8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń102
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +0
8 ppt ?

"Wypędzona" Steinbach znowu żąda. (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

"Wypędzona" Steinbach znowu żąda.

Napisał(a): Gość -

A jeszcze nie wysechł atrament ze skarg Polaków z Niemiec na opieszałość Berlina w spełnianiu własnych obietnic

Tradycyjnie już podczas corocznego Dnia Ojczystych Stron, także w tym roku Erika Steinbach - „wypędzona” z polskiej Rumi, gdzie jej ojciec dostał wojenną kwaterę na miejsce wyrzuconych Polaków - przypuściła atak na Polskę. Dostało nam się za „brak dostatecznego wsparcia dla mniejszości niemieckiej”.
O co jej chodzi konkretnie? Otóż zdaniem Steinbach polski podatnik nie przykłada się zbytnio i za mało daje kasy na naukę języka niemieckiego.
Nie wolno pozwolić na to, by obecna sytuacja trwała nadal!
– krzyczała Steinbach wzywając jednocześnie władze RFN do bardziej zdecydowanych działań w celu skłonienia strony polskiej do wypełnienia zobowiązań, czym wywołała aplauz na sali.

Wezwanie Steinbach do nacisku na Polaków, aby jeszcze więcej przekazali pieniędzy dla mniejszości jest bezczelnością połączoną z grubiaństwem. Na początku lipca Polonia w Niemczech zaalarmowała polskie władze, że Berlin w ogóle nie przestrzega deklaracji wobec Polaków z Niemiec złożonych przez niemieckie władze podczas tzw. okrągłego stołu w czerwcu 2011 r. Miały być pieniądze m.in. na opłacanie nauki języka polskiego i stworzenie strony internetowej.
CZYTAJ WIĘCEJ: Sikorski znów zachwycony relacjami z Niemcami. A tymczasem... łamią oni umowę i nie wypłacają Polonii pieniędzy
Jak było do przewidzenia głosy Polaków odbiły się od muru milczenia w Warszawie. Do mediów dostały się jedynie zdawkowe komunikaty, że "odpowiednie organa przyjrzą się wypełnianiu punktów umowy". I zapadła cisza.

Za to zupełnie inaczej wygląda sytuacja mniejszości niemieckiej w Polsce. Gdy ta ma jakieś postulaty, to natychmiast zjawia się u niej jakiś oficjel z Niemiec, a potem mówi otwartym tekstem na temat potrzeb swoich rodaków.
Czytaj więcej: Mniejszość niemiecka w Polsce i bliżej nieokreślona "grupa Polaków" w Niemczech - czyli dialog i wzajemność okiem wiceministra RFN
Taki rodzaj działania w ogóle nie występuje po stronie polskiej. Mniejszość polska narzeka, że została zostawiona sama sobie, a rząd w Warszawie milczy, aby „nie drażnić partnera”.
Można więc założyć, że rząd Tuska położy uszy po sobie i kolejne żądania Steinbach wcześniej niż później zostaną spełnione. Polski podatnik znowu będzie musiał sięgnąć głębiej do portfela...

Sławomir Sieradzkihttp://wpolit(...)bietnic

Erika Steinbach urodziła się 25 lipca 1943 r. w okupowanej przez Niemców Rumi, która przed II wojną światową należała do Polski, jako dziecko obywateli III Rzeszy (okupantów). I w tym momencie zastanawiam się jak w ogóle można mówić o wypędzeniu tej Pani z Polski...? Ona po prostu wyjechała z okupowanej Polski razem z wycofującą się armią niemiecką, przed zbliżającym się frontem wojsk radzieckich. Tereny te wróciły po II wojnie do Polski Ludowej, na mocy porozumień aliantów z Jałty i Poczdamu. I o co tej kobiecie chodzi...? A tak historycznie patrząc głębiej w przeszłość, to Rumia bardzo długo należała do Księcia Pomorskiego, który przekazał ją Cystersom, do których należała prawie do 1800 roku...
INTERIA.PL

Re: "Wypędzona" Steinbach znowu żąda.

Screw Co proponujesz? Czy tylko wklejasz bezmyślnie? Ja mam swoje zdanie i jakby co to bym powiedział, że trzeba tą Steinbachową pogonić wściekłymi psami - ale jestem ciekaw co ty powiesz...
Może cię to zdziwi ale to samo. Jakim prawem wstrętne babsko ma coś do powiedzenia o naszym kraju ? Bo we własnym jej na to nie pozwalają ?

