminę, trzeba więc pamiętać o dostarczaniu organizmowi większych dawek tej witaminy.
dieta mac donald super sizehttp://www.yo(...)ndex=25
cud terapii Gersona morzna poszukac o surowym jedzeniu , witaminie b 17http://video.(...)3021263

o lekarce co przeszła na witarianizm
a przeszła bo sie wkurzyła bo siebie nie mogła uleczyć akademickimi metodami
i zaczęła szukać innych
Dlaczego na studiach medycznych nie nauczono mnie, że na stopach są punkty refleksyjne, nie było zajęć na temat diety, dlaczego nie powiedziano mi, że pijąc olej z cytryną mogę pozbyć się kamieni, tylko wycięto mi mój pęcherzyk żółciowy? W porównaniu z kilkukrotnie większą ilością kamieni, które w ten sposób usuwam pacjentom, moje 140 złogów dla tej mikstury, nie byłoby problemem. Dlaczego na zajęciach z fizjologii nauczono mnie, że w trzecim roku życia tracimy enzymy do trawienia mleka, ale już nikt później z tego nie wyciągnął wniosków. I dotąd nie wyciąga.
dalsza historiahttp://www.zd(...)ial.htm

Wbrew pozorom uważam ze odżywianie jest w tej kwestii kluczowe a jak by to jeszcze połączyć z dobrą kuracją szamponową to wydaje się że sukces murowany. Mam już powyżej 50tki i i nie mam takich problemów bo zawsze zwracałam uwagę na to co jem. Składamy się z tego co jemy więc dlatego to jest takie ważne. pozdrawiam
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wypadające włosy - problem.