Reklama

S2010
MATYLDA2012
Screw Co proponujesz? Czy tylko wklejasz bezmyślnie? Ja mam swoje zdanie i jakby co to bym powiedział, że trzeba tą Steinbachową pogonić wściekłymi psami - ale jestem ciekaw co ty powiesz...
Może cię to zdziwi ale to samo. Jakim prawem wstrętne babsko ma coś do powiedzenia o naszym kraju ? Bo we własnym jej na to nie pozwalają ?
Matyldo czemu tu się dziwić? trzeba brać przykład z Niemców jak dbają o wypędzonych i o własną historię nawet jeśli jest celowo zakłamywana Steinbach jest tylko narzędziem wykonawczym w rękach Historyków niemieckich a Ci są finansowani z budżetu ..ktoś nie bez kozery łoży na to euro.
No tak. Kiedys nawet słyszałam od Niemcow, że są jeszcze ludzie, którzy cierpią na kult Bismarka i mają ukryte pokoje poświęcone temu " bohaterowi " To co się dziwic takiej Steinbach...ale nie można jej za dużo pozwalać bo w myśl zasady dasz palec to zabierz calą rękę.

iskierka
S2010
MATYLDA2012
Matyldo czemu tu się dziwić? trzeba brać przykład z Niemców jak dbają o wypędzonych i o własną historię nawet jeśli jest celowo zakłamywana Steinbach jest tylko narzędziem wykonawczym w rękach Historyków niemieckich a Ci są finansowani z budżetu ..ktoś nie bez kozery łoży na to euro.
I masz dużo racji....
Witaj i tu Duszku:)***** ...i Ty Matyldo...raz jeszcze:))
Hej hej Iskierko :)

Reklama

S2010
MATYLDA2012

No tak. Kiedys nawet słyszałam od Niemcow, że są jeszcze ludzie, którzy cierpią na kult Bismarka i mają ukryte pokoje poświęcone temu " bohaterowi " To co się dziwic takiej Steinbach...ale nie można jej za dużo pozwalać bo w myśl zasady dasz palec to zabierz calą rękę.
Matyldo to zależy od tego na ile silna będziemy mieć reprezentację MSZ to dużo .. jeśli historia jest zakłamywana to MSZ jest zobowiązany natychmiastowej reakcji . Pamiętasz słowa śp Lecha Kaczyńskiego ? na temat wypędzonych? na ich roszczenia wystawiono im rachunek za Warszawę a za to Prezydent świętej pamięci został nazwany kartoflem..
To było perfekcyjne zagranie Prezydenta Kaczyńskiego. Nikt Go wtedy nie poparł a cała Polska ...no może nie cała...śmiała sie z kartofla. Prezydent jednak z wielką dyplomacją olał to gadanie. Ja teraz zarządalabyn od tego rachunku należnych odsetek i tak powinno się zrobić i sprawa zostalaby załatwiona raz na zawsze.

S2010
MATYLDA2012
To było perfekcyjne zagranie Prezydenta Kaczyńskiego. Nikt Go wtedy nie poparł a cała Polska ...no może nie cała...śmiała sie z kartofla. Prezydent jednak z wielką dyplomacją olał to gadanie. Ja teraz zarządalabyn od tego rachunku należnych odsetek i tak powinno się zrobić i sprawa zostalaby załatwiona raz na zawsze.
Wykreowały to media.. że rozgrzebuje historię a on tylko odpowiadał na roszczenia Niemców .. dziwne że Niemcy nie protestują co do rozgrzebywania historii.. tylko nam nie przystoi pamiętać .. kiedyś pisałem o Żydach z obozów którzy mają rodziny w Izraelu ich wnuczkowie robią sobie tatuaże z nr obozowymi ich dziadów.. to się szanuję tak się dbać powinno o swój Naród i historię.. uczmy się zatem od Niemców i od Żydów.
Ja bym lepiej wróciła do starych programów nauki historii w szkołach bo niedługo dzieci nie bedą znały ani krolw ani tym bardziej swoich przodkow bo ich to nie bdzie interesowalo bo sie tego nie nauczyły. W dobie nowobogackich to na dom nie ma co liczyć.

Reklama

S2010
MATYLDA2012]

Ja bym lepiej wróciła do starych programów nauki historii w szkołach bo niedługo dzieci nie bedą znały ani krolw ani tym bardziej swoich przodkow bo ich to nie bdzie interesowalo bo sie tego nie nauczyły. W dobie nowobogackich to na dom nie ma co liczyć.
zgadzam się w zupełności często się słyszy małe dzieci w tv jak redaktor pyta kim jest ..dziecko odpowiada Europejczykiem .. bycie w UE nie zmienia faktu że przed wstąpieniem do niej byliśmy w Europie.. za to brak u dzieci jest podkreślania Narodowości Polskiej .. smutne ale prawdziwe.

Przy rejestracji auta zapytałem o tablice rejestracyjne z biało czerwoną flaga :) gościu powiedział że nie można bo jesteśmy w UE ale za to mogę za dopłatą zrobić na rejestracji zamiast nr "POLSKA " :) żenujące :I

Matyldo uciekam spać wystarczy na dziś pisania słodkich snów Ci życzę Dobranoc :))
Dobranoc Kocurku i spokojnej nocki. Niech Ci sie przyśni zorza polarna bo podobno ma być widoczna i w Polsce :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: "Wypędzona" Steinbach znowu żąda.